Forum TechnologieHi-Tech

Prowadzenie skelpu internetowego krok po kroku

Prowadzenie skelpu internetowego krok po kroku

krystian_a / 2018-10-08 12:02
Dopiero wypływam na szerokie wody biznesu online i chcialbym wiedziec jak to sie dokladnie robi, z czym wiaze sie prowadzednie takiego sklepu, czy sa do tego potrzebne jakiekolwiek programy? jak organizuje sie sprzedaz? jakie sa zwiazne oplaty z witryna i co jest jeszcze potrzebe zeby taki sklep w internecie miec?
Wyświetlaj:
pomocnyharry / 37.47.10.* / 2018-10-09 22:45
To jak już o działalności było, to jeszcze dodam, że prosta księgowość to ok 300 zł do działalności gospodarczej, potrzebujesz też programu do generowania faktur no i kasy do paragonów ewentualnie. Chociaż teraz też powstają programy kasowe, chociaż w większości przypadków kasa fiskalna jest zwyczajnie wymagana, a paragon jako dowód zakupu Ty wydać musisz. Co do cen to ja za serwer płacę ok 300 zł ale mam jeden z większych pakietów i siedzi na nim kilka stron w tym dwa sklepy, domenę swoją kupiłem za 49,99 z końcówką .pl, teraz płaciłem za przedłużenie domeny i certyfikatu bezpieczeństwa jakieś 69,99 zł jednak za którąś z domen które również obsługuję na serwerze wiem, że od 2 albo 3 lat nie płacą klienci, bo nikt od nich pieniędzy nie chce, więc wszystko zależy jak trafisz i jak wymyślna to będzie nazwa :) Co do programu to jasne, istnieje masa od darmowych po takie bardzo skomplikowane które łączą kilkanaście platform sprzedażowych i witryn sklepów www - wszystko zależy od tego czego potrzebujesz ;)
adam1154 / 89.66.116.* / 2018-10-09 13:13
No po pierwsze to sprawy prawne, tj np załozenie działalności gospodarczej żeby w ogóle móc prowadzić jakąkolwiek sprzedaż online. Potem musisz wykupić domenę i serwer, potem postawić na tej domenie sklep internetowy i dopiero szukać czegoś do obsługi go, takich programów do zarządzania sprzedażą jest tak dużo, wszystko zależy od tego na ile cię stać, albo szukać darmowego :)
krystian_a / 2018-10-10 10:17
Założenie działalności to chwila chyba, z tego co czytałem, jestem z księgową umówiony na piątek, polecenie z polecenia - podobno najlepiej tak przez pocztę pantoflową. A podobno do jakiegoś tam przychodu nie trzeba zakładać działalności gospodarczej? Zaczynam sie już w tym gubić, to miało być wszystko takie proste :D Za cennik z serwerem i domeną pięknie dziekuję, wybrałem w porozumieniu z chłopakiem który mi robi stronę jakąś wersję S za 99 zł rocznie, domena jak na razie jest za darmo, nie wiem jak z tym certyfikatem, więc tak jakby jestem już na finiszu, wiadomo papierologia. A co z tym programem? Są wersje darmowe? Do jednego sklepu też mi będzie potrzebny program?
adam1154 / 89.66.116.* / 2018-10-10 15:10
To tak jak juz bylo pisane, wszystko zalezy od tego czego oczekujesz od takiego programu no a na przykład, pierwszy ktory mi przychodzi do glowy z ktorego sam korzystalem jak prowadzilem sprzedaz online to sellasist.pl, weź sobie to przeklikaj, zobacz czy o to ci chodzi, tam masz wszystko dokladnie rozpisane - do czego i dlaczego no i cennik i wszystko

Najnowsze wpisy