Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protesty pielęgniarek. Jest porozumienie z dyrekcją szpitala

Protesty pielęgniarek. Jest porozumienie z dyrekcją szpitala

Wyświetlaj:
lodreipeina / 85.164.14.* / 2015-06-21 12:49
coinnego mówi, co innego robi, typowy powiak...
E,MERYT / 37.128.85.* / 2015-06-21 12:21
Nowy minister ugasił pożar ,jakim sposobem ,wymusił na dyrekcji podwyżkę dla pielęgniarek ,dziś jedna z nich powiedziała ze satysfakcjonuje je co najmniej dziesięć tysięcy a co satysfakcjonuje moją córkę ,która od bodajże 6 czy 7 lat pracując w budżetówce nie widziała grosza podwyżki .Byłem ostatnio kilka razy w szpitalu po przejściu na emeryturę bo wcześniej nie było czasu na takie głupstwa ,dokładnie cztery razy i moje spostrzeżenie jest takie ,są pielęgniarki warte każdych pieniędzy ale są też takie ,które należałoby wyrzucić jak najszybciej na zbity pysk i to one najwięcej krzyczą o podwyżki .
Waniek / 2015-06-21 12:40 / Bywalec forum
Tak jest wszędzie gdzie skrzeczą i mają szczęście być w budżetówce dostaniecie podwyżkę. A co ma powiedzieć ten prywatny? Jego stałość pracy jest bliska zeru dziś pracuje jutro wylot. A pensja w wielu przypadkach jest znacznie niższa niż w budżetówce.
midas336 / 87.205.156.* / 2015-06-21 13:17
Skoro nie potraficie się zorganizować w związek zawodowy, to macie to, co macie.
Waniek / 2015-06-21 13:36 / Bywalec forum
Najłatwiej krzyczeć pod latarnią lub ministerstwem dajcie. Związki nie są rozwiązaniem problemu w prywatnej firmie. W prywatnej firmie rozwiązaniem na bogactwo to bogaci klienci!!!
PiS-po-PiS / 213.238.75.* / 2015-06-21 12:39
Tak jak w każdym, zawodzie są dobrzy i źli pracownicy. Ale dlaczego pielęgniarki mają zarabiać 20 razy mniej niż lekarz, pomimo ogromniej odpowiedzialności. To one, zanim pojawi się lekarz i łaskawie obejrzy pacjenta, utrzymują go przy życiu. Mają ogromną odpowiedzialność za ludzkie życie. Dla wszystkich, którzy uważają, że odpowiedzialność taka jest warta jakież 1800 zł za miesiąc pracy, to niech się modlą by nigdy nie otrzymali pomocy zgodnie z zasadą jaka płaca taka praca, bo mogą nie mieć możliwości już więcej wyrażania swojego zdania, na temat zarobków pielęgniarek.
Adison34 / 212.160.172.* / 2015-06-21 13:14
Rozumiem że w/g Ciebie tylko nieliczni mają pracę odpowiedzialną...., i tylko im należą się podwyżki...a straszenie że ktoś potem wykona tą prace tak jak mu płacą jest chora jak i pewnie autor tekstu.
Waniek / 2015-06-21 12:42 / Bywalec forum
Widzę na co dzień tę odpowiedzialność bliska zeru lub wcale!!! Ochrona tyłków w branży jest spora a efekty pracy często właśnie przez to są mniejsze niż mizerne.
qef / 78.11.42.* / 2015-06-21 12:21
KTÓRAŚ Z PIELĘGNIAREK WYSKOCZYŁA Z TEKSTEM, ŻE NIE WIE ILE POWINNY ZARABIAĆ, ALE PRZYNAJMNIEJ 10000! KPINY Z INNYCH GRUP SPOŁECZNYCH.
kaz500 / 159.205.248.* / 2015-06-21 11:39
idzie jesień i na polach zaczną się wykopki ziemniaków to spowoduje duże zapotrzebowanie na kopaczkę , bo tam jest jej miejsce pracy
Mmmmm. / 93.105.181.* / 2015-06-21 11:15
Podwyżka jaką dostaną i tak jest uwłaczeniem godności pielęgniarek i położnych. Odpowiedzialność jaką mają za ludzi i ich życie dla państwa warta jest 1800 zł. Takie pieniądze zarabia dozorca na osiedlu. 70% kwot przeznaczonych na pensje pracowników zabierają lekarze. A co z resztą? Te 30% idzie na pielęgniarki, położne, salowe, sekretarki... I tu jest pies pogrzebany. Potem pielęgniarki i położne zarabiają tyle ile salowa (nie ubliżam salowej, bo ich praca także jest ważna i nieoceniona). Położna w krajach skandynawskich jest PANIĄ! Pielęgniarki w krajach zachodnich zarabiają do 10 razy więcej niż w Polsce. Tam się ceni chorych i pracę osób które sprawują nad nimi opiekę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stach1060 / 185.55.65.* / 2015-06-21 11:06
I znowu kur....to samo lekarze,pielęgniarki,nauczyciele tym pasozytom to wiecznie mało.Niech wyjadą za granicę tam im będzie dobrze.Z nudów kurna protesty robią bo ciężko pracujący człowiek nie ma czasu.Czy słyszał ktoś aby pracodawcy robili protesty nawet jak nie mają dochodów albo zwykły pracownik,nie podoba się to szukaj sobie nowej pracy.Nieroby cholerne,kto był w szpitalu to wie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pielęgniarka1000 / 95.90.202.* / 2015-06-21 11:18
No i wyjechałam! Teraz, nawet gdyby oferowali mi 5 tys. pln podwyżki, nigdy nie wrócę!!! Po raz pierwsyz w życiu wiem, co to szacunek dla mojej ciężkiej pracy! Nie wiem natomiast co to stres, szantaż i bezwzględny wyzysk!!! Wszystkie powinny wyjechać, a opiekę nad chorymi powinni sprawować tacy jak ty! Trzymajcie się i nie odpuszczajcie !!!
Waniek / 2015-06-21 12:00 / Bywalec forum
Ale bajki!! Po przeliczeniu na złotówki może i masz tyle choć wątpię. Ale, musisz żyć poza polską i tam opłacić wszystko a i wyzysku doświadczysz. Chociaż może uda ci się uniknąć szantażu.
mgr pielęgniarstwa / 95.41.251.* / 2015-06-21 12:40
Oj, gdybyś Ty Waniek wiedział, jaką głupotę palnąłeś. Pielęgniarki w krajach rozwiniętych (bo to dotyczy nie tylko Europy i USA) należą do elitarnej grupy zawodów bardzo szanowanych i bardzo dobrze opłacanych. W Polsce od pielęgniarek wymaga się ogromnej wiedzy i umiejętności, przy czym jednocześnie się ich nie szanuje (czego dowodem jest Twój wpis), a nawet ta niechęć często przyjmuje postać pogardy. Dlatego ich emigracja jest efektem nie tylko niskich płac, ale składa się na to dużo więcej czynników. A z emigracji wracają pojedyncze. Zanim następnym razem postanowisz się wypowiedzieć, to wybierz temat, w którym choć troszkę się orientujesz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-06-21 13:06 / Bywalec forum
He he głupoty to sieją tacy jak ty. Mam dość spore doświadczenie bo współfinansuje szpital w moim mieście i mam spore doświadczenie bo jestem również nie zarejestrowany w nfz jako ubezpieczony. Co zmusiło mnie do samodzielnego utrzymywania szpitala obok nfz. A pielęgniarki niestety są roszczeniowe tak zresztą jak i nauczyciele, a także inne grupy jak uciśnieni górnicy. Mam możliwość się leczyć w całej unii europejskiej i stanach zjednoczonych. I napiszę dość dobitnie twoje wypociny są nie warte funta kłaków.
Gretala / 93.105.181.* / 2015-06-21 13:20
No to żeś palnął. Pracuję poza granicami naszego państwa. Jestem położną. Teraz na urlopie w Polsce. Tutaj (8 lat temu) zarabiałam około 2000 zł. W kraju w którym pracuję zarabiam 10 razy więcej. Stać mnie na samochód, mieszkanie i kupienie nowej lodówki (nie na raty) gdy mi się zepsuje. Odpowiadam za dwa życia i za tą odpowiedzialność jest mi płacone. Zawód przepiękny. Nigdy bym go nie zamieniła na żaden inny. Ale do Polski wracać nie będę. Zaciągnęłam za sobą syna, męża. Tu została córka którą też zabiorę, bo widzę jakie życie ją czeka. A wybrała ten sam zawód co ja.
Waniek / 2015-06-21 13:32 / Bywalec forum
Nadal nie rozumiesz i przez to nie masz pojęcia dlaczego w polsce polskie pielęgniarki tak kiepsko zarabiają. A zabierasz głos i opowiadasz dyrdymały że poza polską masz więcej. Ucieczka była łatwiejsza, ale zmierzyć się z polską już nie było takie łatwe. Ja to robię i wcale się nie skarżę wręcz twierdzę że w polsce może być lepiej jak u ciebie na zachodzie. Ale przez "olewactwo" takich jak pani jak również polityków i całą branżę polacy nie mają dostępu do normalnej opieki zdrowotnej. Tylko stają się zakładnikami widzi misie fiu bździu "pielęgniareczek", lekarzy i dyrektorów mających tyle z ekonomią wspólnego co ja z podróżą na marsa .
Mmmmm. / 93.105.181.* / 2015-06-21 15:11
Wiem co Cię boli :) Boli to, że głupia "pielęgniareczka" za granicami kraju (nomen omen, w którym Ty ich nie szanujesz ani trochę) zarabia prawdopodobnie ze 2 razy co Ty. I głupia "pięlęgniareczka" miała tak wysokie mniemanie o sobie, że wybyła z kraju mlekiem i miodem płynącym, gdzie przecież za pół darmo mogła pracować na dwa etaty i nie zarobić nawet na wymarzona pralkę. Oj, głupia ta pielęgniarzeczka" Głupia jak BUT.
Waniek / 2015-06-21 15:29 / Bywalec forum
Zarabiam znacznie znacznie, więcej niż najbogatsi lekarze w polsce i nie potrzebuje, żadnych pomocy inaczej nie był bym w stanie sam utrzymać szpitala 15-20 mln na miesiąc różnie to bywa. Nie urwałem się z choinki i nie jestem "roszczeni-owcem". Chciała kasy a nie pracy stąd moja uwaga że łatwo jest zwiać. Zamiast samemu realizować sen o dobrobycie.

A pomijając to czy 2 tyś to źle na polskie warunki. Bo tak mniej więcej większość zarabia.
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 11:10
Ale państwową opiekę medyczną chcesz mieć, prawda?
Waniek / 2015-06-21 12:18 / Bywalec forum
Jak coś jest państwowe to muszę 2-4 lata czekać na głupie operacje ratujące możliwości normalnej egzystencji. Jak np. zaćma i żeby było śmiesznie dlatego że to jest państwowe to jest to drogie!!! Bo państwo można okraść z kasy, a państwo polskie się daje robić w balona. Tylko że w końcowym rozrachunku przerzuca koszty na podatników.
Waniek / 2015-06-21 11:51 / Bywalec forum
Nie chcę mieć mieszaną możliwość płacenia by państwo dawało 10 zł ja daje 5 zł i mam plaster i strzykawkę. A to co w strzykawce jest również w-spół-płacone np kosztuje 150zł państwo daje 100zł ja daję 50zł. Przede wszystkim powinna w takich przypadkach obowiązywać prostota. Ale u nas jest wszystko za "darmo". W konsekwencji płacisz za wszystko i jesteś robiony w bambuko.
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 14:23
Zapomniałeś dodać najważniejszego: "robiony w bambuko na własne życzenie". Nadal nie pojmuję. Ludzie oczekują zmian, a nadal głosuja na tych samych. Jak to jest?
Waniek / 2015-06-21 14:53 / Bywalec forum
Mamy fajny cykl politycy myślą, że aby dorwać się do władzy trzeba obiecać gruszki na wierzbie - duda. Efektem jest nie spełnienie żadnych obietnic i wybranie w następnych wyborach mniejszego zła które znów obiecuje masę gruszek na wierzbie i tak w kółko. Następni robią dokładnie to samo w tym tkwi problem a nie potrafimy wybrać partii która ma obietnice "realne do spełnienia i w naszym interesie do realizacji". Tylko tyle i aż tyle.
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 15:07
To prawda. Patrząc z innej strony, ludzie generalnie nie rozumieją ani na co głosują, ani na kogo głosują. Ktoś kto w jednych wyborach głosuje na - wówczas - Ruch Palikota, w kolejnych wyborach głosuje na Nowa Prawicę. Społeczeństwo jest światopoglądowo bezpłciowe, ignoranckie. Teraz hasło: JOWy. Problem w tym, że 95% wyborców nie ma pojęcia co to jest. Chętnie zobaczyłbym jakąś uczciwą sondę uliczną.
Waniek / 2015-06-21 15:45 / Bywalec forum
W polskich mediach niestety brakuje uczciwości od dawna i w zależności kto jest w telewizji przy władzy mamy gigantyczne przekłamania a to pis zły a to po wspaniała a to kukiz wspaniały. Jow-y przede wszystkim dają władzę tym którzy zdobędą największą ilość głosów. I tak np. W warszawie wygrywa po to nie ważne że w pruszkowie, otwocku, płocku wygra pis i tak będzie tam rządziło po.
Slawekjawa / 81.219.231.* / 2015-06-21 10:56
Ok. Były podwyżki dla lekarzy - terminy rejestracji do specjalistów wydłużyła sie z tygodni do miesięcy i lat. (Ciekawe co robią opłacani przez państwo specjaliści jak maja tak mało roboty- pewnie sie nudzą iż nudów robią ruchy?) teraz dostały pielęgniarki podwyżkę i mnie ciekawi o ile z tych miesięcy i lat wydłuża sie kolejki do lekarzy?
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 10:50
Ludzie niczego nie rozumieją. Pensje byłyby wyższe gdyby nie te wszystkie obciążenia, które ponosi pracownik, jak i pracodawca. Z jednej strony oczekujecie zmian, a z drugiej - kiedy coś się dzieje - domagacie się pomocy od państwa. Państwo, żeby pomóc, musi mieć za co - zatem zabiera wam coraz więcej. To, że wielkie G państwo robi, to inna juz sprawa.
Dfdfggg / 81.219.231.* / 2015-06-21 11:00
"Państwo żeby pomoc musi mieć za co....to ze robi G to inna sprawa" mała nie konsekwencja wypowiedzi skoro państwo robi G to po co zabiera nam pieniądze?
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 11:11
Bo takie są oczekiwania społeczeństwa! Przeczytaj całość mojej wypowiedzi! Skoro nie chcesz albo nie chcecie, aby państwo wtrącało się w wasze życie, dlaczego wciąż ludzie wybierają tych samych baranów?
abcde9999 / 178.42.109.* / 2015-06-21 13:55
a dlaczego żaden z tych baranów się nie nadaje i trzeba, któregoś z nich wybrać?

to tak jakbym ja wybrał z 10 lekarzy, którzy nic nie potrafią jednego z nich?
Dfdfggg / 81.219.231.* / 2015-06-21 11:00
"Państwo żeby pomoc musi mieć za co....to ze robi G to inna sprawa" mała nie konsekwencja wypowiedzi skoro państwo robi G to po co zabiera nam pieniądze?
fhuy5rerfw3 / 79.185.22.* / 2015-06-21 10:49
czy w kraju demokratycznym są jakieś przywileje, dlaczego pielęgniarki dostają podwyżki a inni nie, to nie jest demokracja!!!!!!!!!!!
cvq / 94.78.178.* / 2015-06-21 10:44
Jeśli chcecie coś wywalczyć, to tylko teraz jest czas jechać do Warszawy..
Tomek_PODATNIK / 89.229.19.* / 2015-06-21 10:54
I co wywalczą? Dodruk pieniędzy?
abcde9999 / 178.42.109.* / 2015-06-21 13:57
dodruk pieniędzy, który będzie można wziąć na kredyt. Dodrukowany pieniądz powinien być podzielony na wszystkich po równo.
edmondo / 83.23.43.* / 2015-06-21 10:31
I pieniadze znowe sie znalazly,paranoja-komu w tym kraju wierzyc.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy