Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim

Wyświetlaj:
ginter90 / 178.252.26.* / 2015-03-01 00:45
Kto im kazał brać w obcej walucie kredyt, pytam się? wszyscy byli świadomi tego że tak się może kiedyś stać ale chyba każdy liczył że jednak do tego nie dojdzie. w Polsce mieszkają w 90 procentach sami idioci, bezmózgowcy, a pies ogrodnika to drugie imię tych 90 procent. komuno wróć...!
R.N. / 95.40.142.* / 2015-03-01 10:24
w 100% zgadzam się z tokiem rozumowania! Umowy czytali, o ryzyku wiedzieli, przy okazji niektórzy dokupili sobie do mieszkań/domów jeszcze samochody (bo zostawało) bo też tak doradcy rekomendowali, że można wziąć więcej a pozostałość zainwestować (fundusz, inne opcje), nie mówiąc już o tych co finalizowali w ten sposób kilka/kilkanaście mieszkań.

Oni nie krzyczą i nie płaczą! Czekają na rozwój sytuacji! Największymi przegranymi są zawsze Ci biedni - szkoda, że dali się w to wszystko wkręcić!

"Frankowicze" jednej rzeczy nie wiedzieli: To, że kurs waluty poszybuje tak wysoko! Ci co brali w PLN zdawali sobie sprawę. Bo trudno nazwać ich frajerami, którzy na sam start godzili się na nierówne traktowanie.

Sam mam kredyt w PLN, nie śmieję się z "Frankowiczów" (pomimo,że moja żona była wyśmiewana przez Koleżanki w pracy! - Coś ty zrobiła? Wzięłaś kredyt w PLN?!!!) ale traktuję to jako małostkowość.

Dla mnie są co najmniej dwie rzeczy żenujące:
a. "Frankowicze" Czy wiecie, że Umów należy dotrzymywać? - bez względu na zmieniającą się sytuację! - bo taki jest kredyt na 30 i więcej lat.
b. Czemu nadal żyjemy w Państwie, które nie chroni obywateli? - pozwala na harce Banków, Parabanków, Lichwę, itd.? - pewnie ma w tym interes! lu Bardzo dużą niewiedzę o instrumentach finansowych! Po części stawiam na pierwszą tezę i na drugą!

Dziś rata kredytu w CHF jest i tak niższa niż rata w PLN wtedy kiedy WIBOR był powyżej 5% - jeśli się mylę to poprawcie mnie! - nikt wtedy nie krzyczał, że mu jest źle! a naprawdę było trudno!

Zadłużenie w CHF jest to samo ale na dzień dzisiejszy do spłaty pozostaje więcej ale na dzień jutrzejszy (mówiąc w przenośni może być mniej!) Przecież nikt mi nie powie, że nikt z Was nie wie co to jest wahanie kursu, zmienność kursu, krach, itd. Przecież Polska w kolejnej dekadzie będzie miała zadłużenie na poziomie 1 bln PLN! Kraj, który niczego szczególnego nie wytwarza, produkuje. Zadłużenie trzeba spłacać poprzez m.in. podnoszenie (a nie obniżanie podatków), wdrażanie katastru, dodatkowych akcyz, opłat drogowych, itd. Karuzela musi się kręcić ale do czasu! Będziemy drogim krajem i nikt już nie będzie produkował u Nas AGD;-) RTV, samochodów, itd.

Jak myślicie: Po ile będzie wtedy CHF?

Wy "Frankowicze" nie wiedzieliście o tym, że tego typu sytuacja mają wpływ na kurs każdej waluty?

Dziś i Ja czuję się niepewnie. Jeśli nawet tak się stanie, że "Frankowicze" ugrają w miarę korzystne przewalutowania to zwyczajnie zasilą szeregi PLN-owcó a wtedy zapomnijmy o WIBOR na obecnym poziomie! Nie zdziwiłbym się, jeśli w ciągu kilku lat będzie oscylował na poziomie 8% + marża Banku. Wtedy i Ja stracę.

Powiem brutalnie. Mi nie zależy an tym, żebyście szybko mogli przewalutować kredyty! Nie z zawiści tylko z obawy o swój kredyt w PLN.

Poza tym jedna rzecz razi. Bez względu na to Czy padliście ofiarą zmowy Banków, czy innych niemocy! To pamiętajcie: Umów należy dotrzymywać i być cierpliwym! Nawet gdy nóż nam ktoś przystawia do gardła. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kalisz / 188.147.222.* / 2015-03-01 00:23
Tutaj nie chodzi o liczbę uczestników protestu którzy stawili się w Warszawie nie jesteśmy gornikami rolnikami i innymi uprzywilejowanami którzy siła wymuszają swoje przywileje.
Nas jest 2.5 miliona świadomych wyborców którzy chcą będą głosować na kandydatów którzy narodzilisię w organizacjach stowarzyszeniach takich jak Pro Futuris .
Juz w niedługim czasie nastąpią zmiany na scenie Polskiej polityki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wr1980 / 93.186.31.* / 2015-03-01 08:45
Zgadzam sie! Trzeba wygrac z oszustami bankowymi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
IT_MAN / 89.76.52.* / 2015-02-28 23:29
Mam nadzieje że ludzie w końcu zrozumieją że te demonstracje nie dotyczą tylko interesów frankowiczów, cześć postulatów dotyczy kredytobiorców złotowych jak również pseudo-frankowych. Poza respektowaniem korzystnych wyroków sądowych zależy nam na tym żeby sektor bankowy się ucywilizował w Polsce. Dotyczy to wyeliminowania Bankowego Tytułu Egzekucyjnego jak również faktu żeby te kredyty faktycznie były kredytami hipotecznymi. Aktualnie niewiele to ma wspólnego z hipoteka bo jak cześć może nie wie odpowiadamy całym swoim majątkiem i nawet jeśli bank doprowadzi do sprzedaży nieruchomości to będzie rządał spłaty brakującej kwoty jeśli wystąpi taka okoliczność!!
Z umów jak i z powyższych faktów wiadomo że 99% ryzyka tych kredytów spoczywa na kredytobiorcach. Chcemy żeby banki też współuczesniczyły w ryzyku przez co będą zmuszone bardziej racjonalnie podchodzić do akcji kredytowych. Nie chcemy powtórki z Irlandii gdzie zachodnie banki nie poniosły żadnej odpowiedzialności za ryzykowne produkty i całe zadłużenie przejeło Państwo Irlandzkie czyli jego obywatele!.
rr740 / 46.76.26.* / 2015-02-28 23:05
Kilkaset osób? Kłamcy, było co najmniej 5000
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Oykpyk / 79.185.21.* / 2015-02-28 23:05
Fajny filmik propagandowy!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lew102 / 91.206.244.* / 2015-02-28 23:02
Teraz to winni są kredytobiorcy i protestowało tylko kilkaset osob. To kłamstwa monety.pl . W 2006 roku chwaliliście kredyty denominowane we franku. Moze terez powinniście skomentować swoje poglądy z tamtego czasu?
Przedstawialiście symulacje jak kapitał bedzie malał . Miało być lekko łatwo i przyjemnie. Nic o zagrożeniach. A jak jest ludzie spłacają kredyty 10 lat zwrócili polowe jego wartości a dzis na samej różnicy kursowej maja dwa razy wiecej do oddania. Tylko kapitał jak dolicza odsetki bedzie w sumie ponad trzykrotność wartości początkowej. To wy tez ponosicie cześć odpowiedzialności za obecna sytuacje a do tego znowu piszecie nieprawdę.
To skandal.
mihołaj / 77.113.67.* / 2015-02-28 22:59
Czyli co przewalutowanie po 3,9 i oprocentowanie w złotym około 4% czy jak bo nie cumam?
prabas / 213.158.217.* / 2015-02-28 22:30
Frankowiczów 700 tyś + rodzina + znajomi = 5 mln
To wystarczy aby wybrać swojego prezydenta a później forsowac nowe ustawy. Ale franciszkanie potrafią tylko płakać przed kamerą. Te owieczki wolą być stryżone przez prawników - bankiersi mają i tak więcej kasy na sądy. Podniecenie siegało zenitu w 5 tyś tłumie? Czas pomyśleć.
sla / 93.105.115.* / 2015-02-28 22:20
Moim zdaniem nasz prezyden i rząd nic z tym nie zrobi. Mamy za silne lobby bankowe w Polsce i zwykli ludzie się nieliczą. Chyba że frankowcy pójdą w ślady górników i rolników.
Rafu / 41.5.76.* / 2015-02-28 22:58
Beda musieli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Passenger_x / 194.149.88.* / 2015-02-28 22:12
Było około 5000 osób z całej Polski, a nie kilkaset! Dlaczego Money podaje fałszywe dane. Jedyna rzetelna relacja na TVP Info i na YT na filmach uczestników.

Wkrótce kolejne pozwy zbiorowe przeciw bankom.
Usuwamy też konta z banków oszustów i przenosimy oszczędności do Banków Spółdzielczych i do SKOKów (mają gwarancję bankową).
aaa112 / 83.27.190.* / 2015-02-28 22:43
Tylko, że banki spółdzielcze działają jeszcze w tamtej erze....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bsf / 159.205.190.* / 2015-02-28 21:55
KŁAMSTWA i MILCZENIE to nowy styl
PROPAGANDY OSZUSTÓW !
Lew102 / 91.206.244.* / 2015-02-28 21:39
Nie kłamcie i nie bagatelizujcie problemy. Kilkaset osob? Tam było ponad 5 tysięcy ludzi. Naprawdę dla monet zrobicie wszystko. WSTYD ! ! !
ABZ / 77.253.101.* / 2015-02-28 21:07
Za ten filmik zapłaciły banki.
money .pl jak widać nie pogardzi bankowymi srebrnikami. Filmik powstał po to aby napuszczać Polaków przeciwko sobie. Banki dopuszczą się każdej niegodziwości aby zatrzymać zagrabione pieniądze. Ale też widać, że grunt pali się im pod nogami, już trzęsą im się gacie....
Ps. W dzisiejszym proteście brało udział ok. 5 tyś frankowiczów, w następnym 25 kwietnia będzie pewnie 50 tyś. Czekamy także na Ciebie, Twoja obecność jest niezbędna.
Ten portal kłamie, jak większość mediów w tej Polsce, kolesiów z PO, PSL.
EUM / 88.199.88.* / 2015-02-28 21:12
JA TEZ MAM KREDYT ALE NIE ROBIE Z SIEBIE SIREOTY JA FRANKI I JAKNI ROLNIKI MI NIKT NIGDY NIE DOKLADAL JAK GÓRNIKIWI ROLNIKOWI A TERAZ FRANKOWICZOWI MASZ LEB I CCCHHHUJ TO KOMBIMUJ A NIE BIERZESZ CO DALI A POZNIEJ JAK ZBITE PSY SKAMLESZ JEDEN Z DRUGIM ZARYZYKOWAŁEŚ TO TERAZ PŁAĆ I NIE PŁACZ , JAK COS TO ZAWSZE NA ZACHOD MOŻESZ LECIEC DO ROBOTY I NARZEKAĆ JAK TO W POLSCE JEST ŻLE JEDEN Z DRUGIM NIEUDACZNIKIEM
Rafu / 41.5.76.* / 2015-02-28 23:06
Nie mam kredytu. Mieszkam za granica. Wiem ze kredyty feankowe usalo sie wcisnac tylko w Europie wschodniej za przyzwoleniem/niewiedza rzadow
Wszedzie na swiecie sa nielegalne. Nasz rzad sprzedal zaufanie polakow bankom. Nikt nie chce pomocy finansowej. Chce aby Panstwo pelnilo funkcje do ktorej jest powolane I reprezentowalo odrobine etyki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lew102 / 91.206.244.* / 2015-02-28 21:41
Ile ci płaca bank? Dzis sobota a agencje PR pracują 😃 dla kasy sprzedaż własna matkę
N. / 95.41.101.* / 2015-02-28 20:54
ile banki płacą za wpis w necie? chciałbym trochę dorobić i powkurzać oszukanych przez banki
rewal4 / 37.30.26.* / 2015-02-28 20:54
Jakie kilkaset osób, było blisko 5000 osób.U was też z liczeniem kiepsko, podobnie jak w bankach przy liczeniu oprocentowania kredytu, dla nich 2-3 równa się 0.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy