Forum Forum prawneCywilne

przekręt Idea Centertel (TP s.a.) i firma windykacyjna

przekręt Idea Centertel (TP s.a.) i firma windykacyjna

Oszukany / 217.98.12.* / 2008-12-16 16:00
Właśnie dowiedziałem się że jestem winien dla Idei Centertel kwotę 4000 PLN z tytułu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych , które rzekomo podpisałem w 2002 roku.
Jak mi powiedziano we wrześniu 2002 roku podpisałem umowę (nic o tym niewiem!!!!) na 3 numery telefonów i w listopadzie 2002 umowy te zostały rozwiązane. Problem w tym że nigdy nie miałem żadnych umów z Idea i żadnych umów nie podpisywałem. Po tym jak oznajmiłem to dzwoniącej do mnie Pani z firmy windykacyjnej, której Idea sprzedała swoje długi i że nic mi o tym nie wiadomo i chciałbym zobaczyć te "podpisane przeze mnie umowy" i wezwania do zapłaty jakie jak twierdziła wysyłali do mnie - Pani powiedziała że nie mają takiego obowiązku i że to ja mam im teraz udowodnić że nie jestem winien. Od 2002 roku nie otrzymałem żadnej przesyłki od Idei ani od firmy windykacyjnej a teraz straszą mnie sądem i komornikiem. Zaznaczam ponwnie że nie podpisywałem z nimi żadnej umowy na telefony i obawiam się że ktoś posłużyl się moimi danymi podpisal za mnie umowę fałszując mój podpis, a telefony poprostu sprzedał i na dodatek ktoś dzwonił z tych telefonów na moje konto. Firma windykacyjna nie chce przesłać żadnych dokumentów związanych z tą sprawą, tylko mówi ze mam zapłacic i koniec (tylko komu i gdzie???!!!) Dziwna sprawa....Cóż robić...??????A teraz nawet nie mogę telefonu na abonament w Orange kupic bo figuruje tam jako dłużnik????!!!!
Wyświetlaj:
gabilek / 46.112.106.* / 2010-11-20 15:50
no cóz ja zostałam nabrana w ten sam sposób ale mnie sad uznał za nie winna i nie popełniłam takiego czynu
Kaktus 562yu765976598465984 / 79.191.67.* / 2010-04-29 06:51
Jeśli mówimy juz o przekrętach centertela...Zadzwonił do nas pracownik centertela, podający sie za pracownika TP . Namawiają do zmiany abonamentu i tak dalej. Mówią że ktoś przyjedzie i podpiszemy ta umowe .. Przyjechali. Ciągle podając się za pracownika TP podpisaliśmy ta umowe. Dodam że przyjechali po godzinie 21.
lolekl543 / 83.5.218.* / 2009-06-04 21:09
nie na droge sadowa. Idea miala sprzedac dług na podstawie cesji wierzytelnosci. Intrum zyskalo prawo do długu. Ty masz obowiazek wyjasnic sprawe.
arek484884884 / 78.88.83.* / 2010-02-03 10:08
ORANGE. To jeden wielki przekre. Niedawno przenioslem numer stacjonarny z TPSA do ORANGE. Do dzisiaj moi klienci nie moga sie do mnie dodzwonic. Tragedia
fifelek22 / 83.31.9.* / 2011-11-09 02:17
Mam internet w TP SA ( neostrada ) i jestem z tej usługi zadowolony , nadal chciałem korzystać z ich usług . Ponieważ kończyła się umowa zadzwoniono do mnie z propozycją przedłużenia umowy . Pani z którą rozmawiałem powiedziała że dzwoni z Telekomunikacji i zaoferowała korzystniejsze warunki umowy ( rachunek tańszy o 4 zł )!!!!! No i ja baran , święcie przekonany że to nadal Neostrada wyraziłem zgodę na zawarcie umowy . Po godzinie od rozmowy telefonicznej przyjechał kurier z umową . No i tu już moja wina , nie przeczytałem umowy ( ciągle byłem pewny że to neostrada w TPSA ) no i podpisałem tą nieszczęsną umowę . Dopiero po wyjściu kuriera ( ktory notabene był bardzo elokwentny i normalnie mnie zagadał ) przeczytałem dokładnie umowę i wtedy okazało się że ta firma to Centertel a umowa z TPSA zostaje zerwana . Natychmiast zadzwoniłem do TPSA że nadal chciałbym korzystać z ich usług , wyrażono na to zgodę a ponadto poinformowano mnie że mam 10 dni na odstąpienia od umowy z Centertelem . Jeszcze tego samego dnia na adres warszawski wysłałem list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i napisałem tam że zgodnie z przysługującym mi prawem odstępuję od umowy . Ciekaw jestem co z tego wyniknie . Z mojej strony to cholerny błąd bo przekonałem się że KAŻDĄ !!! umowę trzeba przed podpisaniem dokładnie przeczytać no ale z rozmowy z pracownicą tej firmy byłem przekonany że to TPSA ( bo tak się przedstawiła ) i byłem pewny że to przedłużenie umowy na Neostradę . Ale z drugiej strony to chamstwo podszywanie się pod pracowników TPSA i oszukiwanie klientów . Pozdrawiam wszystkich zrobionych w konia przez Centertel .
IJ / 83.5.218.* / 2009-06-04 21:06
Wszelka dokumentacje posiada PTK Centertel dzisiejsza Orange. Zeby zawrzec umowe z nimi trzeba bylo przedstawic dokument osobisty i 2 dokumnet ze zdjeciem. Nie prawda ze musisz placic. Zgodnie z art 6 k .c t o ty masz oboiwazek wyjasniac sprawe nie Intrum. Żadnej dokumentacji ci nei pokarza bo cala dokumnetacja jest przesylana w formie elektronicznej. Pierotny wierzyciel oswiadczyl ze zadluzenie jest wymagalne i wpisal sie na czarna liste telekomunikacyjna. Wystarczy ze ze sprawa pojdziesz na policje zglosisz fakt popelnienia przestepstwa i sprawe niech oni wyjasniaja. Orange pokarze umowe , sprawdza podpis dokumenty najakiego bylo podpisane bilingi i niech oni sie juz bawia z tym. Ty wez pismo o fajcie zgloszenia przestepstawa przelij Intrum i to wystarczy.
IntruM..!! / 213.134.135.* / 2009-03-26 11:00
HMM a byłeś moźe w Orange dowiedziec się i zobaczyc dokumenty umowy?? podpisując umowe z siecią orange jak i z innymi należy przedstawic dokument tożsamosci więc napewno jest xerro tego dokumentu wg mnie dług jest zasadny i firma windykacyjna nie musi przedstawic dokumentów monity są wystarczające wg prawa to orange ma ci przedstawic dokumenty dla mnie dług zasadny jak nie wyjaśnione do tej pory monity były ci wysyłane
53jaro / 93.105.86.* / 2008-12-17 21:54
Witam.To jest nękanie - i to jest karalne.Nie pierwsza firma porzadkujac swoje umowy "nietrafione" szuka naiwnych.Po sześci latach mało kto trzyma faktury opłat.Radziłbym skierować sprawę na drogę sądową.Powiadomić Urząd ochrony konsumenta ( na piśmie) o praktykach Centertelu.
Yolanthe / 94.209.27.* / 2009-09-02 15:35
Pomimo wielokrotnej prośby błagalnej o zablokowanie skradzionego nr telefonu,nie uczyniono tego i stałam się dłużniczką na 6 tys.zł w ciągu 2-3m-cy.
inny przykład:Zapłaciłam Centertelowi za pół roku z góry abonamentu za zmarłego ojca,okazując akt zgonu,nadal mnie nękają o zapłatę.JAK P
RZERWAĆ taką Ich działalność
?!!!!!!! Nie wiem co robić!Rzecznik przyznała mi rację,pracownicy Centertelu też!

Najnowsze wpisy