Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim

Wyświetlaj:
Marcin PWr Mosty / 77.79.229.* / 2015-03-02 14:52
Zaczynałem od zera. Po studiach miałem zero na koncie oraz dobre wykształcenie po dobrej politechnice. Już na studiach musiałem się mocno starać o stypendium naukowe, by się w ogóle na nich utrzymać. Po studiach oszczędzałem każdą złotówkę kilka lat, by mieć 25% wkładu własnego do kredytu. Kupiłem mieszkanie pod Warszawą, tuż przy lesie kabackim, na zamkniętym i strzeżonym osiedlu, a cena zaczynała się od 4 i pięć cyfr po niej. Jednak kiedy już kupiłem to mieszkanie, nie poczułem się jak Pan życia i śmierci (jak moi liczni znajomi), tylko z mozołem oszczędzałem jeszcze mocniej, by jak najszybciej spłacić ten kredyt. Kredyt był na 18 lat. Znajomi jeździli na wycieczki, wakacje, kupowali auta, oni się cieszyli, ja oszczędzałem. Spłaciłem cały kredyt po 3 latach. Teraz ja się cieszę i planuję, znajomi z kredytami płaczą... Dodam, że całego kredytu wziąłem połowę tego, co oferował mi bank i doradcy finansowi (jak liczyli mi zdolność). Znajomi mówili - stać cię na pałac, weź maksymalny kredyt na 30 lat i żyj jak PAN. Ja poprzestałem na małym, chociaż to i tak była dla mnie duża kwota. Teraz dziękuję Bogu, że dał mi mądrość i opamiętanie oraz umiar i rozsądek w podejmowaniu decyzji (wbrew wszystkich ówczesnym doradcom). Mam własne mieszkanie które całkowicie zaspakaja potrzeby rodzinne, o kredycie zapomniałem już ponad 2 lata temu i mogę dalej spokojnie myśleć o przyszłości. Miałem szczęście, ale też bardzo ciężko odkładałem każdy zarobiony pieniądz. Teraz zbieram tego dobre efekty. Jakże moja postawa była odmienna od postawy moich rówieśników, którzy w najmodniejszych dzielnicach nabywali 100 metrowe apartamenty za kredyt na 30-40 lat... To nie jest kwestia franka, to jest kwestia filozofii i postawy życiowej...
Helena776 / 62.233.236.* / 2015-03-02 11:01
Szkoda, ze nie bylo wczesniej informacji o tym protescie (albo mi umknela) - chetnie bym sie przylaczyla
NIEWOLNIKGNB / 83.6.94.* / 2015-03-02 09:57
Artykuł nierzetelny ponad 5 000 uczestników z całej Polski to kilkaset osób.Pominięto Ministerstwo Finansów,KNF,UOKiK ,NBP i wiele banków gdzie przekazano prawomocne wyroki sądowe, które banki nie respektują . Prezydent RP zaprosił do komisji POSZKODOWANYCH PRZEZ BANKI ,a KNF postawił warunek 10 tys. podpisów pod protestem to może się przyłączy. To są szczyty AROGANCJI i POGARDY dla milionów skrzywdzonych. Czas na zmiany i rozliczenia.
Niwanna / 109.232.30.* / 2015-03-01 22:06
Państwo polskie również zaciągało "pożyczki" w walutach obcych i we frankach.
A cóż to państwo do tego skłoniło?
Niektórzy piszą, że nie zamierzają się dokładać ani złotówki do pomocy frankowiczom,choć owi frankowicze nie chcą pieniędzy podatników.
A może ci głośni krzykacze tak pomstujący na frankowiczów nakrzyczą na państwo polskie i powiedzą, że nie dadzą ani złotówki na dług , którego obsługa kosztuje państwo 45 mld rocznie!
Każdy podatnik składa się na ten dług zaciągnięty przez państwo, tylko że podatnik nie dał państwu zgody na zaciąganie tego długu, bo podatnik nie chce wydawać miliardów złotych na zatrudnianie armii urzędników i nabijanie kieszeni obcym bankom i korporacjom .
Wystarczy, że państwo odpowiednio zarządzi tym wszystkim i znikną długi i pieniędzy starczy na prawdziwe potrzeby społeczne.
A skąd ta niemoc państwa?
Ze zła ludzi u władzy i ich zwykłego egoizmu!
Bo jakby tylko zechcieli , to wprowadziliby prawdziwą sprawiedliwość, ale że nie chcą , bo się zaprzedali obcym, no to mamy, co mamy.
Nikt normalny nie daje zarabiać obcym i nikt normalny nie niszczy swego przemysłu. To wszystko jest zaprogramowane, a tu na dole głupi złotówkowicze kłócą się z głupimi frankowiczami, a ci u góry cieszą się, że ludzie nie potrafią się zjednoczyć. A wy złotówkowicze myślicie , że jesteście mądrzejszy od tych frankowiczów, co dali się zrobić w konia? Przecież Wy też płacicie nienależny haracz za swe kredyty i na dodatek musicie spłacać olbrzymie długi państwa, które na wasz rachunek utrzymuje olbrzymią armię urzędników i z waszych podatków finansuje zyski korporacji i banków.
Zjednoczmy się, bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku , a nie mamy ojczyzny i matki tylko okrutną macochę, która dobrze robi obcym!
dcsfgsdf / 88.135.175.* / 2015-03-01 19:19
Gdzie jest filmik propagandowy czyżby go ściągnęli bo nie umiem go odnaleźć.
qwit / 79.185.0.* / 2015-03-01 18:54
jak to jest,że TVN pokazuje wideo z protestu, podaje, że było około 5000 ludzi, a takie Money.pl, ponoć świetnie poinformowany portal finasowy, podaje, że protestowało... kilkaset osób. A pod relacją z protestu frankowców - wideo, że problemu z frankiem nie ma bo zagrożonych jest tylko ponad 13000 kredytów... Rozumiem, że money.pl i banki to jedno towarzystwo wzajemnej adoracji, a krewni i znajomi królika będą się cieszyli z nieprawdziwych i zamnipulowanych informacji w Money.pl przekazywaych w obronie i w interesie banków...
gero169 / 83.9.243.* / 2015-03-01 18:16
jutro na stronie kancelarii prof. Modzelewskiego będzie dostępne pismo wzywające do ugody banki.

