Forum Forum inwestycyjneFundusze

Protfel a Globalny Portfel Aegon

Protfel a Globalny Portfel Aegon

miki3d / 2008-01-11 13:38
Część środków trzymam w Portfelu Inwestycyjnym Aegon (produkt zakupiony w Citi handlowym). Dzisiaj logując się do aplikacji otrzymałem propozycję (z resztą bardzo długo oczekiwaną) przejścia do produktu Globalny Portfel Inwestycyjny. Wymaga to akceptacji nowych OWU. Stąd pytanie moje do bartka milewskiego tudzież innych doradców Aegon. Czy te OWU różnią się między sobą na poziomie opłat lub warunków umowy?
Wyświetlaj:
klubbe25 / 87.205.178.* / 2008-01-13 13:51
nie no wlasnie ja czytam te twoje i sami dobrze wiemy jak czesto sie mylisz ale oczywiscie sie nie przyznasz
Bartosz Milewski / 2008-01-13 14:45 / Bywalec forum

sami dobrze wiemy jak czesto sie mylisz

No jak często? słuchaj człowieku , możesz sobie tak gdybać i gdybać, chcąc mnie oczernić na siłe poprzyj to przykładami.
Ty natomiast nie pokazaujesz nam jak często się mylisz bo swoje pomyłki masz tylko na gg. Sztuką nie jest zatajanie pomyłek, ale pokazywanie ich i nie powtarzanie.
Bartosz Milewski / 2008-01-13 12:29 / Bywalec forum
Nie będę się kłucił, sprzeczał i toczył daleszej dyskusji z Tobą to do niczego nie prowadzi, skoro jesteś na poziomie 6 klasy to napewno ciebie to bawi, lecz nie każdy ma cheć czytać twoje wypociny.
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-13 00:25
twój powinien sie nazywac Słownik głupoty
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-12 18:16
Bartoszu - on pieprzy i chrzani jak potluczony - trza go olac totalnie.
To jakis wybitny "znawca" co wciska ciemnym ludziom polisy Aegon

mysle ze wybitniejszy od ciebie (kolejny krytykant)

wogole na teamty z Aegonu powinienes miec wylacznosc i pisac sam

omijałbym cie z daleka majac do dyspozycji twoje rady
Bartosz Milewski / 2008-01-12 22:58 / Bywalec forum
Twoj słownik jest równie bogaty, ale najpierw zastanów się jako kto piszesz.
klubbe / 77.253.240.* / 2008-01-12 13:52
a ty mnie denerwujesz masz jakas wylacznosc na te forum

jestes jakism znawca ??
Bartosz Milewski / 2008-01-12 15:12 / Bywalec forum
Nie musze być znawcą i wyłaczność mi nie potrzebna, ludzie potrafią wybierać informacje, lecz twoje podejście do pracy , pisanie i oferowanie czegość w postach z 2006 roku to zdecydowanie świadczy o nierzetelnym podejściu do pracy.
klubbe25 / 87.205.179.* / 2008-01-12 00:25
a ja juz wiem ze AEgon szykuje kilka nowych funduszy kilka nowych produktow

o napewno bedzie BRIC

jemu chodziilo o Multi Pin Aegon pewnie byl jeszcze na zwyklym pinie gdzie nie bylo dostepu do zagranicznych funduszy

to zalatwia sie z poziomu konta

po jakims czasie przychodzi nowa polisa
Bartosz Milewski / 2008-01-12 00:54 / Bywalec forum
denerwujesz mnie....... Czy ktoś ciebie pytał o zdanie?
Każdy wie że jesteś znawcą AEGONa i napewno od odpisywnia na gg klawiatura poszła juz nie jedna do wymiany.
pchelek / 2008-01-12 14:45 / Tysiącznik na forum
Bartoszu - on pieprzy i chrzani jak potluczony - trza go olac totalnie.
To jakis wybitny "znawca" co wciska ciemnym ludziom polisy Aegon
Bartosz Milewski / 2008-01-11 14:00 / Bywalec forum
Zapewne chodzi o zmianę z PIN AEGON na Mutli PIN AEGON. Jedyna różnica jaka występuje to, że jest 35 funduszy, a nie jak w zwykłym pinie 23, opłaty warunki jest wszystko to samo.
Ps. szkoda, że Citi tak długo trzymał, mogłeś to zrobić sam było dać mi znać to bym tobie pomógł, bo można to było zrobić w sierpniu. No, ale Citi nie błyszczy obsługa niestety :(:(
miki3d / 2008-01-11 14:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Właśnie, że te produktu (PIN oraz PICitibank) nie były w 100% kompatybilne - dotyczyło to np. składek minimalnych i opłat itp. W wykazie różnic (na końcu OWU) było ich trochę, ale chyba nie były znaczące (tylko rzuciłem okiem). No i koljna sprawa - czy sama akceptacja poprzez kliknięcie w aplikacji Twój Rachunek daje skutek prawny w postaci nowej polisy, czy też muszę wykonać coś pisemnie?
Bartosz Milewski / 2008-01-11 14:10 / Bywalec forum
powiem tobie ,że nie wiem jak to jest dokładnie w CITI, bo oni mogli coś pozmieniać, lecz ogólnie AEGON nie wprowadzał zmian w załączniku które byłyby znaczące.
Nie musisz nic pisemnie, wystarczający jest wniosek elektroniczny, lecz powinni na twoją prośbę wysłać potwierdzenie.
miki3d / 2008-01-11 13:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jeszcze jedno: czy opłata za przewalutowanie jest spreadem? Tzn. fundusz przelicza walutę po średnim kursie NBP i dolicza opłatę (tam bym to rozumiał); czy też fundusz kupuje walutę po cenie kupna i jeszcze do tego dolicza opłatę.
Bartosz Milewski / 2008-01-11 14:06 / Bywalec forum
Aegon ma własną wycenę zazwyczaj identyczną jak NBP i to tej dokonuje przewalutowania, opłaty masz od każdej złotówki, bądź 1000zł, czy 10 000zł.
miki3d / 2008-01-11 14:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli, że dobrze zrozumiałem. Dzięki.
Bartosz Milewski / 2008-01-11 14:11 / Bywalec forum
Polecam się na przyszłość, dużo mnie to nie kosztuje :) a zawsze procentuje :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy