Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przeciętne wynagrodzenie. GUS podał dane ważne - również dla polskich emerytów

Przeciętne wynagrodzenie. GUS podał dane ważne - również dla polskich emerytów

Wyświetlaj:
Kamil844 / 79.186.159.* / 2016-05-12 08:21
Żałosny artykuł na niskim poziomie. Przeciętny emeryt ma niskie emerytury i wydaje mnóstwo pieniędzy za leki i leczenie, które rzekomo jest za darmo. Jakoś moi ciężko schorowani dziadkowie i babcie nie mieli możliwości dorabiania... O tym ludziach artykuł milczy i wrzuca ich do jednego wora.

Druga sprawa, to GUS nie jest nic warty i dane są mocno kłamliwe. A przede wszystkim ludzie marnują czas na rozwiązywanie ich, bo pytania często są absurdalne. W sumie jest to przerzucanie pracy z urzędnika na obywatela... A my za to nie mamy płacone!

Zlikwidować GUS!
45678u / 83.31.85.* / 2016-05-12 08:04
A Macierewicz chyba coś więcej zarabia, a emerytury mu nie zamrażają
Tomasz40 / 80.52.247.* / 2016-05-12 07:53
Dlaczego ja zwykły OBYWATEL mam granice ile mi wolno dorobić, a inni - wojskowi, posłowie mogą dorobić ile chcą i im nie przysyła ZUS pisma o zwrot nienależnie pobranych świadczeń, gdzie jest Konstutucja! To tylko w Polsce, jak nie zakombinujesz to nie dorobisz, gdzie ta wolność, ile jest osób, które żeby nie przekroczyć kwoty nadwyżkę biorą pod stołem w kopercie, zastanów się p. Szydło ile to ucieka pieniędzy nie opodatkowanych i nie o Zusowanych. Może byście się zastanowili nad tą sprawą tyle ulg dajecie na 500+ a w innych sprawach nic nie robicie, szukacie pieniędzy nie znając realiów. Jak czytam ile Macierewicz ma i pobiera emeryturę to mi sie niedibrze robi , zawsze mu mała, człowiek bez honoru!!!! a ma wojsko pod sobą ggzie: BÓG , HONOR, OJCZYZNA . Tylko kasa się dla nich liczy? O przepraszam tylko kasa i nic więcej. Dla mnie minister to praca jak odchodzi to dostaje odprawę tak samo jak poseł. Gdzie te prawo? Panie Kaczyński Pan Tak samo bierze emeryturę i nic nie dorabia? Pan może bo Pan poseł a ja to ZERO dla WAS
tomasz292 / 94.254.231.* / 2016-05-11 23:37
po co są te limity,moja sprawa ile zarabiam,im wiecej zarobie tym wiecej wydam,kazdy jest zadowolony i panstwo i ja nie rozumiem tej zacofanej polityki.jak np.generał ma pełną wysługe to moze zarabiac bez ograniczen a jak chorazy niema pełnej wysługi to ma ograniczenia chore. mam nadzieje ze pis to zmieni
Beta17 / 95.160.152.* / 2016-05-11 22:55
Ile może dorobić emeryt? A może zamiast dorabiać? do emerytury, powinien dostać wyrównanie? Nie 2 czy 5zł miesięcznie, ale tyle, żeby mu na leki starczyło. I nie jednorazowo - bo to oszustwo. I gdzie ten emeryt może tak dorobić?
nike32222 / 79.191.83.* / 2016-05-11 22:39
A ile może dorobić uprzywilejowany emeryt bez zawieszania emerytury? Tzn. np. mundurowy?
zatroskana emerytka / 83.7.74.* / 2016-05-11 22:32
Mam niską emeryturę i chciałam dorobić. Gdzie ta praca? Praca w ochronie po 12 godzin za 4 zł za godzinę w tym soboty i święta lub sprzedaż na telefon,że nie zarobię na bilet do domu. Pis zamiast kłócić się niech wezmie się do roboty w dzień,bo noc jest do odpoczynku.Młodzi znowu uciekną z Polski bo nic dobrego ich nie czeka.
Nie chcę być oszukanym / 89.71.233.* / 2016-05-11 22:23
Przy okazji emerytur. NAJGORSZE jest cofnięcie reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci i wnuków wpłatami dla b. zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) i za kilka lat będzie(?) płacz 60 letnich emerytek, że mało dostają po 30 latach ciężkiej (ale słabo płatnej) pracy ? POWINIEN być jednakowy dla pań i panów okres minimalny opłacania składek np. 35 lat BEZ prawa do późniejszego jakiegoś „wyrównywania” emerytur – a wzrosty np. inflacyjne tylko o taki sam wskaźnik dla WSZYSTKICH ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł" zbuntowani młodzi (o ile jeszcze pozostaną w Polsce !) i starzy "egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I JUŻ PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych niby "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już nam zapowiedziały, że sp... z kraju, zaczepią się u rodziny i tam zaczną pracę. Nas rodziców będą odwiedzać kilka razy w roku, co strasznie nas ucieszyło. Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże by cofnięto reformę emerytalną bo może być PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OGRABIONYM emerytem ! Może trzeba interwencji Trybunału Konstytucyjnego lub RPO ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OGRABIENIU(?), że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Do emerytury ZUS policzy panom tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które jednak ZUS wliczy panom do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie np. 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo sprawiedliwości. Matkom SP powinien doliczać opłacony staż pracy np. 1 rok za dziecko. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a czy władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie byłaby to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury – ale ja w to nie wierzę ! Jak do emerytury to kobiety mają pracować krócej od panów (zgoda co do matek), a jak wyliczenie emerytury to lata dożycia równe pań i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA i ograbianie ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ? Ew. konieczność 40-45 lat stażu SKŁADKOWEGO bez względu na wiek jest słuszna, np. dla ciężko pracujących po ZSZ, ale znowu może najwięcej zyskają rolnicy z KRUS dotowanego ponad(?) 90 % przez ludność Polski, bo może im wszystkim(?) zaliczą pracę od 16 roku i jako 56-latki pójdą na emeryturę ? Niesprawiedliwość lub niepewność prawa wygania nasze dzieci za granicę, a ja z żoną będę się „cieszył”, że chociaż będą pisać i nas odwiedzać ? Może w emeryturach przyjąć model niemiecki lub kanadyjski ?
Eugeniusz520 / 89.77.197.* / 2016-05-11 21:30
Emeryturę dla osób urodzonych po 31-12-1948r (a takie osoby obecnie przechodzą na emeryturę) ZUS oblicza dzieląc sumę zwaloryzowanego kapitału początkowego i i zwaloryzowanych składek przez współczynnik średniego trwania życia wg. tabeli GUS.
Informacja podana w artykule jest nieprawdziwa. A wysokość pobieranego wynagrodzenia przez pracującego emeryta ( który osiągnął) ustawowy wiek emerytalny nie jest limitowana.
Limitowane przez ustawę o rentach i emeryturach z FUS są wynagrodzenia pracujących rencistów i tzw wcześniejszych emerytów, którzy pobierają świadczenie nie mając osiągniętego ustawowego wieku emerytalnego.
Autor popisał się totalną nieznajomością tematu. Słyszał ,że dzwonią tylko nie wiedział w którym kościele.
Jowita 121 / 37.47.45.* / 2016-05-11 21:20
Ciekawe ?? Tylko gdzie ten emeryt może tyle zarobić, chyba tylko ten z układów.! Tzn., że młodzi emeryci 40-letni mogą pracę znależć, bo inni tylko pomarzyć.
423234 / 5.174.37.* / 2016-05-11 21:33
ZAP Sznajder w Piastowie. Kolega zdążył przejść na emeryturę w wieku 60 lat, ( szkodliwe warunki pracy itd ) . Obecnie pracuje na 3/4 etatu ( godz 7 -13 ) i zarabia 3 tys zł netto, plus oczywiście emerytura z Zusu. Zabiera miejsce pracy młodym ? Młodym nie chce się uczyć zawodu frezera i szlifierza, wolą zarządzanie i marketing.
zly / 89.25.132.* / 2016-05-11 21:08
taki kraj emeryt powinien miec godnom emeryture i odpoczywa i troszke pozwiedza a nie dorabiac i zajmowac miejsca pracy powinni zrobic porzadek słuzby nundórowe gornictwo itd ani 40 letni chłop na emerytórze w jakim kraju tak jest
Mi-Siu / 87.205.140.* / 2016-05-11 20:58
A czy to nie chodzi o "wcześniejszych emerytów"? O ile mi wiadomo, JA mając 70. lat mogę dorabiać bezkarnie (nie byłem mundurowym, prawnikiem ani (p)osłem). Autor albo niedouczony albo celowo podał błędną informację.
jan785 / 31.183.45.* / 2016-05-11 20:28
Emerytura należy się jak psu zupa a dorobić to nie powinno być zabronione bez względu na dochód A z
długim stażem i doświadczeniem firmy też potrzebują
anna230 / 83.11.98.* / 2016-05-11 20:08
Przecież większość emerytów to ludzie starsi, więc nie rozumiem dlaczego tyle złych komentarzy. Pracowali uczciwie przez całe życie a teraz muszą dorabiać żeby przeżyć. To nie ich wina że emerytury są niskie i na niewiele starcza. Poza tym to nie są cudze pieniądze tylko ich własne wpłacane do ZUS przez wiele lat. Nie ma co zazdrościć czy się na nich złościć. Pewnie sami woleliby posiedzieć spokojnie w domu, a tu tyrka do końca dni bo nawet na leki nie starcza

Najnowsze wpisy