Forum Polityka, aktualnościKraj

Przesiedleniec odzyska ziemię po 40 latach?

Przesiedleniec odzyska ziemię po 40 latach?

Money.pl / 2014-02-16 10:52
Komentarze do wiadomości: Przesiedleniec odzyska ziemię po 40 latach?.
Wyświetlaj:
ździcho kuźwiak / 87.204.223.* / 2014-02-17 09:48

Przesiedleniec odzyska ziemię po 40 latach?


Grunt utracił po tym, jak w latach 70. wyjechał do Niemiec

No to jak? Przesiedleniec, czy sam wyjechał? Jeżeli to drugie, to sam sobie zaniedbał swoje sprawy. Przez 40 lat go nie obchodziły, teraz go obchodzą...
chichot dona / 5.60.160.* / 2014-02-16 15:32
Ciekawe czy polskie odpowiednie instytucje czy urzędy sprawdziły czy owi przesiedleńcy (ojciec, syn - rodzina) dostali odszkodowanie od władz niemieckich za pozostawiony majątek w Polsce?
jeżeli takie odszkodowanie dostali to ich roszczenia względem pozostawionego majątku w Polsce są bezzasadne.
Ciekawe .. wszak to podstawowa okoliczność i od tego powinno zacząć się wszelkie procedowanie czy procesowanie.
rywert / 83.7.247.* / 2014-02-16 12:57
Cz jeses u siebie , oto kwestia podstawowa jak obywateli. Zaczynam watpic w o'dpowiedzialnosc postepowcow. Ale to nie, koniec ich bledow,
tomcio_paluch / 2014-02-16 12:12 / Bywalec forum
Jeszcze w końcówce lat 70. wyjeżdżali z ojcowizny. Jakaż to musiała być straszna decyzja. Nie zrzekli się polskiego obywatelstwa, czuli się Polakami. Dziś wracają, chwała im. Byli to wspaniali, pracowici, oddani Polsce ludzie. Ja wiem, że oni teraz będą szykanowani, ze zwykłej ludzkiej zawiści. Ja tu się urodziłem, rodzice byli przyjezdnymi, powojennymi migrantami, ale doskonale pamiętam tamte czasy. Utworzenie "księstwa Łańskiego". Wypędzanie Polaków mieszkających wokół tego księstwa: Orzechowo, Pluski, Rybaki, Ząbie, Chaberkowo, Stara i Nowa Kaletka itd., aby komunistycznym kacykom nadawać prawa do zajęcia tych opuszczonych gospodarstw. Ci, co zrzekali się obywatelstwa polskiego nie mają już ochrony prawnej, ale wielu Polaków chce wrócić. Bądźmy sprawiedliwi, to własność ich przodków. Szanujmy prawo własności, pozbądźmy się komunistycznego sposobu sądzenia właścicieli (kułaków). W tamtych czasach musieli się naprawdę pokoleniami tego dorabiać i to zwykle ciężką pracą, bo te tereny nie są lessami, przeważa V czy nawet VI klasa ziemi.
ździcho kuźwiak / 87.204.223.* / 2014-02-17 09:57

Dziś wracają, chwała im.

Za co? Za to że pojechali trzepac kasiorę na tureckich ciuchach, podczas gdy ci co zostali, byli internowani, więzieni, torturowani a nawet zabijani? Mówię tu o przełomie 70/80 w tym o stanie wojennym. Teraz wracają na gotowe, bo już po wszystkim, spokój, sielanka? I za to chwała im, cwaniakom?
@@@ / 37.209.132.* / 2014-02-16 13:53
Masz racje "badzmy sprawiedliwi" i zwrocmy uwage ze ci pozni przesiedlency razem z obywatelstwem niemieckim dostali od rzadu niemieckiego odszkodowanie za pozostawiony w Polsce majatek.
Nie powinni wiec dzisiaj starac sie o zwrot czegos za co odszkodowanie juz dostali.
@@@ / 93.154.140.* / 2014-02-16 11:01
Czy pan Bolewski oddal juz odszkodowanie jakie dostal o rzadu Niemiec za majatek utracony w Polsce po wyjezdzie do Niemiec?
m-53 / 95.49.183.* / 2014-02-16 11:22
1. Skąd wiesz, że dostał?
2. Komu miałby oddać?
3. Czemu się martwisz o rząd niemiecki?
@@@ / 37.209.132.* / 2014-02-16 13:45
ad 1. Kazdy pozny przesiedleniec dostal.
ad 2. Rzadowi niemieckiemu. Swego czasu nawet rzad niemiecki takich zwrotow wymagal po wejsciu Polski do UE.
ad 3. Nie o niemiecki tylko polski sie martwie a wlasciwie o nasze kieszenie bo rzad bedzie placil z naszych kieszeni odszkodowanie komus kto takie odszkodowanie juz dostal od rzadu niemieckiego.
m-53 / 95.49.183.* / 2014-02-16 10:52
Zdecydujcie się redaktorze
przesiedleniec czy przesiedleńca. Przecież to nie obojnak
humer / 89.229.4.* / 2014-02-16 11:49
Obojnak! Polsko-niemiecki! I żaden przesiedleniec, nikt go nie przesiedlił, facet wyemigrował na owczarka niemieckiego. W tamtych latach to było masowe cwaniactwo, decyzja była w pełni świadoma. Tu musiał się zrzec swojej własności a tam dostawał kaskę. Niemcy płacili, bo dzięki takim cfaniakom nabywali alibi dla swoich pretensji i dla ziomkostw. Co do wyroku niezawisłego sądu... przypomina się sędzina z olsztyńskiego, która popełniła samobójstwo bo wpadła z łapówkarstwem. A brała wszystko jak leci, w tym nawet pęta kiełbasy, słoik miodu i woreczek orzechów. Taaaaa... sprawiedliwość jest zagmatwana jak paragraf...
m-53 / 95.49.183.* / 2014-02-16 12:50
Nie denerwuj się. Moje pytanie dotyczyło wyłącznie języka polskiego.
Przesiedleniec odzyska

i dalej
dotyczącej b. przesiedleńcy,

i ponownie
były przesiedleńca Jan Bolewski


P.S.
Ładną ksywkę sobie wybrałeś - humer - sprawdź kto to był.
humer / 89.229.17.* / 2014-02-16 17:44
Uważasz, że nie wiem. To pycha.
tomcio_paluch / 2014-02-16 12:22 / Bywalec forum
Stwierdzenie, że wyjeżdżali dla kasy jest żenujące. Znam wiele przykładów gnębienia, nazwijmy to "tutejszych". Materiały budowlane były na zapisy w gminie. Takim się ich na ogół nie przydzielało. A parcie wówczas komunistycznych władców na tereny rekreacyjne było wielkie. "Zachęcało" się ich więc do wyjazdu.
rywert / 83.7.247.* / 2014-02-16 13:01
Masz racje to spolka Miller iprezyde,nt Kwasniewmski sa spadkobiercami te,go dra nstwa. Ich matczyna partiaPZPR wyrzucala ludzi z Warmii i Mazur.Ale tym szlbierzom polszczyzny nadal wmierzy lud..
josef zawila / 84.135.106.* / 2014-02-16 12:20
Slyszalem i czytalem juz rozne banialuki ale takich jeszcze nigdy jak wy tu wypisujecie.
jest obojetne czy ten pan ma podwojne czy tez pojedyncze obywatelstwo i prawo wlasnosci jest rzecza swieta. Nikt nie ma prawa sprzedawac czyjes nieruchomosci i tylko jedyna Polska nie ma tego uregulowanego i beda z tego wielkie problemy. Ludzie maja prawo do swojej wlasnosci i obojetnie gdzie wyemigrowali. To samo dotyczy Zydow, ktorzy musieli wyemigrowac. Przesiedlency mieli swoje
prawa w Niemczech i nikogo to nie obchodzi ile dostawali KASY. To sie im nalezalo. Ja rowniez do nich naleze i mam sprawe wlasnosci pozostawienia domu z ogrodem. Nikt nie ma prawa przejecia i to nie
byla zadna wojna, aby sie wtargneli ludzie z karabinami, ale skoro ktos wyjechal do Niemiec na stale, to
nie ma znaczenia wogole czy wroci czy pozostanie w Niemczech. On tego nie sprzedal nikomu i skoro Skarb Panstwa tego nie przejal ( podobnie jak jest u mnie) to Sad rejonowy nie ma innego wyjscia
jak przyworcic i zwrocic kazda nieruchomosc wlascicielowi. Ja rowniez dostane to z powrotem, bo to
jest swiete prawo wlasnosci. jakim prawem ma sobie pan burmistrz jakiegos urzedu partycypowac
i sprzedawac cudza wlasnosc ??? To jest przestepstwo. Przywlaszczenie cudzego mienia poniewaz schowal te pieniadze do wlasnej kieszeni - tak bylo u mnie i tego nikomu nie zycze.
panstwo polskie musi sie z tym liczyc, ze my musimy otrzymac swoje nieruchomosci z powrotem
i nie ma zadnych innych wyjsc !!! bedziemy sie domagac i bedziemy wracac, a jak nie my to nasze dzieci.
Ten problem ma obecnie polski rzad i wobec wielu tysiecy obywateli.
lacze pozdrowienia i do zobaczenia w Sadzie co oznacza, ze pociagnie to za soba fale roszczen
i to jest na calym swiecie rzecza swieta. PRAWO WLASNOSCI. Nie licza sie zadne inne dyskusje.
josef-zawila@freenet.de
humer / 89.229.17.* / 2014-02-17 13:16
Liczą się, liczą, sprawdź tu - "Oboje występowali wspólnie z Haliną Martinową z pozwem przeciwko Skarbowi Państwa o zwrot zagrabionego majątku. Bezskutecznie. Ostatnio generał podobno przepisał dom na swoją córkę…" (http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4742).

Można? Można! Raus, i tyle :) Ale ten rozgrzany sąd coś sobie wykoncypował.
humer / 89.229.7.* / 2014-02-23 15:03
uzupełnienie dla miłośnika własności - "Pałace Yuanmingyuan zostały doszczętnie zniszczone i obrabowane przez wojska brytyjskie i francuskie w 1860 roku podczas II wojny opiumowej.

Według zawartego porozumienia, we wrześniu 2014 roku siedem marmurowych cokołów ze zbiorów Muzeum Kode zostanie przekazanych Uniwersytetowi Pekińskiemu, gdzie będą eksponowane.

Artefakty pozostaną w Pekinie na stałe, ale - jak uzgodniono - nadal będą własnością norweskiego muzeum"

Wypisz wymaluje ten przypadek; złodziej żąda uznania jego własności. Połowa szwedzkich zabytków, to łupy z Polski, a ten tu josef bredzi coś o własności. Paszli won!
@@@ / 93.154.221.* / 2014-02-16 19:53
Znaczy odszkodowanie za pozostawiony majatek pan dostal a teraz stara sie pan o zwrot majatku za ktory odszkodowanie ma pan w kieszeni.
To sie nazywa chorobliwa zchlannosc i prawo wlasnosci nie ma z ty nic wspolnego.

Najnowsze wpisy