Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Przerejestrowanie auta, a rozwiązanie umowy OC

Przerejestrowanie auta, a rozwiązanie umowy OC

lut / 87.205.151.* / 2008-11-22 10:26
Witam,
kiedy auto zmienia własciciela, i następuje zmiana rejestracji to teoretycznie następuje rozwianie umowy OC. ( wyciąg z ustawy)
Tylko jak to się ma ( rozwiązanie ) do wypowiedzenia (termin 30 dni).
Czy towarzystwo dostając zawiadomienie od sprzedawcy, o zmianie właściciela, może przedłużać w nieskończoność starą polisę?
Czy przedstawienie faktu nowej rejestracji, (przed którą samochód został ubezpieczony w zupełnie innej firmie) jest podstawą do wycofania roszczeń o niezapłaconą, odnowioną na 12 miesięcy ( ale pół roku po przerejestrowaniu) "starą "polisę ?
Czy w momencie gdy Towarzystwo automatycznie przedłuża polisę na 12 miesięcy, ma obowiązek przesłać dokument : nową polisę i wezwanie do zapłaty składki? W jakim czasie? Czy listem poleconym?
Czy rejestrując na nowo auto po zakupie mam obowiązek zgłosić to do T.U.?
Skoro po sprzedaży auta jest obowiązek nowej rejestracji w ciągu 30 dni, to w jaki sposób TU może przedłużać roczną umowę na starych warunkach po 6 miesiącach?
Dziękuję, jeżeli ktoś może coś mi podpowiedzieć.
Wyświetlaj:
eraaaaa / 94.254.145.* / 2018-07-03 16:06
Bardzo fajnie działa ubezpieczamy-auto.pl, mają ważne oferty, nie przesłali mi raportu z jakimiś przestarzałymi informacjami. Można u nich już faktycznie sobie tych polis trochę zestawić bo biorą pod uwagę ponad dwadzieścia, także ja bym fizycznie nie dał rady tyle sobie samemu przeanalizować.
ktosik / 213.158.199.* / 2009-10-28 20:45
"„Art. 28. [Wypowiedzenie umowy]
1. Jeżeli posiadacz pojazdu
mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem
okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi
na piśmie zakładu
ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się,
że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy,
z zastrzeżeniem ust. 2.



2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku
powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:

1. nie została opłacona w całości określona w
umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku
cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie
działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego
ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2. w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń,
ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń
albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości
lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku,
o którym mowa w art. 98 ust. 2."
skubany / 83.24.154.* / 2008-11-25 12:57
ktos tu chyba padl ofiara podwojnego OC?troche ostatnio czytam na ten temat i powiem Ci kolego ze nie jestes jedyny, jedno co moge doradzic to nie zmieniac ubezpieczyciela, jak kupilem golfa III w 3 miesiace temu to link4 dal mi znizke, na wszelki wypadek sprawdzalem tez innych i powiem Ci ze oni mieli najnizsza cene, poki co nie mialem jeszcze zadnej stluczki wiec nie wiem jak u nich jest z wyplatami, slyszalem tylko od znajomego ze jemu nie okroili tego wcale....ktos inny tez mzoe to potwierdzic???
kominek / 83.24.170.* / 2008-11-24 16:41
Jak się sprzedaje samochód to trzeba zawsze wypowiedzieć umowę żeby umowa się nie przedłużała automatycznie i nie naliczali ci składki. Nie dawno kupiłem samochód i sprzedający od razu mi powiedział ze jutro składa wypowiedzenie oc. Wiec się ubezpieczyłem w PZU bo nie można mieć samochodu bez OC z tego co wiem.
grzesiek79 / 87.204.64.* / 2008-12-07 13:08
w momencie sprzedaży samochodu sprzedający ma 30dni na powiadomienie Towarzystwa Ubezpieczeniowego o wypowiedzeniu umowy. W momencie wypowiedzenia umowy przez sprzedającego sprawa nie jest jeszcze do końca załatwiona, w tym momencie umowa ubezpieczeniowa przechodzi z automatu na nabywcę samochodu ( na podstawie danych z umowy kupna-sprzedaży), ten z kolei ma 30 dni na wypowiedzenie umowy. Samochód jest przez ten okres objęty ubezpieczeniem OC wykupionym przez sprzedającego. Jeżeli nie minął jeszcze miesiąc to radzę jak najszybciej wypowiedzieć umowę. Powodzenia.
martexxxx / 83.238.13.* / 2009-11-02 18:44
umowe może wypowiedziec TYLKO kupujący. A jeśli chodzi o polisę można na niej jezdzic do końca trwania wraz z umową kupna-sprzedaży, bądz dokonac rekalkulacji i ewentualnie dopłacić różnicę w skladce co sie NA PEWNO bardziej opłaca niż wypowiedzenie starego OC i zawarcie nowego
Pozdrawiam:)
lut / 87.205.151.* / 2008-11-24 22:59
UWAGA! To kupujący musi wypowiedzieć umowę najlepiej w 30 dni, i dopiero wtedy sprzedający może wycofać składkę. Jeżeli nie wypowie się składki w dni 30 obowiązuje do końca. A potem znów się przedłuża jeżeli kupujący dalej trwa w nieświadomości!!!
MARCIN>P / 80.54.146.* / 2008-11-22 17:51
tak czy inaczej wydaje mi sie ze w kazdej sytuacji powininno sie zawiadomic ubezpieczyciela ze jest zmiana wlasciciela, tym bardziej ze nastepuje rekalkulacja i mozna domagac sie jakiegos zwrotu dla siebie......
dzwon / 83.24.172.* / 2008-12-09 10:05
mam podobne zdanie, powinno sie poinformowac ubezopieczyciela o zmianie wlasciciela, tym bardziej ze tzw rekalkulacja i tak nas nie minie, bo przy przedluzaniu na nastepny rok i tak sie zorientuje i wtedy nam kaze zaplacic - no ewentulanie oddac o ile masz wiecej znizek niz poprzedni wlasciciel....
bompa / 83.5.221.* / 2008-12-10 12:08
Zawsze przy zmianie właściciela trzeba wypowiedzieć umową ubezpieczenia bo inaczej obciąża cię kosztami. A tak swoja droga jak się ubezpieczasz teraz pierwszy samochód w pzu to dostajesz 25% zniżki wiec zapłacisz sporo mniej. Tym bardziej ze od niedawna można mieć więcej niż jedno oc na samochód wiec trzeba pilnować zrywania umów.
rths / 62.233.216.* / 2011-03-01 09:55
a jak dlugo trzeba czekac za zwrotem ubezpieczenia za 2 miesiace?
aaudytor / 2011-03-08 19:43 / Bywalec forum
Pytanie do ubezpieczyciela gdzie jest polisa wykupiona.

Najnowsze wpisy