zapoznajcie się z tematem, nie czekajcie, że inni zrobią to za was. weźcie swoje życie i swoje pieniądze we własne ręce.

póki co nie ma co liczyć na KNF i rząd. sądy pokazały, że są niezwisłe.

Polacy, obudźcie się! nie dajcie sobą manipulować!
Słowianin / 188.122.16.* / 2015-03-01 17:37
Wszystko co zostało kiedyś umieszczone w sieci można zawsze odnaleźć, oto jeden z ciekawszych postów:

Wysłany: Nie Lut 04, 2007 13:31 Temat postu: Re: złotówki czy franki szwajcarskie?

Wszystkie oświadczenia dotyczące bycia świadomym ryzyka kursowego podpisywane w związku z braniem kredytu w walucie są wg. mnie tanim "odstraszaczem" i zachęcaniem do kredytów w PLN, które jednak są nieopłacalne w porównaniu z chf...
aaa716 / 89.71.93.* / 2015-03-01 16:13
Filmik jest ładnie zmontowany. Niestety popełnił Pan bardzo istotny błąd merytoryczny. To że średnia wartość kredytu waloryzowanego do CHF jest większa niż tego udzielanego w PLN, nie świadczy wcale że ktoś więcej zarabiał tylko że miał WIĘKSZĄ ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ w tym drugim przypadku. O tym zadecydowały BANKI przy sprzedaży kredytu nadmuchując wielkość udzielanych pożyczek.
Słowianin / 188.122.16.* / 2015-03-01 15:08
Poczytajcie sobie komentarze z 2008 roku zamiast udawać zdziwionych http://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/masz;kredyt;we;frankach;nie;spiesz;sie;ze;splata,200,0,363208.html
Gość 1234 / 83.30.16.* / 2015-03-01 09:26
Dlaczego Ci jeszcze normalni, myślący ludzie nie protestują przeciwko ciągłej pomocy nieudacznikom, żeby nie powiedzieć cwaniakom, którzy chcą łatwo żyć "na kreskę". "Kupują" cały ten świat reklamy za wszelką cenę (biorąc kredyty nie mając gwarancji ich spłatę) a potem mają pretensję do wszystkich w około. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Tylko dzieci, małe dzieci są tak naiwne. Za pożyczkę gdziekolwiek wziętą trzeba zapłacić więcej niż się pożycza. A wy udajecie, że nic o tym nie wiedzieliście, że was oszukują. STAŁY to może być tylko ZYSK BANKU a nie kurs walut. ODPOWIEDZIALNOŚĆ to bardzo ważna cech ale nie dla hazardzistów.
jan4432 / 91.217.18.* / 2015-03-02 09:50
Powiem Ci tak - do niedawna myślałem, że mój bank pożyczył w banku szwajcarskim 100 tys. CHF na 30 lat żeby mi potem te pieniądze pozyczyć, a zarabia sobie na tym, że jako bank ma korzystniejsze warunki pożyczki z bankiem szwajcarskim i jest pośrednikiem. Myślałem, że mój bank też spłaca teraz we frankach tę pożyczkę i dlatego ja mam mu oddawać franki. Jeśli by tak było to musiałbym przełknąć ten fakt i pogodzić się, że w przeliczeniu na PLN mój dług jest teraz ogromny - no cóż, bank też ma dług we frankach. I większość frankowiczów tak myślała. AŻ DO TERAZ.
Nic bardziej mylnego! ŻADNYCH FRANKÓW NIE BYŁO! Jak tylko poznałem tę prawdę to mam prawo żądać spłacania w złotówkach! Bo mój bank nikomu nie musi żadnych CHF oddawać!
Lysy 35 / 77.255.7.* / 2015-03-01 07:46
Co do żądań Frankensteinow o pomoc finansową od państwa czy jakieś tam przewalutowania to *nie* natomiast co do żądań ograniczenia egzekucji do nieruchomości na którą zaciągnięto kredyt i co do likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego to *tak*.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stefan830 / 89.71.93.* / 2015-03-01 16:03
Widziałeś gdzieś żądanie o pomoc finansową Państwa? Jeżeli tak to podaj treść, filmik, cokolwiek. Argumentu naiwny człowieczku, argumenty i nie czytaj bzdur na money.pl i innych prorządowych portalach :) pozdrawiam
ligbuy / 178.235.221.* / 2015-03-01 07:17
Na manifestacji bylo ponad 5 000 osob, ale z mediami sienie wygra. Uslyszycie o nas przy wyborach, a swoich praw dowiedziemy przed sadami a banki same beda prosic o ugody.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leming_starszy / 213.158.217.* / 2015-03-01 07:27
Proszę mi wyjaśnić na kogo lemingi nie będą głosować : PO, PSL, PiS czy SLD. Nie ma innej alternatywy. To,że banki poluzowały węzeł na szyjach jeszcze nie znaczy, że chcą uratować skazańców a jedynie, że chcą jeszcze troszkę zarobić. The show must go on .
wr1980 / 93.186.23.* / 2015-03-01 08:42
Odpowiem. Na Jarka, ktory wyraznie sie wypowiedzial w sprawie. Nie bylo frankow - trzeba zwrocic zlotowki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mruczek_szary / 188.146.139.* / 2015-03-01 09:06
Ale szopki, frankowe lemingi będą głosować na Jarka. A ja zagłosuję na jego kota. Też nie jest kandytatem na prezydenta.
Prawie / 87.206.92.* / 2015-03-01 08:50
Myślę, że pis obecnie nie może sobie pozwolić na otwartą deklarację w tej sprawie, bo media by go zdemolowały a potem wszyscy by się śmiali, że Jarek nie umie wygrywać wyborów.
Sądzę, że Jarek da wyrazisty głos w II-giej rundzie lub nawet dopiero przed parlamentarnymi. Tak czy tak tylko na niego (gdy idzie o skuteczność) można w tej sprawie liczyć.
Walz-Tabgo / 37.31.149.* / 2015-03-01 06:44
Jak nie palą opon pod pałacem premiera to nie jest protest tylko happening. 550 000 zadowolonych pozostało w domach.
CXCXCXCX / 88.135.175.* / 2015-03-01 03:02
Żenujący film propagandowy, dramat myślałem że żyjemy w normalnym kraju. Cios poniżej pasa. Widać banki się boją żeby coś takiego puścić.
Jedno jest pewne sądy już wydały wyroki niekorzystne dla banków, ale jak więcej ludzi ruszy do sądów to banki się nie pozbierają. Myślę że to dobrze wreszcie spadną ich ogromne zyski. Po tym co przeczytałem i zobaczyłem popieram frankowiczów. POWODZENIA TRZYMAM KCIUKI.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy