Forum Forum emerytalneInne

Przejście z renty na emeryturę

Przejście z renty na emeryturę

wieslaw00 / 2011-10-27 09:00
Jestem na rencie z tytułu niezdolności do pracy, niedługo osiągnę wiek emerytalny, zastanawiam się jak mogę zamienić rentę na emeryturę, w jaki sposób należy dokonać takiego przejścia?
Wyświetlaj:
zezik / 89.231.244.* / 2011-10-29 20:01
Pewnie by pan Wiesław był na wcześniejszej...zgoda...ale ja nie o tym...gdyby ktoś w ZUS uczciwie mnie poinformował ,że złożenie wniosku w przypadku kobiety przed ukończeniem lat 60 skutkuje naliczeniem emerytury po rencie według starych zasad miałabym dziś dwukrotnie wyższą emeryturę...a tak mam tylko gorycz w gardle...pozdrawiam
zezik / 89.231.253.* / 2011-10-27 09:52
Dadzą Ci emeryturę z URZĘDU...ale to wcale nie oznacza,że będzie wyższa od renty...np: wyliczona po nowemu dla mnie była NIŻSZA...więc lepiej doradź się dobrze...bo może wniosek PRZED UKOŃCZENIEM WIEKU EMERYTALNEGO I EMERYTURA LICZONA PO STAREMU będą dla Ciebie korzystniejsze...mnie niestety nie miał kto doradzić przed ukończeniem przeze mnie lat 60...pozfrawiam
wiwan / 2011-10-27 10:38
Tylko żeby z tego skorzystać trzeba spełnić warunki którejś z emerytur wcześniejszych- co w przypadku 'wiesława00' na 98% nie ma miejsca, bo ...już by na niej był.

Najnowsze wpisy