Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest pielęgniarek. "Nie chcemy wychodzić na ulice co parę lat"

Protest pielęgniarek. "Nie chcemy wychodzić na ulice co parę lat"

Wyświetlaj:
prawie kumający / 91.208.150.* / 2015-09-10 14:17
Byłem wczoraj w przychodni na Kopernika (klinika chirurgii przewodu i te sprawy) i tam od recepcji po pokój zabiegowy - same (plus minus) 50-nie panie, wyraźnie przytłumione. Praca na luzie, panie dość życzliwe, ok, sam jestem wiekowy, jednak oznaki wieku było na nich widać wyraźnie a to nie robi dobrego wrażenia na potencjalnych pacjentach. Albo wszystkie młode panie były na górze (przy operacjach) albo... ich tu już nie ma.

Ta jednostkowa obserwacja i te strajki płacowe na ulicy, sprowokowały u mnie taką oto refleksję.
W tym liberalizującym się, odchodzącym od konserwatyzmu świecie, panie pielęgniarki pierwsze (poza - przepraszam - prostytutkami), ruszyły na podbój rynku pracy pracowników najemnych, obleganego wcześniej tylko przez mężczyzn. Dlaczego właściwie liderki mają teraz tak kiepsko, skoro ich koleżanki zajmują b. wysokie pozycje w gospodarce i państwie, nawet jeśli ze sztucznego klucza?
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2015-09-10 13:28
Tylko prywatyzacja.

Sektor publiczny nie wie co to praca.

Kawa, herbata, klachy itd...

Pewnie niektóre pielęgniarki zasuwają, ale większość po prostu nie wie co to praca i kręci nosem jak musi robić coś więcej niż odliczać czas do końca dniówki.

Za 2 pielęgniarki 1 i wypłata będzie właściwa za właściwą pracę.
elżbieta62 / 87.239.217.* / 2015-09-10 13:20
Biedy na nich nie widać i te uśmiechnięte twarze. Ja nie strajkuję( mam 2 fakultety), ale w prywatnej firmie trzeba przyjąć takie warunki jakie dyktuje właściciel. One nie liczą ile biorą za dyżury i prywatnie od ludzi (a pensje są już wysokie dla wyspecjalizowanych pielęgniarek). Ja nie mam takich możliwości. Moje znajome pielęgniarki (bez studiów) zarabiają więcej niż ja (inżynier i ekonomista).Na kardiologii w Krakowie mają po 7000 zł. A pielęgniarka w ośrodku zdrowia, która zmierzy ciśnienie lub da zastrzyk, to tylko wysiadywanie stołka.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-10 15:48
Pielęgniarka 7000 zł?? Co za bzdury! One nie wiem czy 1/3 tego zarabiają!!
Jarek837 / 89.174.215.* / 2015-09-10 13:48
Kobieto, skąd masz takie informacje? 7 tyś pielęgniarka - haha. Moja żona (położna) po 30 latach pracy z wiedzą większą niż nie jeden "doktor", za pracę w nocy i święta zarabia 2200 zł. Zapraszam do szpitala choćby na jeden dyżur! -szybko zmienisz optykę. Wszystko na temat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kirana / 31.0.1.* / 2015-09-11 02:17
Niech sie zwolni w szybkim tempie !!! NA jej miejsce bedzie 10 innych !!!!
NIC nie robia i strasznie zle pracuja obok pacjenta !!! przede wszystkim aby zaczely pracowac a jak na razie to one w pracy odpoczywaja !!!!
hej523 / 37.152.19.* / 2015-09-10 13:15
Pewnie wiele z nich ma rację i słuszne żądania, ale tak przy okazji - trzeba coś teraz utargować, przed zmianą władzy, bo tej nowej, lepszej nikt nie pozwoli stresować...
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-10 15:55
Na pewno za rządów PiSu będą protesty, bo nasze państwo jest dziadowskie i ludzie grosze zarabiają. PiS tego w 4 lata nie zmieni, bo jak może skoro złodzieje rozkradli prawie wszystko przez 26 lat? Największa zadyma może być z górnikami. Żeby kopalnie zrestrukturyzować trzeba skasować wiele przywilejów górniczych, bo inaczej to wszystko padnie. A to się górnikom nie spodoba na pewno. Zaczną się ostre protesty. Szydło powinna się zachować jak Tchatcher i nie ugiąć się. Jednak ona nawet nie ma się co próbować równać z Tchatcher i obawiam się, że jak będą protesty górników to zostawi im te przywileje. I górnictwo szlag trafi.
cruella11 / 2015-09-10 16:13
Kto rozkradł????
To PIS jak rządził osiągnął dno, dlatego Polacy im podziękowali! Platforma jednak coś dla Polski zrobiła, PIS tylko obiecywał i nadal to robi.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-10 16:17
Jak kto rozkradł wszystkie poprzedni rządy okrągłostołkowych złodziei dokonując złodziejskiej prywatyzacji! Np. Lewandowski sprzedał browary Kulczykowi za 20 mln zł, a ten je potem odsprzedał za 4 mld zł! Majątek narodowy wyprzedali za grosze złodzieje i zrobili z nas tanich wyrobników zachodu.
ksiegowa 53 / 87.239.217.* / 2015-09-10 13:10
A kto opiekuje się chorymi. Biedne, zagłodzone pielęgniarki strajkują. No faktycznie, mogą strajkować , bo kasa dla chorych się skończyła i na ten rok nie ma już możliwości się leczyć(tylko nagłe wypadki). Ja płacę 2 składki ( praca w 2 firmach, ok 470 zł składka zdrowotna), ubezpieczam się w PZU i tam się leczę. Potrzebuję rehabilitacji, ale na ten rok nigdzie w Krakowie nie ma miejsc (od 1.01.2016 będą rejestrować na przyszły rok. Ja nie mogę chodzić. Pozostała mi tylko prywatna rehabilitacja. To za co płacę karę, za to że więcej pracuję? Dlaczego mam płacić 2 składki, skoro nie korzystam z usług. Leczenie zębów też prywatnie, bo za dobre wypełnienie, leczenie kanałów trzeba płacić nawet w NFZ. Płacę na pensje dla lekarzy i pielęgniarek, a leczę się prywatnie za ciężko zarobione pieniądze.
Floyd / 2015-09-10 16:20 / Tysiącznik na forum

Leczenie zębów też prywatnie, bo za dobre wypełnienie, leczenie kanałów trzeba płacić nawet w NFZ.

Pewnie myślisz, że w Anglii jest inaczej.
Poważne leczenie ząbka też tylko prywatnie za 900 funtów. Zadowolony?
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-10 15:58
Tak wygląda właśnie państwo teoretyczne. Na wizytę u endokrynologa w ramach NFZ kazali mi czekać rok. Poszedłem prywatnie.
Zul / 198.240.128.* / 2015-09-10 12:35
Jaka rozpusta, ja praktycznie codziennie na ulice wychodze i nie narzekam!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy