Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest pielęgniarek. Nowy minister zdrowia powstrzyma strajk?

Protest pielęgniarek. Nowy minister zdrowia powstrzyma strajk?

Wyświetlaj:
r-s-w-d / 83.20.15.* / 2015-06-24 11:09
a ile zarabia ten co nie chce dać więcej 35000 pln na miesiąc i gdzie tu sprawiedliwość tylko w Kukizie aby do wyborów
S..... / 91.208.93.* / 2015-06-24 11:03
Mój teść po 'udanej "operacji trafił na OIOM. Pod stałym nadzorem pielęgniarek dostał udaru mózgu, który został stwierdzony po 15 godzinach opieki. Ze strachu lekarze i pielęgniarki nie chciały nic powiedzieć oprócz tego że pojawiły się komplikacje. Przywiązały Teścia pasami do łóżka i niby się nim zajmowały. Nas nie wpuszczono do Teścia ze względu na dobro pacjenta. O stanie zdrowia lekarze informowali w biegu, na korytarzu. Przy tej świetnej opiece- paraliż, spękane z pragnienia usta i odleżyny. Za mycie musiałem dać w łapę 150 zł. A było to w Warszawie w szpitalu na Stępińskiej. Innym chorym tez nie miał kto wody podać. Warto poczytać z nudów książkę skarg uzupełnianą przez "zadowolonych" pacjentów.
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 11:21
Udaru ten człowiek dostałby bez względu na to gdzie się znajdował. Lekarze i pielęgniarki to nie bogowie i cudotwórcy, gdyby tak było, ludzie by nie umierali.
O łapówkach nie słyszałam NIGDY w ciągu 18 lat mojej pracy. Bzdury opowiadacie i oczerniacie środowisko. Jeśli chodzi o pielęgnację - rodziny chętnie spychają wszystko na szpital. Ciężko umyć ojca? Napoić, pokremować? Ciężko? Czy się nie chce? Czy się brzydzi? Rodziny NIC nie chcą zrobić przy tzw. swoich bliskich. Proszę zwrócić uwagę na ilość personelu... Fajnie jest, prawda, a będzie jeszcze mniej. I super, będziecie leżeć w pampersach z odleżynami bo zostaną 2 pielęgniarki na dyżurze. Jak ma wyglądać praca w takiej obsadzie?
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:33
Powikłania po tzw. udanych operacjach były, są i będą. To żadna nowość. Tak jest w Polsce, w stanach, w Niemczech w Afryce, na Grenlandii WSZĘDZIE. To się nazywa RYZYKO. Każdy zabieg nawet ekstrakcja zęba jest zagrożona powikłaniami. Godzimy się na to ryzyko przekraczając próg szpitala. Co dla Pana znaczy "udana operacja" ,że chirurdzy wypuścili żywego z bloku? Ryzyko pooperacyjne rozciąga się na tygodnie po zabiegu. Ale o tym trzeba mieć jakieś pojęcie.
S... / 91.208.93.* / 2015-06-24 12:30
To chyba Pani żyje w matrixie. Udar by poszedł al. e napisałem ,że stwierdzono go dopiero po 15 godzinach a wiadomo ,że trzy pierwsze godziny są najważniejsze. Ja Ojca chciałem obsługiwać ale pielęgniarki nie pozwalały wejść do niego. Łapówki dla pielęgniarek to bzdura ? Chyba Pani nie chce tego widzieć. Nie wspomnę o dokumentacji medycznej poprawianej przez personel po fakcie. Jak Pani nie wie jakie są realia to proszę nie pisać. Co więcej widziałem jak pielęgniarki zajmują się sparaliżowanymi nie tylko po udarze. Więc proszę nie pisać o oczernianiu środowiska bo to są fakty !!!!!
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:05
Współczuję doświadczeń, ja mogłabym podobnie mówić o rodzinach naszych pacjentów. Pozbywacie się balastów na święta i weekendy, brudnych, niechcianych. Łapówki na oczy nie widziałam i to żaden matrix. Doczekacie się tych ukrainek przy waszych bliskich to będzie lepiej. Życzymy tego z całego serca.. A na udar to się pracuje LATAMI. Nie ma znaczenia klinicznego kiedy się go rozpozna, i tak pozamiatane. Takie są fakty. Nie oczekujcie cudów OD LUDZI.
arvi134 / 164.126.25.* / 2015-06-24 08:13
a gdzie rozmowy o pracownikach pozostałych służby zdrowia ,gdzie rozmowy o salowych,obsłudze tehnicznej,administracji?.Przeważnie wszyscy walczą tylko o swój zadek,i dlatego tak trudno im się dogadać6666
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:35
A panie salowe z pewnością walczyłyby o wszystkich... Jezu, ludzie , co wy za brednie wypisujecie.
gośc / 80.54.72.* / 2015-06-24 07:45
Glupiue wymysly do podzialu. Juz wszedzie PO wymyslilo przydzielona kwotena dana instytucje do podzialu. Jweden dostanie 2000 chociaz jest lewusem a drugi 100 zl. Tak dzieje się w naszej gospodarce. Kolesie, lizusy, nieuki, rodzinki, znajomi dostaja kase a uczciwy pracownik ktory charuje dostanie glówno. Tak dzieje sie tez w Policji, WStraży i innych instytucjacvh. Komendanci co kwartal od 10 do 30 tys zl premi a Policjant przez 5 lat nie widzial podwyzki. Teraz wprowadzaja jeszcze utajnienie danych na proptokolach. Chory system. Wszystko robione pod mafijne układy by nikt nie dowiedzial sie kto kradnie , jest zamieszant w aferach,. Tak opracowalo PO i ich ludzie. KPK zmieniony nie do przyjecia, Nie Glupie przepisy mobin guy. Karaćna sile, za byle co, rozliczac na dole tych za takie wyniki, glupie plany i sprawozdania. Do tego doprowadzilol rząd PO i PSL. Zrujnowanie gospodarki, przepisow . Takie same przepiusy byly przed wojna , gdzie zydzi zasiadali w szystkich urzedach i tak samo jest teraz i to wprowadza Po i PSL.
SKYY / 79.184.174.* / 2015-06-23 22:28
Niech lecza ludzi a nie wolaja o pieniadze lewusy! Ustawiaja sobie limit pacjentow a wolaja pieniedzy! Pozwalniac i tyle jak maja zle i zatrudnic ukrainki i inne z ubozszych krajow! Z checia do nas przyjadą. Nasze tylko wolaja a nic w zamian nie dają!Ja Jestem monter-spawacz i zarabiam przy 180h 2600zł! To ja chcę podwyżki 2000zł.
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 12:09
Ukrainki pod lasem stoją, a to my dbamy o waszych rodziców, dzieci i was samych. Monter spawacz z całym szacunkiem to nie jest człowiek , który ma wyższe i w dodatku specjalistyczne wykształcenie. I nie odpowiada za ludzkie zdrowie czy życie ale za to co zespawa. .. To chyba różnica. Nawet monter-spawacz ją zauważy...
Oddałby Pan pod opiekę swoje chore dziecko monterowi-spawaczowi/ Czy chciałby aby pielęgniarka, która się nim zajmie była wykwalifikowana, kompetentna i empatyczna? Ja bym wolała. mam dwoje dzieci. malutkich. I chcę wierzyć, że osoby, które tworzą proces leczenia moich dzieci wiedzą co robią. To nie zawodówka czy sama matura. To ZAWÓD PIELĘGNIARKA.
dbm / 185.26.182.* / 2015-06-24 10:52
Są nabory do szkół pielęgniarskich - ukończ a zobaczysz jaka to bułka z masłem !
olga509 / 82.177.148.* / 2015-06-23 22:15
W głowach im się poprzewracało 1500 zł same powinny się leczyć na głowę !!!
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 11:15
Najlepiej gdyby pielęgniarki pracowały za "Bóg zapłać", nie jesteśmy SIOSTRAMI. Wykonujemy WOLNY, NIEZALEŻNY zawód. Mamy własny zakres kompetencji, uprawnień i możliwości. Same odpowiadamy za to co robimy. Indywidualnie. Lekarz nie KAŻE zrobić tylko ZLECA. I może poprosić. To nie epoka SIÓSTR, kaweczek itp. Kształcimy się po to, by pracować za pieniądze nie za nędzną czekoladę z biedronki. Płacimy rachunki i wychowujemy nasze dzieci. To praca nie wolontariat. Czasy SIOSTRZYCZEK się skończyły już dawno temu. I jest nas coraz mniej , bardzo dobrze.... Pacjent może wreszcie zacznie szanować pielęgniarkę, która przy nim pracuje.
efrt6u / 78.88.81.* / 2015-06-23 22:03
Rozumiem pielęgniarki...ale co ma powiedzieć sprzedawczyni pracujcąca o wiele więcej godz tygodniowo, która z********* (nie pracuje) na kasie,przy towarze i sprzątaniu przez 12h codziennie, nawet w niedziele? Pielęgniarki przepracuja raptem 2-3 dni tygodniowo i mają przerwy między dyżurami i związki zawodowe, które się za nie wstawiają... a co maja powiedzieć inni pracownicy??? No sorry- bądźmy obiektywni ;-)
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 10:35
Pielęgniarka a sprzątaczka czy sprzedawczyni to to samo? Żadnej różnicy w kwalifikacjach? Żadnej różnicy w odpowiedzialności? Chyba nie trafione porównanie...
Trzeba było się uczyć. Pielęgniarka to 5cioletnie studia (płatne samemu), specjalizacje po 2,5 roku, nauka całe życie zawodowe. I odpowiedzialność za Wasze Dzieci, Rodziców, braci , Siostry i za Was też jak trzeba.
Aro606 / 77.65.95.* / 2015-06-24 10:31
To rusz swoje 4 litery i załóż związek zawodowy w sklepie, no ale boisz się a więc będziesz niewolnicą całe życie. Zaraz zaczniesz się żalić że masz dzieci mąż nie pracuje i inne brednie o jedynym żywicielu rodziny. Problem w tym że wśród pielęgniarek też jest pełno takich kobiet a jakoś walczą nie to co ty i tobie podobni, jak dla mnie rób sobie i po 16h najlepiej na czarno jak gęby otworzyć nie umiesz tylko zazdrość i żółć wylewa się z ciebie
anita 76 / 89.74.167.* / 2015-06-23 21:36
Rzeczywiście, pan minister się wysilił. 300 zł. brutto to niech sam sobie dołoży do swoich apanaży. Taka propozycja świadczy o pogardzie dla personelu pielęgniarskiego. Argumentacja co do sposobu podziału to też rozumowanie niesprawnego umysłowo. Czyżby szpitale zatrudniały pielęgniarki bez doświadczenia zawodowego, niefachowe, bez umiejętności zawodowej? Liderzy będą decydować? Przecież pan dyrektor szpitala może nie lubić pani Kowalskiej lub pani Nowak to co, da tym paniom podwyżkę w wysokości 50 zł.? Arogancja władzy osiągnęła najwyższy szczyt bezczelności. Niech NFZ te miliony zł. które przeznacza na nagrody dla prezesów i pracowników wyższego szczebla przeznaczy na podwyżki dla ciężko pracujących pielęgniarek. One nie mają możliwości pracy na kilku etatach jak lekarze. No cóż pan minister reprezentuje rządzącą PO i takimi samymi kategoriami myśli jak i ona, czyli pracujących ludzi ma w dużym poważaniu. Wstyd panie ministrze. I niech pan nie mówi, że chory człowiek to dla pana świętość. Jak zabraknie pielęgniarek to pan sam będzie robił pacjentom zastrzyki, zakładał kroplówki i wykonywał inne czynności, które wykonują pielęgniarki? Nie jestem za urawniłowką, ale w tym wypadku nie powinno być dysproporcji w przydzielanych podwyżkach, proponowana przez pielęgniarki kwota powinna należeć się każdej pielęgniarce, bo i tak będzie różnica w ich zarobkach wynikająca z kwoty, które do tej pory zarabiają.
wkurzna / 90.156.4.* / 2015-06-23 19:51
poprzewracało im sie w głowach ?
polak747 / 37.248.255.* / 2015-06-23 19:32
POPIERAM pielengiarki>TRZEBA SKONCZYĆ CZERWONA KARTAKA I >AUT
pacjent / 164.127.176.* / 2015-06-24 07:24
Przecież kawa tyle nie kosztuje? To po co tym nygusom tyle kasy? Nygusami nazywam wszystko to co jest pod szyldem pielęgniarki, a tak naprawdę to nigdy toto nie stało przy pacjencie !!!A może by tak pozwalniać to wszystko dziadostwo, i przyjąć ludzi którzy ozłocą tę pracę !!! Leżałem w szpitalu, i widziałem masę nygusów pijących tylko kawę ! A jedna musiała obrobić całą salę chorych. reszta to bydło funkcyjne, nie przejmuje się pracą !!!tylko płacą dla siebie !!!
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:38
Gdybyś , osobo, nie leżał w szpitalu tylko w nim p**********, to zobaczyłbyś znacznie więcej nygusów niż na leżąco. Przyjmijcie ludzi do pracy, proszę bardzo. Tylko najpierw niech się wykształcą ( 5 lat magisterki i 2,5 roku specjalizacji to się nazywa PIELĘGNIARKA)i zechcą zostać w tym grajdole. Młode dziewczyny nie są głupie. Sami, drodzy Pacjenci , ozłacajcie sobie ten zawód. Powodzenia :-)
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 12:17
Kawa LUWAK jest droga, więc podwyżki są uzasadnione :-)
ależ ten kraj głąbów rodzi... Chciałbyś, żeby pielęgniarka za 500 zł pracowała, pewnie.
A nasze dzieci pis będzie utrzymywał i kształcił. Buraki same.
bajzl / 164.126.108.* / 2015-06-23 17:33
W wojsku nie było podwyżki od prawie 6lat i jakoś nie płaczemy a 1500zł to chyba z kosmosu ta kwota.
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 11:59
W wojsku panowie siedzicie na pupach, pijecie alkohol itp. Pracy to nie przypomina. I macie mnóstwo dodatków, ułatwień na mieszkanie, mundury itp itd. Mąż mój jest wojskowym. Więc nie dyskutuj człowieku o podwyżkach w wojsku. Pielęgniarki studiują 5 lat by wykonywać swój zawód, kończą specjalizacje. Uczymy się bez końca. U was zawodówka wystarczy do nicnierobienia.
A przede wszystkim - pielęgniarka PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I ŻYCIE SWOJEGO PACJENTA> Nie za zepsuty samochód....
KOKS68 / 91.208.93.* / 2015-06-24 12:31
MOŻE TWÓJ MĄZ PIJE, JEST PO ZAWODÓWCE I STĄD TWOJA WIEDZA NA TEMAT WOJSKA.
A TAK POWAŻNIE MI TEŻ PODLEGAJĄ LUDZIE I SPRZĘT ZA KTÓRY ODPOWIADAM DROGA ŻONO ŻOŁNIERZA PIJAKA
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:41
I nie chodzi tu o PODLEGANIE tylko o ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŻYCIE I ZDROWIE. Zdrowie swojego dziecka zrówna Pan z czołgiem czy ciężarówką??? psychiatra się kłania.

Ps. przepraszam, jeśli ma Pan maturę. Fakt, to osiągnięcie.
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 13:00
I nie mówiłam, że pije mój mąż, ale znam to środowisko od podszewki. W naszym małżeństwie to ja piję :-)
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 12:43
Sprzęt a człowiek to różnica . Nie dowartościowuj się pan sprzętem.
Żałosne żołnierzyki, jakość waszego sprzętu to my możemy ocenić (i najczęściej wypada bladziutko :-( ).
idełał / 37.7.43.* / 2015-06-23 14:31
dość z przywilejami dla wybranych. Powinien byc zakaz tworzenia związków zawodowych. Inni nie mają takiej możliwości i siły przebicia
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 12:19
Tak, dość, dość, dość!!!Przywrócić stosy, pasy cnoty i celibat w zakonie pielęgniarek!!! Tak, tak, tak. Będzie cudnie :-)

Debile....
wow 23 / 109.173.254.* / 2015-06-23 14:08
Chyba was powalolo kobiety.inni nie maja nawet tyle pensji,a wy cjcecie 1500 podwyzki.kretynki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
123pielęgniarka / 212.14.7.* / 2015-06-24 12:03
Nikt "innym" nie broni się uczyć. Skończ osobo studia , zapłać za nie, skończ specjalizację, zmieniaj pampersy obcym dziadkom, odpowiadaj za zdrowie i życie dzieci i dorosłych i wtedy zachowaj się jak powalona kretynka i żądaj podwyżki...
g,d, / 109.95.144.* / 2015-06-23 12:10
Czy w szpitalu w którym zatrudnione są pielęgniarki wymagającej tak wysokiej podwyżki jest zatrudniony psychiatra.
Waniek / 2015-06-23 13:33 / Bywalec forum
Nie ma za to jest lekarz kolega pani premier, która tą reformę wprowadzała i dała mu kierownicze stanowisko. Szpital ma miliardowe zadłużenie no ale nikt o tym nie mówi bo przecież to kolega.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy