Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przedsiębiorcze matki zapłacą ZUS

Przedsiębiorcze matki zapłacą ZUS

Money.pl / 2006-05-24 18:35
Komentarze do wiadomości: Przedsiębiorcze matki zapłacą ZUS.
Wyświetlaj:
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-06 10:28
Polityka prorodzinna jest na pierwszym miejscu w naszym państwie tylko nie dotyczy zwykłych rodzin wogóle czy ona dotyczy rodzin? Zasiłki czy dodatki na dziecko po co. Dajcie ludziom pracę i porządne zarobki! To będzie wtedy polityka prorodzinna.
Nasz rząd niestety nie idzie w tym kierunku, bo trzeba złupić jeszcze matki które są w stanie zarobić i utrzymać swoje dzieci.
zolo / 83.30.164.* / 2007-04-05 23:01
a wyrok SN I UK 63/05 - artykuł "Rzeczpospolita" z 24,10,2005
mania / 83.18.214.* / 2006-05-31 16:00
Gdzie był zus i sądy przez te wszystkie lata skoro ustawa jest od 1999 ,a dopiero pod koniec maja "walneło".Zreszta 23 maja dzwoniłam do ZUS i od pracownika informacji skladkowej otrzymalam informację,że mam nadal tylko płacic składkę zdrowotna.i jak tu nie zwariować.Myślę ze ZUS generalnie jest bankrutem i na siłę ściąga pieniądze.szkoda tylko ze od matek.Coż becikowe plebsowi zamknie usta a ty przedsiębiorco wez kredyt w banku zeby oddac pieniądze.Mam propozycje zeby interpretacje tak jak prawo nie dzialalo w stecz i do placenia zobowiazane były te kobiety biznesu ,które dopiero maja zmiar miec dziecko i maja czas aby zastanowic się nad sensem funkcjonowania w tym kraju w bardzo szerokoi znaczeniu tego słowa.a może lepiej nie produkowac nowych obywateli bo to tylko problem dla państwa.starzy odejdą ,a nowych nie będzie i w czasie problem utrzymania społeczeństwa sam sie rozwiaze .Mania
Bernard / 83.30.85.* / 2006-05-26 09:14
Ten problem jest wynikiem niesprawiedliwych przepisów, które faworyzują pracowników zatrudnionych na umowie o prace a osoby pracujące na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność zaliczają do kategorii "poddanych", którym jedynie ustala się coraz większe obciążenia fiskalne i coraz więcej obowiązków administracyjnych ale ogranicza się prawa obywatelskie i prawa człowieka bo czy nie jest prawem człowieka prawo do zajmowania się przez matkę swoim noworodkiem i czy mając zapłacone składki ubezpieczenia na wypadek choroby i macierzyństwa czyż nie wszyscy mają prawo do zasiłków adekwatnych do zapłaconych składek? Tymczasem prawo do zasiłku chorobowego, macierzyńskiego i wychowawczego jest inne dla osób zatrudnionych na umowe o pracę inne dla zmusonych do pracy na umowę zlecenia i inne dla osób pracujących na własny rachunek a przeciez wszyscy sa obywatelami i podlegają tej samej konstytucji.
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-05-25 19:32
jak zwykle okradanie nas mających własną działalnosc!!
jagna / 83.18.77.* / 2006-05-25 15:56
Hmm, i to wlaśnie jest polityka prorodzinna.....
DA / 195.225.68.* / 2006-05-25 01:29
Jeśli proponowane przez PiS regulacje o zawieszeniu działalności wejdą w życie to NIE BĘDZIE MUSZIAŁA PŁACIĆ ZUS, ponieważ będzie mogła taką działalnośc zawiesić. Żadne poprzednie żądy nie dbały o to!!
mamcia / 213.238.81.* / 2006-06-08 19:02
zawiesic działalność to można i teraz, bo chociaż przepisy nie omawiają takiej sytuacji, to nawet zus to toleruje w granicach przyzwoitości, tylko zauważmy, że nie każdy interes to wytrzyma - jak sobie wyobrażacie zawieszenie działalności np licencjonowanej księgowej ????? moi klienci tez mają zawiesić działalność na czas mojego urlopu ????? Na czas urlopu macierzyńskiego muszę opłacić osobę, która mnie zastąpi i w związku z tym nie bedę czerpała korzyści finansowych z pracy biura, ale jako że ta osoba będzie działała na mój rachunek i pod moją firma wg zus muszę zapłacić za ten okres pełne składki .... rzygać się chce .......
agi / 213.158.197.* / 2006-05-26 09:39
zawiesisz działalność, a kto cie będzie żywił??? czy po macirzyńskim będziesz mieć do czego wrócić, skoro zawiesisz??
dalej bez komentarza.... chyba nie wiesz co to jest prowadzenie działaności na wasny rachunek.
Jan N. / 83.31.57.* / 2006-05-24 19:32
W ten sposób lewicowe sądy opierając się na lewicowych ustawach o swobodzie działalności gospodarczej zamkną tysiące jednoosobowych firm które pozwalały kobietom zarobić po kilkaset zł/m-c. Teraz by musiały dopłacać do swojej działalności więc zamkną swój biznes. Osoby które pracują na podstawie wymaganej licencji stracą nabyte uprawnienia i obsługiwanych klientów.
KasiaK / 83.23.75.* / 2006-05-24 18:35
a jeśli przedsiębiorcza matka przed pójściem na macierzyński zarejestruje się na dobrowolne ubezpieczenie społeczne i następnie złoży wniosek o urlop macierzyński to nie powinna podlegać ubezpieczeniom społecznym w trakcie przebywania na tym urlopie
AG-A / 80.53.242.* / 2006-05-25 10:10
a jak przedsiębiorcza matka nie wpadła na to, bo źle czula się w ciąży, a potem miała problemy z dzieckiem i latała do szpitala nie myśląc o biznesie, bo miała od tego pracowników? Dlaczego więc ma płacić te składki?????
dę / 195.238.227.* / 2006-05-27 18:28
Głosujcie na pis ....

Najnowsze wpisy