Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów frankowych. Belka: To jest pomysł z piekła rodem

Przewalutowanie kredytów frankowych. Belka: To jest pomysł z piekła rodem

Wyświetlaj:
19ja / 217.153.112.* / 2016-01-20 14:46
Czy to ten belka co chciał dodrukować pieniędzy żeby pomóc PO wygrać wybory!!?? Cy te dranie nie mają wstydu żeby robić za autorytet kiedy wiadomo że jest zwykłym malwersantem. W jakim kraju ja żyję? Jedni piszą ustawy pod konkretne zamówienie /SLD wel PZPR/, Minister donosi biznesmenowi że prowadzone są działania operacyjne służb antykorupcyjnych czając się nocą po hotelowych korytarzach, Sędzia który planuje rozprawę pod dyktando pana Arabskiego, Minister który zleca podpalenie budki strażnika pod ambasadą Rosyjską podległym mu służbom /pytam się w jakim celu?/. Drzewiecki handlujący ustawami - tak panie Drzewiecki Polska to dziki kraj dzieki takim właśnie ludziom jak Pani Belka.
:/ / 89.68.184.* / 2016-01-20 14:36
Oczywiscie, że bankowcy będą przeciwni pomocy frankowiczom, nie po to robiono ten cały przekręt na ludziach, by teraz na tym nie zarabiać.
Belkowski45 / 95.51.116.* / 2016-01-20 14:29
Dziękujemy ci Jarosławie - bardzo nam pomogłeś w spłacie kredytów frankowych . Jesteś wielki , nikt nie dokonał takiego skoku ceny franka w jedną noc jak TY WIELKI ORLE !
off666 / 78.10.114.* / 2016-01-20 14:22
merytoryczna odpowiedź na bajdurzenie belki: http://tvn24bis.pl/wiadomosci-walutowe,77/marcin-gomola-odpowiada-prof-belce-to-myslenie-konika-polnego,612305.html
elica / 91.90.160.* / 2016-01-20 14:44
Super wypowiedź! Właśnie takich merytorycznych wypowiedzi potrzebujemy, a nie bajdurzenia opłacanych trolli bankowych.
D. / 84.10.8.* / 2016-01-20 14:20
Kredyty we frankach to tylko połowa medalu. Dużo weselsze są tzw. kredyty w złotych indeksowane kursem frankach (albo nawet kursem sprzedaży franka ustalanym przez dany bank). W tym ostatnim przypadku radzę udać się do prawnika - według naszego prawa taka klauzula jest z mocy prawa nieważna. A biorąc pod uwagę, że reszta umowy mówi o tym, w jaki sposób jest oprocentowany kredyt (a reszta umowy jest ważna) i mówi o LIBOR franka, a nie złotówki, to sytuacja dla kredytobiorcy jest o wiele lepsza, niż by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Serio radzę udać się do prawnika i zapytać o szczegóły.
zxvxzc / 94.254.147.* / 2016-01-20 14:18
kiedys ktos powiedział"obyś zdechł czerwony psie na koszernej smyczy banksterów"
~Aniela / 83.21.12.* / 2016-01-20 14:17
a dlaczego nie zniosą tzw. podatku Belki - pracuję w budżetówce - pensja moją jest obłożona różnymi podatkami - pieniądze wpłacone do banku a tu z moich poborów potrącany jest jeszcze podatek Belki - dlaczego np. kiedyś miałam zysk 0,01 i podatek -0,01 czyli zero - śmiech na sali
ol / 78.88.229.* / 2016-01-20 14:16

Nie ma żadnego powodu ekonomicznego i społecznego przede wszystkim, żeby się tym zajmować. Ludzie, którzy wzięli te kredyty spłacają je w sposób rewelacyjny - powiedział Belka.

Pan zapomniałeś panie Belka, że to między innymi za pańskim przyzwoleniem zostały wprowadzone ustawy zezwalające bankom zachodnim okradanie społeczeństwa w białych rękawiczkach. Owszem ludzie spłacają kredyty we frankach ograniczając nawet swoim dzieciom wydatki na jedzenie. Niestety spłacać muszą, bo jak nie to komornik zabierze im mieszkanie. To właśnie rząd, w którym pan byłeś zachęcał ludzi do zaciągania kredytów a teraz wszystkie rządy odsuwają się od obywateli. Kredytobiorca został sam i nikt nie kwapi się z pomocą. A takie panisko jak Belka, który od lat żyje na koszt państwa wygłasza takie tyrady. Na ośmiorniczki dla pana zawsze starczy, bo pan zawsze ulokuje się przy władzy. Niedobrze mi się robi jak na pana patrzę niech pan lepiej nie pokazuje się w mediach.
~Anna / 83.21.12.* / 2016-01-20 14:14
co wy ludzie z tą pomocą ... nikt za nikogo nie będzie spłacał kredytów - tu chodzi tylko o przewalutowanie "toksycznych kredytów" o których banki doskonale wiedziały i to one przez lata doiły nasze kieszenie (kredyt 260 tys. w 2007 r. i po 9 latach spłaty 278 tys. stan na styczeń 2016 r.)
tititi / 212.244.46.* / 2016-01-20 14:23
Ale dla pełni obrazu warto zaznaczyć że w 2011 roku złotówkowicze którzy zaciągneli kredyt w tym samym czasie co Pani płacili wyższe raty niż Pani teraz z powodu stóp procentowych na poziomie 5%!!!! Im nikt nie pomagał.... Zgadzam się że jest problem z pozostałym do spłaty kapitałem, ale na pewno nie z ratami miesięcznymi.
josef80 / 158.75.35.* / 2016-01-20 14:37
Masz rację i tego ludzie właśnie nie widzą. Problemem nie są raty jako takie na teraz tylko kapitał do spłaty, który ciągle rośnie. Oczywiście można założyć, że spadnie, ale co raz mniej w to wierzę, patrząc na to jak zachowuje się świat. Odwrotnie, wszystko idzie w kierunku kryzysu, kiedy to PLN straci jeszcze mocniej. I wtedy będzie już za późno jak ludzie skończą z milionowymi zadłużeniami. A kredytów mamy w polsce 500.000, średnia wartość takiego kredytu to 220.000 zł, które w zależności od kursu CHF w dniu umowy, wzrosło do 300 - 400.000 zł i to po długoletniej spłacie. Przy takim kredycie w jeden dzień po obniżeniu ratingu Polski, kredyt zwiększył się o kolejne 7.000 PLN do spłaty. I to jest problem.
BELKA666 / 185.15.81.* / 2016-01-20 14:08
BELKA TO ID** NIE ROZUMIE ZASAD EKONOMII.
1/ KREDYT HIPOTECZNY NA 35 LAT - TO NIE GIEŁDA - tak namawiali bankowcy mówiąc, że krós sie ,może whachać do 20%
2/ Poza tym PKB urośnie jak frankowcy wydadzą PLN w kraju zamiast wytransferować zyski za granicę.
3/ Zapytajcie go czy banki ukartowały wszystko już wszystko w 2008 przewidzieli i zaksięgowali??? Bo jak udzielili kredytu przy 2,0 zł w 2008 za 1 CHF to chyba nie liczyli na zystki 100% plus normalne odsetki??? A MOŻE JUŻ LICZYLI i manipulują kuresem jak GOLMAN SACHS??

4/Proszę zadajcie pytanie banksterów. Na co liczyli (na jakie zyski, oprócz normalnego oprocentowania marża 1-2% dla kredytów hipotecznych na 35 lat) w momencie udzielania kredytów przy kursie CHF 2,1 ?
Wtedy będziemy mogli powiedzieć czy działali w złej wierze. A jeżeli nie kalkulowali extra zysków z tytułu różnic kursowych -TO NIE MAJĄ ŻADNYCH STRAT.

5/Przy 3 zł za CHF było 7MLD straty przy 3,50 było 20 MLD przy 4,10 jet 50MLD za chwile będzie 100MLD przy 5 zł za CHF.
hpania / 89.71.103.* / 2016-01-20 14:17
To cieszę się, że mamy ciebie,. Jak przeczytała, że Belka nic nie wie o ekonomi, to już nadziei nie widziałam. Odetchnęłam. No i widzę tu wypowiedź nowego prezesa nbepu. Gratulacje.
liberał-antybank / 158.75.35.* / 2016-01-20 14:08
Panie Belko, a ile kredytów w CHF obecnie jest powyżej wartości nieruchomości, która ten kredyt zabezpiecza? Dla banku generalnie nie ma problemu, bo prawo jest takie, że Kowalski odpowiada całym swoim majątkiem, więc w przypadku problemów, bank będzie ścigał go przez całe życie. A problem społeczny i gospodarczy jest. 500.000 polskich rodzin zamiast wydawać kasę na konsumpcję, wydaje ją na banki lub zbiera na poduszkę bezpieczeństwa w razie jakby stała się totalna katastrofa. Ja sam mam taki kredyt, moja pensja netto wzrosła 4x od momentu gdy zaczynałem pracę (te 10 lat temu) jednak moja konsumpcja jest ciągle na tym samym poziomie! Czemu? Bo chcę jak najszybciej pozbyć się toksycznego kredytu...tylko im dłużej zbieram, tym wiecej mam do spłacenia, bo CHF ciągle rośnie. I tak zamiast uzbierać 180 tys (zakładając sensowny spadek wartości PLN), w tym momencie aby pozbyć się kredytu muszę uzbierać 290 tys. Ktoś liczy? 110 tys złotych które po prostu mógłbym przehulać, muszę zapłacić bankowi. Myślicie, że to dobre dla Was? Dla rozwoju państwa? A mamy 500.000 rodzin z takimi kredytami. Czy pan Belka umie to sobie przeliczyć? Niestety kredyty walutowe okazały się błędem, na który namawiali politycy, namawiały banki. Oczywiście nie usprawiedliwiam kredytobiorców, ale już dawno nasze Państwo pokazało, że obywatela ma głęboko w poważaniu i skłonna jest kosztem obywateli zarabiać na słupki statystyczne.
darek fsfs / 83.10.168.* / 2016-01-20 22:21
No to jest faktycznie tragedia z waszej winy ale tragedia i współczuję. Dziwię się że Państwo nie analizuje tego jakoś bardziej. Może faktycznie powinniście przewalutować i zatrzymać wzrost. Ale to powinno Państwo zwołać specjalistów i codziennie oceniać sytuację. Jak na razie to zł się osłabia. Mało powiedziane leci na pys...
Nemo1007 / 31.179.132.* / 2016-01-20 14:12
Ale nie zajmujesz się finansami pracodawcy? J. tak, to mu nie zazdroszczę,,,
jaga884 / 188.192.36.* / 2016-01-20 14:03
Dzisiaj nabici we franki - jutro banki wymyślą stryczek dla kogoś innego, mam nadzieję, że złapią się na niego ci, którzy dzisiaj bezmyślnie drą ryja "przeciw" regulacji prawnej poczynań banksterki... I rzeby było jasne WIDZIAŁY GAŁY CO DAWAŁY.
majka eurowiczka / 31.61.137.* / 2016-01-20 14:16
mówi ssię "widziałygaly co bbrały"! i to jest święta prawda!!!
woj woj woj / 185.78.149.* / 2016-01-20 14:03
Do kreacji kredytu wystarczą polskie pieniądze w polskich bankach panie belka - to proste. Wtedy zysk zostaje w kraju i może stymulować gospodarkę a nie zasilać pejsowatych na zachodzie - tak panie belka. Te pańskie wywody to kupa łajna mająca na celu utrzymanie starego układu. A pan jesteś znany z nieuczciwości i chęci sponsorowania z pieniędzy publicznych kampanii PO. A jeśli chodzi frankowiczy to żaden problem gdyż to była tylko kreacja franka a nie zadne franki - to i tak potężny zysk dla banków i sztuczne windowanie sobie zysku. Raz na zawsze z tym skończyć - myślę, że PIS to widzi tylko strasznie robią mu pod górkę. Dlatego walczy o uczciwy trybunał k bo w tym kraju nic nie można zrobić bo stary układ chroni się wzajemnie - tak panie belka. Nikt nie zapomniał pana wywodów i cwaniactwa!!!
Iwona378 / 83.30.118.* / 2016-01-20 14:02
Chodząca kompromitacja i demoralizacja !!!
la remolacha / 194.152.50.* / 2016-01-20 13:58
Do debili którzy w 60% są "przeciwni pomocy" frankowiczom. To nie jest POMOC to brak NIEUCZCIWYCH ZYSKÓW dla banksterów.
frankowicz / 95.50.160.* / 2016-01-20 14:46
Ty to jesteś debil komu wciskasz ciemnote brałes podpisaleś i cieszyłeś śie jak frank był niski a teraz k..wa spłacaj naiwniaku i sp..rdalaj
Dada574 / 37.47.38.* / 2016-01-20 14:22
Ja zainwestowałem na giełdzie w ropę jak była po 140 dolarów, a teraz jest poniżej 30 dolców, do tego zachęcił mnie makler za dużego polskiego banku. W plecy jestem kupę kasy, W myśl twojego rozumowania państwo powinno mi pomóc bo bankster mnie oszukał. Pazerność przyćmiła mi rozum i tego jest efekt. Trza było brać kredyt w złotówkach jełopie.
xyz396 / 178.43.237.* / 2016-01-20 14:08
Trzeba się liczyć z ryzykiem a nie płakać teraz, kursy wszystkich walut się zmieniają - spójrz na dolara (okres 10 lat) raz po 2,2 raz po 4 zł...
kupię sobie akcje i jak na nich stracę to będę płakał i będę zwracał się o pomoc do Państwa bo ja taki biedny i głupi, że nie wziąłem ryzyka pod uwagę? a tak na przykładzie, jak mają się czuć ludzie którzy kupili akcje np. JSW? która od samego wyjścia na giełdę cały czas traci?
zachciało się spekulować na kredycie to teraz płać..
maciek354 / 24.106.149.* / 2016-01-20 14:05
a co se myślałeś, że bank to caritas czy wośp ? brałeś pieniądze to teraz płacz i płać gołodupcze, nie powinno być żadnego mieszania się w takie umowy bo zepsuliście gołodupce cały rynek nieruchomości w Polsce swoim gołodupczanym podejściem

Najnowsze wpisy