Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prywatyzacja lasów niedopuszczalna, ale są pewne wyjątki

Prywatyzacja lasów niedopuszczalna, ale są pewne wyjątki

Wyświetlaj:
kasakasakasa / 212.109.164.* / 2015-09-25 13:45
BOGU Dzięki, ja już żech myslioł że bedą PŁOTY do lasow i mojo córunka już nie bedzie mogła dorobić na jagodach i grzybkach do europejskiego stylu życia
łoj córuś moja / 37.47.6.* / 2015-09-25 14:05
Teraz córuni zostanie tylko droga przy lesie .Tam już nie grzybki a grzybica ją czeka .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
as7 / 217.96.37.* / 2015-09-25 13:45
nie dla prywatyzacji lasów państwowych!
sceptyk00 / 95.41.20.* / 2015-09-25 13:41
Dzisiaj Lasy Państwowe nie są własnością ani PAŃSTWA, ani NARODU. LP są faktyczną własnościa PEESELOWSKIEJ SITWY, ulokowanej w centrali zarządzającej lasami, i w nadleśnictwach. IM wolno wszytstko. Rżną lasy na potęgę, uzbrojone po zęby patrole "straży leśnej" przeganiają brutalnie grzybiarzy i turystów, zabraniają łowienia ryb w jeziorach. Oczywiście SWOI, mogą wszystko, łącznie z wjazdem samochodami do rezerwatów, łowienie ryb praktycznie z samochodów itd. itp. Zainteresowanym z okolic Trzcianki i Czarnkowa służę bogatą dokumentacją fotograficzną. W innych rejonach jest podobnie. Więc nie opowiadajcie, że lasy są własnością NARODU. BO NIE SĄ!!!
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-25 13:56
Coś zalewasz. Ja od 20 lat jeżdżę na Mazury, wielokrotnie chodziłem po lasach w poszukiwaniu grzybów i nigdy żaden patrol straży leśnej mnie nie wyganiał. A wycięte spore połacie lasu też widziałem nieraz, bo na tym polega gospodarka leśna. Nie siej paniki. Lasy Państwowe wycinają 2/3 tego co przyrasta. Nasze lasy dobrze jeszcze działają, ale jak PO zostanie przy władzy to i je za parę lat szlag trafi.
sceptyk00 / 95.41.20.* / 2015-09-25 14:11
Koleś, te bajki o 2/3 to opowiadaj dzieciom na dobranoc. Statystycy LP bardzo zgrabnie manipulują informacją. Rżną starodrzew, i mówią że w to miejsce sadzą dwa razy więcej drzew. W statystykach wygląda to super. Rzecz w tym, że nasadzane są najmniej wartościowe sosny i brzozy. Jakość naszych lasów spada na łeb na szyję. Ale za to dyrekcje LP i nadleśnictwa opływają w luksusy. Do jeżdżenia po lasach z panienkami nie używają starych Ład, tylko SUVy najnowszej generacji. A na grzyby chodzisz pewnie najdalej 50 metrów od szosy. Wejdź trochę głębiej w las. Tam, gdzie NAPRAWDĘ są grzyby.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-25 14:56
Jeszcze jedno panie sceptyk - leśnicy nie podają liczby sadzonych drzew w miejsce wyciętych tylko ilość pozyskanego drewna w m3 i ilość przyrośniętego drewna w m3 na rok. I z tego wychodzi że przyrasta o 1/3 więcej niż jest wycinane. Liczba drzew nie ma tu nic do rzeczy. Słyszał pan o planie urządzenia lasu? Nie można sobie wyciąć ile się chce tylko tyle ile jest ustalone w planie. Nie można go nagle sobie zmienić, a plan zatwierdza minister środowiska i jest to plan kilkuletni. A do lasu najczęściej nie chodzę tylko jeżdżę po nim na rowerze. Zdarza się, że i po 5-10 km od drogi asfaltowej, więc proszę mi bajek nie opowiadać o jakichś 50 m od szosy.
sceptyk00 / 95.41.20.* / 2015-09-25 15:36
Taaa... A czy pan Paweł słyszał o czymś takim jak "sanacyjne wyręby"? A słyszał pan Paweł o "prześwietlaniach"? Plan, to jest dla zgodności z przepisami. Ale jak nadleśniczy potrzebuje premii, bo panience musi nową bryczkę kupić, to nagle w okolicy pojawia się szkodnik. A jedynym ratunkiem przed szkodnikiem jest właśnie wyrąb sanitarny. Panie Pawle, być może jest pan idealistą i dlatego pisze pan jak "powinno być". Cyba, że jest pan urzędnikiem LP, i wtedy MUSI pan trzymać linię kierownictwa. Tak czy inaczej bezprawie dyrekcji LP i nadleśnictw jest NIEWYOBRAŻALNE. Proszę mi wierzyć. Tylko sitwa, póki co, jest nie do ruszenia. PO ma swoje rewiry i PSL ma swoje rewiry. My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. I tyle w temacie.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-28 12:45
Wie pan ja nie jestem zwolennikiem wszędzie teorii spiskowych. Jak mam dowody wtedy oskarżam, a jak nie to nie. Np. jest notatka ambasadora USA na Wikilekas, która wskazuje że PO chciało sprzedać lasy i to jest niepodważalny dowód i dlatego za to powinni odpowiedzieć. Szkodniki w lasach występują i trzeba zrobić wyrąb chorych drzew, aby nie rozniosły się na większy obszar lasu. Jak Pan ma dowody na to, że wyrąbane drzewa były zdrowe to proszę iść do prokuratury i zawiadomić o popełnieniu przestępstwa. Nie, nie jestem pracownikiem LP. Myślałem kiedyś o studiowaniu leśnictwa, bo bardzo lubię lasy, ale wybrałem w końcu inny kierunek. Mieszkam pod Warszawą, a w lasach bywam często, zwłaszcza tych mazurskich, gdzie znam miejsca grzybowe. Nie widzę tam żadnych masowych wyrębów i stąd mój sceptycyzm wobec tego co Pan pisze. 4 lata temu poszerzono tam wiele dróg leśnych, bo takie są wymagania UE. Są tabliczki o tym informujące i napisane jest, że drogi sfinansowano ze środków UE. Co do sitwy PO i PSL w LP jestem jak najbardziej za ich wywaleniem i zatrudnieniem faktycznych specjalistów po leśnictwie np. na SGGW, bez żadnego nadania partyjnego. Jednak lasy powinny być państwowe bez żadnych wyjątków. Jeśli trzeba zbudować drogę to teren powinien być dzierżawiony (np. na 100 lat), a nie sprzedawany. Dzisiaj robi się nagonkę na lasy, że są źle zarządzane podczas, gdy co roku przynoszą spore zyski. PO nakazało ustawą lasom płacić haracz w zeszłym i tym roku po 800 mln zł, a od 2016 r. 2% od przychodu. To są bardzo duże pieniądze i nie jest dziwne jeśli są większe wyręby. Oni dążą do zniszczenia lasów, żeby za parę lat powiedzieć, że są źle zarządzane, nie przynoszą zysków i trzeba je sprzedać. Dlatego PO i PSL won!
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-25 14:48
Ja wierzę w to co widzę, a na Mazurach w miejsce gdzie jeżdżę nie widać jakieś ogromnej wycinki, więc bajek mi pan nie opowiadaj. A chodzę po lesie i głęboko często daleko od drogi. Gdzie masz pan starodrzew w lesie gospodarczym? Tam drzewa rosną po kilkadziesiąt lat może 100 i są wycinane i na ich miejsce sadzone nowe. Starodrzew jest w rezerwatach przyrody.
sceptyk00 / 95.41.20.* / 2015-09-25 16:19
To już teraz jest kategoria "las gospodarczy"... Fajnie. Niedługo będzie las podręczny itd.
Paweł82x / 77.79.220.* / 2015-09-28 12:56
A jaki ma Pan inny las niż gospodarczy? Są rezerwaty, gdzie nie wolno nic robić i parki narodowe, gdzie działalność jest mocno ograniczona, ale ile ich jest 10-15%? W reszcie lasów prowadzi się normalną gospodarkę leśną tj. co jakiś czas się drzewa sadzi i wycina. W tych lasach nie ma starodrzewu, bo zanim drzewa osiągną wiek 100, 200 czy 300 lat są wycinane. Celem lasów gospodarczych jest przede wszystkim pozyskiwanie drewna. Starodrzew jest utrzymywany w parkach narodowych i rezerwatach, bo tam cel jest inny - ochrona ekosystemów leśnych. Jeśli dla pana starodrzew to drzewa 80-letnie to proponuję sprawdzić znaczenie słowa starodrzew. W lasach gospodarczych nie ma starodrzewu lub jest go bardzo mało.
wqf / 81.210.116.* / 2015-09-25 13:50
Mówisz tak bo wywiozłeś śmieci do lasu albo jeździłeś quadem po lesie i spotkała cię zasłużona kara?
dr Lasek / 83.6.139.* / 2015-09-25 13:49
A nie możesz wstawić tych zdjęć na media społecznościowe, pod jakimś lipnym profilem oczywiście.? Przecież to kolosalna granda....
sceptyk00 / 95.41.20.* / 2015-09-25 14:14
Nie używam mediów społecznościowych, bo to narzędzia inwigilacji rządzących reżymów. Jesteś tak naiwny, że wierzysz w anonimowość sieci? Mój informatyk w ciągu pół godziny istali twój IP, i miejsce skąd wprowadziłeś swój wpis. Nie sądzę, żeby służby opresyjne tego państwa miały mniejsze możliwości.
dd prawdziwy / 217.99.235.* / 2015-09-25 13:38
Nasza konstytucja pełna jest zapisów że ostateczny ich kształt i treść określi ustawa, czyli krótko mówiąc jest do d..... W referendum głosowałem przeciw takiej konstytucji.
hm / 83.4.138.* / 2015-09-25 13:37
"W nowym prawie zapisano ponadto, że każdy ma prawo dostępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa, na równych zasadach." hm a kto to jest "KAŻDY" czy obywatel państwa chińskiego też
rebacz / 88.156.21.* / 2015-09-25 13:45
jak wpadnie do mnie w odwiedziny to na pweno zaprowadze go do lasu, a pisowiec "hm" moze mi naskoczyc na czubek h.
Mariusz 1975 / 217.99.236.* / 2015-09-25 13:37
Eksperci PISu już nam udowodnili swoje kompetencje.
Oleś / 83.3.133.* / 2015-09-25 13:37
Narodów Polsce to nawet w sprawie swoich emerytur nie ma nic do powiedzenia , a co dopiero lasów
Moczar / 159.205.223.* / 2015-09-25 13:32
Zrównoważenie polityki leśnej. Dobrze wykalkulowali zupełnie jak '' i czasopisma''. Czy to ''państwo'' w ogóle ma rację bytu ???
jaja2222 / 82.177.231.* / 2015-09-25 13:31
Teraz trzeba te wyjątki sprecyzować i wprowadzić jako poprawka do tej ustawy a nie liczyć na "inne" ustawy. Mieliśmy już afery gdzie nawet w innym miejscu postawiony przecinek zmieniał znaczenie przepisu.
bezimienny 1000 / 79.185.219.* / 2015-09-25 13:30
Jaki naród. Co za bzdury. O ustawach decyduje banda intereśniaków, którym to jest na rękę. Tak jest z lasami państwowymi. Kto mnie pytał, czy jestem za. Kto pytał setki czy tysięcy obywateli? Na to odpowiedzcie sobie sami.
Roman997 / 178.36.220.* / 2015-09-25 13:59
sadząc co napisałeś,pewny jestem ,że jesteś pisowskim pieskiem.a do szkoły miałeś podgórkę.Brak elementarnej wiedzy ,albo posiadanie jawnej głupoty,pozwala ci wypowiadać swoje racje.Otóż w demokracji,ty wybierasz posłów,którzy rządzą w twoim imieniu.Jeśli głosujesz na kolesiów,oszołomów cwaniaków,to nie dziw się ,że ich rządzenie jest nieszczęściem dla polski i dla ciebie.będę szczęśliwy jeśli cokolwiek z mojego wpisu zapamiętasz na dłużej.
asortobastor / 213.25.153.* / 2015-09-25 13:37
lasy to jedno a kto nimi zarządza to drugie. Firma "Lasy Panstwowe", to wielkie nieefektywne przedsiebiorstwo przejadajace zyski ze sprzedazy drewna z lasów panstwowych, ktore sa wlasnoscia skarbu panstwa. Wic zyski powinny tez byc panstwowe. A operator - czyli firma ktora dba o lasy niekoniecznie - monopol zawsze zle działa. Nie umiecie rozróznic między lasami jako naturalnym bogactwem a tym kto to bogactow w naszym imieniu ko0nytoluje i uzytkuje i z jaka i dla kogo korzyscia?
cdsc / 89.69.127.* / 2015-09-25 13:29
I jak zawsze furtka została dla kombinatorów. A jak myślicie czemu lasach się teraz głośno zrobiło jak za rok obcokrajowcy będą mogli skupować ziemie Polską. To wszystko pod niemców ustawiane jest.
bezimienny 1000 / 79.185.219.* / 2015-09-25 13:28
Jaki naród. Co za bzdury. O ustawach decyduje banda intereśniaków, którym to jest na rękę. Tak jest z lasami państwowymi. Kto mnie pytał, czy jestem za. Kto pytał setki czy tysięcy obywateli? Na to odpowiedzcie sobie sami.
lec.jer / 81.109.34.* / 2015-09-25 13:28
LASY PAŃSTWOWE TO TAKA ŚWIĘTOŚĆ POLAKÓW JAK ORZEŁ NA PIŁKARSKICH KOSZULKACH
ba.. / 213.192.72.* / 2015-09-25 13:26
nie powinno być żadnej furtki,. LP mogą wydzierżawiać tereny pod drogi czy trakcje energetyczne a nei sprzedawać. Cwaniaki jak robłi Kulczyk ( przykład Telekomunikacja Polska) i wielu jemu podobnych, potrafią doskonale wykorzystać tą furtkę.
niestety / 83.29.241.* / 2015-09-25 13:26
PREZYDENT CZECH MIAŁ RACJĘ,SZYBKO ZROZUMIAŁ, ŻE PLATFORMA ROBI NA ZŁOŚĆ PREZYDENTOWI DUDZIE.NAWET KOSZTEM KRAJU,KOSZTEM POLAKÓW,JEST BEZWZGLĘDNA..
EUROPA WIDZI CO WYPRAWIA PLATFORMA Z KOPACZ.

Najnowsze wpisy