Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Kiedy się skończy?

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Kiedy się skończy?

Wyświetlaj:
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-03-28 09:44
PROSZĘ NIE WPISYWAC KOMENTARZY PRZED TYM WPISEM


Słuchałem w nocy tej audycji na żywo premiera z rodzicami osób niepełnosprawnych

Kilka faktów jakie zostały przytoczone:

1) Wysokość pomocy w takich krajach jak Niemcy czy Anglia jest dużo wyższa nie tylko proporcjonalnie ale i nominalnie. A nominał ma tu decydujące znaczenia bo to są kwoty, które mają starczyć na leki i na jedzenie dla co najmniej dwóch osób.
2) Premier obiecał już w 2009 r. podwyższenia zasiłku dla osób które opiekują się dziećmi w pełni niepełnosprawnymi. Do dziś obietnicy nie spełnił.
3) Miał powstać system opieki społecznej dla rodzin, które mają dzieci trwale całkowicie niepełnosprawne. Nic takiego nie ma. Propozycja to kolejne doraźne działanie a nie rozwiązanie systemowe.
4) Premier obiecał w 2009 r., że rodzice jeżeli zrezygnują z pracy dostaną wyrównanie od Państwa różnicy między kwotą zasiłku a ostatnim wynagrodzeniem. Nic takiego się nie stało.

Reasumując nic z zapowiedzi i obietnic premiera nie zostało spełnione. Podwyżki miały miejsce wyłącznie w wyniku protestów osób które maja niepełnosprawne dzieci. Wniosek jest oczywisty. Premier nie dotrzymuje obietnic.
realista / 87.105.84.* / 2014-03-27 21:39
To co napiszę może być odczytane jako bardzo niepolityczne ale jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. W przypadku podniesienia ponad miarę zasiłków dla niepełnosprawnych dzieci w pewnych kręgach naszego "społeczeństwa" może zacząć się "opłacać" posiadanie kalekiego dziecka. Może dojść do nagłego "wysypu" dzieci niepełnosprawnych. A jak to się robi - wystarczy obejrzeć "Slamdog - milioner z ulicy".
henopole / 2014-03-27 15:55
Ja już nie mogę patrzec na te pazerne baby.Żal tylko wykorzystywanych niepełnosprawnych dzieci.
D.N / 83.9.144.* / 2014-03-27 21:30
To nie są pazerne baby,tylko matki walczące o godne życie swoich niepełnosprawnych dzieci.Mam wrażenie ,że osoba,która pisze takie brednie nigdy nie miała do czynienia z niepełnosprawnością,ale życie toczy się dalej i kto wie jaki scenariusz pisze nam los.
P_rzemek / 194.114.62.* / 2014-03-27 13:25
Czy to tak wiele dla budżetu Państwa, zważywszy na wydatki, np. jakie poniosło Ministerstwo Finansów na Meble czy inne bezsensowne wydatki?
Przecież to sztucznie nakręcany teatr, który Premier może zakończyć jedną męską decyzją.

Najnowsze wpisy