Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest przeciwko dyrektywie papierosowej

Protest przeciwko dyrektywie papierosowej

Money.pl / 2012-12-17 09:36
Komentarze do wiadomości: Protest przeciwko dyrektywie papierosowej.
Wyświetlaj:
Molkij / 89.73.245.* / 2012-12-17 17:10
To niech plantatorzy tytoniu i producenci papierosów wezmą na siebie wszystkie koszty leczenia chorób płuc,oraz raka wywołanych paleniem TYTONIU i wypłacają wysokie odszkodowania dla rodzin śmiertelnych ofiar tego paskudnego nałogu!!!
FirezeuG / 2012-12-17 14:05 / Tysiącznik na forum
Wypowiem się jako jeden z zainteresowanych (chociaż palę "tradycyjne"). Tytoń i palenie oczywiście zdrowe nie jest. Podobnie jak picie alkoholu, kawy, złe odżywianie, brak ruchu i inne. Ktoś poniżej podniósł argument że nie ma zamiaru płacić za moje potencjalne leczenie ze swoich składek ZUS, ja też nie mam ochoty płacić za czyjeś choroby, ale kolejne zakazy tego nie rozwiążą a zrobi to wyłącznie reforma ZUS-u. Jako palacz mogę powiedzieć tylko że jesteśmy bardzo mocno ograniczani z tym co sami wybieramy. Nie wolno nam palić w knajpach (nawet nie można założyć legalnie knajpy z przeznaczeniem wyłącznie dla palących, tylko trzeba to obchodzić jakimiś "klubami"), generalnie miejscach publicznych, zawartość nikotyny i innych substancji (mniejsza ilość nikotyny = większe zużycie = większe wpływy z akcyzy), a teraz jeszcze mamy mieć wybór między jednym rodzajem. W ramach równości powinnien być jeden rodzaj chleba, jeden wódki i czekolady.
Władysław01 / 2012-12-17 15:04
No i bardzo dobrze... nie nawidże ludiz którzy palą i zatruwają mnie dymem papierosowym... co ciekawe zazwyczaj tacy ludzie mówią mi zawsze że jestem nietoleranycyjny...
FirezeuG / 2012-12-17 21:42 / Tysiącznik na forum
Ja też nie lubię jadać "we mgle", jednak lubię sobie usiąść przy kawce z papierosem. Nie namawiam żeby znosić zakaz palenia w restaturacjach (bo jest słuszny), ale chcialbym mieć możliwość wybrać się do knajpy i móc sobie zapalić, razem z całą resztą palaczy przy stoliku a nie w akwarium. Dlatego powinna być możliwość zrobienia knajpy wyłącznie dla palących, jeśli ktoś niepalący będzie chciał tam przebywać, to na wlasną odpowiedzialność.
Fajneq / 83.25.195.* / 2012-12-17 19:58
e e e bez takich mi tutaj nie wiesz co to jest uzależnienie chłopie, a może inni lubią palić!
miodek / 78.133.249.* / 2012-12-17 12:10
cholerni socjaliści
pegawr / 89.74.216.* / 2012-12-17 09:51
Ceny unijne galopują w górę, a płace relatywnie w dół. Policja, a nie Sejm, decyduje o podniesieniu mandatów, ponoć dla naszego bezpieczeństwa... Jak wyżyć za 960zł miesięcznie? Tyle mam emerytury!
D.K / 77.252.77.* / 2012-12-17 09:36
temat niewątpliwie gorący... Nie widzę sensu wprowadzania kolejnych restrykcji na i tak już obciążonych palaczy. Jak mają ochotę - niech palą to, co lubią. Przecież nie mogą tego robić w miejscach publicznych, paczki papierosów są oklejone ostrzeżeniami, płacą za nie też naprawdę słono.
Bardzo złe jest wtrącanie się w kwestie wyboru osobistego ludzi. Może następnie zunifikujmy alkohol do jednego typu i opakowania - przecież szkodzi nawet bardziej.
g / 89.167.11.* / 2012-12-17 10:21
nie szkodzi bardziej, nie wiem skad Ci to przyszlo do glowy. Palacze moga sobie robic co chca, niech tylko nfz nie placi z moich skladek za leczenie ich nowotworów.
mooi / 81.71.155.* / 2012-12-17 12:21
Palacze muszą przestać palić!! A nie wybierać i przebierać w produktach!
__vi__ / 62.233.246.* / 2012-12-17 13:26
I dlaczego powstaje coraz więcej fast food'ów skoro wiadomo, że szkodzą. Dlaczego pozwala się reklamować chipsy i inne badziewia, skoro wiadomo, że szkodzą... itd itp
Barnaba22 / 2012-12-17 13:37 / Bywalec forum
Przecież miał być wprowadzony zakaz sprzedaży fast foodów...przynajmniej Chipsów , bo szkodzą zdrowiu...jednak za dużo ludzi się sprzeciwiało!!
młodziak / 2012-12-17 12:56 / Bywalec forum
no ale na tej zasadzie samej, to dlaczego powstaje coraz więce rodzajów alkoholi i nikt nie nakaże ich ujednolicenia, a z piapierosami robią takie różne machlojki?? przecież i jedno i drugie szkodzi zdrowiu
__vi__ / 62.233.246.* / 2012-12-17 11:16
Przeczytaj co to choroba alkoholowa i sobie porównaj do uzależnienia od tytoniu.

Najnowsze wpisy