Forum Forum emerytalneInne

Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Wyświetlaj:
67 już nie długo / 31.175.56.* / 2012-05-16 21:00
Nie płaczmy.Ja się ciesze że mamy takich pustych rządzących.Mamy wesoło i cały świat ma radochę. Wyobrażam sobie siebie na swoim stanowisku pracy i pękam ze śmiechu.Pracuje jako kierownik pociągu.Zdrobniale " KANAR ". Wychodzę do pracy, niosę wielką torbę z instrukcjami bo są wymagane ,do rąk mam doczepione dwie kule bo mając jedną nie utrzymam równo wagi. Udaje mi się po wielkich trudach i pomocy podróżnych wsiąść do pociągu.Maszynista niczego sobie siedzi za pulpitem( siwy ręce mu się trzęsą ,okulary ma jak stępień ,aparat słuchowy ,a w kącie stoją dwie laski ..... nie takie jak myślicie,takie o podpierania się )Oczywiście na wyposażeniu pociągu jest tuba żeby słyszał jak daje nakaz odjazdu.Teraz ja zakładam okulary jak stępień, biorę swoje laski i idę sprawdzać bilety. Fajna perspektywa...A moja trójka dzieci siedzi na bezrobociu bo niema dla nich pracy.I wychodzi na to że całe życie pracuje na dzieci.Pozdrawiam naszych ...osłów którzy o nas dbają.Dodam jeszcze że w chwili obecnej wychowuję dzieci sama.Bez pomocy.Państwo nie daje mi nawet zasiłku rodzinnego.
H Szatkowski / 2012-05-16 23:22
Jakże wzruszająca.... nieprawdziwa historia.

1. maszynista nie przeszedłby w tym stanie badań okresowych.
2. maszynista nadal ma i będzie miał prawo do wcześniejszej emerytury kolejowej lub z tytułu warunków szczególnych lub pomostówki
3. kierownik pociągu- do emerytury wcześniejszej kolejowej jeśli jako kobieta jest z rocznika do 1953 włącznie.
4. pomijam kwestie rentowe owych kolejarzy.
thrt / 83.175.131.* / 2012-05-14 11:47
Rząd pracuje
he he he boki zrywam ze śmiechu
joja / 79.163.20.* / 2012-02-18 19:39
Dziwię się, że nikt nie pomyślał po co kobieta, która urodziła dziecko ma odchodzić wcześniej na emeryturę? Żeby mieć niższą emeryturę? Ona powinna po urodzeniu dziecka mieć np. 2 lata płatnego urlopu wliczanego do stażu pracy. Ponadto co z absolwentami wyższych uczelni państwowych dziennych. Na dzień dobry dostają 4-5 lat w plecy. A dlaczego ludzie po ukończeniu aktualnego wieku emerytalnego biorą 100% emerytury i 100% pensji. Czy tu niema strat? Ponadto powinna być możliwość "płynnego" przechodzenia na emeryturę tzn. np. po 30 czy 35 latach pracy, a jak ktoś chce pracować do śmierci, to nich pracuje. Ale chyba o to chodzi, aby jak najwięcej ludzi umierało przed emeryturą (pan premier powiedział, że teraz 90% pracowników dożywa do emerytury). Należy również wprowadzić kasy fiskalne i odprowadzanie składek prawnikom. Jak jednak może zrozumieć przedstawiciel rządu zarabiający np. 15 tys./m-c kogoś, kto zarabia 2 tys. zł. - na pewno nie.
yohaya / 83.27.155.* / 2012-02-16 21:24
Panie premierze,mogę panu pomóc poszukać tych pieniędzy co brakuje dla emerytów:
1.Likwidacja senatu
2.Zmniejszenie posłów o 50%
3.Zmniejszenie wynagrodzeń posłom i ich doradcom o 50%
4.Zabranie wszelkich ulg i dodatków posłom
5.Odprowadzanie składek do ZUS przez sędziów,prokuratorów itp.
6.Zrównać wiek emerytalny służbom mundurowym,górnikom itp.co nie mają bezpośrednio kontaktu z wykonywanym zawodem np.policjant który sidzi za biurkiem nie może się równać z tym co chodzi na patrole lub pracuje w drogówce
7.Zmniejszyć kominy płacowe np. do 10tys.zł.
8.A powyżej tej kwoty wprowadzić podatek na granicy 40-50%
Atak poza tym mogę się na to zgodzić pod warunkiem że np. w wieku 40 lat będę już pracownikiem chronionym a w razie upadłości zakładu państwo zapewni mi byt.
mariabezpracy / 31.63.238.* / 2012-02-11 21:07
Jestem rocznikiem 1955. Dwa lata temu zostałam zwolniona z pracy z powodu zbyt długiego przebywania na chorobowym. Czułam sie bardzo wypalona i zmęczona,pracowałam przez 30 lat w tym samym urzędzie jako urzędnik, bez urlopów - przeważnie na stanowiskach , gdzie niby nie byłam do zastąpienia.Przeważnie w urlopach musiałam być w pracy.Rentę otrzymałam tylko na 1 rok... a teraz w wieku 57 lat mam szukać pracy? gdzie? Pan Premier mnie przyjmie? Już raz kilka lat temu otrzymałam od rządu prezent, kiedy zlikwidowano wcześniejsze emerytury, a moje koleżanki 2 lata starsze mogły z tego przywileju skorzystać. Jak można przedłużać wiek emerutalny tuż przed odejściem na emeryturę? Czy ktoś się nie rozpędził? Przecież już przy podejmowaniu pierwszej pracy powinien człowiek wiedzieć, w jakim wieku będzie mógł odejść na emeryturę.Teraz jestem bez środków do życia.Jestem osobą samotną. To tragiczne, a wiem,że mój głos jest głosem wołającego na puszczy .....
agulec219 / 46.134.102.* / 2012-02-10 19:03
Przy takim bezrobociu nikt nam do 67 nie pozwoli pracować - pracy tej zwyczajnie nie będzie ale rząd nie będzie musiał płacić. I jak zwykle byleby zabrać ale nic od siebie nie dać. Ciekawe do ilu lat Tusk będzie pracować. Nachapie się kasy, pójdzie na wcześniejszą emeryture i będzie pisać poradniki - co jest ostatnio bardzo rentowe w trakcie kryzysu.
Leh / 2012-02-06 18:26 / Bywalec forum
Czy ktoś wie jaka jest średnia długość życia w Niemczech, Francji i Polsce. Tak mi się wydaje że w Polsce żyje się krócej.
wiwan / 2012-02-06 18:53
W całej tej dyskusji NIEWAŻNA jest średnia długość życia, ale średni czas pobierania emerytury. Na średnią wieku ogólną wpływa też czas życia ludzi w ogóle nieubezpieczonych. Z ze zmarłymi dziećmi włącznie.
SUZ / 159.205.90.* / 2012-02-06 17:53
A SZARY KOWALSKI NIE.NOWE EMERYTURY DLA NOWO UBEZPICZONYCH.
Leh / 2012-02-06 19:32 / Bywalec forum
Jestem za. Czy ktoś jeszcze.
Jak w Stalingradzie / 81.219.29.* / 2012-02-06 17:25
Błąd kardynalny!!! Obniżyć jeszcze emeryturki do kromki chleba dziennie i same Polaki będą zasuwać dopóki utrzymają się na nogach.
1999 / 87.64.15.* / 2012-02-06 17:24
A co z instytucja przejscia 5 lat na wczesniejsza emeryture?
W Niemczech taka mozliwosc istnieje, a Polska chce byc bardziej papieska niz Papiez?
123pimpek / 83.9.122.* / 2012-02-06 17:24
a wliczanie macierzyńskiego do trzynastki?
"dziad" / 62.233.185.* / 2012-02-06 16:54
67 lat to wiek, w którym niewielu jest sprawnych zawodowo w takim stopniu, żeby być atrakcyjnym dla pracodawcy. Jaka jest propozycja osłon zawodowych, społecznych i socjalnych rządu Pana Tuska dla ludzi starych (niestety po 60-tce to już jest człowiek stary) a przed 67 rokiem życia jeśli utracą pracę. Nikt się jakoś tym nie zajmuje i nie interesuje. Kto zatrudni 60-latka lub 60-latkę, a tu do emerytuty będzie jeszcze 7 lat. Czy będą mieli umrzeć z głodu i na bruku? Proponuję tak zmienić ustawę emerytalną, aby jej propagatorzy i głosujacy "ZA" zwolennicy i ich całe rodziny obowiązkowo pracowali przy taśmie produkcyjnej przez ostatnie 10 lat przed emeryturą i to za pensję minimalną, czyli taką, jaką opłaca się dzisiaj robotników. To będzie najlepsza nagroda za to dobrodziejstwo dla Polaków, żeby pracowali do skonu. A jak Ci 67-latkowie nie wykończa sie "po drodze zawodowej" z roboty, albo z głodnego bezrobocia i trzeba bedzi im jednak zapłacić tę emeryturę to co wtedy? Eutanazja? Czy w cudowny sposób odnajdą się pieniadze, które przez blisko 50 lat pracy zabierane im były na składki? Bo skoro 40 lat pracy i składek to za mało, żeby emeryturę wypłacić, to dodatkowych 7 lat nic nie uratuje. A gdzie się podzieją młodzi Polacy, wychodzący ze szkół, kiedy "dziady" będą im zabierały miejsca pracy? Przecież ich składka byłaby taka sama jak od "dziada", a nawet większa, bo na "dziada" trzeba będzie dokładać na leczenie sklerozy i fizycznej niemocy. Jaki jest aktualnie średni wiek naszych posłów i senatorów? Może jeszcze się zdążą "załapać" na tę taśmę produkcyjną do emerytury, bo chyba nie po to im ta ustawa, żeby "niewygodnie" się zestarzeć grzejąc siedzenia w poselskich ławach, tylko dla poprawy kondycji i wolności. Coś mi się przypomina, że hasło, iż praca czyni wolnym to już w historii było i niestety jeszcze żyją Ci to tę historię pamietają.
mmx / 2012-02-06 16:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przeca nikt prawie juz życ nie będzie z tego rządu w 2040 (w tym ten pan ze zdjęcia) - więc ich obietnice są gOOwno warte

zlikwidujecie ZUS i składki a Polacy sami sobie odłoża na emeryture i przejdą wtedy kiedy bedą chcieli
Leh / 2012-02-06 18:23 / Bywalec forum
Tu nie masz racji. Polak nigdy z własnej woli nie odłoży na emeryturę z dwóch powodów:
1. Nie odłoży bo nie ma z czego,
2. Nawet jak zacznie coś odkładać to przed emeryturą będzie miał kilka ważniejszych wydatków i spożytkuje te pieniądze.
mmx / 2012-02-06 18:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak z czego? a teraz na składke do ZUS ma z czego?

to juz wolna wola - jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz i każdy musi mieć świadomość - proste? proste - tylko trzeba chcieć
Leh / 2012-02-06 16:33 / Bywalec forum
Ja mogę pracować do 67 lat ale niech wszyscy pracują do 67 lat bez wyjątków. Łącznie z żołnierzami, policjantami, górnikami, nauczycielami itd. Bo czy praca policjanta czy nauczyciela jest cięższa od pracy robotnika na budowie??? Poza tym każdy wybiera sobie zawód taki jaki chce, nikt mu tego nie narzuca.
polak2 / 84.10.25.* / 2012-02-06 16:26
Kur.. Jeden tak? drugi tak?.Jest demokracja jest matematyka,wszyscy powinni miec jedno prawo.Obliczac emerytury za przepracowane lata i kazdy niech pracuje ile chce...................
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy