Forum Polityka, aktualnościKraj

Przepisy o ruchu drogowym. Ochrona pieszych jest u nas najsłabsza w Europie

Przepisy o ruchu drogowym. Ochrona pieszych jest u nas najsłabsza w Europie

Wyświetlaj:
ARTUR408883 / 185.28.248.* / 2015-05-08 21:01
Za granicą wejście na jezdnię bez ostrzeżenia jest karane gdyż ma charakter wtargnięcia i zagraża ruchowi kołowemu doprowadzając do wypadków . Nigdzie nie spotkałem się z prawem pierwszeństwa pieszych na jezdni .
T. / 31.61.140.* / 2015-05-09 20:42

Nigdzie nie spotkałem się z prawem pierwszeństwa pieszych na jezdni .

Pewnie mieszkasz gdzieś na wschodzie albo byłeś w Rosji i krajach podobnych ,sąsiednich.
Musisz się wybrać do krajów cywilizowanych ,za ocean,np: do Kanady itp.Tam dopiero zobaczysz co znaczy człowiek. Tam też zobaczysz jak się ludzie szanują nawzajem i jakie m.in. mają pierwszeństwo przy przechodzeniu przez jezdnię.
Ja, gdy byłem tam pierwszy raz dość już dawno ,gdy u nas Syrenki były luksusem to przed wejściem na jezdnię,kierując się polskim zwyczajem stałem jak idiota i czekałem aż auta przejadą, a oni zatrzymali się przed przed przejściem i czekali aż ja przez jezdnię przejdę ...
ARTUR408883 / 185.28.248.* / 2015-05-09 21:10
Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Na pasach u nas pieszy ma pierwszeństwo tak jak na świecie , nowe prawo dotyczy całości jezdni czyli tak jakby samochód miał prawo bez ostrzeżenia wjechać na chodnik . Już obecnie większość cwaniaków wymusza ubezpieczenia jeśli nie ma świadków że bez ostrzeżenia wskoczyli na samochód nie sygnalizując nawet ręką / kultura pieszego / iż ma zamiar wejść na pasy . Należy rozróżnić wtargnięcie pod koła od przechodzenia na pasach , niestety nowe przepisy tego nie regulują tak jak na świecie m.in. w Anglii czy Francji .
irolemigrant / 95.83.253.* / 2015-05-09 03:03
W Irlandii jakbys chciał wiedziec pieszy który ma zamiar wejsc na przejscie -jest bogiem i kazdy kierowca staje ale to kazdy . Pozatym masz obowiazek uwazac czy przypadkiem pieszy nie wyłoni sie spomiędzy zaparkowanych aut. Nie zauwazysz go -twoja wina.
Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy / 77.254.102.* / 2015-05-09 10:22
W Australii gumowe chodniki wokół pabów budują,żeby po wyjściu mordeńki nie rozbić o beton.Tym mogli się zająć nasi specjaliści od karania obywateli.:)))
sisi46 / 31.41.236.* / 2015-05-08 20:58
A moze by tak pomyslec o wlasciwym oswietleniu przejsc dla pieszych? O zapewnienie widocznosci pieszego? O wyszkoleniu pieszych, by zrozumieli, ze cudow nie ma. Samochod w miejscu sie nie zatrzyma. Kierowca musi miec czas na reakcje. Nie ma cudow - powtarzam: na jezdni potrzebna jest kultura. A zanim sie zacznie zmieniac przepisy moze warto egzekwowac juz istniejace?
Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy / 87.205.36.* / 2015-05-08 16:13
A kto spowodował myślenie pieszych, że samochód w miejscu stanie? Tylko u nas włażą na jezdnię nie patrząc na kierowcę. Pewno im zbrzydło życie na wyspie zielonej.
T. / 31.61.140.* / 2015-05-09 20:45
Oprócz umiejętności trzymania kierownicy w rękach należy jeszcze myśleć gdy nią kręcimy w czasie jazdy.
sisi449 / 89.228.23.* / 2015-05-08 20:00
A pieszy będzie sobie stał na chodniku, ja z nim do usr...j śmierci. Ja ruszę i pieszy wejdzie. Tylko idioci wymyślają takie wariacje.

Najnowsze wpisy