Forum Polityka, aktualnościKraj

Przedsiębiorcy muszą płacić, ale dla rolnika 18 zł to za dużo

Przedsiębiorcy muszą płacić, ale dla rolnika 18 zł to za dużo

Wyświetlaj:
xyz700 / 195.117.16.* / 2012-01-04 17:00

Jeżeli chodzi jednak o rolnika, to 18 złotych to nie jest mało, [...] czyli już to 18 złotych trzeba pomnożyć razy 4 albo 5. To już wychodzi niezła sumka co miesiąc.

Niezła sumka!???? Co za bezczelność! 5 x 18 zł = 90 zł / miesiąc za opiekę medyczną dla 5 osobowej rodziny! Niezłą sumkę, to stanowi różnica którą muszą dopłacić inni, żeby za tak małą kwotę rolnicza rodzinka mogła mieć zagwarantowane leczenie za półdarmo. I jeszcze emeryturkę na starość za niewielki podatek rolny. Pomijam to, że nasi sprytni rolnicy mogą rejestrować tylko jedną osobę jako pracującą w gospodarstwie, a pozostałe będą mieć ubezpieczenie jako niepracujący członkowie rodziny - czyli w sumie za 18 zł miesięcznie. Chłop potrafi, bo potęgą jest i basta. A wy cepry zapieprzajcie na nich do 67 roku życia
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:35
tak, ale tam jeszcze jest podatek od ziemi ktora posiada. nie jest to fortuna ale tez idzie moze nie do nfz ale do panstwa.
iksowy / 91.198.179.* / 2012-01-04 16:20
Oni już nawet nie udają, że chodzi o jakąkolwiek sprawiedliwość. PSL to rolnicza mafia. Inni niech płacą i płaczą a rolnik tylko jeśli mu wygodnie. Kasy nie mają? No to z dopłat pobierać pełne składki w wypłacać tylko nadwyżkę i po kłopotku!
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:40
zrozum ze doplaty nie sa po to zeby je przejadac ale zeby produkcja byla oplacalna. jezeli panstwo prowadzi tak polityke ze otwiera granice. import jest swobodny i bez cel to cos musi byc zeby cos uprawiano w Polsce. ok, mozna cala ziemie sprzedac, wszystko importowac z ukrainy, austali, argentyny, usa. ale w razie w okaze sie ze na wlasnym rynku nic nie ma. a gdzie bezpieczenstwo panstwa. jak Rosji sie cos nie podoba to pach ciach i granica zamknieta dla polskiego miesa lub pomidorkow. bedac w uni tego nie mozemy zrobi aby konkurowac z innymi. wierze ze doplaty sa wlasnie po to. sama sprzedaz tego co rolnik wyprodukuje po cenach wolnego rynku jest NIEOPLACALNA.
WojAsia / 79.189.80.* / 2012-01-04 15:23
Czy wy sobie jaja robicie? Przepraszam za rynsztokowy język, ale tego nie da się w cywilizowany sposób określić. Żebym ja mogła dostać 984,15 netto (na rękę) to łączne składki ponoszone przeze mnie wynoszą: ZUS: 180,57(emeryt+rent+chor) + zdrowotne 102,28 + zaliczka na PDOF 50,00 = 332,85 ponadto przez pracodawcę: ZUS 211,52 oraz FPiFGŚP 33,59 = 245,11. Zatem na każde 100 zł, które ja dostaję przypada 58,74 zł wypływających na zewnątrz. Jak się do tego ma te 18 zł??? (źródło: http://www.pracuj.pl//Kalkulatory/kalkulator-wynagrodzen.aspx?gclid=CL6DqazCtq0CFUQMfAodtl1Fng)
wkurzony / 46.112.89.* / 2012-01-04 15:04
Niestety nawet były minister Artur Balzas, ktory jest panem na grubo ponad stu hektarach też będzie płacił 18 zl. Boże jaki on biedny!!!!!. Jako podatnik protestuję wystarczy tylko zobaczyć jakim sprzętem dysponują niektórzy z "bambrów" , jakie dotacje dostają z UE. Żal ich ruszać , bo kto kolesi z PSL-u będzie utrzymywał. Strażak Pawlak razem z kolesiem Sawickim do tego nie dopuszczą. O take Polske niestety my walczyli.
Cuszima nadciąga / 62.148.66.* / 2012-01-04 14:30
Tylko za stan państwa nie ma odpowiedzialności,co jako żywo kojarzy się ze słynnym powiedzeniem cara Aleksandra II : a hmhm wój im do mojej floty.
spokój grabarza / 87.204.22.* / 2012-01-04 13:37
dla mnie sprawa jest prosta. Są składki rolnicze powinny też być emerytury rolnicze z tych składek i specjalne szpitale dla rolników, te utrzymywane z rolniczych składek. Emerytura 100 PLN na miesiąc, w szpitalu jedyne leczenie przez amputację.
Przyjdzie Sawicki do lekarza i powie że go boli głowa bo niedojda na emeryturze...
spokój grabarza / 87.204.22.* / 2012-01-04 13:38
"nie dojada" miało być. Sorry.
bananewa / 2012-01-04 11:09 / Bywalec forum
"A to jest jego problem. Rolnika też nikt nie pyta czy zarabia czy nie, a najczęściej nie zarabia i ledwo wiąże koniec z końcem. Jak przedsiębiorca nie potrafi funkcjonować, to niech przestanie bawić się w biznesmana. Krótka odpowiedź."
- czy można być rolnikiem na 1 ha pola - a tyle trzeba by płacić Kruz - nie rozumiem tego rozwarstwiania społeczeństwa:

- jedni nie płacą - bo mundurowi (no nie wolno im nic powiedzieć, bo albo nas bronią, albo sądzą, albo pilnują)

- drudzy - rolnicy mają swoją partię, która ich broni, bo inaczej przestałby istnieć (oczywiście rolnicy mają swoje dopłaty do interesu - który się nie opłaca prawie nikomu, ale też żaden z niego nie rezygnuje z tej ruiny)

- no i ci którzy mogą wszystko - biznesmani... płacący za wszystko - ludzie pracy.


Krótka piłka jest taka, że jak rolnicy nie zaczną być traktowani jak normalni ludzie (o mundurowce można by długo - ale to nasi bohaterowie), to wszyscy przestaniemy się bawić w kogokolwiek...
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:46
generalizujesz, idac twoim tokiem rozumowania
"(oczywiście rolnicy mają swoje
dopłaty do interesu - który się nie opłaca prawie nikomu, ale
też żaden z niego nie rezygnuje z tej ruiny)"
bedac biznesmenem (jak to okreslasz) wyjechalbym na wies robic tam kokosy :)
KIKS / 46.205.43.* / 2012-01-04 10:45
Składka zdrowotna przedsiębiorcy to obecnie 243,39 i tyle muszę miesięcznie zapłacić jako osoba prowadząca działalność gospodarczą. Nie wiem dlaczego więc rolnik ma płacić tylko 18 zł - to jakiś kolejny kaleki pomysł. Rozumiem, że moja składka jest w większości odpisywana od podatku dochodowego. Rolnik też powinien mieć prawo takiego odliczenia ale dopiero wtedy jak zapłaci podatek dochodowy. Jak go nie płaci to nie ma od czego odliczać. Od razu wyjaśnię, ze podatek rolny nie odpowiednikiem podatku dochodowego. Jest to odpowiednik podatku od nieruchomości, tyle, że znacznie niższy. Więc odliczanie od niego składki zdrowotnej nie ma żadnego sensu.
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:49
ok, podatek 19% nie jest jedyna forma opodatkowania. jest ich cale mnostwo i gdzies na koncu pojawia sie jeszcze vat.
podatnik biedny / 213.189.36.* / 2012-01-04 10:40
Złodzieje, krva uprzywilejowani - kolejna grupa CWANIAKÓW. Ale tak wszyscy tylko myślicie - co to się Wam należy - to tak Polska będzie wyglądała i będzie dymana jeszcze przez wieki.
zxc12 / 83.6.196.* / 2012-01-04 10:38
kłopotek:
"Jak przedsiębiorca nie potrafi funkcjonować, to niech przestanie bawić się w biznesmana. Krótka odpowiedź."

Taki poziom intelektualny reprezentują nasi mężowie zaufania
zxc12 / 83.6.196.* / 2012-01-04 10:46
Glazurnik , szewc czy inny PRZEDSIĘBIORCA płaci miesięcznie:

243 zł skaładki zdrowotnej
pawtyg / 151.88.22.* / 2012-01-04 10:29
wielodzietne rodziny , to kto im kazał dzieci robić ?, ja muszę wiedzieć na ile mnie stać , a rolnik jest bieny -> czytaj głupi
pawtyg / 151.88.22.* / 2012-01-04 10:27
Ja ja kawiekszość Polaków się solidaryzuje z grupami społecznymi i dopłacam do rolników , emerytur mundurowych, emerytór górniczych , rent , nauczycieli, dzielnie wspieram rozrzutnych posłów .....
Tylko czemu nikt mnie nie wspiera? lub chociaż da wybór wspierania??
fghfgh80 / 89.171.73.* / 2012-01-04 08:54
Trudno - jedną flaszkę mniej wypiją czerwone karki.

Za parę miesięcy nie będzie już koalicja PO-PSL :) Tuskowi pomoże ten "zły" Palikot i Miller :)
pgrz / 89.206.32.* / 2012-01-04 08:49
jasne a moze Pan Sawicki ze swoich zaplaci a nie my podatnicy, kazdy powinien placic, a nie robic wyjatki jakies
Pilsener / 2012-01-04 08:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Większość tak zwanych "rolników" z produkcją żywności nie ma nic wspólnego. Na jakieś 1,5 miliona KRUSowców 60% plonów pochodzi od zaledwie kilkunastu tysięcy gospodarstw. Rolnicy produkują na własne potrzeby lub bardzo wąski rynek lokalny a żyją z działalności pozarolniczej i socjalu. Określić to można tylko w jeden sposób: PATOLOGIA. Nic nie stoi na przeszkodzie by ZUS przejął rolników - ale co wtedy z synekurami w KRUS? Do pracy przecież nie pójdą, bo jak zauważył młody - za 2 tysiące brutto nie będzie im się opłacało a w dodatku będą musieli coś robić by dostać te pieniądze.
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 20:53
w sumie racja, jadac byle jaka droga to wszystko to co przy drodze jest to pewnie te twoje 40%. reszta chyba ma te pola gdzies pod lasami, co nie? wierze ze jechales kiedys jakakolwiek droga poza miastem i nie byly to lasy.
Pilsener / 2012-01-05 21:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wychowałem się na wsi i stamtąd pochodzę.Mieszkam też w regionie uważanym za rolniczy,ale każdy warzywniak zaopatruje się na Broniszach!
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 21:18
nie bylem w broniszach ale przyznasz ze upchniecie produkcji z kilku czy kilkunastu ha do pobliskiego warzywniaka jest malo sensownym rozwiazaniem. jakas logistyka po drodze, nastu hurtownikow z ktorych kazdy dowali swoja marze i vat od wartosci dodanej tylko za to ze przepchnie towar dalej. a i nie musi sie martwic czy bedzie susza czy nie, bedzie adekwatna cena to sobie cos tam zwiezie nawet i z wietnamu. kartka kalkulator i mu wyjdzie ze sie oplaci. a rolnik co najwyzej zeby w kartke i kalkulator. zeby wszystko bylo takie proste. typu czy chcemy krus czy zus.
domidomi / 83.21.40.* / 2012-01-05 21:25
tutaj patologia moze byc ze jakis tam kolo co ma spichlerze, chlodnie i hgw co jeszcze walnie ci albo sprzedasz mi to po 1pln albo za 2 tygodni ci to podgnije i co najwyzej wezme to na pasze po 10gr za taka sama ilosc. to jest qwa patologia i wyrachowanie ale takie jest zycie i swiat. nikt nigdy nie mowil ze jest latwo. piszesz 2000brutto. zadzwon do jakiegos budowlanca i zapytaj sie czy ma robote, jak nie ma to zaproponuj mu cos tam za 50% jego standardowej ceny. myslisz ze sie zgodzi? przeciez i tak teoretycznie nic nie robi w tym czasie. mysle ze mozna wymyslac w nieskonczonosc.
ttttet / 83.9.226.* / 2012-01-05 17:48
weźcie już głupot nie pier*olcie

Najnowsze wpisy