Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

protokół jest, ubezpieczyliel odmawia wypłaty, jak się odwołać

protokół jest, ubezpieczyliel odmawia wypłaty, jak się odwołać

zaczek / 62.233.166.* / 2010-07-07 11:40
Pls o radę.
Mąż jechał spokojnie, w jego tył uderzyło auto zmieniające pas ("nie zauważyłem pana")
Ponieważ sprawa była ewidentna, panowie spisali "opis wydarzenia", na którym to wyraźnie jest wszystko narysowane.
Szkoda została naprawiona, serwis uzyskał akceptację kosztorysu od ubezpieczyciela sprawcy i po kilku dniach mieliśmy samochód z powrotem.
Tymczaseem właśnie dotarło do nas zawiadomienie od ubezpieczyciela sprawcy, że odmawiają wypłaty odszkodowania, bo "ubezpieczony się nie przyznał".
Wrrr.
Jak się odwołać? Świadków oczywiście nie ma i nie będzie.
I wiem, że "zawsze trzeba wzywać policję".
Będę wdzięczna za wszelkie rady
Wyświetlaj:
lezdrub@interia.pl / 79.185.71.* / 2010-07-13 10:31
Tu jedynym wyjśćiem jest konkretna rozmowa ze sprawcą, aby sie przyznał.
Jezeli się nie przyzna sprawę trzeba oddać do sadu. Mam nadzieję, ze jest podpis sprawcy na tym dokumencie wspólnie pisanym powypadkowym.

Tu rzecznik ubezpieczonych nie pomoze, bo nie ma podstawy prawnej.No chba,ze pomoc w uzasadnieniu skierownia sprawy do sadu.
Sonox1960 / 95.48.102.* / 2010-07-12 13:46
Najpierw odwołanie do organu nadrzędnego dla jednostki, która szkodę likwiduje (pouczenie powinno w treści pisma - na końcu), potem Rzecznik Ubezpieczonych (www.rzu.gov.pl), potem sąd (jak macie siły i pieniądze).
konsument.org.pl / 83.29.38.* / 2010-07-13 12:05
A moze autor tego komentarza by chcial z nami wspolpracowac w ochronie praw konsumentow z zakresu ubezpieczen ?

konsument.org.pl

Najnowsze wpisy