Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przełom w sprawie emerytur? PSL stawia nowe warunki

Przełom w sprawie emerytur? PSL stawia nowe warunki

Wyświetlaj:
Ceneo / 83.19.80.* / 2012-03-22 14:08
Nie wiem [a właściwie wiem] czy w tzw. reformie emerytalnej chodzi o reformę, czy raczej o to, aby wydłużyć aktywność zawodową tak, aby emerytur po prostu nie trzeba płacić w ogóle.
Reforma emerytalna winna przywrócić elementarne zasady sprawiedliwości społecznej w odniesieniu do prawa przejścia na emeryturę. Nie może być tak że jedni maja pracować do śmierci, a drudzy - uprzywilejowani mogą się śmiać.
W rzekomo systemie kapitałowym obowiązującym w Polsce od 1999 roku [ostatnia reforma]rząd nie powinien mieć nic do powiedzenia jeżeli zebrałem na swoim koncie odpowiednie środki.
Szerzej na ten temat:
Wymiar emerytury - dyskutujmy poważnie na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Dać Pawlakowi siana / 91.198.15.* / 2012-03-22 13:41
Pawlak to nawet swoją partię zadłużył na grube miliony, a jest ministrem gospodarki. Żenada!!!
We wszystkich tych negocjacjach o emerytury, ukrytą kartą przetargową jest umorzenie tego długu PSL. Żenada, że w takich warunkach ważą się losy naszych i emerytur. Sam jestem jeszcze młody (30 lat), mam małego synka. Mam nadzieję, że niedługo młodzi dojdą w tym kraju do głosu i wykopią wszystkich tych lamusów z Wiejskiej, przeżartych PRL'em. Po co nam tak naprawdę cała ta kosztowna szopka na Wiejskiej i prezydent, który nie spełnia nawet funkcji reprezentacyjnej? Powinniśmy sami decydować o własnym losie, to by była prawdziwa demokracja. Może w końcu obudziło by się te 50% znudzonych ludzi, którzy nie chodzą na wybory, bo uważają, że to bez sensu. Dać nam platformę internetową do głosowania i sami będziemy zgłaszać inicjatywy i głosować.
bsf / 46.45.103.* / 2012-03-22 14:01
W 2007 i 2011 roku młodzi POkazali co POtrafią i już wystarczy Polakom na długie lata.
Twój malutki dziś syn kiedyś Cię zapyta o to jak to się stało ,że Polska zadłużona jest na cały XXI wiek.
Dać Pawlakowi siana / 91.198.15.* / 2012-03-22 14:33
Niestety podziały przechodzą i na młodych. Na kogo może zagłosować ktoś u kogo w domu ze słowa drukowanego gościło na przykład tylko "Nie"? Ci młodzi, którzy dali się otumanić, może zrozumieli, że hasło "zabierz babci dowód" miało ukryty przekaz "zabierz babci emeryturę" i czegoś się nauczyli. Nie będę ich oceniał, niech sami se zrobią rachunek sumienia. Chodzi mi właśnie o te ukryte przekazy, manipulację rządzących, jest to wypaczenie demokracji. Jeśli tego nie zmienimy, nie wprowadzimy demokracji bezpośredniej, to mój synek pewnie zapyta mnie kiedyś w języku chińskim albo angielskim "Tato, co to była Polska?".
Buuu / 84.38.16.* / 2012-03-22 13:36
..a nie wiek emerytalny.
efvwefvwe / 89.72.164.* / 2012-03-22 13:42
Najlepiej zabrać 100% wynagrodzenia

POzdr
rth.witryna.info
bBuuu / 84.38.16.* / 2012-03-22 16:33
...po śmierci.
Pozdrawiam.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy