Przeciąganie liny

Money.pl / 2006-11-10 17:20
Komentarze do wiadomości: Przeciąganie liny.
Wyświetlaj:
orzeł / 2006-11-11 17:27 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Brydziu jam taki momotematyczny że aż boli :)
nawet mosty jak odkupiłem pięknie po 28,5 to wyszedłem znowu za wcześnie (średnia wyjścia 32,7)
wandzię trzymam (nuda dla poszukiwaczy emocji)
pbg trzymam (jw) (ale zredukowałem po 234,4 więcej czwórek nie dało się uzyskać )
zergi trzymam(o tu emocji nie brak - nie wiem czy jest już odtajniona rekom BPH buy docelowa 15:)
ibsa kupiłem (nuda ileż razy można kupować i sprzedawać tą samą spółkę:)
na szuwarku zostałem (niestety)
kompap kupiłem
softa kupiłem (b ładnie)
arka mi rośnie cudnie (brak zainteresowania ze strony większości)
kupuję BPH nieruchom (jw)
mam stalexport (każdy ma:)
tina mam (ładnie kupiony boję się o wyniki)
Tima mam i nie sprzedam
zdzicha kupowałem na kolejnych spadkach
rela oddałem (zanim się ostatecznie posypał)
sky mam (niespełnione nadzieje techniczne):)
no to tyle - nic ciekawego
ps zergów mam tyle ile jeszcze nigdy nie miałem żadnej spółki więc i zarobek w ostatnim okresie przerósł moje najśmielsze oczekiwania:)
z
pawlus / 2006-11-11 22:32 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzeł gdzie mozna kupic ten fundusz BPH nieruchomosci?
brydzia / 2006-11-11 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie o te mosty chciałam Cię spytać , pisałeś że się skorekcą i się nie skorekciły , a jakbyś powiedział że odkupiłeś to też bym kupiła
ale ty ostatnio nic nie piszesz , a może by chociaż wieczorkiem jakiś pomyślik rzucić
w ogóle pisałeś że wychodzisz z akcji więc myślałam że dajesz sobie spokój a ty kupiłeś i znów do przodu
gratuluję , taki to będzie bogaty

na taką dywersyfikację to ja niestety nie mogę sobie pozwolić z braku gotówki , musiałabym chyba bank obrobić albo tyle co ty z giełdy wyciągać , co kupisz to hicior
żałuje że po tym jak ty i Strokuś napisałeś o zergach 2 razy chciałam wejść po 8,5 , byłam bardzo blisko ale spółki w ogóle nie znałam i nic nie zarobiłam , to samo z ampli które po 8,7 oddałam i dudę , kiedy ja się tej cierpliwości siedzenia na 4 literach nauczę


pozdrawiam
orzeł / 2006-11-11 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
widzisz z moim wychodzeniem to jest tak ............. pewnego dnia uznałem i przygotowałem się wewnętrznie na to że wychodzę z DWS top 25 i stabilniaka i z taką decyzją chciałem pójść spać! i co z tego skoro dostałem maila od Stroka który zapytał mnie dlaczego to robię? a ponieważ nie umiałem sobie na to pytanie odpowiedzieć inaczej niźli że tylko ze strachu więc mam dalej i DWS 25 małych (cacko) i stabilniaka :) taki już jestem podatny na sugestie :) (Strokiego zawsze !!!!)
slaw / 2006-11-11 17:36 / Uznany Gracz Giełdowy
ze ja po naszych dyskusjach nie kupiłem tych zergów - Gratulacje
2wb / 2006-11-11 17:30 / Tysiącznik na forum
rekomendacja zergi BPH jest juz odtajniona
orzeł / 2006-11-11 17:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
:)
anna. / 2006-11-11 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Super Orle ,że wiedziałeś o rekomendacji i nic nie napisałeś tego to się po Tobie nie spodziewałam.
Zastanawiałam się nad zergami, ale ostatnio jak miałam to trochę na nich straciłam i teraz bałam sie ponownie w nie wchodzić , ale jak się wie o rekomendacji to co innego .
pozdrawiam
warren buffet / 2006-11-11 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
arkę - prawie kazdy ;-) prawie robi wielką rożnice - mimo ze teraz w tej chwili pije warke nie zywca :)
slaw / 2006-11-11 17:33 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mam arki za to mam skarbiec ing dws union investment - kupione w latach 1998-2001 i trzymam nie sprzedam do 50 roku życia - czyli jeszcze przez 3 hossy i 2 bessy))
warren buffet / 2006-11-11 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
albo 5 hoss i 4 bess :)

zazdroszcze takich inwestycji. naprawde zmieniam profil inwestowania. skakac z kwiatka na kwiatek mnie juz wykańcza
slaw / 2006-11-11 17:47 / Uznany Gracz Giełdowy
he he Warren ale to tylko w funduszach -a w akcjch jak wszyscy - polowe spólek pewnie juz miałem w tym roku. tak eteraz patre w notatki to zarobiłem w tym roku juz na 32 spółkach na niektórych kilka razy byłem. A wystarczyło trzymać bioton kupiony 30 grudnia po 10,50 chyba i mialbym 3 razy wiecej stopu zwrotu))
warren buffet / 2006-11-11 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to własnie chodzi. ja sobie nie daruje, ze miałem strzelca i atlantisa przed wakacjami. nie daruje sobie ze oddałem pare tysiecy kwiatkowskiego po 2,55, nie daruje sobie tego ze miałem jupitera po 1,97, nie daruje sobie tego ze mialem piasta po 1,35.....

szkoda słow. trzeba wyciagac wnioski !!!!!!!!!!!!!!
slaw / 2006-11-11 18:02 / Uznany Gracz Giełdowy
warrenku drogi daruj sobie - zarobiłeś!!!!
orzeł / 2006-11-11 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
brawo Slaw takie myślenie to jedyne dopuszczalne :) opanowałem je do perfekcji - jeśli zarabiam to już dobrze jeśli biję fundusze to bardzo dobrze jeśli biję indeksy super
a i tak najważniejsze byśmy szczęśliwi byli :)
pozdrawiam serdecznie
slaw / 2006-11-11 17:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytałem Wasze posty poniższe i doszedłem do wnioski że Wy ............ nie lubicie hossy. Strasznie wyczekujecie bessy. 100% kasy, redukuje zaangazowanie,spada miedż, czekam na spadki, to musi p............., spadek w stanach o 0,4% wywołuje prawie histerię. Proponuję nie grać za pieniadze potrzebne na bieżące potrzeby. Szkoda zdrowia. Naprawde. Wtedy możan potzrymać akcje dłuzej nie lapać dołków i gorek. Brydziu jesteś na tym forum dłużej niż ja (ja od marca) i od wtedy nie znalazlaś spółki która mogłaby spełnić Twoje oczekiwania. Jeżeli jest papier który dobrze oceniasz np: GTC - o nim dobrze pisałaś to od tego czasu był i po 19 zl i potem po 30 i znowu długo po 25. Czy teraz jesteś w stanie go kupić? Dlługoterminowo?
brydzia / 2006-11-11 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ossesku , jak jeszcze zajrzysz na forum podziel się jaką literaturę kupiłeś że tak dobre wyniki tak szybko uzyskałeś

a jeszcze niedawno narzekałeś

Ja po opublikowaniu wyników zamierzam stworzyć sobie portwel ze spółek które pokazały dobre zyski , są znane , nie urosły 500% i nie emitują milionów nowych akcji za grosze , i przestanę skakać i cały dzień obserwować notowania , to takie przeświadczenie na dzisiaj ale co mi strzeli w poniedziałek tego już nie wiem

Orle , czytałam Cię niżej , kiedyś chwaliłeś się portwelem własnym a teraz nic
więc musimy chodzić na forum bankiera
pozdrawiam i znów siebie nie słucham , zamiast odkupić dudę po 15,5 to znów gonię ją po 20% wzroście ,
warren buffet / 2006-11-11 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brydziu to samo zamierzam zrobic. kupic fundamentalne spolki, ktore maja dobra sytuacje ekonomiczna, ktore zwiekszaja zysk, ktore nie maja emisji serii Z-et, ktore nie urosły 1000%. jesli ta hossa ma potrwac - niech trwa. niech sa i korekty. a jak. ale męczy mnie te ogladanie notowan, meczy mnie, kiedy jestem z kobietą w CCC, ona przymierza buty, a ja mysle jaki był EBIT ccc. to jest obsesja i choroba. tak daleko nie zajde....

poprostu musze to zrobic. coraz bardziej cierpi moje zycie osobiste. czasem przez tydzien nie mam czasu sie ogolic, ale mam czas na notowania 10h na dobe. stop !
brydzia / 2006-11-11 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja również , to chyba jakiś nałóg , trza się będzie leczyć

gdzieś czytałam że całodzienne śledzenie notowań daje gorsze wyniki , a łapanie górek i dołków kończy się czasem dobrze a czasem źle , także bilans raczej na zero
bolo / 2006-11-11 16:56 / Bywalec forum
Witam
Moje doświadczenie z giełdą ma się nijak do Waszego ale pozwolę sobie wtrącić kilka słówek.

Osobiście stwierdzam że ograniczony dostęp do notowań niejednokrotnie przynosi lepsze korzyści. jeszcze w marcu tego roku poniosłem straty wtedy kiedy wszyscy ładnie zarabiali, a związane to było z moim częstym obserwowaniem notowań on-line - wtedy to kuszony panicznym lękiem :-) przed wieksza stratą puszczałem akcje. Teraz kiedy przeglądam wieczorem przebieg notowań posiadanych spółek ciesze się niezmiernie że nie dane mi było oglądać ich na bierząco.

Wynik jest taki że od dwóch miesięcy osiągnąłem 35% zysku.
Pozdrawiam
warren buffet / 2006-11-11 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
101% prawdy. popatrz ile człowiek do tego musi dochodzic ?
Jarg / 2006-11-11 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zauważyłem, że wypisujecie kilogramy postów. Zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie zabieracie laptopa idąc do toalety :-)) Giełda jest jak narkotyk, ale dobrze jest zrobić sobie przerwę. Przyjemnie potem powrócić. Moja trwała ostatnio 3 miesiące. Więcej nie wytrzymałem :-))
risky-rainmaker / 2006-11-11 17:53 / Ostatni Optymista
Ja wytrzymałem tydzień ;)) Notowania śledze nawet w komórce ;))
siepan_wlasciwy / 2006-11-11 18:13 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja w piwnicy ;)
warren buffet / 2006-11-11 16:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety tak jest. prowizja, górki, dołki. probowałem tak. a teraz spróbuje inaczej. jesli sie nie sprawdzi - wróce do tego, ale wiem ze tak nie bedzie. zobaczymy.

zycze ci Brydziu zyskow ponadprzeciętnych. pozdrawiam
Lumpex / 2006-11-11 15:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co sadzicie o Energomontaż Południe w poniedziałek walne w sprawie emisji 33 mln akcji z PP.
http://www.energomontaz.pl/77,komunikaty_detail.html

Ciekawe kiedy wypadnie dzień P pewnie w poniedziałek.
mikus / 2006-11-11 15:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co sądzicie o PGNiG? Czy to już najwyższy czas wyjść z niego? A może to juz dno, od którego się odbije? Mam go od debiutu a to już kawał czasu. Jak zaznaczałem na początku mojej obecności na forum nie jestem typowym graczem, lecz raczej inwestorem, który woli mieć lepszy zysk z giełdy niż ze źródeł innych, konserwatywnych bardziej: takich jak lokata bankowa czy obligacje. Wynik spółki 14.11. Jak czytam opinie analityków to włos się jeży. Przewidują zysk w III kwartale rzędu 5 - 152 mln :) Szkoda, że nie podano jeszcze odchylenia standardowego.
barakuda / 2006-11-11 20:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
siedź na4 -ech literach . niedługo przyjdzie czas na PGN. nie będzie to miało żadnego związku z wynikami ( sp-ka SP) . Nowe ceny. i tylko to,nie ma, jak dotychczas ,żadnego konkurenta do monopolu...
ts / 2006-11-11 20:12 / "Trial na giełdzie"
brydzia ma rację niżej już chyba nie spadnie ma przynajmniej taką nadzieję bo też jestem "szczęśliwym" posiadaczem. a mam nadzieje że zaskoczy wynikami
brydzia / 2006-11-11 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
on tyle spadł że czekaj do wyników , dużo już nie stracisz a może wyniki zaskoczą in plus

ale decyzja należy do ciebie
jaruś / 87.207.163.* / 2006-11-11 15:26
Czy WY rowniez macie problem z tym forum,chodzi mi o to ze ciezko sie przewija i dlugo wczytuje? Mam net(512) inne strony chodza normalnie a ta sie zacina:(
warren buffet / 2006-11-11 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mam DSL 4096 Kbit ( 4 Mbit ) i czasem parkiet i to forum to pożal sie Boze.... bankier sie poprawił, ale dzis rano wymazałem go z mojej bazy "ulobione".
Janusz-AE / 83.22.62.* / 2006-11-11 16:59
Firefox i Opera.
Forum śmiga bez żadnych opóźnień i problemów.
Mam Neostradę sprzed czterech lat (nielimitowana, 640/192 kbps). Co ważne, łącze z nikim nie jest dzielone, nie jest to żaden osiedlówkowy DSL rozprowadzany na dziesięć bloków, więc może dlatego nie mam ani nie miałem nigdy podobnych problemów.
warren buffet / 2006-11-11 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja DSL mam na 30 osob. ale mam dostep do podgladu wykorzystania łącza. w dzien jest ono prawie puste. ale wiem o co ci chodzi. przeżywałem to juz. teraz jak sie skonczy sielanka na DSL - biore bezprzedowowy net albo neostrade, ale po nowym roku - ma byc tansza
jaruś / 87.207.163.* / 2006-11-11 16:04
Dzieki Warren -Ja mam kłopot z przesunieciem strony ,musze ja lekko przesunac mysza w dol i dopiero moge przesuwac scrolem od myszy albo paskiem z boku strony -ale moze tak dziala ta strona pod firefoxem:(
warren buffet / 2006-11-11 16:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a nie sprawdzałem na firefoxie.... dam znac.
bat / 83.18.155.* / 2006-11-11 14:59
Jakie dajecie prognozy Kwiatkowi po Wtorku - wyniki?
warren buffet / 2006-11-11 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co tam wyniki. co on moze miec, jak karkosik tylko modyfikuje spoleczke. potrzymaj 1-2 lat...wtedy zobaczysz. dopiero najlepsze przed midasem. no chyba ze karkosik lubi kupowac spolki i chwalic sie zonie ile w tym miesiacu akcji wypusci w drodze emisji :)
cathcart / 2006-11-11 15:20 / Tysiącznik na forum
znając zycie to i tak pewnie ona tym wszystkim kręci ))
KM / 2006-11-11 14:13 / Bywalec forum
Co myślicie o wzroście kursu IB SYSTEMU - obudził się do życia?
lociec / 2006-11-11 13:50
Witam, jakie ksiazki polecacie do nauki i poszerzenia wiedzy o gieldzie?
warren buffet / 2006-11-11 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
1, Psychologia stresu / Jan F. Terelak.
2. Giełda, wolność i pieniądze : poradnik spekulanta / Van K. Tharp
3. Psychologia rynków finansowych : u źródeł analizy technicznej / Tony Plummer
4. Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych - Charles P. Kindleberger
5. Psychologia Inwestora - Martin J.Pring
6. Stres psychologiczny / Jan F. Terelak
7. Sztuka zarządzania samym sobą / Jorg Knoblauch
8. Osobowość a ekstremalny stres / red. nauk. Jan Strelau
9. Zaleśkiewicz, T. Psychologia inwestora giełdowego
10. Psychologia ekonomiczna, red. T. Tyszka
11. Elder „Zawód inwestor giełdowy”
12. Ch. Mackay „Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów”
13. Martin S. Fridson – „Złudzenia inwestora”
14. Edwin Lefevre – „Wspomnienia gracza giełdowego"


wystarczy ci na miesiac dogłębnej analizy jesli jestes ambitny, na 2 miechy bez ambicji. potem doloze ci na dokladke jeszcze lepsze.

ps. ja dobieram literature ze wzgledu na finanse behawioralne. na gieldzie graja ludzie, nie taśmociągi czy roboty.
brydzia / 2006-11-11 15:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren ,przeczytaj sobie artykuł na onecie o emerytce 84 letniej która gra na giełdzie
warren buffet / 2006-11-11 16:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widzisz Brydziu ? czy ekonomia na gieldzie odgrywa role ? zapewne tak, ale behawioryzm głownie. tak mi sie wydaje.
brydzia / 2006-11-11 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
i dlatego myślę , że za dużo myślę i chyba do giełdy się nie nadaję

dlatego również większość zaczyna kupować jak rośnie a nie jak spadło i czeka na klienta , ja to już zrozumiałam
Gutek / 194.116.134.* / 2006-11-11 18:08
Każdy ma czasem gorsze dni i widzę, że Ciebie wlaśnie dopadla chandra.
Proponuję urlop.
warren buffet / 2006-11-11 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://gielda.onet.pl/0,1431543,wiadomosci.html

niezle :)
mikus / 2006-11-11 13:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przeczytaj posty warrena, kilka dni temu przedstawiał cały zestaw lektur obowiązkowych. Raczej trudno je nabyć, ale w bibliotekach są. Powodzenia.
Frog / 2006-11-11 10:49 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
W jaki sposób jest obliczany podatek od zysków z giełdy? Z tego co słyszałem, to po zakończeniu roku DM przesyła do klienta saldo kupna/sprzedaży papierów. Jeżeli sprzedaż > kupno, to od różnicy traktowanej jako zysk płacony jest podatek. Może ktoś potwierdzić lub mnie poprawić?
warren buffet / 2006-11-11 10:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no podatek jest od zysku. nie mylisz sie. słyszałem juz takie wersje, że podatek jest dopiero wtedy, gdy wypłacamy kase z rachunku jak w funduszu. hehe. ahhh ta hossa :)
Frog / 2006-11-11 10:56 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Czyli jeżeli pod koniec grudnia kupię jakieś akcje za kwotę równą różnicy między dotychczasową sprzedażą i zakupem, to nie wykazuję zysku i nic nie płacę. W ten sposób można zapłatę podatku odkładać co roku w nieskończoność?
oll1 / 2006-11-11 11:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Podatek placisz od zysku, czyli przychod - koszt uzyskania tego przychodu. Kosztem uzyskania przychodu jest tez w naszym wypadku prowizja od transakcji kupna. Niesety, z tego co sie orientuje, prowizja od transakcji sprzedazy to juz nasz problem. Tak jak pisal Warren placisz go od zrealizowanych transakcji. W przypadku gdy na jednych zreazliwowanych transakcjach masz strate jest ona kompensowana z zyskami na zrealizowanych transakcjach. Placisz wiec tylko od zysku. Taka moja wiedza na ten temat.
zarobiony / 2006-11-11 11:12 / -
pamietaj o uwzglednieniu wszystkich oplat dla B.M.I lepiej kupic troche wiecej,tak zeby byla jakas strata.Ta strate i tak zawsze mozesz sobie potem odliczyc:polowe w pierwszym roku,teszte przez 4 lata.
Po 5-u latach zaszlosci sie przedawniaja.
Istnieje duza szansa,ze ten podatek zostanie zniesiony.
Tak wlasnie duzi koiwaja skarbowke
warren buffet / 2006-11-11 11:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zle myslisz. BM liczy ci tylko zrealizowane transakcje. zrealizowane to znaczy kupione i sprzedane. i tu moze byc albo zysk - albo strata. i tak z calego roku.

transakcje w toku nie sa brane pod uwage... jedynie co mozesz zrobic zeby odroczyc podatek to zrealizowac stratę jakąś i za 20 sec odkupić je ponownie.... ale to takie kombinowanie. ja poprostu nic juz nie sprzedaje. i modle sie o spokoj przez 1,5 miesiaca.
Frog / 2006-11-11 11:11 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
No tak, ale:
Na początku roku nie miałem żadnych akcji.
Kupiłem w sumie za 3000 zł i sprzedałem też w sumie za 4000 zł różnych walorów. W grudniu za cały zysk (1000 zł) kupuję akcje jakiejś spółki.
Tak więc saldo kupna i sprzedaży jest zero. Jedyna różnica jest taka, że na początku roku nie miałem żadnych akcji a na koniec roku mam akcje, warte 1000 zł. Jak w takim przypadku wygląda moja sytuacja?
chris / 2006-11-11 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Transakcje sprzedaży w 2006
zysk ze sprzedanych akcji - (minus) strata od sprzedanych akcji
i to jest podstawa do opodatkowania
Frog / 2006-11-11 11:28 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Zysk ze sprzedanych, minus strata ze sprzedanych no i minus prowizje dla DM??
chris / 2006-11-11 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://bossa.pl/zlecenia/podatek.html

Dochodem ze zbycia papierów wartościowych, instrumentów pochodnych, realizacji praw z papierów wartościowych jest różnica między sumą przychodów uzyskanych z odpłatnego zbycia papierów, instrumentów, realizacji praw, a kosztami uzyskania przychodu.
Koszty uzyskania przychodu to:
1/ bezpośrednio związane z daną transakcją - koszt nabycia zbywanego papieru wartościowego (cena jednostkowa x ilość papierów wartościowych)
2/ koszty poniesione przez podatnika w celu uzyskania przychodu, w danym roku podatkowym, związane z obsługą rachunku przez biuro maklerskie - koszty prowizji, opłat poniesionych w danym roku związanych z prowadzeniem lub założeniem rachunku, koszty transferu, zdeponowania papierów itp.
chris / 2006-11-11 11:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
możesz 3 dni robocze przed końcem roku zrealizować stratę na papierze i zaraz go odkupić ... to się opłaca o ile masz zysk zliczając go ze wszystkich transakcji sprzedaży w danym roku
zarobiony / 2006-11-11 11:19 / -
jest jak napisal Warren.Te ostatnie sie nie licza,dopoki ich nie sprzedasz.
trzeba uwzglednic prowizje B.M. Zdarza sie tez,ze nieltore Biura rozliczaja te prowizje w skali miesiaca i czasem,jesli operacjie przekroczyly jakis poziom,obliczana jest nowa,NIZSZA prowizja.Dlatego warto wejsc w niduza strate na wszelki wypadek,jesli nie chcesz wogole nic placi
warren buffet / 2006-11-11 11:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a powiedz mi jak mozna wliczac w koszty nasze prowizje ? u mnie tego tam troszke będzie z całego roku ? jakies specjalne deklaracje ? kiedys nie mialem takich znaczących dla mnie, wiec to olewałem.
zarobiony / 2006-11-11 11:51 / -
No ale moje biuro / BPH/ robi to samo,automatycznie.
To sa przeciez Twoje koszty.
Ja dostaje od nich maksymalnie uproszczony dokument do przeniesienia do PIT.
Sam i tak tego nie licze,bo to prawie niemozliwe.
Rozliczaja marze w cylku 3-miesiecznym i jesli jest duzy obrot,sami je obnizaja.Dlatego ja i tak nie jestem w stanie tego samemu policzyc,bo nie wiem co przyjma do podstawy obliczen.
Generalnie na ogol to jest dla mnie korzystne.
Ponadto przy duzym obrocie negocjuje sie stawki wyjsciowe,a potem jak wyzej
ts / 2006-11-11 15:16 / "Trial na giełdzie"
ja też jestem w bphu. sprawdzałeś czy to się zgadza?
risky-rainmaker / 2006-11-11 12:36 / Ostatni Optymista
Jak nie możliwe...masz odpowiednią, zakładkę Historia finansowa czy jakoś tak w BPH czy Histora zleceń i kopiujesz do exela suma i po kwiatkach- Ja mam 2000 zł z kawałkiem od czerwca prowizji...dużo, ale cóż - wynika z czegoś :)))
VOKK / 2006-11-11 12:12 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich. Jestem z wami, a właściwie czytam Was od początku mojej przygody z giełdą tj. od kwietnia. Pierwsze papiery kupiłem na początku tegoż miesiąca, do maja miałem już na giełdzie całą kasę. Niestety pod koniec maja wartość mojego portwefla wynosiła już 45% włożonego kapitału (zimny prysznic a raczej lodowa Niagara). Do diż odrobiłem strraty, nawet jestem na +, ale ilość wykonanych transakcji jest taka, że nie jestem w stanie tego policzyć. Jeżeli jest tak jak mówisz /BPH/ to super bo na myśl o wypełnianiu PIT-a dostawałem dreszczy.
Gutek / 194.116.134.* / 2006-11-11 18:16
Biro maklerskie wysyla Ci PIT-a z wyliczeniem twoich dochodów / tego samego PIT-a
wysyla do twojego Urzędu Skarbowego /. Nie musisz zatem sam liczyć zysków, strat
i prowizji, bo zrobi to za Ciebie biuro maklerskie. Do tego / tj. do kablowania niejako / zobowiązują ich przepisy podatkowe.
O szczególy proponuję apytać swoje biuro maklerskie.
warren buffet / 2006-11-11 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
strata z jaką rozpoczałeś inwestycje jest dla ciebie najlepszym zyskiem na swiecie. co wiecej - jestem juz na +.... czego chciec wiecej ? najlepsza szkola swiata.

to dlatego KAZDEMU, ale to KAZDEMU zycze na poczatek wtopy. moze nie takiej jak ty, ale widze ze dobrze to na ciebie podziałało. na mnie tez. gratulacje !
warren buffet / 2006-11-11 12:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
miało być jesteś juz na +....
VOKK / 2006-11-11 12:58 / portfel / Bywalec forum
Ale dopiero od niedawna mogę spać spokojniej.
warren buffet / 2006-11-11 13:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale spisz spokojnie. to jest najwazniejsze. lekcja.
zarobiony / 2006-11-11 12:16 / -
nie rob tego sam,bo na 100 % beda bledy,a skarbowka szaleje.A tak cala odpowiedzialnosc za bledy spada na Biuro.Oni sa nawet obowiazkowo ubezpieczeni od pomylek.
cathcart / 2006-11-11 12:36 / Tysiącznik na forum
tzn..pozniej Ty mozesz dochodzic od biura za pomylke...skarbowki nic to nie obchodzi...Ty masz zlozyc prawidlowe zeznanie...tak jak we firmie z ksiegową, albo z biurem rachunkowym....walnie sie a to właściciel dostaje po tylku ))
warren buffet / 2006-11-11 12:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
swoja droga - czy US dojdzie do rzeczy czy 100 zł ode mnie mieli wiecej dostac czy nie ? nie wiem.
zarobiony / 2006-11-11 12:33 / -
dojdzie,poniewaz Biuro Maklerskie MUSI im wyslac rozliczenie.
warren buffet / 2006-11-11 11:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ok ! wbk mam od tego roku, wiec zobaczymy. sa profesjonalni to wydaje mi sie ze bedzie ok ! dzieki
warren buffet / 2006-11-11 10:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mnie zastanawia po co raport MNI dali o 23:45. Mysleli ze nikt nie zauważy bo stary niedzwiedź mocno spi ?
cathcart / 2006-11-11 10:29 / Tysiącznik na forum
wstydzili sie ))

a drugie to jest juz granda....pp, teraz raport ktory mial byc i 14...

ta spola zaczyna mnie irytowac...
długo dystans / 83.28.133.* / 2006-11-11 12:06
mni juz któryś raz z rzedu podaje informacje tą porą czyli przed północą w piątek lub w sobotę (zadna nowość)
jeśli takiego raportu i strategii rozwoju trzeba się wstydzić to gratuluję rozeznania w temacie i życzę trafnych inwestycji
posiadam tę spółkę od 8 zł gdzie była jedną z tańszych i dobrych spółek na giełdzie porównując cenę do zysku.
Ja wypowiadam się tylko wtedy jestem obeznany w temacie jak nie mam pojęcia o spółce to się nie wypowiadam jeśli taką zasadę przyjoł by każdy forum byłoby dużo bardziej profesjonalne apropos giełdy liczę niwbawem na korektę w granicach około 150 pkt na wig 20 i mam nadzieję ze tak się stanie spółki trrrochę przewartościowane :)
brydzia / 2006-11-11 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
spółki z wig 20 trochę przewartościowane , chyba żartujesz - porównaj małe i średnie to zobaczysz co jest przewartościowane

wszystko się skończy jak skończą się pieniądze na coraz droższe akcje
Jarg / 2006-11-11 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zauważyłem, że masz tendencję do pouczania innych. OK, mnie to nie rusza. Ale mijasz się z prawdą. Żaden poprzedni tegoroczny raport kwartalny nie ukazał się w piątek lub sobotę. Wszystkie wieczorem, lecz nie tak późno jak najnowszy. I wcale się temu nie dziwię, ponieważ w tegorocznych raportach MNI tak naprawdę nie było się czym chwalić.
długo dystans / 83.28.133.* / 2006-11-11 12:47
nie mialem na myśli raportów kwartalnych tylko komunikaty
cathcart / 2006-11-11 12:23 / Tysiącznik na forum
boze czlowieku...zes sie do-pi-eprzyl do mnie...gratuluje Ci ze masz ta spolke od 8 zlotych...strasznie ciesze sie z tego powodu... caly twoj wywod sprowokowaly moje dwa slowa "wstydzili sie))"...ja widze, ze starsznie jestes spięty i dlatego weź się rozluznij troche...

.. wynik jest ponizej oczekiwan...a jakie byly oczekiwania ???? sprawdz po kursie....to takie cyferki w arkuszu zlecen...choc na stronce stooq mozesz je tez oglądnąc....

tak jak z alc...swietne wyniki..a stoi....bo ludzie spodziewali sie niewiadomo czego...

a tak w ogóle to zawsze mozesz wytlumaczyc maluczkiemu co i jak...wtedy to forum zyskalo by jescze wiecej...
długo dystans / 83.28.133.* / 2006-11-11 12:43
jeżeli jesteś talkim WIELKIM (nie maluczkim) to gratuluję nie znam takich wielu może kilka osób ale oni paradoksalnie sami nie uważają się właśnie za wielkich
co do wyników inwestorzy i gracze oczekują tak jak napisałeś niewiadomo czego moim zdaniem wyniki dobre a będą jeszcze lepsze.
apropos alc miałem kiedyś na krótko nawet miło wspominam ale nie interesują się jakiś czas już społkami z tej stajni wg mnie są dużo bardziej bezpieczne i lepsze inwestycje
cathcart / 2006-11-11 13:00 / Tysiącznik na forum
"..a tak w ogóle to zawsze MOŻESZ wytlumaczyc
MALUCZKIEMU co i jak...wtedy to forum zyskalo by
jescze wiecej......"

"...eżeli jesteś talkim WIELKIM (nie maluczkim) to
gratuluję nie znam takich wielu może kilka osób ...."

ty nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz.......
siepan_wlasciwy / 2006-11-11 13:12 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja wam zupełnie bezstronnie napisze - nizszy niz w roku poprzednim poziom zysków to jeszcze nic, spojrzcie na zaobowiazania tej społki i to zarowno te dlugoterminowe jak i krotkoterminowe. ktos powie - inwestuje - ok zgodze sie to na co w koncu beda te pieniadze z emisji? znalem juz takie spoleczki ktore pomimo dobrych rokowan nazbyt zaczely inwestowac. cykl koninkturalny sie skonczyl a biznes nie zdarzyl sie rozwinac i zaczeli likwidowac nierentowne spoleczki coreczki. no ale coz - zycze wam tych 16zł bo to zaden problem choc nie wiem dlaczego 16 a nie np 25zł - czy nie lepiej wyglada. pozdrawiam
cathcart / 2006-11-11 13:31 / Tysiącznik na forum
jak tylko uruchomią mi pepki to ją pewnie wywale jezeli jeszcze cena bedzie zadawalająca..wiec jakos przywiązany do niej nie jestm okrutnie...z checia sprzedalbym wszystko po siodemce...
siepan_wlasciwy / 2006-11-11 13:16 / Uznany Gracz Giełdowy
dodam jeszcze gdyby kto chciał napisac ze telekomunikacja to przyszłosc - w koncu biznes internetowy miał sie dobrze juz w 1999r to dlaczego tak wiele firm z tej branzy nie dotrwało do dzis, dlaczego teraz temat społek z tej branzy i jej pochodnych jest na znowu topie. bo w okresie dekoniunktury nie ma zmiłuj sie.
Jarg / 2006-11-11 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamięć mnie już zawodzi (starość :-), ale o ile pamietam to Szeptel wykręcił już taki numer. Papiery były po kilkadziesiąt zł, a potem .... :)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-11-11 14:25
nie mylisz się niestety...
ts / 2006-11-11 10:01 / "Trial na giełdzie"
niezła rekomendacja lotosu "redukuj 39.5"
J@bleCZNIK / 2006-11-11 13:42 / portfel / Bywalec forum
jakie byly ostatnie wyniki lotosu??az tak zle??ts ja rowniez posiadam od 27 czy 28 pln,miejmy nadzieje,ze wydali taka rekomendacje zeby gubasy kupily troszke taniej i wybicie do 55 pln wkrotce:] taniej nie sprzedam chocbym mial trzymac 3 lata
ts / 2006-11-11 15:21 / "Trial na giełdzie"
ja się tym na razie nie przejmuję. wszystkie rekomendacje które były odnośnie lotosu, także pkn jakoś się nie sprawdziły. śledzę te rekomendacje i zawsze odbiegały o co najmniej kilkanaście %. może chcą żeby ludzie sprzedali a oni sobie kupią. za 39.5 chętnie sam dokupię kazdą ilość.
ts / 2006-11-11 15:23 / "Trial na giełdzie"
po za tym jak się zaczną huragany i kilka platform się rozsypie to ropa pójdzie up a za nią i lotosik.
Jarg / 2006-11-11 15:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ts. Nie trzeba huraganu. Wystarczy, że prezydent Iranu coś chlapnie (a ma w zwyczaju), albo inny Bin Laden ogłosi jakąś "strategię" i zwyżkę kursu mamy gotową.

PS. Mam jednak mieszane uczucia, jak w tym dowcipie o teściowej - z jednej strony chciałbym, żeby benzyna była tania, ponieważ na niej jeżdżę, z drugiej strony ....itd. :-)
warren buffet / 2006-11-11 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe
ts / 2006-11-11 10:13 / "Trial na giełdzie"
niestety posiadam
warren buffet / 2006-11-11 10:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie nie śmiałem sie złośliwie. wczoraj napisałem ze w paliwówki i surowcówki nie wchodze, wlasnie zeby miec spokojny weekend. bez paniki, choc te dziady z BM potrafią zrobić szum
orzeł / 2006-11-11 09:06 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
powiem Wam szczerze, że ogarnęło mnie przerażenie jak czytałem niektóre posty i to w takim miejscu jak money.pl
Mając nad głową tak fajnego człowieka jak Pan Daniel zaczęło się doradzanie i odpowiedzi na pytania:
"mam 50 % kasy wolnej co kupić?"
MOże nie uwierzycie ale ja nigdy (wiem że to nie do wiary:) nie byłem na forum Bankiera ! nigdy w życiu!:) i w końcu jak zaczęły się zmiany klimatyczne tutaj pod Panem Danielem postanowiłem zerknąć o co w tym wszystkim chodzi!?
poczytałem i niesmak do dziś czuję brrrrrrrrrrrr
od kilku dni jak tylko wyciszyły się emocje robi się znowu prawie normalnie czego sobie i wszystkim życzę
ps mam czasem wrażenie że są papiery które ma już prawie każdy POlak (komu przyjdzie je oddać ? pewnie weźmie Rus Czech lub bratanek inny jakiś
pozdrawiam Stroka
ps Warren mogę poinformować że oprócz Arki nieruchomości (stara trójka tych którzy to forum zakładali że tak powiem:) wstąpiła do klubu nieruchom BPH
wiem że się interesowałeś tym tematem więc wrzucam coś do przemyśleń
http://www.bphtfi.pl/index.php?p=news&kid=8&pkid=76&ppkid=108
mikus / 2006-11-11 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wiem jakie jest aktualny kurs certfikatów BPH Nieruchomości, ale w ubiegłym roku przy ich zakupie po 100 PLN brano prowizje 2,5%. Niedawno jeszcze nie osiągnął tej wartości. Jak na ponad roczną inwestycję to marniutki wynik. Ja je posaiadam i nie polecaM.
ts / 2006-11-11 20:17 / "Trial na giełdzie"
niestety chyba poniżej 100. lepiej spisują się inne fundusze nieruchomosci
orzeł / 2006-11-11 11:10 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no właśnie i w tym rzecz iż tanie są :)
się mi zdaje że lepiej kupować tanio niż gonić jak rosnąć zaczną
proponuję przeanalizować fundusz arkafrn12 (mam od 100 i dokupiony po 111) analogia wydaje się być aż nadto czytelna
choć ktoś inny pewnie powie że tutaj nic dwa razy się nie zdarza
ja tam wiem swoje :)
pozdrawiam i życzę cierpliwości (ja kupuję dla swoich dziewczynek więc wybitnie długoterminowo:) - młodsza ma 2,5 roczku to tak dla pokazania owej długoterminowości :)
Jarg / 2006-11-11 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miło mi, Orle, że zechcialeś znowu zaszczycić swoim tekstem nasze skromne progi :-)
Jednak każdy arystokrata powinien od czasu do czasu zerknąć o czym rozprawia "lud" (także ten z Bankiera).
Ludwik XIV i Mikołaj II tego nie czynili i wszyscy wiemy jak to się dla nich skończylo :-))

Pozdrawiam
Jarg / 2006-11-11 16:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ups! Drobna pomyłka w cyfrze, ale trzeba skorygować edukacyjnie :-)

Oczywiście nie Ludwik XIV, a Ludwik XVI. Ludwik XIV "Król Słońce" ludem przejmował się w znacznie mniejszym stopniu niż jego potomek Ludwik XVI, jednak nie poniósł żadnych konsekwencji.

Czasem warto zerknąć na swoje wcześniejsze wypociny :-)
warren buffet / 2006-11-11 09:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki wielkie ! ja też jestem zaniepokojony takimi postami w stylu co kupić. przeciez nikt tutaj gotowej recepty nie ma a do medycyny mi daleko.

pozdrawiam !
bollullos / 2006-11-11 07:30 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Drugi raz wykonałem jakąś zmianę, a więc przegląd papiera:
Millennium - niech żyje naaaaam, mam nadzieję że przez najbliższe parę lat dogoni wskaźnikami c/z i c/wk inne banki, a to oznacza wzrosy duże, poza tym rok w rok duża dywidenda, trzymam, ok. 47%
Emcinsmed - 32%, tak jakoś nerwowo się porusza i na małych obrotach, ale i tak jest do przodu, złapałem dołek na nim chyba,na razie niewielkie zainteresowanie rynku, dobre perspektywy.
ABG - 17%, spada odkąd pamiętam, a więc czas uśrednić... zrobię to chyba przez dokupienie Spina, który sięgnął już chyba swojego dna. MLN też tak spadał, pamiętam, i uśrednienie się opłaciło..
Bioton - 4%, raczej spekulacyjnie. (to agresywna część portfela, spuścizna po ATL).
antlar / 2006-11-11 07:01
Karkosik może się już starać o tereny w Sławkowie
10.11.2006 14:18 - wnp.pl (Marcin Pronobis)
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa zdecydowało w piątek
o sprzedaży terenów w pobliżu sławkowskiego Euroterminalu (woj. śląskie).
Wśród zainteresowanych zakupem tych terenów jest m.in. Skotan, spółka Romana
Karkosika, która chce przy Euroterminalu zbudować instalację do produkcji biopaliw.
Inwestycja ma pochłonąć 110 mln. zł.
Planowana produkcja roczna to 150 tys. ton, a termin uruchomienia instalacji to 2008
rok - mówił Jerzy Małyska, prezes Skotanu.
Anita Pikol, specjalistka ds. prawnych w CZH studzi jednak oczekiwania Skotanu. -
Część tej nieruchomości należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i to do
zarzady KSSE należy teraz rozpoczęcie prowadzenia procedury przetargowej - mówi Anita
Pikol. - Nie wiem, czy Skotan będzie jedyną spółką starającą się o zakup tych terenów
- dodaje.
Euroterminal w Sławkowie istnieje przy końcówce szerokiego toru, którym można
przewozić towary do Rosji, na Daleki Wschód i do Chin.
x12 / 87.105.32.* / 2006-11-11 07:12
mam pytanie co myślicie o arkstelu i tym walnym zgromadzeniu itd
jeż / 2006-11-11 08:18 / Bywalec forum
Zwykły szum medialny
GPW wywali spółkę na dniach z notowań ciągłych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy