Forum Forum emerytalneOFE

Prywatyzacja zamiast zmian w OFE to ratunek dla budżetu

Prywatyzacja zamiast zmian w OFE to ratunek dla budżetu

Wyświetlaj:
inw. / 78.88.93.* / 2011-03-17 09:34
to jednoroczne łatanie dziury budżetowej
coroczne deficyty budżetowe powiększają dług publiczny
inw. / 78.88.93.* / 2011-03-17 09:43
PKO BP, PGNiG, PZU oraz KGHM. dostarczają corocznie dochody budżetowi w postaci dywidend
zeb11 / 77.255.95.* / 2011-03-17 09:05
Rozwiązanie to pełna likwidacja OFE bo tych pieniędzy które tam wpłaciliśmy i tak już nigdy nie zobaczymy. A ten kwik dorzynanej watahy to z powodu wysychania źródełka.
troll bagienny / 194.242.62.* / 2011-03-17 08:58
Guru bananowej republiki Balcerek ma prosta recepte - sprzedac cały majątek!

Ciekawe co wymysli jak juz wszystko zostanie sprzedane? Zreszta niewiele juz zostało.

Zawsze bedziemy 50 lat za Murzynami, nie obrazajac Murzynów.

Montownia, składownia i dostarczyciel taniej siły roboczej. I inaczej nie bedzie, bo reformy edukacji skutkują produkcją kolejnych rzesz niedouczonych "specjalistów", dla których obliczenie procenta w pamięci stanowi wyzwanie, a tzw 'celebryci' i politycy uznają za powód do chwały fakt, ze w szkole byli matematycznymi półgłówkami. No i te 0,6% PKB przeznaczane na nauke...

Przypomnijcie mi, ilu mieliśmy noblistów z dziedziny nauk ścisłych powiedzmy w ciągu ostatnich 50 lat? :D
Artykuł napisany na silnym kacu / 195.117.255.* / 2011-03-17 08:41
I zejść z deficytem rocznym dio 0%??? Zadłużanie się na w celu pobudzania konsumpcji to zjadanie wlasnego ogona. Wariant, który prowadzi do GRECJI. Sprzedać aktywa można tylko raz dlatego ten artykuł traktuję jako napisany na silnym kacu.
prof83 / 83.16.86.* / 2011-03-17 08:32
Pan Balcerowicz jest wsprółodpowiedzialny za ten deficyt a teraz wywiesza jakiś zegar i udaje mądrego. Moi drodzy prawda jest taka, że w dwadzieścia lat transformacji sprzedaliśmy 80% majątku narodowego i tak naprawdę nic z tego nie mamy, tzn dalej mamy wielki dług. Można się zastanawiać, czy jest to spowodowane naszą nieudolnością, dbałością tylko o własne interesy - nie chcę tu osądzać konkretnych osób - byłoby ich za dużo... Nie wiem czy zauważyliście potężne lobby jakie u nas występuje - parcie, żeby wszystko sprzedać za bezcen, analitycy, którzy wyceniają LOTOS za 0zł, Azoty Tarnów i całą grupę chemiczną chcą prywatyzować praktycznie za pieniądze, które te spółki posiadają na koncie - a najgorsze jest to, że wszystko w majestacie prawa. Jak zgłębicie temat to uświadomicie sobie, że ideą prywatyzacji było sprzedanie spółek polskich firmom, które zapłaciły za te spółki pieniędzmi znajdującymi się na kontach tych spółek...
Najdziwniejsze jest to, że nie uczymy się na błędach, nie wyciągamy wniosków i to prowadzi mnie do pytania, którego się boję...a które nie daje mi spokoju - Czy osoby, które tak lobbują na rzecz prywatyzacji robią to zgodnie z interesem Polski czy swoim?
Ja jestem za prywatyzację ale mądrą prywatyzacją, nie za wszelką cenę. Prywatyzować należy słabe, niewydolne molochy a nie firmy, które zarabiają krocie jak KGHM czy PZU albo paliwowe czy energetyczne. Samego podatku firmy zostawiają kilkanaście miliardów rocznie nie wspominając o dywidendach...
Jakim bezsensem byłaby sprzedaż tych firm na pokrycie bieżących zobowiązań - przecież ten dług za kilka lat wróciłby do nas jak bumerang...i czym byśmy wtedy go spłacali jak już nic by nie było? Tylko lasami państwowymi chyba...
Trzeba zdać sobie sprawę, że i tak za wszystkie zaniedbania z przeszłości, teraźniejszości ktoś zawsze musi zapłacić...
Panie Balcerowicz to, że zabierze Pan becikowe, ulgę na dzieci i sprzeda majątek narodowy naprawdę nie uratuje finansów Państwa!!!
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-17 09:05
Podzielam w pełni diagnozę i obawy. Myślę, ze jak nie przeprowadzono lustracji politycznej tak i trudno będzie z lustracją tych którzy doprowadzili do wyprzedaży za bezcen. Zresztą brak tej pierwszej miał skutki tej drugiej. I tutaj nie winiłbym samego prof. Balcerowicza, który jest ekonomicznym liberałem-monetarystą i działał w trudnych czasach. Kto decydował o wartości firmy, zastosowanych metodach wyceny itd-to powinno być w najbardziej rażących przypadkach zdiagnozowane i podane do publicznej wiadomości. Jeżeli nie potrafimy diagnozować i rozliczać złodziei to biada nie nam ale naszym dzieciom i wnukom.
Retoryka liberalna w wykonaniu PO to tragedia-kontynuacja tego co było i jest; polaryzacja społeczeństwa typu latynoamerykańskiego; a karty rozdaje kasa i koneksje. Przykładem jest Piskorski i sposób w jaki doszedł do fortuny.

Mode
aga23 / 195.117.255.* / 2011-03-17 10:13
A ja myślę, że ostatnie rewelacje dot. koncepcji prywatyzacji emerytur - vide OFE, ujawnione przez prof. M. A. Orensteina powoduję, że działalności p. Balcerowicza trzeba się ponownie przyjrzeć!
Paweł z Łodzi / 194.63.133.* / 2011-03-17 08:23
dlatego najlepiej się załapać na pracę w jakimś funduszu i jeździć na spotkania integracyjne..W końcu wątroba sama powie dość, albo serce nie wytrzyma i kłopot z emeryturą rozwiąże się sam.
głodny / 178.36.103.* / 2011-03-17 08:20
Podziwiam Panów za determinację!!! Niestety PO ogłuchło na argumenty fachowców!!! Bo przecież trudno wyobeazic sobie sytuację, że wszyscy znaczący w PO nagle przestali myć uszy!!!)
Musimy zacisnąć zęby (nie tylko z głodu), aby dopiero PO wyborach zacząć robić POrządek i ratować z Polski, co się da!!! (ma rację "zxc 12" - licząc od lewej na klawiaturze!!!) - zróbmy coś - załóżmy niezależną od KŁAMCÓW i POlitykierów Partię Polskich Internautów!!! To, co dobre w Arabii, nie jest zle w POlsce Tuska!!!
~jurga / 46.186.14.* / 2011-03-17 08:17
Żeby było jasne- nie podoba mi się tryb wprowadzania zmian w relacjach obywatel-OFE. Tak jak nie podoba mi się brak powiązania zysków OFE z efektami ich działalności- sam chętnie zająłbym się "pomnażaniem" pieniędzy przyszłych emerytów opierając działalność na dwóch założeniach biznesowych :
1. Przymusu wpłacania części wynagrodzenia pracowników do mojego funduszu
2. Dochód mojego funduszu opierając na prowizji od wpłat, a nie od efektów zarządzania powierzonymi pieniędzmi.

Natomiast nie mogę zrozumieć forsowania przez Balcerowicza i jemu podobnych idei totalnej wyprzedaży firm państwowych. Otóż chciałbym wiedzieć ile od 1990 roku uzyskano ze sprzedaży przedsiębiorstw państwowych, jakiej wysokości dywidendy sprzedane firmy od 1990 roku wypłaciły, ile wytransferowały pieniędzy za granicę w postaci zleceń różnych "opracowań" spółkom zależnym od spółki matki, jakiej wartości dywidendę proponowane do sprzedaży spółki wypłaciły za ostatnie -powiedzmy- 5 lat i ile z tego wpłynęło do skarbu państwa.
Dlaczego jest forsowany model, w którym państwo wyzbywa się wpływu na strategiczne obszary działalności ( już praktycznie pozbyliśmy się wpływu na sektor bankowy wyprzedając banki w stopniu chyba nigdzie nie spotykanym w krajach UE, a na pewno w krajach "starej" Unii. Podsumowując- chciałbym wiedzieć dla jakich instytucji pracują ci "niezależni" ekonomiczni, jaka jest struktura właścicielska ich pracodawców i płatników, kto finansuje te"fundacje" . Wówczas będziemy mieć jasną sytuację w kogo interesie oni działają.
zxc12 / 79.191.158.* / 2011-03-17 07:57
Jak można rządzić bez możliwości wpływania na decyzje w kluczowych gałęziach? To trochę tak jakbyśmy sprzedali własne domy , pieniądze przepili a dom wynajmowali od nabywców.
Prywatyzacja powinna dotyczyć fabryki skarpet ale nie kluczowych gałęzi przemysłu , bezpieczeństwa energetycznego itp.
~Kris / 2011-03-17 07:50 / Tysiącznik na forum)
rozumiem, że chodzi o budżety OFE....

Skoro wiadomo już, że w systemie jest dziura, którą wycieka nasza kasa, to pomysły na to, jak wlać w tą dziurę jeszcze więcej kasy wydają mi się mocno sprzeczne z moim interesem.
Przyszły emeryt / 46.29.144.* / 2011-03-17 07:39
Właśnie!!! Ratunek dla budżetu, tak???
A co z będzie z naszymi horrendalnie wysokimi emeryturami???
Tyle składek jest odprowadzanych, a po 30 latach dostanie marne grosze!!!
Szukajcie kasy gdzie indziej!!!
Złodzieje!!!
zxc12 / 79.191.158.* / 2011-03-17 08:03
Nic nie obroni przyszłych emerytur. Zawsze można spowodować inflację i za gwarantowane np. 1000zł emerytury kupimy kostkę masła Jesteśmy bezbronni w każdej umowie można znaleźć lukę Elegancko ubrani w służbowych samochodach przedstawiciele funduszy emerytalnych międzyczasie skonsumują nasze pieniądze na wyjazdach integracyjnych , szkoleniach itp.
Lorunia / 188.47.15.* / 2011-03-17 09:44
OFE są już ugotowane ! teraz powstał nowy plan na nowy rok 2012 aby pozbyć się już wszystkiego co mamy ! potem zostały jeszcze lasy , ziemia uprawna skarbu państwa ! a potem to tylko król Staś ......i powtórka z tego co już kiedyś doprowadziło do tylu nieszczęść .
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy