Forum Forum emerytalneOFE

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

anglin / 77.237.22.* / 2011-12-31 10:20
WYSYŁAJCIE PROTESTY W SPRAWIE ZŁODZIEJSKIEJ WALORYZACJI KWOTOWEJ!!!!!!!!!!!

Trybunał Konstytucyjny
prasainfo@trybunal.gov.pl

1/PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Pan Bronisław Komorowski.
listy@prezydent.pl

2/ RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH
Pani Prof. Irena Lipowicz
biurorzecznika@brpo.gov.pl
oraz
https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.ph ... &poz=1

3/PREMIER RP – do wiadomości
kontakt@kprm.gov.pl

4/MARSZAŁEK SEJMU – do wiadomości
listy@sejm.gov.pl

5/ MINISTERSTO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ – do wiadomości
skargi.wnioski@mpips.gov.pl

Sejm:
kp-pis@kluby.sejm.pl
kp-po@kluby.sejm.pl
kp-rp@kluby.sejm.pl
kp-psl@kluby.sejm.pl
kp-sld@kluby.sejm.pl
kp-sp@kluby.sejm.pl

Dodatkowo:
biuro@ruchpalikota.org.pl
Marek.Kuchcinski@sejm.pl
biuro@marekkuchcinski.pl

Dodatkowo wyszukujcie adresy swoich lokalnych posłów i senatorów.
I kochani wysyłamy skargi ile się da na wszystkie adresy.

Tytuł skargi np.: SKARGA NA NIEKONSTYTUCYJNE I POPULISTYCZNE DZIAŁANIE TUSKA !

TEKST SKARGI:

Zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie planowanej przez Rząd Premiera Donalda Tuska tzw. 'waloryzacji kwotowej" rent i emerytur. Proponowany projekt ustawy w tym przedmiocie narusza zasady konstytucyjne : poszanowania praw nabytych i równości obywateli wobec prawa oraz zasady sprawiedliwości społecznej. Trybunał Konstytucyjny w Postanowieniu z dnia 27 czerwca 2001 r. Sygn. TS 24/01 wskazał, że wprowadzenie waloryzacji kwotowej jest sprzeczne z samą ideą waloryzacji jako takiej , sprzeczne z prawem i drastycznie niesprawiedliwe społecznie, pisząc w uzasadnieniu:
„ Potrzeba waloryzacji świadczeń emerytalnych jest spowodowana występującą inflacją i służy zniwelowaniu jej skutków. Celem waloryzacji jest więc zachowanie realnej wartości przyznanych emerytur i rent w odniesieniu do wzrostu cen towarów i usług. Zachowanie realnej wartości przyznanych świadczeń emerytalnych za pomocą waloryzacji kwotowej, którą postuluje skarżący, byłoby możliwe tylko w sytuacji, w której wszystkie świadczenia emerytalne byłyby jednakowej wysokości. Tylko w takim stanie faktycznym można by zachować realną wartość świadczeń poprzez powiększenie ich o ściśle określoną kwotę, obliczoną w oparciu o wskaźnik inflacji. Jednakże przy istniejącym zróżnicowaniu wysokości przyznawanych świadczeń emerytalnych stosowanie waloryzacji kwotowej prowadziłoby do trudnych do zaakceptowania rezultatów. Wyliczenie przykładowo kwoty, o którą należałoby powiększyć świadczenia emerytalne, na podstawie wskaźnika inflacji oraz przeciętnej emerytury, a następnie zwaloryzowanie wszystkich emerytur w oparciu o tę kwotę, pociągałoby za sobą spadek realnej wartości tych emerytur, których wartość jest wyższa niż przeciętna, a co za tym idzie do pokrzywdzenia emerytów, którym one przysługują. Z drugiej strony realna wartość emerytur niższych niż przeciętne zwiększyłaby się. Efektem tego byłoby wprawdzie powolne zmniejszanie się różnic w wysokości przysługujących świadczeń emerytalnych, jednakże nie zostałyby zniwelowane skutki inflacji, a co za tym idzie nie zostałaby zachowana realna wartość przyznanej emerytury, a takie cele leżały u podstaw wprowadzenia mechanizmu waloryzacji. Wskazane powyżej cele mogą natomiast zostać osiągnięte przez wprowadzenie waloryzacji procentowej, której istota, w uproszczeniu sprowadza się do tego, że każda emerytura jest zwiększana o taką kwotę, o jaką ze względu na przewidywaną inflację, straci ona na wartości. Kwota ta jest obliczana m.in. za pomocą procentowego wskaźnika waloryzacji, określonego w ustawie budżetowej. Służyć to ma proporcjonalnemu wzrostowi emerytur w zależności od ich wysokości, a co za tym idzie zachowaniu ich realnej wartości”.

Rządowy projekt waloryzacji kwotowej nie tylko narusza przepisy prawa i zasady społeczne, jest też rażąco niesprawiedliwy, w sposób trwały obniża emerytury i renty o kilka lub kilkanaście procent.
Wskazuje na to poniżej zamieszczona tabela prezentująca analizę wpływu sposobu waloryzacji na realny wzrost świadczenia, czyli rządowy projekt „kwotowej sprawiedliwości społecznej”:

1000 zł------------------------------ 48 zł -----------------------70 zł --------------7% -------------------------------Wzrost świadczenia o 2,2% powyżej inflacji
2000 zł------------------------------ 96 zł----------------------- 70 zł-------------- 3,5% -----------------------------Spadek świadczenia o 1,3% poniżej inflacji
3000 zł------------------------------ 144 zł---------------------- 70 zł -------------2,33%---------------------------- Spadek świadczenia o 2,47% poniżej inflacji
4000 zł ------------------------------192 zł---------------------- 70 zł--------------1,75% ----------------------------Spadek świadczenia o 3,05% poniżej inflacji

Jak widać uderza on w osoby, które przez długie lata swojej pracy musiały opłacać składki i pracować na swoje emerytury. Oczywistym jest i nadal być powinno, że każdy otrzymuje świadczeni
Wyświetlaj:
Janina Pałubska / 37.31.115.* / 2012-06-04 21:08
Obecny Rząd znalazł sobie sposób na podniesienie najniższych emerytur kosztem tych którzy za długo i zbyt solidnie pracowali przez co wypracowali sobie wyższe emerytury. Wniosek jest taki, że nie ma co się przepracowywać.
Janina Pałubska / 37.31.120.* / 2012-06-04 19:12
Przepracowałam 42 lata, niejednokrotnie przynosiłam pracę biurową do domu przez co zaniedbywałam obowiązki domowe, wszystko po to, żeby w przyszłości mieć godziwą emeryturę. Nie sądziłam, że jakikolwiek Rząd, wpadnie na pomysł by pozbawić mnie godziwej enerytury.
MartaLL / 159.205.168.* / 2012-04-12 20:20
Nawet komentować się nie chce.
Monia66 / 159.205.168.* / 2012-04-12 20:07
Okazuje się, że ty sobie pościelisz, ale wyśpią się inni.
okoproroka / 80.238.121.* / 2012-03-12 20:32
Kwotowa OK!!! A do pazernych Chytrusków
Pracowałeś i chwała Ci za to i dostałeś już odpowiednio wyższą emeryturę za swoje składki !!! Teraz nie pracujesz a dalej byś chciał dostawać podwyżki wyższe

niż inni? Za co ? Nie odprowadzasz już składek. A może cofnij się dalej miałeś folwark i chłopów ? I też Ci zabrali to niech płacą. Nie bądź pazerny

Chytrusku!!! Przecież z niższymi emeryturami nie dogonią Cię i za sto lat, cały czas podstawę będziesz miał wyższą. Uważasz, że ten co pracował 30 lat za

najniższą krajową bo w systemie nie miał kolesi i ukladów to po przejściu na emeryturę powinien się zaraz powiesić? Prawdopodobnie pracował na Ciebie, żebyś

mógł otrzymywać dobrą pensję i dobrą odprawę. Całe życie chciałbyś wyzyskiwać ? Wyzyskiwaczom mówimy stop!!! Nie podoba się to trzeba było przenieść się do

Etiopii.

Brawo Panie Premierze !!!
Józef M. / 89.78.143.* / 2012-09-20 07:19
To jest waloryzacja od wzrostu cen i usług które to ustala GUS na każdy rok, aby dochód realny emerytury po waloryzacji był porównywalny z poprzednimi poborami. Więc waloryzacja procentowa waloryzuje wszystkim emerytury lub renty właśnie o ten wskaźnik - równy dla wszystkich. Inny sposób waloryzacji jest złodziejski.
baj / 89.231.251.* / 2012-03-13 06:37
"okoproroka" ????....coś pomyliłeś...to nie to forum ...może to ty powinieneś do Etiopi czy nawet Chun...tam już po 10 latach można mieć emeryturę?...tu piszą polscy uczciwie pracujący emeryci a jak znasz Chytrusków to po co im pomagałeś kantować?widziałeś ,wiesz i nie protestowałeś?...a co ? sam nie masz domu(mieszkania własnościowego) czy innego "dorobku"?...tylko tą mizerną poniżej tysiąca rencinę i dlatego musisz popierać rząd by okradał tych ciut bogatszych?...
Pyclik / 2012-03-01 03:45 / Tysiącznik na forum
Minął luty – w marcu ma być jakaś „waloryzacja” emerytur.
Złodziejska – kwotowa?
Zakwestionowana przez Prezydenta RP i Rzecznika Praw Obywatelskich?
Zapytaj, upomnij się w Trybunale Konstytucyjnym!
Spiesz się, bo czasu już nie ma?
Wyślij chociaż bardzo krótki e-mail – np.
Trybunał Konstytucyjny
prasainfo@trybunal.gov.pl
Nie żałuj kilku minut dla sprawy , którą uważasz za słuszną
OKRADZIONY EMERYT / 78.88.121.* / 2012-03-07 08:26
KAŻDY POKRZYWDZOY PRZEZ "KWOTOWĄ REWALORYZACJE " POWINIEN PO OTRZYMANIU DECYZJI Z ZUS - ZASKARŻYĆ TĘ DECYZJE W SĄDZIE PRACY W TERMINIE DO 30-TU DNI - JEŻELI TEGO NIE ZROI TO MOŻE POTEM BYĆ UZNANE ZA ZGODE ! SKARGA W SĄDZIE PRACY JEST NIEPŁATNA -WZÓR SKARGI MOŻNA POBRAĆ WCHODZĄC NA STRONĘ GAZETY PRAWNEJ FORUM O " KWOTOWEJ REWALORYZACJI " MOŻNA TEŻ POBRAĆ WZÓR PROTESTU DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO IWYSŁAĆ TEN PROTEST DO TRYBUNAŁU !
joł / 88.156.66.* / 2012-02-25 18:52
Dobrze ze bedzie waloryzacja kwotowa!!! Jestem ZA!!! Mam rentę niską i dostanę wiecej pieniedzy. A ci co sa przeciw to walcie sie
loka / 78.88.63.* / 2012-03-13 11:35
pewno darmozjadzie nigdy nie pracowałeś tylko na ręcie siedziałeś własnie takie darmozjady jak ty kradną nasze należne pieniądze a co do walcie się to widać twoje wykształcenie za pewne podstawowe a ręta pewnie na głowę.
cba / 89.231.255.* / 2012-03-08 06:44
jol...policzyłeś?...czy jesteś tak głupi jak sobie tego życzą teraźniejsze rządy?...poczekam rok,dwa zobaczę co napiszesz...a może od razu poproś wnuka...jak go masz...by cię "oświecił"...BEZ WALENIA...szkoda tak miłych wielorybów?
współczujący / 78.88.121.* / 2012-03-02 23:28
DLACZEGO NIE NAPISAŁEŚ ŻE JESTEŚ INWALIDĄ MUZGOWYM ZAMIAST POGARDY - MIAŁ BYŚ WSPÓŁCZUCIE !!!
WSPÓŁCZUJĄCY CI / 78.88.121.* / 2012-03-02 23:08
DLACZEGO NIE PODPISAŁEŚ SIĘ ŻE JESTEŚ INWALIDĄ MUZGOWYM ?!!!
wnerwiony górnik / 78.88.121.* / 2012-02-27 18:20
BRAWO I SZACUNEK DLA PANI RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH !!! HAŃBA PREMIEROWI IRZĄDOWI !!! JESZCZE WIĘKRZA HAŃBA PREZYDENTOWI !!! KTÓRY PRZYSIĘGAŁ STAĆ NA STRAŻY PRAWORZĄDNOŚCI I KONSTYTUCJI !!! HAŃBA SEJMOWI !!! NIKT Z POSŁÓW NIE GŁOSOWAŁ PRZEIW !!! HAŃBA SENATOWI !!! TYLKO DWA SPZECIWY !!! SZCZEGULNA HAŃBBA OPOZYCJI PARLAMENTARNEJ !!! CAŁY PARLAMENT TYLKO ZGODNIE GŁOSOWAŁ GDY CHODZIŁO IM W STYCZNIU O 500-ZŁ. PODWYŻKI !!! TERAZ RZĄD CHCE BY NARÓD ZGODZIŁ SIĘ PRACOWAĆ DO 67-ROKU ŻYCIA !!! CO NARÓD BĘDZIE Z TEGO MIAŁ !!! RZĄDZĄCY BĘDĄ PRZYZNAWAĆ SOBIE PODWYŻKI !!! PREMIE !!! - AZ PRACUJĄCYCH JEŻELI KTOŚ DOŻYJE EMERYTURY - TO DOSTANIE " KWOTOWĄ " !!!

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH KWOTOWĄ REWALORYZACJĄ APELUJE O WCHODZENIE NA STRONY " PROTESTY PRZCIW KWOTOWEJ REWALORYZACJI ' ZAZNACZAJCIE SWOJE WEJŚCIA - PISZCIE UWAGI !!!POKAŻMY RZĄDZĄCYM ŻE ZAPAMIĘTAMY CO ZROBILI EMERYTOM !!! TRYBUNAŁOWI KONSTYTUCYJNEMU PISZMY !!! ŻE NIECIERPLIWIE CZEKAMY NA NAPRAWIENIE KRZYWDY WYRZĄDZONEJ EMERYTOM PRZEZ NAJWYSZE WŁADZE NASZEGO KRAJU !!!


DO EMERYTKI Z KWOTĄ 728 - DLA CIEBIE NIE WAŻNE ŻE RZĄD ŁAMIE KONSTYTUCJE I NABYTE PRAWA EMERYTÓW ! CIESZYSZ SIĘ ŻE ZABRAŁ TUSK GÓRNIKOWI - LEKARZOWI - TYM WSZYSTKIM KTÓRZYMAJĄ DŁUGI STARZ PRACY I PŁACILI WYSOKIE SKŁADKI EMERYTALNE I DAŁ TOBIE !!! WIDAĆ ŻE CAŁE ŻYCIE ŻYŁAŚ NA KOSZT INNYCH I NA EMERYTURZE TEŻ CHCESZ!!! JEST DUŻO EMERYTÓW Z PODOBNYMI DO TWOJEJ EMERYTURĄ NAPRZYKŁAD BYLI INTERNOWANI - POTEM DYSKRYMINOWANI I SZYKANOWANI NA ICH PLECACH DUŻO UWCZESNYCH " DZIAŁACZY " DOSTAŁO SIĘ NIE TYLKO DO SEJMU I SENATU - DZISIAJ DUŻO Z NICH -BARDZO DUŻO - WYRÓŻNIAJĄ SIĘ "ZAPRZAŃSTWEM " !!! A UCZCIWI POZOSTALI Z " STAUSEM " POKRZYWDZONEGO " Z EMERYTURĄ LUB RENTĄ PODOBNĄ DO TWOJEJ TAKIM JAK NAJBARDZIEJ POWINNO SIĘ POMAGAĆ !!! TOBIE I PODOBNIE TOBIE MYŚLĄCYM - TAKIE UCZUCIA SĄ NIEZNANE!!! DLA WASZYCH TĘPYCH I ZAWISTNYCH MÓŻDŻKÓW !!! NAJWAŻNIEJSZE - BY MIEĆ - NAWET GDYBY TO BYŁA KRZYWDA INNYCH !!! RZĄD TAKICH POTRZEUJE !!! GŁUPICH - ZŁYCH I ZAWISTNYCH !!!. WTEDY NARÓD BĘDZIE SIĘ GRYZ MIĘDZY SOBĄ !!! RZĄD BĘDZIE RZĄDZIŁ !!! PZYZNAWAŁ SWOIM INTRATNE DOCHODY !!!PARLAMENT BĘDZIE SOLIDARNIE GŁOSOWAŁ NA PODWYŻKI DLA SIEBIE !!! GŁUPICH - ZŁYCH - ZAWISTNYCH W POLSCE NIE BRAKUJE !!!

W wielkim skrucie wnerwiony górnik napisał prawdę . Rząd niezgodnie z konstytucją zabrał nam emerytom rewaloryzacje ! Prezydent " pierwszy strażnik konstytucji i praworządności " podpisał ten czyn bezprawia ! parlament z opozycją bez sprzeciwu to bezprawie przyjeli ! Takich do rządzenia naród wybrał ! takich teraz ma ! Zamiast zgodnie protestować - to dużo znajduje się takich którzy cieszą się że rząd okrad tych którzy długie lata pracowali i płcili wysokie składki emerytalne i część z tej kradzieży im dał ! To prawda ! Zaprzańców ! głupich , złych , zawistnych wpolsce jest dużo!!!
mazurski niemundurowy / 88.156.61.* / 2012-02-22 22:11
Wejdźcie na: http://www.gazetaprawna.pl/forum/
Praca i ubezpieczenia społeczne >
Problemy osób otrzymujących świadczenia z ZUS > WALORYZACJA EMERYTUR 2012
tam znajdziecie GOTOWY WZÓR ODWOŁANIA OD DECYZJI ZUS z "waloryzacją" kwotową.
A dla kwotolubów proponuję następującą lekturę:
Emerytura jest pochodną wynagrodzenia za pracę, a wynagrodzenie za pracę pochodną mądrości, wykształcenia, umiejętności, pracowitości, zapobiegliwości, uczciwości, przewidywania i KSZTAŁTOWANIA swojej przyszłości aż do późnej starości. Na waloryzacji kwotowej najwięcej i to KOSZTEM INNYCH, zyskają ci, którzy pracowali NAJKRÓCEJ, płacili NAJNIŻSZE składki i NAJNIŻSZE podatki i z tego powodu mają NIŻSZE emerytury, a MIMO TEGO dostaną taką samą kwotę tzw. waloryzacji jak ci, którzy pracowali DŁUŻEJ, płacili WYŻSZE składki PROCENTOWO i WYŻSZE podatki (też procentowo) i otrzymują WYŻSZĄ emeryturę. Ci z niskimi emeryturami NIE POMAGALI tym drugim płacić składek emerytalnych, a mimo to chcą z nich korzystać? TO SIĘ NAZYWA ZŁODZIEJSTWO!
Można to samo powiedzieć w inny sposób.
Na "waloryzacji" kwotowej zyskają KOSZTEM INNYCH ci, co mają emeryturę lub rentę w kwocie 1.100 zł brutto na miesiąc LUB MNIEJ! WSZYSCY inni STRACĄ, ponieważ im ZOSTANĄ ODEBRANE różnice pomiędzy waloryzacją procentową, a „waloryzacją” kwotową. Nadążasz?
Im ktoś ma wyższą emeryturę TYM WIĘCEJ STRACI. I tu pojawia się pytanie – DLACZEGO MAJĄ TAK NISKIE EMERYTURY? Czyżby winnymi byli ci, co mają wyższe? Chyba tak, skoro im Tusk-Janosik w towarzystwie hrabiego Wpadki ZABIERA. Ja NIE po to PRACOWAŁEM DUŻO, nie po to PŁACIŁEM WYSOKIE SKŁADKI PROCENTOWO, aby się teraz nimi DZIELIĆ Z INNYMI. Oni mi w mojej pracy NIE POMAGALI i NIE PŁACILI za mnie składek emerytalnych! A skoro Rząd i całe tabuny urzędasów chcą polepszyć ich poziom życia – niech to robią - nie mam nic przeciwko temu - SWOIM KOSZTEM, a NIE MOIM! Nie życzę sobie, aby ktokolwiek gmerał w moim portfelu!
Ten co ma obecnie 1200 zł emerytury na „waloryzacji” kwotowej zyska 71,00 zł, które dla niego stanowić będą ponad 5,9% - WIĘCEJ niż wyniosła inflacja (4,8%) wraz z 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2011 r. (1,2%). Wszystko byłoby w porządku, tylko, że to ja i mnie podobni dopłacą tym z niższymi emeryturami, a „w nagrodę” ja zyskam AŻ 2,12% na „wspaniałej” waloryzacji kwotowej.
A teraz przykład-wyliczenie:
Twoja emerytura wynosi 1.500 zł, a moja 3.000 zł. Przy corocznej "waloryzacji" kwotowej w wysokości 75 zł przez 10 lat, po 10 latach wysokość twojej emerytury wyniesie 1500 + (75 x 10) = 2.250 zł, a mojej 3000 + (75 x 10) = 3.750 zł. Ty zyskasz 750 zł i ja też 750 zł, ale dla ciebie te 750 zł będzie stanowiło 50% wyjściowej emerytury, a dla mnie też te same 750 zł stanowić będzie ZALEDWIE 25%, czyli DWA RAZY MNIEJ niż dla ciebie! Teraz jest tzw. SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA?
Natomiast przy waloryzacji PROCENTOWEJ, zakładając coroczną inflację 5% (też wyjściowe 75 zł) w ciągu 10 lat nasze emerytury będą wynosiły:
1500 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 = 2.443 zł - wzrosła o 63%
3000 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 x 1,05 = 4.887 zł - wzrosła TEŻ o 63%
Przy „waloryzacji” kwotowej twoja emerytura wzrośnie o 50%, a przy procentowej o 63%! Moja natomiast odpowiednio 25% i 63%.
Twoja emerytura była dwukrotnie niższa niż moja i NADAL będzie dwukrotnie niższa. TERAZ ZROZUMIELIŚCIE?
NIE WAŻNE, o jaką KWOTĘ wzrośnie, WAŻNE o jaki PROCENT! Na której skorzystamy JEDNAKOWO? Czy nadal wolisz "waloryzację" kwotową? Czy lepsza procentowa? Która waloryzacja jest sprawiedliwa i korzystna W JEDNAKOWYM stopniu dla WSZYSTKICH emerytów?
I która jest SPRAWIEDLIWA SPOŁECZNIE?
Słów kilka o żołądkach (bo na pewno one ci przyszły teraz na myśl) niby takich samych, a jednak różnych.
Żołądki też jednak NIE SĄ JEDNAKOWE, ponieważ mój PRZEZ DZIESIĘCIOLECIA przyzwyczaił się, abym nie napełniał go byle czym, tylko czymś wartościowym od czego w głowie oleum przybywa (jak mawiał Zagłoba), a nie tylko w muszli klozetowej. Uparł się na bułki z masłem i z szynką, baleronem i innymi frykasami, bo MNIE BYŁO NA TO STAĆ i nadal tego samego oczekuje, ponieważ NADAL mnie na to stać. Mam to, co sobie sam WYPRACOWAŁEM! I Ty masz to, co wypracowałeś, a że jest to za mało, czego nie neguję, to NIE MOJA WINA!
Jeżeli tego, co wyżej napisałem, nie zrozumiałeś, to pozostała ci następująca modlitwa pt. „Lenistwem i wrzaskiem, a nie pracą bomisie się bogacą” –
„Panie, wybacz mi, że nie chciało mi się uczyć, myśleć, uczciwie i twórczo pracować, przyszłości swojej nie kształtować, bo bardzo lubiłem się opier….ć. Wykombinowałem, że pójdę na rentę, a z renty na emryturkę i niech inni mnie utrzymują. Bardzo było mi ciężko, tym bardziej, że sąsiedzi co i raz powiększali stada swoich krów. Były tak mleczne i cielne, że mnie cholera brała.
hann / 178.73.44.* / 2012-02-16 23:19
Na wskaźnik waloryzacji mają wpływ 2 wartości - średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów , który w roku 2012 wynosi - 104,8 %
Ale zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2011 jest zwiększony o 20% wzrostu realnego wynagrodzenia za 2011 - który to wzrost wynosi 1,2%, ( czyli 20% - to 0,24). Czyli wskaźnik waloryzacji wynosi 5,04 % , a nie 4,8 . Kwotowo jest to 74,55 PLN a nie 71 . Niby nie dużo, ale jeżeli pomnożymy to przez 9500000 emerytów i przez 12 miesięcy, to policzcie sami ile Premier na Was oszczędził dla siebie. A Wy naiwni myślicie że On troszczy się o biednych ha,ha,ha.....
górnik / 78.88.121.* / 2012-02-19 15:47
HANN - Dlaczego piszesz o waloryzacji kwotowej? Przeczytaj w encyklopedi co oznacza słowo WALORYZACJA ! WALORYZACJA - MOŻE BYĆ TYLKO PROCĘTOWA ! Tusk zrobił kwotową podwyżkę i kwotową kradzież ! Bezprawnie łamiąc Konstytucje ukrad tym emerytom którzy długo pracowali i płacili wysokie składki emerytalne by część z tej kradzieży dać tym którzy mniej pracowali i płacili mniejsze składki . Jaka będzie z tej kradzieży korzyść ? Będzie tak jak z ACTA ODSZCZEKIWAŁ że to jego wina !!! NIECH NIE MYŚLI ŻE EMERYCI ZGODZĄ SIĘ NA TĘ KRADZIEŻ !!! NARÓD TEŻ ZOBACZY JAKI SENS MIAŁABY ZGODA PRACOWAĆ DO 67-roku ŻYCIA RZĄD POKAZAŁ ŻE ZA ZGODĄ SEJMU GDZIE NIEBYŁO ANI JEDNEGO GŁOSU SPRZECIWU !!! ZA ZGODĄ SENATU BYŁY DWA GŁOSY SPRZECIWU !!! ZA ZGODĄ PREZYDENTA - KTÓRY NIBY ODESŁAŁ - ANAPRAWDĘ NIE ODESŁAŁ USTAWE DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ŁAMIE PRAWA NABYTE I KONSTYTUCJE ZROBIŁ TO RAZ - NIEMA WIĘC PEWNOŚCI ŻE WIĘCEJ TEGO JUŻ NIE ZROBI !!! TEJ KARYGODNEJ BEZKARNOŚI MOŻE TYLKO KRES POŁOŻYĆ TRYBUNAŁ KOSTYTUCYJNY !!! KTÓRY UZNA DZIAŁANIE RZĄDU ZA NIEZGODNE ZKONSTYTUCJĄ A WIĘC BEZPRAWNE ! TAKIE WYRAŻNE STANOWISKO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO MOŻE DAĆ WIARĘ NA PRZYSZŁOŚĆ ŻE PRAWA NABYTE NIE WOLNO ODBIERAĆ !!! RZĄD WRAZ Z PREZYDENTEM POWINIEN RADYKALNIE ZMIENIĆPOLITYKĘ!!! WSZYSCY WIEMY ŻEZABIERAJĄC PIENIĄDZE EMERYTOM RZĄD NIE NAPRAWI BUDŻETU ! RZĄD NIECH ZACZNIE ROBIĆ OSZĘDNOŚCI OD SIEBIE!!! OD URZĘDNIKÓW RZĄDU OD PREZYDENTA - KANCELARI PREZYDENTA - SEJMU SENATU W CAŁYM KRAJU ARMI WYSOKICH URZĘDNIKÓW !!! GDY NARÓD ZOBACZY ŻE PREZYDENT I RZĄD TAKIE DZIAŁANIA PODEJMUJĄ - WTEDY NARÓD BĘDZIE MIAŁ PRZYKŁAD I BĘDZIE RZĄDZĄCYCH POPIERAŁ!!! OBECNIE JESTEM PRZECIW RZĄDOI ! PRZECIW ! PREZYDENTOWI ! BO WSPÓLNIE ZABIERAJĄ MI MOJĄ REWALORYZACJE EMERYTURY KTÓRĄ SOBIE WYPRACOWAŁEM DŁUGIM STARZEM PRACY I WYSOKIMI SKŁDKAMI EMERYTALNYMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wpater / 93.105.137.* / 2012-02-13 04:31
Przekleństwo !
Pieniądze najbardziej harujacych na emeryturę emerytów (inżynierów, ekonomistów, prawdziwych fachowców, jak ja np. zostają ukradzione i przekazane tym co pracowali 10 do 25 lat (jeżdżą mercedesami BMW !?) i to z zerowym wykształceniem). Takiego skandalu jeszcze w Europie i USA nie było. PREMIERZE ! Proszę dalej tak niszczyć polaków wykształconych i mających 20 kursów specjalistycznych a ma Pan pewne, że skończy Pan szybko karierę i jako kandydat do jakichkolwiek poważnych instytucji europejskich, nie mówiąc o premierowaniu, WSTYD.
Ja przepracowałem 41 lat (inżynier-konstruktor) plus 4 lata bezrobocia i nie zamierzam oddawać moich ciężko zarobionych pieniędzy. Mam 65 lat i obiecuję Panu ściganie za kradzież do końca mojego życia.
Moja strata na tej decyzji to ok. 36 000 zł. A właśnie muszę kupić auto , bo mój staruszek 1999 rok mi wysiadł.
Wiem, że jestem maluczki i nie mam wielkich szans w w walce z Rządem i Premierem.
Ale chcę oświadczyć-czuję się OKRADZIONY
Adi Antoni / 78.8.241.* / 2012-02-12 16:36
Człowiek, który przepracował 40 lat w pierwszym zaszeregowaniu w zakładach chemicznych dostanie 1800zł emerytury, a policjant, wojskowy za 15 lat służby, dostaje wyższą emeryturę po krótszym okresie pracy. Według mnie Ci, którzy mają 3-4 tys. emerytury mają stanowczo za dużo podwyżki procentowej, dlatego zgadzam się z podwyżką kwotową.
umiarkowany / 31.63.186.* / 2012-02-10 14:45
Mam emeryturę ani dużą ani małą. Ale ci, którzy są wielkimi oponentami waloryzacji kwotowej, choćby jednorazowej, to emeryci ze sporą emeryturą osiągniętą nie do końca ciężką pracą /np mundurowi, czy też towarzysze dyrektorzy/. Oni bronią swojej uprzywilejowanej kiedyś pozycji nawet na emeryturze. Nie w głowie im jakakolwiek solidarność społecza w czasie np. kryzysu, oni jak kiedyś wydzierali tak i teraz muszą wydzierać "swoje". Sądzę, że dopuki będą bezsensownie uprzywilejowane grupy, będzie wyzwalana arogancja i lekceważenie słabszych.

A w formie ps.: "Normalny" pracuje 45 lat a emeryturę pobiera 15 lat. "mundurowy" pracuje 15 lat pobiera em. 45 lat. Dręczy mnie pytanie: czym zasłużyli się nam-społeczeństwu tacy "agenci Tomki", że musimy im płacić horrendalne emerytury przez 45 lat?
Monia66 / 159.205.168.* / 2012-04-12 20:12
Waloryzacja kwotowa nie ma nic wspólnego z patologią emerytur mundurowych. Patologie trzeba wyeliminować ale nie poprzez "sprawiedliwą" waloryzację emerytur.
Zdenerwowany / 78.88.121.* / 2012-02-07 16:52
Protesty przeciw ACTA- pokazały jak skutecznie renciści iemeryci powinni zaprotestować przeciwko platformie-bo sejm senat iprezydent to platforma.nie poto pracowało się 40 lat ipłaciło duże składki by teraz nabyte prawa bezprawnie platforma zabierała .WIELKIEJ BRYTANI wparlamęcie jest 100 posłóm a w polsce? w NOWYM JORKU jest 70 radnych w Warszawie 700!platforma w czasie swich rządów zatruniła około 60000 tys. urzędników.NATO WSZYSKO POTRZEBNE SĄ PIENIĄDE EMERYÓW I RĘCISTÓW!!!
górnik / 78.88.121.* / 2012-02-12 15:51
APEL . KAŻDY KTO WCHODZI NA STRONY PROTESTU NIECH ZAZNACZY SWOJE WEJŚCIE NIECH KLIKNIE NA PLUSA A JESZCZE LEPIEJ NIECH NAPISZE SWÓJ KOMENTARZ. POKAŻMY ILU EMERYTÓW KRZYWDZĄ!!!
antykomuch / 46.204.101.* / 2012-02-05 14:49
brawo tusk pierwsza mądra decyzja . waloryzacja kwotowa o.k
tak !!! / 81.190.72.* / 2012-02-04 22:07
Emeryci otrzymujący emeryturę w wys. do 1500 zł. powinni mieć waloryzację kwotową odpowiednią do swoich dochodów do wys. 500zł. raz w miesiącu.
Pyclik / 2012-02-05 02:40 / Tysiącznik na forum
Ty chcesz po prostu podwyżki emerytur ponizej 1500 zł o kwotę 0 - 500 zł miesięcznie.
Życzę wszystkiego najlepszego, ale dlaczego nazywasz to "waloryzacją kwotową"?
Waloryzacja to utrzymanie wartości realnej świadczenia, płacy czy jakiejś dowolnej kwoty.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy