Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przegrana bitwa, ale nie wojna

Przegrana bitwa, ale nie wojna

Money.pl / 2006-08-02 17:45
Komentarze do wiadomości: Przegrana bitwa, ale nie wojna.
Wyświetlaj:
paseo / 2006-08-02 17:45 / Bywalec forum
analiza techniczna jest generalnie przeklenstwem gieldy.Ustawiane sa automatycznie uruchamiane poziomy.
Wiec czesto jedno swiadome-lub omylkowe zlecenie wyzwala lawine.
Obserwuje b. czeste swiadome rozgrywanie tego przez fundusze.
Co do LOP ;od rana spadl o ok. 500 pozycji i nic to nie mowi.
podobnie jak nic na razie nie mowi przebicie w dol 3100 /3110 pkt./ Zapewne byloby jeszcze gorzej,gdyby nie podskok na KGHM i TPSA
gekko-n / 209.135.157.* / 2006-08-02 19:13
zepchnalem calosc DWS 25. troche szkoda bo nie mozna odkupic, ale w maju bylem jednego dnia w plecy na 10%, nie mowiac o nastepnych dwoch) i nie chce powtarzac tego scenariusza. z tego co widze przekonanie o jakims nieuchronnym spadku jest zdecydowane, a ja sobie spokojnie zrealizowalem zysk. i tylko szkodz 19% dla fiskusa ...
Cansas_ / 2006-08-02 17:58 / Bywalec forum
Wypchnelem wczoraj Arke akcji (po dzisiejszym zamknieciu niestety) :/ licze na Mundka hehe...
Pozbylem sie MNI (cos nie ma tego infa o przejeciu, pewnie bedzie taki zbuk jak z petrotelem), jak sie sturla na 11 to wtedy pomysle nad kupnem. Pozbylem sie tez arksteelu, niestety chciwosc mnie zgubila i zamiast lapac 20% liczylem na spektakularny wzrost napedzany spekula :D
Ale oczywiscie nie bylbym soba jakbym nie wpakowal sie na koniec - kupilem 100% portfela (w zasadzie 25% bo 75% mialem w arce) Polnord (po 22 zl). Rekomendacja na 28, budowlanka no i najwazniejsze - spola po ostrym spadku i w razie Wielkiej Zwaly powinna trzymac poziom.

Pozdrawiam :)
paseo / 2006-08-02 18:27 / Bywalec forum
ja sprzedalem Arke A na koniec maja,bo wyjezdzalem na 3 tygodnie.Kupilem na poczatku sierpnia 2005 i w momencie likwidacji po podatku zarobilem na czysto 24,34 %,od duzej sumy.Wystarczy na 2 lata zycia.Ale ,jak sie okazalo,zrobilem glupio,bo Arka jest po wczorajszej sesji juz 17,6 % powyzej momentu mojej sprzedazy.
Wiec gdybym wytrzymal,bylbym ok 50 tys. do przodu.
Teraz caly czas czekam,bo sytuacja jest wyjatkowo niejasna.
Jesli zejdzie do 2900 to kupie znowu.Jesli ruszy do gory,poczekam cierpliwie na kolejne szczyty i korekte po nich.
Co do Polnord & Co.;to nie jestem taki odwazny.
Zawsze trzymalem sie duzych firm o duzej plynnosci i w sumie przez te lata zarobilem b. duzo.
Wyjatkiem byly Stalexport,Tim,Eldorado,Kety itd.,na ktorych zlapalem po kilkadziesiat procent.
Ale teraz juz tylko duze
Krzych / 2006-08-02 18:08 / Płoteczka na forum
Podejrzewam że błąd zrobiłeś sprzedając na dzisiejszej sesji MNI - też nie mam na dzień dzisiejszy ale pozbyłem się na lepszym kursie.Ja odkupię dlatego że infa. są narazie dobre i szykuje się pp.15.09. za 1 akcję 3 nowe po1zł i spekuła wywinduje, pytanie kiedy odkupić czy będzie taniej czy już wchodzić?
Izirajder / 212.76.37.* / 2006-08-02 18:37
Jedziemy, Cansas, na jednym wózku (betoniarce?) z tym Polnordem. Życzę Ci dynamicznych wzrostów :)
Cansas_ / 2006-08-02 21:07 / Bywalec forum
Do 15.09 zdarzy sie pewnie wiele, w tym zapewne dynamiczny zjazd w dol, przed ktorym nie uchroni sie rowniez MNI. A MNI wlasnie jest na szczycie przed oporami, ktore do sforsowania potrzebuja mocnego impulsu. Takze mysle, ze mniej ryzykuje pakujac sie w spolke ktora ostatnio mocno zleciala, niz tkwiac w spolce, ktora jest u szczytu ceny. Ponadto prezes wypowiedzial sie ze "wyniki sa takie jak przewidywano", a to mysle za malo biorac pod uwage mistrzostwa swiata, dynamiczny rozwoj oraz oczekiwania inwestorow. Poza tym odnosnie MNI wskakiwalem kilkukrotnie i sporo zarobilem (jeszcze jak kosztowala 8 zl) i sporo obserwuje ta spolke. Z tego co widze akcjonariat jest dosc ustabilizowany, ktos poza tym zrecznie manipuluje kursem.
Jesli chodzi o PP to troche sie uprzedzilem - zalegaja mi na rachunku caly czas PP lubawki i "smierdzom czosnkiem" :)
Pozyjemy, zobaczymy. Jedno jest pewne - oczekiwania wzgledem spolki sa ogromne.

Poza tym sadze, ze wyniki KGHM beda bodzcem, ktory zwali na cacy caly rynek. Do tego Ben wbije gwozdz do trumny i witamy 2550 na W20. Uchowaja sie spolki, ktore od maja do teraz tracily i sa tanie. A taka spolka jest wlasnie Polnord.
Oczywiscie kazdy robi jak uwaza, jak dla mnie sytuacja jest napieta jak baranie jajca przy goleniu. Zagranica sie nie wpakuje w tym i przyszlym tygodniu (chyba ze Ben bedzie laskawy) - jest u nas za drogo. A bez zagranicy najlepsze co nas czeka to konsolidacja.
Jednego sie nauczylem - niestety "jak cos nie chce rosnac to spadnie", wiec trzymam sie tej wersji i asekuruje na ile to mozliwe.

Izirajder - dziekuje za zyczenia i wzajemnie hihi... :)
jędrzej / 2006-08-02 22:25 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z sensem gadasz, ale żeby aż do 2550... to byłyby niezłe okazje.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy