Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prywatyzacja PKP Energetyki. PiS pyta premier o sprzedaż

Prywatyzacja PKP Energetyki. PiS pyta premier o sprzedaż

Wyświetlaj:
ds1072 / 83.30.106.* / 2015-10-18 08:16
Mam nadzieję, że PiS tej sprawy nie odpuści !!! sprzedaż tej spółki to jawny sabotaż przeciwko państwu !
ki_vi / 31.183.232.* / 2015-10-18 07:59
Skoro ta sprawa jest (była) nieopłacalna dla nas Polaków, to dlaczego prezesi tych spółek zarabiali taki bajońskie sumy? Czy to czasem nie skarb państwa jest taki hojny kosztem emerytów i rencistów?
Prosimy panie premier Kopacz o uzasadnienie ich zarobków i odpraw.
wyborca1000 / 188.31.100.* / 2015-10-18 07:58
Tak pójdę na wybory ale zagłosuję na kogoś kto ROZLICZY obecną ekipę i zlikwiduje Senat (Borusewicza i ferajnę - nieroby) a także sprowadzi do kraju sługusa Merkel by wywiązał się ze swojego expose...
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:53
Krotko i zwiezle sprawa Polska jest dbac o ojczyzne . A jesli tak nie jest to chyba nie jest polakiem. Przykro mi z tego ale na obywatela braknie honoru patriotyzmu uczciwosci wobec samych i innych dlategoz tez dzieje sie jak sie dzieje. Fakt menadzerowie pkp nie powinni miec wyplat zarabiaj miliony oficijalnie i na boku dzieciaki ktore nie maja pojecia o tym co robia. Powini miec przeprowadzony test na patriote
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maciej313 / 80.53.198.* / 2015-10-18 07:50
już resztki wyprzedają i PIS MA RACJE !!
CB / 31.183.232.* / 2015-10-18 07:47
Jeśli chodzi o energetykę w jakiekolwiek formie, to na 100% stoją za tym zakamuflowani Rosjanie. A ci co kupuja to słupy. W kazdym razie jest to sprawa dla ABW.
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:54
Nalezy wszystko wstrzymac szczegolnie sprzedaz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
czerwony lech / 78.9.175.* / 2015-10-18 07:28
hanba PO i PSL jak można sprzedać cos co należy do narodu polskiego za 1/4 ceny???!!!
Jack1791 / 91.246.67.* / 2015-10-18 07:42
A skąd znasz wartość spółki PKP ENERGETYKA? Poza tym jakie jest zadłużenie tej spółki, bo ja nie wiem? Jaki pakiet akcja kupiła spółka CVC, bo tego też nie wiem? Ale może masz dostęp do umowy, która nie jest jawna, to podziel się wiedzą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zgred27 / 178.235.162.* / 2016-04-16 22:57
Szanowny znawco tematu nie jest istotna wartosc tej spolki wazne jest jej znaczenie.Zbywajac ten segment uzalezniasz od mnie sie widzi i podoba nabywcy zasilania nawet kibla na dowolnej stacji o innych obiektach nie wspomne. Gdyby sprzedac po cenie zlomu urzadzenia osprzet ,tabor tej sluzby bylby duzo wiecej wart niz to co zainkasowal rzad Kopaczki,Dziwie sie ze dla ratowania swoich nieudolnosci nie sprzedala wlasnych niewymownych.Aby ci to blizej wytlumaczyc wyobraz sobie ze masz na podworzu studnie sprzedales ja a pozniej zabiegasz o wode.
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:57
Sluchaj koles ogloszony zysk za zeszly rok 6.4 mld po za tym spolka nie byla w zadluzeniu jako jedyna w pkp boprzynosila zyski od 10 lat i utrzymywala pkp a pakiet calosciowo wiekszosciowy a nie udzialy buraku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:39
Niestety to prawda informacja w pelni wiarygodna hanba skandal i brak honoru cala reszte przedsiebiorstw sprzedali w ten sam sposob tylko te co dawaly zysk
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Antonii / 79.175.252.* / 2015-10-18 07:23
Czy to prawda, że polscy obywatele oddychają powietrzem ze wschodu? Znad Rosji, Białorusi i Ukrainy napływają niekontrolowane masy chłodnego powietrza, w którym Bóg jeden wie, co może docierać do naszej Ojczyzny! To ewidentna niedbałość i wina PO! Nasza przestrzeń powietrzna powinna być zamknięta na obce wpływy realizowane w ten niecny i zdradziecki sposób prżez wrogie siły. Polacy powinni oddychać wyłączni polskim, jedynie słusznym powietrzem. A pani Kopacz powinna za tą zbrodnię odpowiedzieć. Na stos!!!
Rroobb / 90.224.156.* / 2015-10-18 07:33
Tak , szaleńcy napewno znajda winnych tej sytuacji , , winnych oczywiście wsadza do lochów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:13
To jest ku... skandal ubieglo roczny zysk spolki to 6.4 mld zlotych to spolka bezpieczenstwa energetycznego .ZĄadam zrealizowania ustawy ktora wciaz obowiazuje przed wojena ws korupcji i kradziezy przez urzednikow tym samym zniesienia kary smierci to jest karygodne to co przynosi zyski sprzedaja za 1/4 ceny a majatek spolki zlodzieje Hanba hanba hanba
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Olo - Canada / 101.175.146.* / 2015-10-18 07:03
Sami jestescie winni POwolnemu niszczeniu POlski . Trzeba byc Debilem i to do potegi zeby glosowac na PO . Czy cos jeszcze zostalo do sprzedarzy POza 35 % idiotami POlakami chyba NIE ?
chudy_a / 80.87.32.* / 2015-10-18 07:16

Sami jestescie winni POwolnemu niszczeniu POlski . Trzeba byc Debilem i to do potegi zeby glosowac na PO . Czy cos jeszcze zostalo do sprzedarzy POza 35 % idiotami POlakami chyba NIE ?


Na wyrębie lasu, drzewo musiało Tobie mózg (jeżeli go masz) uszkodzić.
Jesteś tam, to niech Ciebie dupku nie interesuje co tutaj jest.
Feniks777 / 81.190.61.* / 2015-10-18 07:00
Będziemy musieli na zawsze się pożegnać z PO i PSL bo dzięki nim mamy coraz mniej majątku narodowego. Niedługo może dojść do kolejnego rozbioru Polski gdzie część zachodnia od Wisły trafi w ręce Niemców a część wschodnia do Rosjan. I takim to nowoczesnym sposobem przy odpowiedniej propagandzie ekonomicznej można pozbawić Polaków kraju. Rozbiory już przeżywaliśmy w historii oraz wojny bo zakusy na nasze ziemie nie minęły.
jack1791 / 91.246.67.* / 2015-10-18 07:49
A jaka to strategiczna spółka energetyczna, skoro sama prądu nie wytwarza, a jedynie jest sprzedawcą i to niecałych 6% energii krajowej? Zwykły pośrednik i tyle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:44
Chyba sie spozniles twoje wnioski sa nie dbale. Zostaly tylko lasy i ludzie do sprzedania. Generalnie kraj zostal juz sprzedany wszystko to pokazuje np przetarg w mielcu korubcja tragedia narodowa stanczyk poszedl by sie zamknac do skrzyni widzac to
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Der Spiegel / 5.173.242.* / 2015-10-18 06:53
W nagrodę za tę złodziejską i szemraną prywatyzację, rząd Kopacz (a właściwie Kłamacz) wziął gigantyczną łapówkę a prezes PKP - człowiek o wyglądzie garbatego szczura chorego na gruźlicę zasiada w radzie nadzorczej banku HSBC.
zbych56 / 77.253.150.* / 2015-10-18 06:50
"...CVC to fundusz private equity..." - gdzie my żyjemy? A może tak po polsku????
Podobno " .... Polacy nie gęsi i swój język mają ...." . nie ja to powiedziałem , tylko ktoś mądrzejszy i jeden z głównych pisarzy polskich . I dziwię się czemu tego nie respektujemy????
g29 / 178.43.12.* / 2015-10-18 06:39
No cóż dzięki PO i PSL wyrósł nam kolejny właściciel MONOPOLISTA na rynku.
Szanowni panowie PO i PSL a co zrobicie (pewnie już nie będziecie przy władzy i to nie będzie wasz problem) jak ten MONOPOLISTA będzie windował ceny za dostarczaną energię firmom przewozowym a te firmy przeniosą to oczywiście na klienta czyli na nas. To co wówczas pan obecny minister zwróci nam pieniądze czy będzie dowodził, że on jest nie winny????
kowalski-armando / 188.146.73.* / 2015-10-17 18:07

PRZECIERZ PKP ENERGETYKE SPRZEDANO ZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM....CHODZI O USTAWE O RESTRUKTURYZACJI KOMERCJALIZACJI I PRYWATYZACJI PRZEDSIEBIORSTWA PAŃSTWOWEGO POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE Z 08.09.2000 roku...


Bzdura. Zgodnie z ta ustawa nie podlegają prywatyzacji elementy infrastruktury kolejowej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kolei a takim właśnie elementem są podstacje linie przesyłowe, trakcja elektryczna. Ci durnie ze Szczęśliwickiej zostawili spółce PKP PLK słupy trakcyjne z siecią ale bez zasilania w prąd które zapewniała PKP Energetyka. Jesteśmy jedynym krajem w UE a kto wie czy nie w całej europie gdzie państwo sprzedało strategiczne elementy infrastruktury kolejowej w prywatne ręce. Jakie tego mogą być skutki, kto może potencjalnie dyktować ceny energii dla PLK-i odpowiedzcie sobie sami. Czas podziękować tym pseudo menedżerom z PKP S.A. za prace i pogonić na cztery strony świata byle dalej od polskich firm.
Glos ludu / 79.0.63.* / 2015-10-18 07:47
Wystrzelac zgodnie z ustawa z 1928r o korupcji. Ona wciaz obowiazuje poniewaz nieuchwalono zadnej nowej i nieodwolano starej i teraz niech sie nie mieszaja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Karol890 / 141.0.12.* / 2015-10-17 21:28
Bzudury to ty kolego piszesz ja pracuje w PKP PLK S.A W DZIALE ENERGETYKI W JEDNYM Z ZAKŁADÓW LINII KOLEJOWYCH I NIESTETY W TEJ USTAWIE Z 08.09.2000 r WYSTARCZYŁO ZAPISAĆ ŻE AKCJE PKP ENERGETYKA SĄ NIEZBYWALNE I PO LIKWIDACJI SPÓŁKI MATKI CZYLI PKP S.A.i Przejmuje je skarb państwa!!!!IDENTYCZNIE JAK W PRZYPADKU PKP PLK.S.A. Zapisano w tej ustawie ŻE AKCJE TEJ SPÓŁKI SĄ NIEZBYWALNE.ALE NIKT TEGO NIE DOKONAŁ NAWET PAN POSEŁ TCHÓRZEWWSKI DZISIEJSZY KRYTYKANT USTAWY NA PODSTAWIE KTÓREJ SPRZEDANO PKP ENERGETYKE KTÓRĄ WYSMAŻYŁ RAZEM Z INNYMI POSŁAMI ÓWCZESNEGO AWS I UNI WOLNOŚCI....JAKO CIEKAWOSTKĘ TOBIE KOLEGO PODAJE ŹE DO31.12.2014 BYŁEM PRACOWNIKIEM PKP ENERGETYKA I PO 33 LATACH UCIEKŁEM DO PKP PLK.S.A WŁAŚNIE Z OBAWY PRZED NIEUNIKNIONĄ PRYWATYZACJĄ TEJ SPÓŁKI.....TAK ŻE ZNAM PANIE KOLEGO SPRAWĘ OD PODZSEWKI I PROSZE NIE WMAWIAJ MI GŁUPOT.POZDRAWIAM
zgred27 / 178.235.162.* / 2016-04-16 23:23
Szanowny kolego ustawa ustawa ,nigdzie nie bylo zapisane ze dzial nalezy sprzedac ,juz, dzis, natychmiast. Wmawiano nam dobrodziejstwo OFE zadekretowane ustawami co sie stalo?wiemy wszyscy .Aby bylo ciekawiej przy przelewie gdzies wyparowalo 19miliardow nikt nic nie wie, jest dobrzE. Dokad nie zostanie rozliczony aparat sadowniczy nic sie nie zmieni, Nawet gdy znajda sie ludzie ktorzy zechcieli by to uporzadkowac uslysza ze zemsta , odwet .Nie istnieje drugi taki kraj na swiecie w ktorym ekipy rzadzace nie nawidza wlasnego panstwa , my niestety zyjemy wlasnie w takim kraju.Wszystko co polskie to smieci szmelc rodak to oszolom bo mysli inaczej. mielenie pustych frazesow komuna , komunisci , demokracja ma sie tak jak sraczka do kataru.Za marne jalmuzne z unii garstka oszolomow gotowa umrzec. Majac to co musimy wplacic mozna zrobic to samo z ta zasadnicza roznica ze dotuje co mnie pasuje a nie to co mi ktos pozwoli.

Najnowsze wpisy