Forum Forum prawneCywilne

przeszukanie samochodu

przeszukanie samochodu

checio / 2013-02-22 09:14
Jechałem ostatnio w nocy koło godziny 3 w nocy i zostałem zatrzymany przez nieoznakowany samochod policyjny. Dokonali rytunowej kontroli a nastepnie zaczeli przeszukiwac samochod w poszukiwaniu srodkow niedozwolonych. Czy bylo to legalne z ich strony ?
Wyświetlaj:
spidi_gonzales / 2013-06-14 12:45
Policjant może przeprowadzić kontrolę osobistą kierowcy lub pasażerów, zaglądać do bagażnika i sprawdzać zawartości bagażu wyłącznie w sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia karalnego czynu zabronionego. Nieodpuszczalne są tym samym rutynowe kontrole osobiste lub przeglądanie bagażnika każdego zatrzymanego pojazdu. Kontrolę osobistą przeprowadza się również w celu odnalezienia dokumentu tożsamości, jeżeli osoba kontrolowana odmawia jego okazania. W praktyce działań policji uzasadnieniem naruszenia twojej prywatności może być także konieczność zabezpieczenia lub ujawnienia dowodów popełnienia czynu zabronionego, własne spostrzeżenia policjantów poczynione w czasie patrolu, pozyskanie informacji operacyjnych wskazujących na niezgodne z prawem działanie, a także pośredni związek z zaistniałym już czynem zabronionym np.: twoja obecność w pobliżu miejsca włamania.
.!!!!!!!!!!!. / 81.190.61.* / 2013-03-11 13:45
Przecież mieszkasz w kraju policyjnym ...
Natomiast w nieoznakowanym samochodzie wyglądającym jak każdy inny, mogą być potencjalni przestępcy chcący ukraść mi samochód.
dzozefs / 2013-02-22 12:02
przeszukanie samochodu przez policje jest legalne, wydaje mi sie ze nie musza miec konkretnego powodu, moga dzialac profilaktycznie i zapobiegawczo przeciwdzialac np. narkomani i rozprowadzania narkotykow
nic_nie_wiem / 2013-03-11 13:03
dokladnie jesli byl to jeszcze nieoznakowany samochod to tymbardziej, mogl to byc wydzial do zawlczania narkomani i walka z dilerami . oni lapia losowo samochody w nocy i moga przetrzepac i Ciebie i samochod.

Najnowsze wpisy