Forum Polityka, aktualnościKraj

Przedsiębiorcy muszą płacić, ale dla rolnika 18 zł to za dużo

Przedsiębiorcy muszą płacić, ale dla rolnika 18 zł to za dużo

Wyświetlaj:
cejlonuspot / 195.205.139.* / 2012-02-02 01:20
buraki to ze się tu wykrzyczą to nic nie da,to tak jakby wypłakać się mamusi w spudnice
cejlonuspot / 195.205.139.* / 2012-02-02 01:20
buraki to ze się tu wykrzyczą to nic nie da,to tak jakby wypłakać się mamusi w spudnice
Junosza / 83.4.225.* / 2012-01-09 08:19
Rolników trzeba obciążyć na zasadach rynkowych - płacisz od tego co zarobisz. Nie z góry, nie z dołu, ale od przychodu.
żarrowiec / 79.186.34.* / 2012-01-07 15:12
np trzeba od 01.01.2013 rozwiązać krus,a rolnicy powinni na normalnych zasadach jak inni drobni przedsiębiorcy ubezpieczyć się w zus.ci kttórzy tego nie zrobią powinni udać się do opieki społecznej lub leczyć sie na własny koszt.najwyższy czas zlikwidować na wsi ten relikt socjalizmu wprowadzony przez tow.gierka.
markocki / 130.255.152.* / 2012-01-06 14:03
Szanowni Przedmówcy.
Zabieram głos jako inżynier, niegdyś rolnik w gospodarstwie rodziców.
Wszyscy wiedzą że w naszym kraju potrzeba reform. Potrzeba również reformy rolnictwa. I to jest prawda. Moja obserwacja jest jednak następująca:
Większość przedsiębiorców nie narzeka na podatek dochodowy, bo ten płacą dopiero od dochodu (co też nie jest do końca prawdą, bo nie wszystkie koszty są uważane za koszty przez fiskus) Większość narzeka na zus, który płacony jest nawet mimo braku przychodu.
Natomiast kiedy państwo próbuje zrobić dokładnie to samo z rolnikami, Ci sami przedsiębiorcy nie widzą w tym nic złego, bo "oni już tak mają" - to jakby trochę brak konsekwencji. Abstrahuję od wypowiedzi p. Kłopotka, bo przy braku znajomości tematu, po przeczytaniu niniejszego artykułu byłbym całkowicie przeciw temu panu. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem podatku dochodowego na prostych zasadach, dla rolników osiągających przychody. Jeszcze taka mała uwaga. Małe gospodarstwa rolne, przynajmniej te z którymi ja miałem styczność codziennie, były takim buforem potrzebnym każdej zdrowej gospodarce tak jak np. możliwość emigracji dla osób które nie mogą znaleźć dla siebie pracy. Więc mój głos jest następujący;
Kolejno; uzdrowić służbę zdrowia, zracjonalizować wydatki NFZów -> dzięki temu obniżyć ZUS, KRUS, i nie szukać już więcej takich "oszczędności".
Pozdrawiam Forumowiczy
dro / 89.69.226.* / 2012-01-06 13:28
Mam jednoosobową działalność gospodarczą. Jeśli nic nie zarobię w danym miesiacu to muszę zapłacić 243,39 zł składki zdrowotnej. Jak zarobię dużo to realnie płacę 33,80 zł (resztę składki odzyskuję płacąc mniej podatku).
Biedny rolnik ma płacić 0 zł, średnio zarabiający 18 zł a bogaty 36 zł. No ale dla PSLu to skrajnie krzywdzące dla rolników.
Do wypowiedzi kłopotka dobrze pasują znane słowa: "i nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne"
Kristop234 / 89.230.197.* / 2012-01-06 09:58
Pięknie się pan Kłopotek wypowiedział! Normalnie .. kpina. Niech Tusk wy...li PSL i połączy się z Palikotem.
sceni / 79.162.208.* / 2012-01-05 21:21
Ja jestem rolnikiem i mam małe przedsiębiorstwo zarazem.
Czytam te komentarze i niestety ale Polak Polakowi największym wrogiem. Ani rolnik nie powinien płacić ani przedsiębiorca też takich kosmicznych danin nie powinien oddawać. Ale czemu zamiast pisać "rolnicy nie płacą więc zróbmy coś abyśmy i my nie płacili piszecie - jak my mamy źle to niech rolnicy też mają".
ps: Jak dowalą rolnikom (90% rolników żyje na granicy i dziw bierze że chcą produkować jakąkolwiek żywność i sprzedawać ją za grosze - bo te ceny co widzicie w sklepach są wynikiem zachłanności przetwórców, hipermarketów.) to te 90% przestanie robić i część z nich pójdzie do pracy w mieście. Ale jak myślicie o ile chleb i mleko zdrożeją jak 90% przestanie produkować? 10zł za chleb i 25zł za mleko to będzie mało.
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 21:28
bo to jest mentalnosc prawdziwego polaka. nie interesuje go zeby ktos mial czy on mial lepiej. celem no1 jest zeby ten czy owy typ mial gorzej odemnie. reszta nie ma znaczenia. kawaly przeciez sa nawet o tym.
RafałM / 212.87.14.* / 2012-01-05 16:46
Czytałem cos o skłądce od ha, a teraz jest mowa o osobach. Znam osobiście rolnika, który gospodaruje na ok. 10 ha bardzo słabej ziemi i nie wydaje mi się żeby kilkaset zł rocznie było dla niego stawką rujnującą. Nie jest to człowiek bogaty, ale co roku coś dodaje do gospodarstwa albo robi remont w domu, np. nowe okna.
miastowy / 57.250.229.* / 2012-01-05 16:23
''Nikt z nas nie płaci składki w wysokości 9 procent, każdy z nas z własnej kieszeni dokłada tylko 1,25 procent, 7,75 odpisuje się od należnego państwu podatku.'' Dziwne stwierdzenie poniewaz dokladnie 1/3 dochodu brutto panstwo zabiera nam na inne swiadczenia i to tym ktorzy nie przekraczaja skali 30% i jak to sie ma do
oplat ponoszonych przez rolnikow????
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:30
miastowy. przewin strone do poczatku i przeczytaj jeszcze raz. skladka na zdrowotne. nie wynosi ona 30%. nie myl ubezpiecznia rentowego, emerytalnego, chorobowego, zdrowotnego z podatkiem dochodowym.
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2012-01-04 21:57
Ależ rolnicy to duże lobby - a mali przedsiębiorcy, choć ich dużo i oni są jeleniami płacącymi podatki NIE LICZĄ SIĘ ANI DLA TEGO ANI DLA POPRZEDNICH RZĄDÓW - ONI MUSZĄ PŁACIĆ MINIMUM a za to dostaną Panie Premierze - tu ciśnie mi się na usta słowo nieco wulgarne ale jakie wymowne ... . Ale mali przedsiębiorcy nie zrobią białego miasteczka, nie przyjadą palić opon albo ze sztachetkami jak górnicy. Nie mają siły jak celnicy, lekarze, czy policja. Nie mają solidarności a więc dla rządzących są NIKIM. i oni Panie Premierze będa tysiącami bankrutowali a Pan NIE DOSTANIE OD NICH PODATKÓW. Oni głównie mają pokryć koszty tak zwanych reform bo według Pana mają wolne pieniądze i one leżałyby na kontach ! Czas drogi Panie malowania kominów już minął. Za długo jest Pan oderwany od rzeczywistości - za długo chodzi Pan w garniturach. My mali przedsiębiorcy szarpiemy się jak psy - często na smyczy banków i nie mamy na czym oszczędzać. Sam pracuję po 14-15 godzin na dobę i jakoś nie mam oszczędności, które Pan raczy sobie imaginować. Ja nie grałem w Sylwestra w piłkę z kumplami ale Z************ DO 23.00 - po czym się umyłem i poszedłem spać. I załuję , że 25 lat temu nie wyjechałem z tego państwa gdzie pieprz rośnie. Tak - to dzięki wam politykom mam dosyć polskiego raju dla posłów , urzędników ministerstw. Na płocie ktoś wymalował wulgarne hasło o wyborach - i ten ktoś niestety miał rację - wybraliśmy kolejny raz po obaleniu komuny kolejną ekipę żeby ...
traktorek / 80.239.242.* / 2012-01-04 21:11
Niedługo opuszczę etat i zamiast ładnych paru stówek będzie się państwu należeć kilka złotych. Które i tak zresztą samo za mnie zapłaci. Dalej tak proszę! No ja to już na pewno zagłosuję na kontynuację koalicji, która mnie tak dopieszcza.
:))) / 83.15.13.* / 2012-01-04 19:33
Panie Kłopotek, łże pan i tyle. Są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy znają się, zawodowo, na podatkach i składkach ZUS. Więc ich pan niech nie obraża.
SŁÓMA Z BUTOW CI WYSTAJE / 95.50.99.* / 2012-01-04 17:20
Co za bezczelnośc tyle zyli na naszym garnuszku i jeszcze im krzywda ,najbardziej uprzywilejowana grupa ,dostają dotacje z UE i jeszcze mało
ja wam przykro to niech KLOPOTEK Z SWOJĄ BANDA NIECH SIĘ DLA NICH ZRZUCI -----CYNICZNA ZACHŁANNOŚĆ
aann / 188.146.242.* / 2012-01-04 18:43
Człowieku spróbuj wyżyć z ziemi, a potem pogadamy
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy