Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przedstawienie czas zacząć

Przedstawienie czas zacząć

Money.pl / 2007-06-15 06:57
Komentarze do wiadomości: Przedstawienie czas zacząć.
Wyświetlaj:
tafcik-real / 2007-06-15 08:41 / portfel / Gracz Giełdowy
a co to z mci się .....
..dzieje
już tak kilka dni...
ktoś coś wie..?
long_mike / 2007-06-15 08:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/komunikat/MCI%20Management%20SA,MCI,komunikat,mci;management;sa;zbycie;znacznego;pakietu;akcji;emitenta,97987.html

Prezes Czechowicz wywalił znaczny pakiet akcji na górce.
ABOR / 2007-06-15 08:47 / Tysiącznik na forum
kurde - ale masz fajną rangę!!!
tafcik-real / 2007-06-15 08:57 / portfel / Gracz Giełdowy
znalazłem, alem nie kontent
tafcik-real / 2007-06-15 08:46 / portfel / Gracz Giełdowy
żałuję ale nie mam czasu szukać, małym się dziś zajmuję, jakbyś mógł wkleić..... alibo mailem
człowiek znikąd / 2007-06-15 08:41 / portfel / "Trillium"
Ponad 100 tysięcy działaczy opozycji z czasów Polski Ludowej może objąć ustawa o kombatantach. Chce tego rządząca koalicja.
Tak myślałem. Nic dodac nic ujac.
ABOR / 2007-06-15 08:42 / Tysiącznik na forum
czyli nic się nie zmieni - tylko zamiast docenionych działaczy komunistycznych będą docenieni działacze opozycyjni
Jarg / 2007-06-15 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jednak nie to samo. W PRLu "kombatantami" byli często zbrodniarze i oprawcy. To zasadnicza różnica.
ABOR / 2007-06-15 09:13 / Tysiącznik na forum
słusznie - moralnie to różnica zasadnicza, ekonomocznie to tylko zmiana beneficjentów
needle / 2007-06-15 09:44 / Bez rangi
Ci starzy się mocno wykruszają od dekady
...a ustawa ...nie przejdzie
dla 600-800 osób to pewnie warto było coś zrobić
ale część z nich wyjechała, część nie żyje, a część się nie zgłosi po pomoc
krecik87 / 83.29.20.* / 2007-06-15 08:38
Wczoraj ktos pisal(jak dobrze pamietam pan Prokurator, ze ci co sprzedali ostatnio bioton po cenie 1.87, 1.90 powinni bardzo zalowac,gdyz w najblizszym czasie jesli beda chcieli to beda musieli odkupywac go po znaczenie wiekszej cenie.. Wie ktos lepiej ode mnie jak moze zachowywac sie w najblizszym czasie bioton? Aha, mam zakupione od wczoraj akcje akcje sanwilu,na ktorych zdazylem jeszcze wczoraj zarobic,ale niewiem co dalej,czy zatrzymac jejeszcze czy moze sprzedawac i kupic wlasnie bioton.. Jesli ktos wypowie sie na ten temat to bylbym wdzsieczny.. Jestem na gieldzie od niedawna a przydalyby mi sie podstawowe informacje na temat inwestycji,bo jak narazie to nadal jestem delikatnie mowiac ciemny jesli chodzi o GPW.. Z groy dziekuje za odpisanie.. Milego dnia wszystkim! :)
bollullos / 2007-06-15 09:08 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Bio jest dobry dla dywerchy i na dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi termin. Może wtedy jego wartrość dogoni cenę akcji. Ale wtedy może rzeczywiście być za późno aby dokupić.?
needle / 2007-06-15 08:41 / Bez rangi
nie wywołuj ...z lasu...
...zobaczysz, wkrótce może się Tobą zainteresować ...prokurator
...i wyciągnie Cię...choćby spod ziemi
valjean / 2007-06-15 08:41 / Galernik
jak to jest że wszyscy wchodzący na gpw kupują bioton? przynajmniej duża część. rozumiem skąd te obroty...
p.s.
na pytania odpowiedzi nie znam, ;)
krecik87 / 83.29.20.* / 2007-06-15 08:56
ja niewiem co inni debiutanci kupuja jak wchodza na rynek,ale sprawdz wykres .. Bioton od bardzo dlugiego czasu stoi.. A jak wchodzilem na rynek to najpierw mialem energopol i to jeszcze wtedy kiedy szedl do gory.. Nie jestem od miesiaca na rynku,ale od mniej wiecej pazdziernika,lub listopada. Ale sam przyznasz ze to nie jest tak dlugo..
valjean / 2007-06-15 08:42 / Galernik
p.s.2
Krecik skąd jesteś? (znam jednego)
krecik87 / 83.29.20.* / 2007-06-15 08:51
z okolic zakopanego..
valjean / 2007-06-15 09:05 / Galernik
w takim razie masz imiennika na dolnym śląsku. rocznik też jakby ten sam ;)
kajko / 83.30.144.* / 2007-06-15 08:34
Myślicie że wrato jeszce dzisiaj wejść w Sanwil czy się skorekci?
y / 83.11.80.* / 2007-06-15 08:34
dzien dobry miłego zielonego dnia zycze
valjean / 2007-06-15 08:25 / Galernik
akconariusze instalu na razie mają "przewóz" w grze "wóz albo przewóz"? na to wygląda...
warren buffet / 2007-06-15 08:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzien dobry... ale mnie głowa boli :/
PedroGonzalez / 2007-06-15 08:20 / Uznany Gracz Giełdowy
soczek pomidorowy..potasik uzupelnij :-))
warren buffet / 2007-06-15 08:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no chyba uzupelnie ale browarem...
mila2 / 2007-06-15 08:39 / Tysiącznik na forum
Witam,polecam zimną herbatkę miętową
Jarg / 2007-06-15 08:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie... klinem go :-)
Cichy Szuu / 83.10.82.* / 2007-06-15 08:42
Seta i sex , jak nie pomoże to sex i seta:-))
teoretyk-praktyk / 2007-06-15 08:12 / portfel / Toddler giełdowy
Jeszcze długo go nie będzie. Zwykła konsolidacja i podgrzewanie oczekiwań, aby do września lub października. A przed nami piekny czerwcowy dzień, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, temperatura za okne +19, wilgotoność 40%. Wszystkim życzę miłego dnia i wzrostów, minimum 0,5%. Przed nami na choryzoncie 4000 pkt. na WIG20 izadne róże różowe tego faktu nie zmienią. CPI niech czeka do października.
valjean / 2007-06-15 08:09 / Galernik
Szanowna Pani Anna Prokop
Commercial Union
Otwarty Fundusz Emerytalny
BPH CU WBK

Szanowna Pani,
Otrzymałem Pani pismo w sprawie niemożności zidentyfikowania moich danych przez.ZUS;
Zapewne w tej samej sytuacji znajduje-się,wiele tysięcy, jeże nie milionów innych osób.
Zatem informuję:
l. W Polsce pracuję od jesieni 1992 roku, składki na rus są odprowadzane regularnie przez cały ten okres.
2. Wszystkie dane na umowie przystąpienia do OFE są zgodne ze stanem faktycznym.
3. NIP-y, PESEL-e i tym podobne są zgodne
A jednak ZUS nie może mnie zidentyfikować ...
Chciałbym Pani coś zasugerować. Gdy uciekałem z Polski w 1983 roku (w stanie wojennym) na pokładzie rejsowego samolotu PLL LOT spróbowałem czaru rodzimej ekskluzywnej kuchni - zamówiłem sałatkę z krewetek. Krewetki w niej nie znalazłem, pewnie zjadł ją
kapitan. Albo reszta licznej załogi. A gdy zszedłem z pokładu w/w bombowca znalazłem się w zupełnie innej rzeczywistości, jak się zapewne Pani domyśla nieco lepszej jakościowo. Do Polski wróciłem ponownie w 1992 roku i wtedy po raz pierwszy w życiu zetknąłem się z
ZUS-em. To było przeżycie traumatyczne, coś z tej traumatyki pozostało we mnie nadal i tak trwa po dziś dzień. Dawno już zrezygnowałem z marzeń o jakiejkolwiek polskiej emeryturze to przecież idiotyzm liczyć na głodowe kilkaset złotych po kilkudziesięciu latach pracy.
Najchętniej zmusiłbym mego pracodawcę (duży międzynarodowy koncern) do niepłacenia składek na ten cały rus, ale tego się nie da zrobić, niestety. Ubezpieczenie zdrowotne też mnie nie interesuje - przez ostatnie 10 lat nie chorowałem (nie licząc wizyt w ZUS-ie) a gdy idę do lekarza czy dentysty i tak płacę bo nie mam czasu na kolejki. Rodzi się we mnie pytanie - po co? Ten ZUS, składki, papiery, dokumenty - przecież i tak nie potrafią zidentyfikować mojej osoby po 8 latach odprowadzania składek.
Miesiąc temu byłem w ZUS-ie w Słupsku w sprawach służbowych. Najpierw czekałem 45 minut w kolejce tak samo zirytowanych jak ja ludzi, następnie zostałem łaskawie przyjęty. W środku siedziała grubawa, bezzębna jejmość w czapce z lisa. Przed sobą miała dwa
komputery i niedopitą herbatę. Oniemiałem, bo jak ona mogła wytrzymać w czapce z lisa w gorącym pomieszczeniu, w którym ja naj chętniej chodziłbym w T-shirt' cie. Od razu pomyślałem, że może to jest służbowe nakrycie głowy pracowników ZUS-u. Niech sobie Pani
wyobrazi prezesa Alota w czapce z lisa przemawiającego z trybuny sejmowej. Sprawy i tak nie załatwiłem, w końcu musiała to zrobić nasza księgowa bo ma więcej
cierpliwości i nie mieszkała na Zachodzie, a więc potrafi.
Szanowna Pani, Dajmy sobie spokój. Nie chcę żadnej emerytury w Polsce. Poradzę sobie sam. Tylko niech mi
ZUS nie przeszkadza i bezzębna ze Słupska również. Moje pieniądze mogliby przekazać na jakiś dom dziecka, najlepiej rodzinny a nie państwowy. W państwowym i tak się zmarnują, bo trzeba je odprowadzić na ZUS.
Teraz coś Pani napiszę o komputerach. W ZUS-ie mają komputery, sam widziałem! Więc dlaczego czegoś tam nie mogą znależć? Niedawno jechałem samochodem z Chicago do Montany. To dość daleko, mniej więcej pół
Europy, a więc jechałem dwa dni. Pod koniec pierwszego dnia zatrzymał mnie highway patrol. Podszedł policjant i powiedział: Hallo Ralf, you are alone such a far and away? W kabinie jego auta był komputer, na którym widniało moje zdjęcie wraz z kompletem danych osobowych, datą ostatniego przeglądu mojego samochodu, ubezpieczeniem, itp. Czyżby w ZUS-ie w Słupsku mieli inne komputery niż w Highway Police stanu Montana? Zapewniam Panią że takie same. Różnica polega na tym, że Highway Police z nich korzysta, a w ZUS-ie w Słupsku siedzi bezzębna w czapce z lisa. Współczuję Pani serdecznie. Musi Pani zapewne korespondować (a może i bywać) w ZUS-ie częściej niż ja. Należy się Pani dodatek za pracę w szczególnie ciężkich warunkach. Jeżeli Pani takiego dodatku nie dostaje, to ja mogę wystąpić do Pani szefa o przyznanie takowego. Miło mi nadal pozostawać w gronie członków OFE BPH CU WBK, członkostwo swoje od tej pory traktuję jako honorowe.
Z poważaniem.
Rafał
P.S.
Mój list może PanI przekaźać do·ZUS-u. Pozdrawiam wszystkie bezzębne w czapkach z lisa!
Karlos / 2007-06-15 09:11 / Tysiącznik na forum
dobre,niestety mam podobne doświadczenia z ZuS'em!!!
barakuda / 2007-06-15 09:24 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie ma się z czego smiać... to najprawdziwsza prawda... trzeba ryczeć ze złości i rozpaczy... to jest Polska właśnie, a Zakład Ubezwłasnowolnienia Społeczeństwa to najbardziej reprezentatywny przykład Polnische Wirtschaft...
Igor | Evil Empire / 2007-06-15 08:26 / Ja sem gieldowy nietoperik
hahhahahahahahahaahhaha

drukuje i rozwieszam :)
littlephobos / 2007-06-15 08:14 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
:)
siepan_wlasciwy / 2007-06-15 08:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg, cos kiepsko wyslales mi ten numer telefonu bo nic mi na poczte nie przyszlo :) pozdrawiam
Jarg / 2007-06-15 08:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wysłałem i byłem bardzo zdziwiony, ze nie zadzwoniłes ani nie odpisałeś na GG.

Pozdrawiam.
człowiek znikąd / 2007-06-15 08:48 / portfel / "Trillium"
ja tez jeszcze nie dostalem poczta przez forum money, ale na szczescie sa inne sposoby komunikacji, nieprawdaż?!
he,he
siepan_wlasciwy / 2007-06-15 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
gdyby cos bylo nie tak to wysle Ci adres mailowy i nr tel. poprzez gg. wyslij mi numer telefonu oraz nazwe uzytkownika skypa czy jak sie to tam zowie ta sama droga. jak sobie zakupie sluchaweczki to pogadamy online ;)
Jarg / 2007-06-15 08:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Super
tafcik-real / 2007-06-15 08:06 / portfel / Gracz Giełdowy
needle skrzynia
brydzia / 2007-06-15 08:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co to będą za wiedźmy jak wszystko mają nasze Tfi , trochę ten dzień zrobił się przereklamowany bo ile dzisiaj może ten ideks wzrosnąć lub spaść to nie ma już żadnego znaczenia ,
ABOR / 2007-06-15 07:54 / Tysiącznik na forum
żałuję, ubolewam, jestem niekontent, że omijają mnie najciekawsze tematy poruszane na forum, dyskursy o zabarwieniu egzystencjonalnym toczone po 22 i jak mniemam z lekkim dodatkiem napojów wyskokowych, ale czytam z rana (choć to już nie to samo).

needle, modliszka i reszta - giełda to jednak też ludzie
modliszka / 2007-06-15 07:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale, o co chodzi ? :-) mogę prosić, o wyjaśnienie...
ABOR / 2007-06-15 08:23 / Tysiącznik na forum
2007-06-15 00:17:53 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
nietrzeźwieć można również po...
...i zarabiać jednocześnie na GPW...
...wiem to z autopsji :-)


wkleiłem nie tam gdzie trzeba - poprawka
modliszka / 2007-06-15 07:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich w tym "wiedźmowym dniu" :-)

Panie Danielu,
pamiętam ostatnie "wiedźmy" doskonale - i muszę przyznać, iż prawdziwym dniem cudów była wtedy, środa 14 marca - niż piątek. Ciekawych, odsyłam do wykresów :-)
Co nam tym razem przyniosą wiedźmy - trudno powiedzieć. Spodziewałam się spadków ( dość głębokich) i odbicia właśnie w dniu uwolnienia kontraktów. Mamy jednak od dwóch dni wzrosty. W którą stronę podąrzy dziś rynek ? Trudno jest mi ocenić. Nieśmiało jednak obstawię północ...

Pozdrawiam all
needle / 2007-06-15 07:49 / Bez rangi
w nocy - już trzeci raz wyłącza się w trakcie ciekawych dyskusji...
...i nie pozwala się włączyć
ale jak wróci Jarg dokończymy...
...bo mi się 2 sprawy nie zgadzają...
Jarg / 2007-06-15 07:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to wal śmiało... co tam Ci leży na wątrobie... :)

Witam wszystkich
needle / 2007-06-15 08:19 / Bez rangi
Na "nie"
~~z mojej ułomnej wiedzy wynika, że w ...II w ś... w 90 % zburzono W-wę i Drezno, znam obydwa miasta i mogę potwierdzić, że architektura oględnie mówiąc - taka sobie; to się oczywiście zmienia, ale jeszcze potrwa zanim innym -czołowym miastom - dorówna
przykładowo znam b dobrze (jak na niezamieszkałego) Szczecin i tam może brak potężniejszego Starego miasta, ale zachowało się niemało budynków z przełomu XIX i XX wieku
~~nie zgadzają mi się odległości, albowiem Wrocław jest - o ile mnie pamięć nie myli czwartym pod względem powierzchni miastam Polski, zatem sformułowanie "o wiele bliżej" nie pasuje mi
bo zobacz kwadrat 2,2 x2,2 daje 4,8
a 1,7x 1,7 daje 2,9
to są przybliżone powierzchnie obu miast
zatem z centrum; ...rysując promień do krańców masz różnicę jedynie 0,25
ot, matematyka

na "tak"
~~że macie zarząd najlepszy w kraju (piszę naturalnie o dużych miastach), to ja wiem doskonale; porównywalny miała Gdynia za czasów Franciszki Cegielskiej, z którą miałem przyjemność w jednej formacji politykować
nie tylko ja to wiem (w końcu samorządem zajmowałem się ponad 10 lat), ale wiedzą też mieszkańcy Waszego miasta, którzy mówią im - jesteście wporzo

~~mosty lubię, a u nas 6 czy 7 na razie
~~klimat też by mi się spodobał, o to się nie martwię
Jarg / 2007-06-15 08:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ad. "nie"

Wg różnych źródeł Wrocek miał zabudowę zniszczoną od ok. 70 do 85%, a najbardziej zniszczona była najstarsza część miasta oraz południowe dzielnice (całkowicie).
Pan miasta nie oddaje specyfiki zabudowy, ponieważ do Wrocławia przyłaczono sąsiadujące miejscowości: Leśnicę i Psie Pole co znacznie powiększyło obszar administracyjny. Jednak "właściwy" Wrocław jest znacznie mniejszy od Warszawy. Warszawę znam całkiem dobrze, więc porównuję z autopsji :)
needle / 2007-06-15 09:24 / Bez rangi
argument jasny...
...a ja o Wrocławiu nie mogę tego powiedzieć (co Ty o W-wie), niestety...
...może to się kiedyś zmieni?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy