Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów frankowych. Duda obiecuje niższe raty

Przewalutowanie kredytów frankowych. Duda obiecuje niższe raty

Wyświetlaj:
Antisocial / 62.233.237.* / 2015-05-15 16:25
Jaki upadek banków?? Od 8 lat płace raty, brałem 110 tys a na dzis mam ok 170 do spłaty. Nawet jak przewalutowali by na stary kurs, powiedzmy 2,5zł to i tak od osmiu lat mają moje raty juz zapłacone plus te swoje 110 tys. Nie trzeba brac najniższego kursu, jak by ustalono kurs nawet na 3 zł, to i tak by ogromna większość była zadowolona a i banki nic by nie straciły. Pieprzenie głupot.
DeBLAN / 178.37.220.* / 2015-05-15 16:22
Ależ Duda ewidentnie ma rację.Po pierwsze, z przewalutowaniem poradziła sobie Hiszpania czy Węgry. Żaden bank nie upadł. Po drugie, z reguły banki udzielające kredytów frankowych są w obcych rękach. Więc zmniejszą wyprowadzany z naszego kraju zysk, choć to musi boleć. Czyli czysta logika i jednocześnie koniec hazardu. Brawo Duda!
kleszczodreszcz / 81.219.230.* / 2015-05-15 16:22
Tutaj nie chodzi o to co kto obiecuje i kto obieca więcej. Tutaj chodzi o to, że społeczeństwo po prostu RZYGA już na tą arogancką, butną i kompletnie nie liczącą się ze zdaniem Narodu, władzę w osobie Pana Komorowskiego i innych jemu POdobnych złodziei.
Głos na DUDĘ / 217.99.254.* / 2015-05-15 16:17
Ja mam kredyt we Frankach i chcę żeby go anulować to znaczy i tak ja dużo spłaciłem a jak będzie Duda to kredyty nam te zniosą !!!
Głosujmy na Dudę !!! Dość okradania nas Polaków soli tej ziemi !!!
jagielo / 77.255.122.* / 2015-05-15 16:16
Mam kredyt we frankach. Kiedy go brałem nikt nie chciał dać mi go w złotówkach a na koniec dał mi go w złotówkach :) poprostu bank mnie oszukał.
Doradcqa Xeliona bierze kasę z banku - i jest tak wiarygodny, że śmiechu warte.
Ja na Pana zagłosuję bo chce Pan coś z tym problemem zrobić.
Wystarczy, żeby banki były uczciwe i nie było by problemu - jak ukradły niech oddadzą. Prosta sprawa.
matka-babcia / 188.246.159.* / 2015-05-15 16:16
Może Duda obiecuje, może nie wszystko bedzie można zrealizowac. ale widzi problemy i o tych problemach głośno mówi. Nie siedzi jak mysz pod miotłą bo się boi bankowców,finansistów i z bożej łaski biznesmenów. Przez moment nie myślałam, że mogę głosować na Dudę, ale teraz jestem przekonana, że Pan Komorowski nic a nic nie zrobi a Duda może????Nie mam kredytów, nie mam biedy ale mam dzieci, które na co dzień borykają się z problemami. To dla nich głosujemy powinniśmy na tego, który coś zacznie zmieniać.
wwa / 31.178.104.* / 2015-05-16 10:20
Madrze powiedziane, pozdrawiam :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pos / 78.10.195.* / 2015-05-15 16:15
Masz problem frankowy i jesteś bezradny? Myślisz że nic się nie da zrobić? Że trzeba płakać i płacić? Nieprawda, tak nie musi być, tylko musisz przestać być bierny. Zachęcam do wstąpienia do tworzącej się organizacji walczącej o rozwiązanie tego problemu - Pro Futuris (celowo bez linku żeby mnie nie wycięli za szybko). Można to zrobić całkowicie przez internet. Nikt ci potem nie każe cokolwiek robić, poświęcać swój czas, ujawniać się publicznie - to dobrowolne. Opłata członkowska śmiesznie mała w porównaniu ze stratami związanymi z kredytem frankowym. Po co to robić? To proste: Jeśli statystyki wykażą że jest nas dużo, politycy zaczną się z nami liczyć, jeśli będzie nas bardzo dużo zaczną się na bać. Pamiętajmy że mamy rok wyborczy! Już zaczynają ulegać w niektórych sprawach mimo że jest nas zrzeszonych niewielu (przykład: zniesienie BTE). To właśnie tak działa. Jeśli nie pokażemy w żaden sposób że jest nas dużo i jesteśmy jednomyślni to nikt się nie będzie z nami liczył. Pomyśl jeśli nie o sobie, to o swojej rodzinie - i zrób to nie czekając na innych. Zapoczątkuj efekt kuli śnieżnej. Jeśli nie zrobimy tego teraz, to możemy się obudzić w następnym roku wyborczym za 4 lata przy franku droższym niż dzisiaj ktokolwiek przewiduje.

Na Dudę trzeba głosować – to jasne, ale nie oczekujmy że jak tylko zostanie prezydentem to od razu nam załatwi przewalutowanie. To dopiero początek drogi, trzeba pokazać siłę przed wyborami do sejmu. W przeciwnym wypadku nie mamy szans.
A polemika z opłaconymi przez banki ekspertami mija się z celem.
Ms700 / 178.37.195.* / 2015-05-15 16:40
PiS-owska propaganda, tak tylko Duda może załatwić sprawę kredytów we frankach... Ciekawe jak władzę miał PiS to jakoś tego problemu nikt nie widział, no tak można powiedzieć że bum związany z frankiem miał miejsce później ale sam problem nielegalnych kredytów w obcej walucie już funkcjonował!
maksy / 193.178.243.* / 2015-05-15 16:13
Ekonomista-elektryk nie jest wyrocznią, tym bardziej, że mówi w interesie banków a nie obywateli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
misiak99 / 108.171.129.* / 2015-05-15 16:13
Nikt Wam tyle nie da, ile Duda Wam obieca! ;)))))

Walka o głosy trwa..
sett / 83.17.3.* / 2015-05-15 16:13
Załóżmy że frankowcom przewalutowano by teraz kredyt po 2,5 zł/CHF, co w tej chwili wydaje im się sprawiedliwe, bo nieboraki rzekomo nie wiedziały o ryzyku kursowym. I załóżmy że za pół roku frank by spadł do 2 zł/CH to oni znowu poczuli by się oszukani bo nagle by stwierdzili że nie wiedzieli że frank mógł by się umocnić. No i trzeba by odkręcać sprawę w drugą stronę...
Zenek Zenkowski / 108.171.129.* / 2015-05-15 16:17
Frank nigdy nie spadnie do 2zł/CHF, więc nie musisz się o to martwić.

Zresztą zaufaj mi, że gdyby jakimś cudem-cudeńkiem tak by się stało, banki by ludzi "ochroniły" od nadmiernego zysku. Parafrazując stare powiedzenie "Kurs kursem/ libor liborem, ale kasa po banków stronie musi być" ;)
bogdan25 / 93.105.148.* / 2015-05-15 16:13
Czy ci wszyscy frankowicze wiedzą, ze to nie banki poniosą ciężar przewalutowania tylko ci którzy mają oszczędności w bankach. Przecież banki obracają pieniędzmi zdeponowanymi przez ludzi. często są to oszczędności życia emerytów, rencistów i całej reszty ludzi odkładających złotówki na czarną godzinę. Czy Dudzie chodzi o to by jednych okradać i dawać drugim? Odpowiedzcie sobie na to pytanie. znalazł się nowy "Janosik" -DUDA
maro276 / 95.48.108.* / 2015-05-15 16:12
Co jeszcze by obiecał aby zdobyć stołek? Potem ciemnota zapomni i będzie okej.Powinni odpowiadać przed sadem za obietnice szkodliwe dla Polski lub te nie zrealizowane.3 miliony mieszkań już były.
wygrałem / 217.99.254.* / 2015-05-15 16:22
Tobie naobiecywał Tusk i co masz z tego? Masz zielono? bo jest wiosna !!! Uhhhhaaaa
aurelka872 / 5.172.247.* / 2015-05-15 16:11
Trochę nie rozumiem całego zamieszania z kredytami w obcych walutach. Każdy, kto zaciągał takowy kredyt musiał mieć świadomość, że jest to kredyt walutowy, jak sama nazwa wskazuje! Zatem wynika z tego, że rata zależy do wysokości kursu danej waluty. Człowiek zaciągając takie zobowiązanie na lat 20 czy 30 musiał się liczyć z tym, że różne zawirowania ekonomiczne wpływają na kurs franka. I, że nie będzie on utrzymywał tej samej wartości przez 30 lat! Nie sądzę, by jakikolwiek doradca dawał gwarancję tego, że kurs franka będzie się utrzymywał na tym samym poziomie. Oczywiście zaciągając taki kredyt na lat 3 można ryzykować, ale w ciągu 30 lat może wybuchnąć np. wojna i cały system finansowy ulega zmianie. Ponadto, każdy kto otrzymał taki kredyt podpisał informację, że jest świadomy ryzyka walutowego. Analogiczna sytuacja dotyczy inwestujących w fundusze..Oni też muszą mieć świadomość, że mogą stracić..Dlatego uważam, że nie należy tutaj zrzucać winy na banki i obciążać społeczeństwo kosztami tylko wziąć odpowiedzialność za podjęte przez siebie decyzje.
sza / 89.64.149.* / 2015-05-15 20:17
Jest różnica w tym, że banki nie miały tych franków w rzeczywistości i powstawały tylko po to aby udzielać fikcyjnych kredytów we frankach szwajcarskich.Banki nie dały do ręki kredytobiorcą pieniędzy ,franków szwajcarskich ,bo ich nie miały !!!
Tu jest pytanie do komisji bankowych,kto zezwolił na działanie takich banków ???
Idź Ty i zgłoś że chcesz otworzyć swój bank.
Musisz mieć zgodę ministra finansów ,musisz mieć kapitał w walucie ,pytanie ile ?
Dla Ciebie biedaku ,zażądają miliard złoty i pół miliarda Euro na otwarcie swojego banku.
Ale dla narodu kupieckiego nie potrzeba żadnych pieniędzy ,czy zabezpieczeń.
On ma kredyt i on może otworzyć bank bez pieniędzy.
I takie banki powstały,wystarczy że pożyczą 10 kredytobiorcą i już za miesiąc tych 10 zaczyna płacić na utrzymanie ich banku .
A jak mają 30-30 tys takich durni ,mułów co wzięli u nich kredyt ,to wystarczy kuglarska gimnastyka z wartością waluty i kredytobiorca nigdy nie spłaci mieszkania ,w końcu zbankrutuje a mieszkanie przejmie bank .
Tak to wygląda i tak to stworzono ,aby naród wybrany żył wiecznie w dostatku ...nie wiedziałeś o tym ?
matka zawsze polka / 162.244.81.* / 2015-05-15 16:11
Ty jesteś chory na głowę ,jesteś nie normalny? to co ty obiecujesz nigdy nie będziesz w stanie zrealizować bo to jest nie do zaakceptowania.Polska jest taka słaba finansowo a ty obiecujesz brednie .Zastanów się człowieku i nie kłam narodu Polskiego.
wess3 / 213.5.212.* / 2015-05-15 16:08
Orban przewalutował kredyty , wielu zacnych ekonomistów biło na alarm że to będzie katastrofa.
I rzeczywiście katastrofa nastąpiła , po przewalutowaniu banki szwajcarskie przestały wypłacać pensje tym ekonomistom.
xn / 89.25.247.* / 2015-05-15 16:14
I spawdz sobie ile tych ludzi wylecialo na bruk po przewalutowaniu i gdzie są węgry teraz, bezrobocie im spadło fikcyjnie - poprzez wliczanie tych co wyjechali jak by zostali w kraju
wess3 / 213.5.212.* / 2015-05-15 16:22
ekonomista bez pensji się odezwał, Orban nie pytał się lobbistycznych mędrków tylko wysłał 2mln listów do frankowiczów i zrobił to co chcieli. Chcącemu nie dzieje się krzywda. A mnie Ku..a kto się zapytał?????

Najnowsze wpisy