Prowadzę firmę!!!

Redakcja forum / 2005-11-23 22:47
Jeśli prowadzisz firmę, opowiedz o swoich doświadczeniach. Co się udaje, co jest najtrudniejsze? Na szefów czeka kultowy kubek Money.pl
Wyświetlaj:
szymon_g / 2005-11-24 13:51 / Bywalec forum
Najgorsze było załatwianie wszystkich formalności przy zakładaniu firmy ;-( niestety zajęło mi to jakieś 3 tygodnie, potem bieganie po urzędach żeby zmienić termin rozpoczęcia działalności i to że w każdym urzędzie mówili mi co innego.
No a potem oczywiście zabawa z ZUSem i USem. Koszmar. Co tam poszedłem to mówili coś innego. Teraz już przeczytałem wszystkie rozporządzenia i większość ustaw, które mnie dotyczą i nie muszę się prosić po urzędach o porady. Teraz pozostaje jedynie przekonywanie urzędników żeby zgodnie z tymi ustawami działali.
Bo prowadzenie interesów firmy i zarabianie jest lekkie, łatwe i przyjemne.
waw / 81.18.213.* / 2005-12-02 16:00
czy ktoś może się wypowiedzieć jak wygląda sprawa z płaceniem skladek ZUS w przypadku zawieszenia działalności - czy w okresie zawieszenia trzeba płacić ZUS? jeżeli się nie płaci - czy ZUS ma prawo domagać się zapłat wstecz i na jakiej podstawie? czy wtedy też powstaje 180 dniowy "okres wyczekiwania"?
czy pracę sezonową jakoś inaczej się rejestruje/kwalifikuje w ZUSie?
wodu / 84.10.207.* / 2005-12-07 19:12
witam
nie ma czegos takiego jak zawieszenie firmy w zusie.
jest tylko wyrejestowanie i wtedy nie placimy skladek.zus ma 10 lat o upomnienie sie o zalegle skladki
o co chodziw stwierdzeniu-okres wyczekiwania?
silver / 2005-12-07 19:21 / Bywalec forum
Zawieszenie jest w US, co powinno pociągać za sobą automatyczne wyrejestrowanie w ZUS. Będzie pewnie taka opcja, kiedy doczekamy się wymiany informacji między urzędami i jednej bazy danych. Póki co trzeba pilnować terminów i dokształcać się na własną rękę.

Najnowsze wpisy