Forum Forum prawnePracy

przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego

przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego

sall / 2011-06-15 09:26
chciałem zapytać czy mogę bez konsekwencji odmówić pracodawcy przesunięcia terminu urlopu? okazuje się że w okresie zaplanowanych przeze mnie wczasów będą pewne wdrożenia w firmie i teraz pracodawca mówi że muszę być obecny, a ja mam już wszystko opłacone z góry, czy w takim wypadku mogę się nie zgodzić?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-06-15 10:36
Pracodawca może zmienić termin urlopu w sytuacji szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy, jak opisuje to art. 164 § 2. KP.
Warunkiem jest by sytuacja ta była nie do przewidzenia w czasie ustalania terminu urlopu, a brak tego konkretnego pracownika zagrażał prawidłowemu funkcjonowania firmy w tej niespodziewanej sytuacji.

Nawet gdy takich przesłanek nie ma, zmiana terminu jest dla pracownika jednak poleceniem służbowym, którego co do zasady nie może odmówić, jednocześnie przed PIP lub sądem pracy domagać się pierwotnego terminu z powodu niezasadności tej zmiany.

Przyjmuje się, że pracownik ma prawo żądać w takiej sytuacji zwrotu poniesionych kosztów już zaplanowanego urlopu. Nie wynika to z art. 164, stosuje się w orzecznictwie zasady takie jak z odwołaniem z już trwającego urlopu- czyli z art. 167.

Może ten argument użyty wobec pracodawcy pozwoli mu uznać, że jednak nie jest Pan/ Pani niezastąpiony/a :-)
sall / 2011-06-15 11:42
ale właśnie o to chodzi, że ja tam będę zupełnie zbędny tak naprawdę, a mój pracodawca to po prostu z natury złośliwy człowiek... zastosuję argument zwracania kosztów, ale obawiam się że i to nic nie da...
szklarek / 2011-06-15 12:06
No więc pracodawca tym przesunięciem łamie prawo pracy, Pan ma podstawy do skargi do PIP,związków, sądu pracy. Jeśli nie jest to jedyna taka sytuacja wobec Pana, są inne - jest to nawet podstawą rozwiązania umowy przez Pana bez wypowiedzenia w trybie art. 55, par. 1-1 KP.
Tak, wiem, to żadna pociecha.....
Ps. argument o kosztach- owszem pewnie w tej sytuacji nic nie da jeśli chodzi o zmianę decyzji, natomiast w razie jej niezmienienia- zdecydowanie, na piśmie, należy się domagać zwrotu kosztów, o ile takie już zostały poniesione lub poniesione zostaną i da się je udokumentować.
sall / 2011-06-15 12:08
a jak takie pismo powinno wyglądać, jest na to jakiś wzór? mam je zanieść do kadr?
szklarek / 2011-06-15 12:35
Wzoru nie ma. Tak, do kadr, kierownictwa, najlepiej z potwierdzeniem odbioru, gdyby przyszło do konfliktu. Z wykazaniem tych kosztów, również po stronie rodziny- np. przebookowania biletu żony czy kosztu niezwracalnego biletu żony.

Tu jeszcze artykuł. Dotyczy odwołania z urlopu, ale jak napisałem kwestie w orzecznictwie są traktowane identycznie;

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kiedy;szef;moze;odwolac;pracownika;z;urlopu,25,0,460313.html

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/urlop;wypoczynkowy;planowanie;odmowa;przerwanie,201,0,247497.html
sall / 2011-06-15 13:26
to wystarczy jak napiszę coś na ten kształt:
do dyrektora...
zwracam się z prośbą o zwrot kosztów podróży, która miała odbyć się wtedy i wtedy, ale ze względu na przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego musiała zostać odwołana. Poniesione przeze mnie koszta to... ?
Nie bardzo wiem jak to napisać, a coś czuję że będzie to faktycznie konieczne
tapar / 2011-06-16 09:34
wydaje mi się że ta forma będzie odpowiednia

Najnowsze wpisy