Forum Forum podatkowePIT

przejście na działalność gospodarczą pod koniec roku a PIT-37

przejście na działalność gospodarczą pod koniec roku a PIT-37

huskyy / 89.76.213.* / 2010-04-30 08:58
Witam. Wypełniłem PIT za rok 2009 - wpisałem wszelkie przychody z tytułu umów o pracę, dzieło i zlecenie w PIT-37, jak zawsze. Jednak w zeszłym roku w listopadzie założyłem własną działalność gospodarczą - w listopadzie jeszcze nie miałem przychodu, ale w grudniu już tak. W związku z tym, jak rozliczyć ten rok 2009? Czy powinienem już wziąć pod uwagę dochód z działalności ? I jeśli tak, jakie formularze powinienem wypełnić ? Czy już PIT-36 zamiast PIT-37 ? I jakie załączniki do tego ? Czy również NIP-3 w celu aktualizacji danych i poinformowania Urząd że otworzyłem w listopadzie działalność? (zmienił się adres zamieszkania, który jest jednocześnie adresem prowadzenia działalności). Będę wdzięczny za pilną odpowiedź.
Wyświetlaj:
ZulkaM / 2010-04-30 14:41 / Bywalec forum
A co? do tej pory nie ma w US zgłoszenia twojej działalności?
Chyba jest i dlatego /jeśli to działalność rozliczana na zasadach ogólnych/ to WSZYSTKIE dochody rozliczasz na pit-36 plus zał. B z działalności i NIP-3 aktualizacja danych.
huskyy / 89.76.213.* / 2010-04-30 20:32
dzięki. byłem dziś w US złożyć PITa - to co napisałaś zgadza się. w wyjątkiem NIP-3. początkowo myślałem że muszę złożyć NIP-1, ale okaząło się że NIP-1 już nie obowiązuje, a zamiast tego EDG-1.

Najnowsze wpisy