Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przedsiębiorcy - kasta uprzywilejowanych PIT-em?

Przedsiębiorcy - kasta uprzywilejowanych PIT-em?

kapitalista / .* / 2003-10-27 10:49
Wyświetlaj:
Urzędniczka / .* / 2003-10-27 19:55
Ile ma Pan lat, Szanowny Autorze? 25 czy więcej? Jestem Urzędniczką od dawna i jeżeli chodzi o efektywny czas pracy, to nikt nie przebije w tym urzędników na ciepłym etaciku. Mam nadzieję , że za jakiś czas otworzy Pan jednak działalność gospodarczą i wtedy zrozumie Pan, o czym piszą Pana komentatorzy. Szkoda czasu i nerwów na czczą dyskusję - ile Panu zapłacą za czas przeznaczony na odpowiedzi?
wrafal / .* / 2003-10-27 21:06
a co ma urzednik do rownosci podatkowej ?ja bym zlikwidowal 99% urzędów ... a podatki wprowadziłbym równe...
inspektor / .* / 2003-10-27 19:53
BIZNES TO RYZYKO czasem można stracić całyOSOBISTY majątek - WSZYSTKO. Może zatem autor ZARYZYKOWAĆ a sądząc po horyzontach... szybko się dorobi i będzie pierwszy w kaście ;>dorobi i będzię Pre
wrafal / .* / 2003-10-27 21:10
po raz 10 powtrzam - nie moge bo przedsiebiorcy zadbali o to aBY NIE WSZYSCY MOGLI Z OPCJI KORZYSTAC...
mac / .* / 2003-10-27 19:45
Faktycznie bolszewik w dodatku niereformowalny... do niektórych nie dociera - w każdym kraju gdzie przedsiębiorstwom/przedsiebiorcom obniża się podatki WSZYSTKIM ZYJE SIĘ LEPIEJ!!! człowieku rozejrzyj się wokół po świecie! wiem, że fajnie by było gdyby pracującym "normalnie" też obniżono podatki ale na to nas jeszcze nie stać, a w pierwszej kolejności trzeba podejmować rozwiązania najbardziej efektywne, a takowym na pewno jest obniżka najpierw przedsiębiorczym a potem pozostałym, bo oni doskonale wiedzą jak inwestować, a inwestowanie to jest to bez czego nigdy nie ruszymy z miejsca, nie ma cudów drogi autorze, na prawdę życzę zdjęcia klapek bo bardzo ograniczają pole widzenia...
wrafal / .* / 2003-10-27 21:12
w kazdym kraju gdzie przedsiebiorcom obniza sie podatki a reszcie obywateli podnosi do granic bolu rodzi oligarchia... (to model Brazylijski)
Hilary Minc / .* / 2003-10-27 19:37
Autor bolszewik w tym miejscu !? Przędsiębiorcy toPRACODAWCY Ci co dają pracę. Żeby mogli ją da wać biznes powinen być RENTOWNY. Money nie spada z nieba!!! Rusz z za biurka do tej kasty autorze!Droga do kasty wolna i pokaż że nie tylko gębę i żołądek i kieszenie masz demokratyczne i równe !!!
wrafal / .* / 2003-10-27 21:15
patrz wyzej - prace daje popyt na oferowne uslugi a nie pracodawca... on jedynie organizatorem...nie moge sie ruszyc bo panowie z konfederacji razem z rzadem skutecznie zadbali o to aby nie wszyscy mogli z opcji skorzystac... mowie to po raz 50...
:) / .* / 2003-10-27 19:07
Cytat: "Od dzisiaj więc mamy w kraju wszystkie zwierzęta równe, nie mniej niektóre jakby trochę bardziej." ... a niektóre już zupełnie można porównać z psem ogrodnika - który sam nie może i drugiemu nie da.
wrafal / .* / 2003-10-27 19:23
rzecz w tym ze ja chetnie bym zjadl - podobnie jak wiekszosc w tym kraju ... tyle ze buldogi w tym kraju wszystko zalatwiaja pod dywanem - niedostepnym dla szarych jamnikow...
Andre / .* / 2003-10-27 18:28
poniewaz jak powszechnie wiadomo ludzi zatrudniają biura, urzędy, ministerstwa a nie firmy i przesiębiorcy. A ilu urzędników ma pracę przy kontroli skomplokowanych podatków które sporo uczciwych przedsiębiorców puściły z torbami. Panie Autorze jak zdławi się w polsce przedsiębiorczość to większość obywateli w ogóle nie będzie miała od czego podatku płacić, bo nawet 50% x 0 zł = 0.Na portalu ekonomicznym wypada mniej polityki i emocjonowania a więcej praktyki i myslenia.
wrafal / .* / 2003-10-27 19:25
powoli zaczyna brakowac mi sil prosze najpierw przeczytac a potem dopiero komentarz...kto mowi o zdlawieniu przedsiebiorczosci - czy jednakowa liniowa stawka PIT dla wszystkich z mozliwoscia odliczania ponoszonych kosztow w tym samym stopniu to dlawienie przedsiebiorczosci ?
admi / .* / 2003-10-27 14:52
Autor publikacji ma naturę urzędnika - bezpieczeństwo pracy i Janosika - odebrać bogatym... zamiast lobbować za podatkiem PIT 19% ... szkoda czasu - wypowiadam prenumeraty tej chorej gazetki!
wrafal / .* / 2003-10-27 17:02
prosze uwaznie czytac do jasnej ....ja jestem za niskimi podatkami - nikomu nie chce zabierac - protestuje wlasnie przeciw zabieraniu pracownikom...i mowie wołami - niskie podatki dla wszystkich a nie dla biznesmenow...ale kazdy i tak czyta to co chce a nie to co napisano...
Przyszły Emeryt / .* / 2003-10-27 13:02
Spójrzcie obok na reklame OFE Nationale Netherlanden. Wałęsa chciał puszczać w skarpetkach a oni nawet bez skarpetek chcą zostawić swoich klientów. Zapisujmy się ha, ha, ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dede / .* / 2003-10-27 12:43
I tak wszytskim nie dogodzi. Autor -normalny komunista- ma klapki na oczach i ... tak to zostawmy. Jego krotkowzorcznosci na szczescie nie podziela Rzad. A skoro tak Panu zle, to coz stoi na przeszkodzie zalozenia wlasnej firmy? Moze wtedy zmienimy zdanko...P)
wrafal / .* / 2003-10-27 12:56
Moj drogi PanieTo Pan, podobnie jak i rząd, dał się nabrać retoryce wzrostu gospodarczego i walki z bezrobociem, oczywistym jest ze obnizka podatkow powoduje ze ludziom zyje sie lepiej, ale obnizka podatkow dla przedsiebiostw przy jednoczesnym ich podwyzszeniu dla reszty, nic nie pomaga a wrecz poglebi klopoty gospodarcze (z uwgi na mniejsza konkurrencyjnosc, bariery wejscia, czy wreeszcie spdek popytu konsumpcyjnego z uwagi na zmniejszone dochody po opodatkowaniu konsumentow).czy Pan nie rozumie ze to zwykly lobbing organizacji biznesowych niczym nie rozniacy sie od akcji zwiazkowcow gorniczych czy rolniczych ?a ja chocbym chcial to firmy nie zaloze - bo rzad mi nie da skorzystac ztej mozliwosci - przepisy ach te przepisy... nie moge wg nich przejsc na samozatrudnienie i skorzystac z opcji...
Grzesiek / .* / 2003-10-27 12:39
Zatrudniałem 4 osoby na etacie, zlecałem prace kilkunastu następnym. Dziś pracuję na etacie. wprawdzie nie 8 godzin ale czasami po 10 i 12. Jedstem dobrze opłacanym specjalistą. I nigdy w tym kraju nie zamienię etatu na działalność gospodarczą. Mnogość przepisów, dokumentów problemy z płynnościa, urzedy i urzędnicy. Zresztą kazdy z was przedsiębiorców wie jak to jest. A teraz? Teraz to po pracy idę do kina, 15, 20, 25 dzień każdego miesiąca z niczym mi się nie kojarzy :-) Weekendy są moje, mam urlopy. A moi pracownicy? Jakoś się urzadzili (przedtem wykorzystali oczywiście zasiłki), cześć jest na wcześniejszych emeryturach. A ja mam większy spokój i komfort w zyciu prywatnym a mniej nerwów działa lepiej na moje zdrowie. Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców i podziwiam za to że im się chce w tak trudnych warunkach ciągnąć biznes. A te 19%, hmmm, czy to będzie rekompensata za stres jaki przeżyją podczas następnej kontroli? A jeżeli konkurenci obniżą marże, to nici z korzyści z tytułu obniżki podatku, a jak spadnie sprzedaż bo ludzie coraz mniej będą zarabiać (vide zamrozone progi podatkowe), to nici z obniżki... I tak można by mnożyć, bo prowadzenie biznesu to raczej mało stabilne zajęcie, w przeciwieństwie do pracy urzędnika (szczególnie MinFin).
wrafal / .* / 2003-10-27 12:58
nikt nikomu nie kaze byc przedsiebioraca tylko niech bedzie rownosc podatkowa bo za chwile szewcy beda domagac sie specjalnej opcji podatkowej a potem leworeczni - ktory ponosza znaczace koszty dodatkowe dostosowania sie do praworecznej dominacji w swiecie...
owner / .* / 2003-10-27 13:23
Jeśli liczba miejc pracy się nie zwiększa, a ja znajdę pracę to Pan ją straci. Jakie samozatrudnienie. Proszę stworzyć firmę, wyposażyć ją, ponosić pełne ryzyko, ale przede wszystkim sprzedać to co Pan potrafi. Powodzenia
owner / .* / 2003-10-27 12:35
Człowieku, po co jątrzysz? Chcesz wejść do tej uprzywilejowanej kasty, to wejdź. Traktujesz wszystkich, którzy pracują na swoim, jak zlodziei. Magiczne słowa: wrzucą w koszty. Co mają wrzucać, jak nie ma przychodów. Znam środowisko małych firm. One są na granicy przeżycia. Rozmowy o kredytach, rozwoju, konkurencji z firmami z Zachodu to czysta abstrakcja. Nie mają na podatki, ZUS, czynsze, na życie!. Zdecydowana większość przedsiębiorców chętnie zmieniłaby swój status przedsiębiorcy na pracownika. Wchodzą w kolejne progi podatkowe, a jakże, bo zatrudniają osoby współpracujące które w/g przepisów pracują za darmo.
wrafal / .* / 2003-10-27 13:08
rzecz w tym "czlowieku" ze nie kazdy moze, kto raz zawarl umowe o prace nie moze przejsc na samozatrudnienie i skorzystac z opcji,ponadto przepisy zawodowe nie wszystkim zawodom to umozliwiaja - nie mozna byc np. policjantem czy nauczycielem akademickim bez etatu - na samozatrudnieniu nie traktuje ludzi jak zlodziei - zwlaszcza ciezko pracujacych - ja tylko chce aby byla rownosc podatkowa - a nie jedni (nieliczni) maja obnizki i wybory opcyjne - a drugim (reszcie) zamrozenie, likwidacja ulg i progresja...
wrafal / .* / 2003-10-27 17:04
wystarczylo przeczytac a nie przejrzec i od razu krytykowac ...
drin / .* / 2003-10-27 12:20
nie wiem skad od razu taka "huzia na juzia"?? dlaczego wiekszosc z piszacych wypowiada sie niepochlebnie o panu wojcikowskim?? jak swiadcza wczesniejsze artykulu, pan rafal bardzo czesto ma ciekawe podejscie do spraw gospodarczych i ten artykul nie powinien dziwic. nie kazdy moze sie zgadzac z nim, ale wydaje sie mi, ze nalezaloby dyskutowac, a nie brac na krzyk...sam jestem przedsiebiorcom i nie podzielam opini pana rafala, ze przedsiebiorcy maja latwiej, choc z jedna opinia sie musze zgodzic - nie moze byc tak, ze z 19 proc. podatku beda mogli skorzystac jedynie przedsiebirocy, ktorzy zalozyli dzialalnosc w tym roku i wczesniej...
wku..wiony / .* / 2003-10-27 12:00
Brawo studencie ekonomii!Przykład?? Pan prof.Sołtysiński "otrzymał" 2mln od kompanii weglowej(wiadomo bankrutuje)za przygotowanie wykładni prawnych tak aby "wydymać"dłuzników i zostawić ich z długami kopaln w spółkach "wydmuszkach"Nie do konca sie to udało ,kase naukowiec złodziej wziął a kompania ma na karku komorników!!Piekne co??Tak wyglada profesor w biznesie!!
wrafal / .* / 2003-10-27 13:11
Panie, o co Panu biega ?Cos sie Pan tych profesorow uczepil ? z reszta, Kto pod kim dolki kopie,...
mArek / .* / 2003-10-27 11:59
Podatek liniowy dla przedsiębiorców to mam nadzieję wstęp do podatku liniowego dla wszystkich ludzi. Na razie mieliśmy kupę ulg, z których korzystali ci, którzy ślęczeli nad tonami publikacji lub płacili za doradztwo. Ilość ulg rosła – urzędu stawały się coraz bardziej rozdęte i niedługo doszłoby do tego, że 90% ludzi będzie liczyć podatki i doradzać a reszta ludzi będzie na nich płacić. Co do podatku 19% PIT to nikt nikomu nie zabraniał założyć firmy i wziąć na siebie ryzyka, a poza tym to jak ktoś więcej zarabia to dlaczego go kopać za to że ma inicjatywę? W skrócie: PRECZ Z PODATKIEM PROGRESYWNYM. DZISIAJ PODATEK LINIOWY DLA MAŁYCH FIRM, JUTRO DLA WSZYSTKICH !!!.
wrafal / .* / 2003-10-27 13:17
obiecanki, cacanki ....wierzy Pan w to co pisze ? fakty zdaja sie mowic cos innego, sejm o malo co w ramach "zrownania" o malo co nie wprowadzil jeszcze wyzszej progresji, i nie zabral w 100% wszelkich ulg i odliczen (jakies resztki - glownie prawa nabyte) jeszcze sie ostalyniech pan zajrzy do dzisiejszej rzepy i poczyta o planach dla PIT w latach 2004-2007 nie ma tam mowy liniowym podatku - mowi sie za to o degrsywnej kwocie wolnej - socjalizm do kwadratu...

Najnowsze wpisy