Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest w Jastrzębkiej Spółce Węglowej. Brak porozumienia w JSW może zrujnować spółkę. Przyjęcie żądań górników... też

Protest w Jastrzębkiej Spółce Węglowej. Brak porozumienia w JSW może zrujnować spółkę. Przyjęcie żądań górników... też

Wyświetlaj:
dora 987 / 37.8.224.* / 2015-02-05 15:00
To związkowcy zarżnęli kurę, która znosiła złote jaja.Dlaczego Silesia dobrze pracuje, dlaczego Bogdanka...dlaczego kopalnie sprzedane Czechom? Bo tam związkowcy są za bramą.
polder / 176.103.79.* / 2015-02-05 15:00
Filozof z Bożej łaski Ratajczak, niech się zajmie lepiej przywilejami rządzących, różnej masy prezesów itp. a nie pisze bzdur !
Dudotroll / 81.190.185.* / 2015-02-05 14:59
Dudzie to juz sie w glowie poprzewracalo- mowi ze robi to dla gornikow ! a tak na prawde tylko dla siebie i kolesi!!! jak mozna utrzymywac firmy na ktore kazdy polak musi pracowac , Duda sobie siedzi i nic nie robi a górnik na niego pracuje ale malo tego, oni nie potrafia sobie zapracowac na swoje wiec ja i kazdy polak ktory pracuje musi czesc oddac Dudzie i gornikom aby zylo sie im lepiej za 13 i 14 pensje deputaty ! reka do gory kto chce 2 tysiaczki za friko :D tak ekwiwalent deputatu..... dla tych co beda pisac czemu ja nie jestem gornikiem i zebym zobaczyl jak to jest!! wam tez nikt nie kazal byc gornikiem jak sie nie podoba robcie to co inni Polacy
rozpacz / 89.73.158.* / 2015-02-05 14:59
Dlaczego rząd chce być uzależniony od innych krajów? Dlaczego rząd nie dba o przemysł w Polsce? W JSW S.A. są potrzebne MĄDRE zmiany, ale kto tego dokona? Na pewno nie obecny zarząd, który nawet nie wie jakimi kopalniami zarządza, nie zna się na zarządzaniu, nie wie czym jest górnictwo. To są cymbały, które dostają bardzo dużą kasę i siedzą cicho, pozwalając prezesowi podejmować decyzje, doprowadzające do bankructwa spółkę. On sam zgarnia miliony, tydzień temu przyznał sobie 1 mln złotych! Za co? W momencie gdy spółka na problemy!?
JAS327 / 88.156.25.* / 2015-02-05 14:59
HA HA NO TAK DAC IM MOZE 15,16,17,ITD PENSJE ,PANOWIE DO PRACY TO NIE KOMUNA
ryszard_moniu59 / 164.127.237.* / 2015-02-05 14:56
Ile w Tym Czasie weszło OBCYCH Firm na Kopalnie ile Firm Robiło kosztorysy dla kopalń ? Czy górnikowi też wzrosły płace 3-4 krotnie ? Ile osób zostało zatrudnionych w Spółce .Dlaczego Firmy obce zajmują się sprzedażą węgla ? W dobie komputerów 1 Górnik MUSI PRACOWAĆ NA Na 8 osób .
ooo947 / 153.19.73.* / 2015-02-05 14:56
Święte krowy z górników ,dosyć tej komuny !
Dr.@ / 46.30.138.* / 2015-02-05 15:22
Ludzie czy wy nie widzicie ze państwo chce was nastawic negatywnie do górników!!! Oni tam walczą o swoje bo 3000Pln wypłaty to w normalnych krajach życie poniżej progu skrajnego ubóstwa, ale państwo wam wmawia ze maja za dobrze. Tutaj potrzebny jest STRAJK GENERALNY natychmiast albo wasze dzieci juz bedą pisać po hebrajsku! Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
niki 100 / 37.152.18.* / 2015-02-05 15:06
Nasze kopalnie nasz wegiel nasz slask a warszawiak zagorowski wasz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dolma / 89.79.253.* / 2015-02-05 14:56
Jest jeszcze druga strona medalu o ktorej nikt nie pisze. Niech zrobia na kopalniach porzadek z ta rozbudowana i wciaz rozbudowywana biurokracja to znajda sie oszczednosci. Czy w takich sytuacjach jak obecna pan dyrektor i jego biurokracja takze obcinaja sobie pensje zaleznie od wydobycia i stawek wegla? Oczywiscie, ze nie. Dlaczego wlasnie ci, ktorzy pracuja na utrzymanie kopalni maja dostawac po kieszeni? Jak kopalnie maja miec zyski skoro wicej jest pracownikow biurowych niz gornikow? A co ze sposobem zarzadzania kopalniami - prztargi, zakup drogich i beznadziejnych technologii, marnostrastwo sprzetu i materialow - nikt tego tematu jakos nie porusza. Wszyscy skupiaja uwage na niedobrych gornikach, ktorzy maja roszczenia. Zdajecie sobie ludzie sprawe ze dzisiaj nie jeden pracownik Biedronki zarabia wiecej niz gornik? Bo dla mnie to byl szok kiedy kolezanka powiedziala mi, ze jej pensja na stanowisku kierowniczki sklepu to 3-3,5 tys. zl. Nie neguje, ze w Biedronce praca jest ciezka, pisze o tym tylko dlatego zeby uzmyslowic, ze sa gornicy, ktorzy nawet 2 tys. nie zarabiaja a narazaja zycie i pracuja w warunkach szkodliwych.
olgierdos05 / 83.9.160.* / 2015-02-05 15:20
Ogarnijmy emocje wszystko jest fajnie tylko dlaczego po niby upadku komuny nadal są jakieś dziwne dodatki: 14, deputaty węglowe, ołówkowe i inne totalnie absurdalne dodatki oderwane od dzisiejszej rzeczywistości (oczywiście powinny być dodatki pomocowe ale tylko dla rodzin potrzebujących oraz cieżko pracujących górników pod ziemia a nie jak stare powiedzenie mówi czy się stoi czy się leży 2 tys się należy). Wiem jedno jak ja dzisiaj stracę pracę to nikt po mnie nie będzie płakał ani nie będzie mówił jak to mi jest ciężko. Proponuję tym narzekającym przeprowadzić się na przynajmniej miesiąc na suwalszczyznę albo do podkarpackiego i popracować tam za miejscowe stawki to w 99% szybko zmieni się światopogląd.
Pozdrowienia dla rozsądnych...
dolma / 89.79.253.* / 2015-02-05 19:14
olgierdos05, przestan mi tu bredzic o emocjach, jestem wylacznie obserwatorem. Nie przecze, ze niektore rzeczy mi sie nie podobaja, np. prostety gornikow wymierzone w zwyklych ludzi, blokowanie drog. Nie pracowlam i nie bede pracowala na kopalni. Pracowal za to czlonek mojej rodziny dlatego dobrze znam te realia. Zapominasz w tym porownywaniu zarobkow o jednej waznej rzeczy - gornicy dolowi utrzymuja ten interes i na kopalniach sa jedynymi, ktorzy dostaja po kieszeni jak cos sie zle dzieje. Gdzie tu logika? Z miesiaca na miesiac potrafia ucinac zarobki nawet o tysiac zlotych. Lenie natomiast znajda sie wszedzie, tak na kopalni jak i w innych zakladach pracy. Pracownicy urzedow to budzetowka, takze maja trzyaste pensje, premie i inne bonusy - dlaczego nikt nie prostetuje tylko siedzicie cicho? Dziwnym trafem zero krytyki.
Antoni-górnik / 217.73.176.* / 2015-02-05 14:55
Dziennikarzu nie fantazjuj!
Zatrudnij się na kopalni,zjedź na dół, przepracuj jedną dniówkę i porozmawiamy.
A tak to może powiesz ile zarabiasz za pisanie swoich wypocin.
Anty-Antoni-górnik / 94.246.189.* / 2015-02-05 15:08
Antoni-górnik rozejrzyj się trochę i zapytaj pracujących poza górnictwem jaką mają pensję i czy dostają 14.-tkę...
2 lata temu podczas zapaści w budownictwie wiele tysięcy osób straciło pracę, a wiele tysięcy miało zredukowane płace, nawet o 50%! Dlaczego? Bo był kryzys i to była jedyna szansa uratowania firm i miejsc pracy.
W górnictwie od kilku lat jest kryzys, a górnicy zamiast walczyć o uratowanie firm i zachowanie miejsc pracy, to żądają przywilejów, które wykańczają ich "kochane" kopalnie.
A co do pracy... przyjdź na budowę i przepracuj bite 8 godzin przy betonowaniu w deszczu i 2 stopniach Celsjusza, to będziesz mógł dalej bredzić o "ciężkiej" pracy w tej swojej czarnej dziurze.
Alojz Szyberek / 83.14.206.* / 2015-02-05 15:18
Wiadomo że górnik pracujący pod ziemią musi dobrze zarabiać, ale 14-sta pensja bez względu na wynik finansowy?? W ogóle co to jest żeby budżetówka 13tki czy 14tki miała. Zaraz górnicy naskoczą pewnie na mnie, ale nie każdy pracuje w górnictwie czy w budżetówce i szlak człowieka trafia jak musi odprowadzać podatki a tym cały czas mało. Nie zazdraszczam górnikom, ale postawcie się w sytuacji obywatela który pracuje w prywatnej firmie i dostaje minimalne wynagrodzenie. A poza tym cała ta sfora ze związków zawodowych, która bierze z państwowej kasy pokaźne pobory. Powiem tak, do roboty!!! Dać im tylko dodatek za dbanie o prawa pracownicze, ale do roboty pogonić!
tado1951 / 83.25.153.* / 2015-02-05 14:54
Ja też chcę pensji takiej jak ma prezes.A dlaczego nie czy prezes jest BOGIEM?
wiech740 / 31.61.140.* / 2015-02-05 14:51
Dlaczego są równi i równiejsi? Jedni (prezesi itp.), mają zarobki UE a już pracownicy nie? Nie zazdrośćmy górnikom tylko domagajmy się sprawiedliwego traktowania. Podobno jest demokracja?
Antoni-górnik / 217.73.176.* / 2015-02-05 15:02
Od tego należy zacząć.
To niesprawiedliwe aby prezes, który źle zarządzał spółką zarabiał 85000 zł na rękę.
Dodatkowo ubezpieczył zarząd na 1000000000 zł od odpowiedzialności za złe decyzje a składki płaci firma po 120000 zł miesięcznie.
Ale szwagier pana Pawlaka to może i będzie broniony do skutku.
polon1779 / 79.187.46.* / 2015-02-05 15:00
To do nauki. Skoncz studia na kierunku ekonomii, do tego podyplomowe z marketingu i 2-letnie MBA, wtedy masz szanse zostac prezesem w mniejszej spolce -wykaz sie tam, pokaz ze mozesz cos zdzialac i po 10 latach staraj sie na stanowisko prezesa JSW. Polska to demokratyczny kraj -mozesz sobie wybrac szkole i prace.
dsadsa / 81.190.185.* / 2015-02-05 14:50
tez chcem 14 pensji i zeby kazdy Polak na mnie pracował !
alex123456 / 93.154.192.* / 2015-02-05 14:50
W mojej ocenie obecne strajki to wynik filtracji środowiska górniczego przez post-sowieckie, ad-radzieckie putinowskie służby. Z całej tej awantury, silniejszy jest wróg Polski nr 1: Rosja, Putin i Rosjanie. Jestem przekonany, że putinowscy agenci już teraz zacierają swe paskudne, czerwone i krwiożercze łapy.
Górnik emeryt / 89.230.35.* / 2015-02-05 14:50
na ochronę JAROSŁAW POLSKĘ ZBAW 1800 000,00 rocznie , POD SIEDZIBĘ PIS, TAM JEST KASA Z NASZYCH PODATKÓW, kto to słyszał, żeby na jednego nieroba tyle naszych podatków szło. TO JEST SKANDAL !!!! NA SIEDZIBĘ PIS GÓRNICY !!!! PREZES KOPALNI TO PRZYNAJMIEJ COŚ ROBI A TEN ????
tam785 / 82.160.134.* / 2015-02-05 15:02
Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego, że górnik też płaci podatki, do państwa żale ! - skoro takimi wysokimi podatkami obarcza ono wydobycie węgla. Zawsze będzie problem z jego ceną- nie dlatego, że trzeba wypłacić pensję górnikowi, ale dlatego, że są: podatek od wydobycia, akcyza, podatek VAT (oraz wiele innych)- to one prowadzą do tego, że się nie opłaca. Szkoda,że tylko w Polsce się nie opłaca. Czesi fedrują i nie mają z tym problemów, a górnik zarabia tam więcej niż u nas.
gg1234 / 83.26.220.* / 2015-02-05 14:50
Popieram strajki. jestem bezrobotny i mi nic innego nie pozostało jak popierać strajkujących a nawet strajkować.

Najnowsze wpisy