Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przed wprowadzeniem euro trzeba zmienić konstytucję

Przed wprowadzeniem euro trzeba zmienić konstytucję

Wyświetlaj:
JX / 212.191.170.* / 2008-08-25 20:20
Poseł Kłopotek orzekł, że nie. Stwierdził też, że trzeba zmobilizować wszystkie siły, "aby nie było odwrotu" z przyjęciem euro. Tymczasem nasza Konstytucja stanowi, że walutą Polski jest ZŁOTY. Nikt z tzw. polityków nie informuje społeczeństwa, jakie "korzyści" będzie miał nasz kraj. Unika się też referendum, aby nie wyszło, jak z Irlandią. Póki co, m.in. Wielka Brytania nie zgodziła się na euro!
Zdziwionyu / 87.205.42.* / 2008-06-20 10:01
Nie jest prawdą, że zł jest walutą Polski. Mamy dwie waluty jakby ktoś nie wiedział!. Jest ZŁ i PLN! Wczoraj i nie tylko wczoraj wypłacono ni w PLN w PKO i mam na to rachunek.
Tylko w TYM państwie są takie jaja!
--s / 83.12.183.* / 2008-06-19 10:15
Przecież Polacy w referendum odnośnie wejścia do Unii Europejskiej wyrazili się jasno, że chcą przyjąć Euro, przecież w tym traktacie jest napisane, że Polska przyjmie Euro... czyżby traktat był niezgodny z konstytucją??
maa / 2008-06-19 12:12 / Tysiącznik na forum
To prawda. Ale prawdą jest też, że PO to PiS-bis. PiS bez chamstwa i ignorancji, ale poglądy w wielu istotnych dla nas sprawach mają podobne. Trzeba z tym żyć. Nie mamy innego wyboru - SLD jest teraz jeszcze bardziej pisopodobne niż PO.

To 50% poparcia dla bierze się ze strachu przed PiS-em. Dlatego trzeba, choćby na tym forum, stymulować głupotę pisiorów, by byli sobą.
sceptyk / 2008-06-19 10:20 / Tysiącznik na forum
Uwaga!
Prowokator!
Z Konstytucją jest zgodne wszystko, co nakaże Komisja Europejska.
To wynika z paragrafu 22 Traktatu Lizbońskiego.
euroKIKS / 79.188.238.* / 2008-06-19 09:47
a ile byśmy dziś płącili za paliwo gdybyśmy mieli juz euro ?
man13 / 2008-06-19 12:17 / Tysiącznik na forum
Wydaje się że mniej od Niemców! Ale to tylko gdybanie.
maa / 2008-06-19 14:14 / Tysiącznik na forum
Bardziej się opłaca tankować u Niemców. Benzyna jest nieco droższa, ale samochód mniej jej pali (mój 1 do 0.7 l/100km mniej jeśli miałem rowery na dachu) i lepiej jedzie. W zeszłym roku wyszło mi, że niemiecka była tańsza o 4gr/litrze.

W tym roku jeszcze nie wiem, jak to wychodzi, bo nie byłem.
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-06-19 09:09
ciekawe czy rządzące towarzystwo przeprowadzi referendum w sprawie czy przyjąć złotego czy nie - juz słysze te argumenty ze 1 maja 2004 głosując za przystapieniem głosowalismy za euro itd hahahaha. Jezeli nie bedzie referendum, to powaznie rozwazam wyjazd z tego kraju (do Czech chociazby, daleko nie mam a podatki o wiele nizsze).
man13 / 2008-06-19 12:19 / Tysiącznik na forum
Powinieneś wyjechać do braci do Watykanu. U nich referenda to chleb powszedni.
piskorzem / 79.186.132.* / 2008-06-19 09:26
wyjedź od razu do Mongolii - tam euro na pewno nie wprowadzą i będziesz mógł prowadzić szczęśliwe i dostatnie życie
z Ciemnogrodu / 79.188.238.* / 2008-06-19 09:52
posłuchaj pampersie, jak dotychczas jedynym namacalnym sukcesem twojego tuska jest fundacja Dar Gdańska, każdy wie co sie z nia stało. Sukcesów gabinet cieni nie odnotował żadnych poza permanentnym gadulstwem co ma zamiar zrobić , to juz filmowy Dyzma miał sie czym pochwalić.
maa / 2008-06-19 13:40 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście jesteś z Ciemnogrodu.
Żeby nie wiedzieć, że Pampersi to pisiory-dziennikarze (zwolennicy ugrupowania Olszewski - Kaczyńscy z lat 90-tych - należał do nich m. innymi Cejrowski) trzeba być niezłym ignorantem....
man13 / 2008-06-19 12:23 / Tysiącznik na forum
A sukcesem PiSiorstwa są żródła geotermiczne w Toruńskim z energią dla całego rydzykostwa i moherostwa.
Czy moźna to przelicytować?
sceptyk / 2008-06-19 09:34 / Tysiącznik na forum
Zanim bąkniesz coś takiego, porozmawiaj z obywatelami krajów, gdzie wprowadzono tę sztuczną walutę. Powiedzą ci jakim to szczęściem było dla nich i ich portfeli.
Np. w Niemczech jeżeli coś kosztowało 100 marek, to po wprowadzeniu Euro kosztowało 100 Euro (przy oficjalnym przeliczniku marka/euro 1.80).
Jedyne co nie wzrosło, to wynagrodznia.
Podobnie było w Austrii, we Włoszech i Francji.
Więc nie powtarzaj bezsenswnej mantry wbijanej ciemnemu ludkowi
przez sanhedryn z Czerskiej 10.
maa / 2008-06-19 14:04 / Tysiącznik na forum
Witaj sceptyku (a może jesteś tak naprawdę Napoléon Bonaparte? Sceptycy to wszak filozofowie byli, czyli inteligentni byli też..., pewnie też chciałbyś mieć te atrybuty?)

Twoją metodą jest łganie jak bura suka. Chamstwa też ci nie brakuje. Pisior z esbeków...

Oficjalny przelicznik był 2DM = 1€ (dokładnie 1,956 DM= 1€) . Pogugluj sobie kłamco.

Akurat przebywałem w Niemczech, gdy wprowadzono €. Oczywiście, zdrożało w knajpach - zaokrąglili sobie w górę, ale była to jakby prywatna inicjatywa kajpiarzy. Ze sklepami różnie bywało - niektóre podniosły ceny inne nie. Ale to była też prywatna inicjatywa.
Zaryzykowałbym twierdzenie, że oszukiwał wtedy biznes, nie rządy ani UE w ogólności....

A że inflacja? Pisior przecież za nią tęskni? Jak można ludziom więcej pieniędzy żałować?! Czyż nie? Co to jednak z € ma wspólnego?

A € sztuczną walutą? Każda waluta jest sztuczna per se. Ma wartość jak najbardziej umowną...
Zresztą i muszle, i sztuki brązu, czy złota też były umowne. Brąz jeszcze najmniej - można było z niego robić to i owo.

Napisz teraz, łgarzu, swoją mantrę, że jestem nieukiem...

PS.
Po polszczyźnie wnoszę, że masz trochę lat. Gdzie Napoleon pracował za PRL-u? "Trybuna Ludu"? Może GUKPiW?
Bodek2 / 2008-06-19 12:30 / Bywalec forum
Jakoś ostatnio byłem w Grecji i Włoszech (dwóch krajach, które wprowadziły euro) i było taniej niż w Polsce...
Co więcej, statystyki potwierdzają, że poza różnymi zaokrągleniami, nie było masowych podwyżek z tego wynikających (a na pewno nie o 75% jak próbujesz nam wmówić).

Pozdrawiam
maa / 2008-06-19 14:17 / Tysiącznik na forum
No i co z tego?
"Nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne" .
Jarosław K.

PiS ma fakty i ekonomię w dupie. Liczy się jedynie władza. Tak, jak dla komunistów...
man13 / 2008-06-19 12:27 / Tysiącznik na forum
Padło na głowę czy nauki pobierałeś na wydziale ekonomii u Rydzyka?
maa / 2008-06-19 14:07 / Tysiącznik na forum
U Rydzyka tylko uzupełniał wykształcenie. Jego podstawy zdobył na WUML-u i szkoleniach ZMS.
Jak setki innych pisiorów...
piskorzem / 79.186.128.* / 2008-06-19 11:35
dobrze, że ta dyskusja odbywa się wirtualnie, bo trup siał by się gęsto.....
Balachowicz / 212.76.37.* / 2008-06-21 09:03
dyskusja na poziomie www.pudelek.pl

Najnowsze wpisy