Forum Forum dla firmKsięgowość

Przelew bankowy do ZUS - ubezpieczenie zdrowotne.

Przelew bankowy do ZUS - ubezpieczenie zdrowotne.

Katarzyna S / 2013-03-18 22:06
Witam !

Wykonałam już przelewy do ZUS na poszczególne ubezpieczenia...jednak przy ubezpieczeniu zdrowotnym zapomniałam przelać tej końcówki 73 grosze - wpłaciłam równe 261 zł.

Zadzwoniłam do ZUS'u co w tym przypadku mam zrobić - Pani powiedziała mi żeby tylko dopłacić tą brakującą kwotę na konto - czy to wystarczy ? Czy muszę się przejść do ZUS'u i to jeszcze wyjaśnić pisemnie?

Z góry dziękuje za pomoc!
Wyświetlaj:
quens / 2013-03-19 11:47
skoro pani w zus ci powiedziala co masz zrobic to chyba wystarczy :) napewno bo itak jestes weryfikowana po numerze pesel wiec oni sobie policza co do grosika wiec nie martw sie :) a o swoje tez sie upomna :)
wiwan / 2013-03-19 09:59
Wystarczy w tym wypadku

- bo nie było błędu w deklaracji miesięcznej - jak rozumiem płaci Pani składki od minimalnych podstaw dla DG i składała deklarację tylko za 1 miesiąc.
- nie było też pomyłki kont (np. zdrowotne przelane na społeczne) - bo wtedy potrzebne byłoby pismo z wnioskiem o przeksięgowanie.
Katarzyna S / 2013-03-19 11:31
Nie, nie było pomyłki kont. Odpowiednie sumy przelane na odpowiednie konta, tylko na to zdrowotne zapomniałam o 73 groszach.


Błędu też nie było w deklaracji miesięcznej DRA.

Czyli nie muszę się martwić, że przerwą mi ubezpieczenie.

Dziękuje za odpowiedź.
wiwan / 2013-03-19 11:37
Przerwa ubezpieczenia ma znaczenie przy u. chorobowym, bo trzeba wnioskować o przywrócenie terminu albo ponownie odczekać 90 dni wyczekiwania.

Przy zdrowotnym zaległość nie powoduje przerwania ubezpieczenia ani utraty uprawnień do świadczeń NFZ.

Najnowsze wpisy