Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prowadzący firmy zapłacą wyższe składki. "To niesprawiedliwe"

Prowadzący firmy zapłacą wyższe składki. "To niesprawiedliwe"

Wyświetlaj:
rewolucyjnaREforma / 94.254.236.* / 2016-01-24 23:06
POSTULUJĘ O ZORGANIZOWANIE NAJWIĘKSZEJ MANIFESTACJI MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW W HISTORII POLSKI ... WKÓR... NIE NIE DO OPISANIA , CZUJĘ SIĘ JAK W KOŁCHOZIE
aska11 / 94.254.147.* / 2016-01-25 01:31
Podaj datę i miejsce a napewno uzbiera się sporo takich wkurzonych .....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Przedsiębiorca? / 94.254.132.* / 2016-01-24 22:59
Od dochodu? Proszę bardzo. A jak to jest kiedy nie zarobię nic? Też płacę ZUS od całości dochodu? No nie! Wtedy płacę jedyne 1200,- złotych, które muszę... no nie wiem... ukraść? Bo przecież nikt nie zmniejszy mi składki tylko dlatego, że nic nie zarobiłem... Czy to uczciwe?
a fe / 79.184.240.* / 2016-01-25 10:33
Mamy teraz bardzo dobrą koniunkturę polityczną i podejrzewam, że gdyby oprocentować ZUS na działalności, to ten pomysł by przeszedł. Mam plan spotkać się z Kukizowcami w tej sprawie, bo oni czują temat i uczciwie chcą naszego dobra. Dość tych ekonomicznych debilizmów! Ostrzeżenie: interia cenzuruje wypowiedzi, ogłaszam nagonkę na tych "dziennikarzy".
programista / 91.237.36.* / 2016-01-25 19:06
Czyli chcesz udupić przedsiębiorców. Przecież ci ludzie uciekną z kraju. Wzrost obciążeń z tytułu zus-u zmniejszy znacząco ich dochody. Jedną z głównych przyczyn zakładania jednoosobowych działalności jest obciążenie zus-em. Tylko pieniądze pozostawione w rękach tych ludzi napędzają gospodarkę. Kiedy po raz pierwszy do władzy dorwał się pis nastąpiła pierwsza fala masowych wyjazdów. Wśród nich było bardzo wiele osób prowadzących działalność. Ci ludzie płacą wyższe podatki niż pracownicy etatatowi. Stały ZUS jest więc sprawiedliwy, ze względu na większe obciążenia podatkowe tych ludzi. Zdarzało mi się płacić ZUS mimo iż moje przychody wynosiły równe zero złotych, mimo to uważam to za lepsze rozwiązanie, gdyż zachęca człowieka do zarabiania i cięższej pracy. Teraz mam większe dochody niż na etacie, a gmeranie przy ZUS już spowodowało iż jestem w trakcie negocjowania umów z firmami z Niemiec, aby tam zacząć prowadzić działalność, rozliczać podatki i czerpać dochody. Umożliwi mi to uniezależnienie się od dochodów w słabej złotówce oraz ograniczy negatywny wpływ nadmiernego fiskalizmu w Polsce. Dalsze obciążenie podatkami drobnych przedsiębiorców zahamuje rozwój kraju, gdyż to oni odpowiadają za większość dochodów państwa. Nasz kraj nigdy nie miał mocnych podstaw rozwoju opartych na nowoczesnych technologiach, my mamy gospodarkę w dużej mierze opartą o rolnictwo i małe przedsiębiorstwa. Nowoczesnych technologii nie wprowadzi państwo, tylko prywatne firmy, które zgromadzą odpowiedni kapitał. Po obłożeniu podatkami aktywów banków, to ostatnie źródło kapitału także uschnie.
aska11 / 94.254.147.* / 2016-01-25 01:33
Ja tak mam.... I co? 1200 trzeba zaniesc. A najgorsze jest to że zdaje sobie sprawę że nigdy tych pieniędzy nie odzyskam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
a h u wam w d - szara strefa czeka / 94.254.236.* / 2016-01-24 22:46
pop ier ..ni jesteście , ciepatym dajecie nasze pieniądze , ś************* pedofilom na dni młodzieży ,zamykam działalność , nie będziecie mnie okradać i za ciężką pracę karać . Teraz ja okradnę was tłuste świ....
GOSTEK766 / 83.10.35.* / 2016-01-24 22:02
Brak słów koniecznie chcą rozp......lić polski handel i to jest tylko kwestią czasu.
B959 / 31.6.146.* / 2016-01-24 21:17

"Szanowni forumowicze. Chętnie bym Wam jeszcze powstawiał plusy i minusy, ale automatyczne odświeżanie się tej witryny po każdorazowej takiej operacji doprowadza mnie do szału. Spadam stąd."

Popieram w całości powyższy post i dodam że tą stronę stworzył jakiś niedouczony informatyk, kolega lub krewny decydenta za godną stawkę.
Segregator / 89.67.27.* / 2016-01-24 20:56
Dziwi mnie publikowanie podobnych bredni wypowiadanych przez towarzyszy(szki) od lat psujących system emerytalno rentowy w tym kraju po przez utrzymywanie przywilejów dla własnych towarzyszy.
Jednym z kryterium wyborczej porażki PO-wców, wcześniej SLD-owców i wszystkich poprzednich oligarchii rządzących w Polsce, było właśnie utrzymywanie patologicznego systemu emerytalno-rentowego w postaci chorych przywilejów emerytalnych dla wszelkiej maści służebników aktualnej i byłych oligarchii, kosztem najbiedniejszych i najgorzej zarabiających, którym w imię "solidarności społecznej" podnosi się wiek emerytalny. Patologiczny ten system jest jedną z przyczyn właśnie upadku wszystkich band rządzących, co prawda nikt tego jeszcze nie wyartykułował, ale społeczeństwo polskie jest coraz bardziej świadome i zaczyna rozumieć, że to jest właśnie główna przyczyna bezrobocia, niskich płac i demoralizacji społecznej kombinatorów emerytalnych oraz wszelkiej maści kombinacji z umowami o pracę. I ostrzegam PIS; jeśli nie zmieni tej patologii, nie zlikwiduje wszystkich ale wszystkich przywilejów emerytalnych, wprowadzając zdrowy i sprawiedliwy system składek emerytalno-rentowych, to za 4 lata albo dużo szybciej odejdzie w niebyt polityczny jak geniusze z PO.
a fe / 79.184.240.* / 2016-01-25 10:41
Niestety masz rację! Daję duży kredyt zaufania Pisowcom , bo podoba mi się Ziobro jako rozumiejący te patologie i skutecznie z nimi walczący (sądy 24h, korporacje adwokackie). Najgorsze będzie to, że jak oni też zawalą, to trzeba będzie naprawdę wyjść na ulicę i zatrzymać cała tą bandę , by więcej nie trafili do sejmu! Tak PO jak i Pis! Nowoczesna , to niestety kupieni lobbyści zachodnich interesów i pod ich rządami nic się nie zmieni, więc ich nawet nie ma co brać pod uwagę. Kretyni chcieli rozwalić związki zawodowe. Jak dla mnie pozostaną Kukizowcy i Razem. Ich propozycje były najbardziej realne do zrobienia i najbardziej potrzebne z pk. widzenia Polski. I podoba mi się jak mówią starym wyjadaczom prawdę w oczy, a oni nawet nie mogą jęknąć, tak są ch... umoczeni!!!
Cycero / 89.67.27.* / 2016-01-24 20:58
To właśnie jest cała prawda o tej paranoi jakim jest ten szalbierski system zwany ZUS. To złodziejski i deprawujący system emerytalno-rentowy utrzymywany przez oligarchiczną bandę rządzących w celu grzebania w nim swymi brudnymi łapami w niekontrolowanym systemie przepływów finansowych. System który prawem kaduka nagradza wszelkiej maści służebników tej oligarchii, okradając w sposób bezprzykładny cała masę uczciwie i ciężko pracujących ludzi. Wszelka dyskusja roztrząsająca kolejne paranoiczne zmiany tego systemu, mają na celu społeczną legitymizację tego gumna. Należy całkowicie zmienić ten system na jeden sprawiedliwy i kontrolowany, odcinając bandy polityczne od możliwości grzebania w nim, oraz likwidując wszelkie ale wszelkie przywileje emerytalne oraz furtki do kombinacji, które pewno też były uchwalane w interesie rodzin polityków i towarzyszy ze związków zawodowych.
szał / 31.6.164.* / 2016-01-24 20:28
Szanowni forumowicze. Chętnie bym Wam jeszcze powstawiał plusy i minusy, ale automatyczne odświeżanie się tej witryny po każdorazowej takiej operacji doprowadza mnie do szału. Spadam stąd.
wkur..ony jednoosobowy / 31.6.164.* / 2016-01-24 20:15
1040 zł co miesiąc to mało? Niejednokrotnie mający jednoosobowe firmy muszą dopłacać, bo na bandytę nie zarobią. Dlaczego ktoś, kto zarobi w miesiącu np. 1000zł, musi na złodzieja oddawać ponad tysiąc. To sprawiedliwe? Więc nie pier..l babo głupot.
andy_2006 / 37.47.32.* / 2016-01-24 20:09
A odczep się kobieto od moich pieniędzy. Prowadzę działalność gospodarczą i świadomie płacę najniższe składki do złodziejskiego ZUS-u. Na emeryturę odkładam gdzie indziej. Nie troszcz się więc o moją emeryturę, bo to nie twoja sprawa. Zatroszcz się o swoją.
MarKust71 / 2016-01-24 19:47
Czy ta kretynka z OPZZ potrafi policzyć 60% z przeciętnego wynagrodzenia i powiedzieć, jaka część pracujących tyle zarabia? Jak widać klimat polityczny służy wykluwaniu się tego rodzaju geniuszy...
hetyjhey / 46.171.163.* / 2016-01-24 17:49
jak podniosą ZUS dla "przedsiębiorców" to będzie pozamiatane, większość dochodów państwa pochodzi od "małych i średnich", jak te firemki się zwiną to zostanie wiekie NIC do podziału.
Jak Paniusia z OPZZ jest taka mądra to niech sobie założy działalność i z___la, a nie ŻYJE LUKSUSOWO ZA PIENIĄDZE ZWIĄZKOWE!
bolesław / 31.178.197.* / 2016-01-24 16:37
prowadzę firmę od 18 lat i pd tylu lat co roku podwyższane są s tawki za ubezpieczenia społeczne,zdrowotne,fośp, kto by nie rządził to płatnikowi jak nie wiatr w oczy to........
007z / 89.77.245.* / 2016-01-24 16:10
Ale jak co 3 lata w leasing się bierze w grudniu nowy samochód, żeby "nie wyszedł podatek do zapłacenia" to ci sami "przedsiębiorcy" siedzą cicho i kupują... Składki są duże za prowadzenia działalności to fakt. Ale jakby nie patrzeć poziom życia "małych biznessmanów" jest wyższy niż pracujących na etacie którzy wszystko muszą nazbierać. Etatowcy nie mogą wziąć np samochodu w leasing, żeby co miesiąc mniejszy podatek dochodowy płacić od wynagrodzenia. Niech każdy sobie policzy co mu się bardziej opłaca i nie marudzi. Zawsze można otworzyć własną firmę (co nie jest zapewne takie proste jak się niektórym wydaje) albo firmę zamknąć i się na etacie zatrudnić. Wolny kraj i wolny wybór. Poza oczywiście miejscami w Polsce, gdzie praktycznie pracy nie ma - tam ogólnie jest ciężej. Druga sprawa to armia "samozatrudnioncyh", którzy tak naprawdę pracują na etacie...
BrakImienia / 89.65.178.* / 2016-01-24 19:03
Jak wszyscy pozamykają firmy to gdzie będziesz pracować ? Załóż firmę i zobacz jak to fajnie jest jak ciągle ktoś chce od ciebie kasy i nikt nie pyta czy zarobiłeś czy nie. Potem włączasz telewizor i słyszysz że mamy państwo opiekuńcze... A to, że przedsiębiorcy unikają podatków i biorą samochody w leasing to cię zaskakuje w ogóle ? Skoro mogą, to dlaczego mają tego nie robić ? To faszystowskie państwo j***ie wszystkich na podatkach a tacy geniusze jak ty potem jęczą, że tak mają bussinesmeni dobrze i w ogóle opływają w luksusach... Otwórz oczy.
ZORRO pl / 31.179.228.* / 2016-01-24 18:47
To nie to forum tu się płacze że państwo ich rujnuje, nie znajdziesz tu poparcia, PO zwinęło się i płaczą że za rządów PIS jest im żle.
kolia / 193.0.116.* / 2016-01-24 16:49
Jak tak dobrze na działalności to proszę, zakładaj. Tylko powiedz mi miszczu, dlaczego mam płacić ponad 1120 zł myta, jeżeli mam dochodu np 1000 zł? Nie muszę być producentem jakiejś paszy, a jedynie rzemieślnikiem. Czemu więc chcesz mnie okradać?
ZORRO pl / 31.179.228.* / 2016-01-24 19:04
to i tak dużo wykazujesz dochodu a danina 1120zł. pewnie dlatego że niektórzy nie wykazują dochodu wcale bo jak ich sprawdzą. Musieli by wszystkim wlepić kasy fiskalne albo zlikwidować gotówkę na rzecz elektronicznej płatności by w końcu pozbyć się tej patologii.
anka834 / 46.186.10.* / 2016-01-24 16:01
A może czas najwyższy, aby zaczęli płacić składki sędziowie, prokuratorzy, itp. Biorą wysokie pensje, nie opłacają składek, różnie też bywa z podatkami, a więc ciągłe profity, a człowiek, który sam zorganizował sobie pracę, a i czasami daje ją innym ma mnóstwo różnych obciążeń.
edex / 188.146.69.* / 2016-01-24 15:20
Niech uczciwie zapłacą zus kopalnie, spółki skarbu państwa ,niech wypłacają premie z dochodu a nie z budżetu a ta cała średnia spadnie do poziomu składek rzemieślniczych .Najprościej w tym kraju podnieś składki ponad 3mln.małym zakładom bo nikt ich nie broni a wytwarzają prawie 60% budżetu .

Najnowsze wpisy