Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
kremp / 5.172.247.* / 2015-05-27 15:24
Nie tylko banki dołują. Złotówka i giełda - też. Bezrobocie, wysokie, ale spadało. No to teraz będziemy mieli dużo czasu aby się modlić i pielgrzymować. Polska ma obalić światowy kapitalizm, banki i wszelkie nieszczęścia. 50% polskiej młodzieży idzie na studia! Po co? Widocznie urodzili się durniami a te uczelnie się dostosowały. To chyba teologia? Jeszcze Duda nie objął urzędu a już tak pada wszystko. Giełda już była na dnie, po przekłuciu balona OFE, wiec spadki trzeba uważać za zaniżone. Jak PiS wygra to dno odpadnie. Ja temu Dudzie dobrze życzę. Niech idzie do nieba, natychmiast! Jeśli ktoś miał jakieś złudzenia to już jke stracił albo resztki rozumu. Kapitał ucieka przed bolszewizmem i katobolszewizmem. Zdziwieni?
ktos383 / 89.71.18.* / 2015-05-27 15:39
Niektorzy to lubia chrzanic trzy po trzy:).. Jezeli wyprzedało się 97% polskich firm.. to niby z czego ma byc dobrobyt?:) Orban opodatkował banki i co? Węgry padły? Z tego co widać, wszystkie wskaźniki rosną w górę.. Jeszcze pamietam jak ci wszyscy pseudo ekonomisci wrozyli zapasc ekonomiczna Wegier.. a teraz kolejny wieszcz sie znalazl:)
Szaraczek123 / 95.171.213.* / 2015-05-27 15:19
Podsumujmy: z pomysłów PO banki się cieszyły a ludzie narzekali. Z pomysłów PiS Banki plączą a ludzie się cieszą. O kurde czyżbyśmy mieli szansę na rząd który będzie po stronie obywateli?
Agataa01 / 193.227.123.* / 2015-05-27 15:50
czytaj ze zrozumieniem, sytuacja "fraknowiczów" teoretycznie sie poprawi, a potem wszystkie koszty, które z tytułu pomysłów Dudy poniosą banki przerzucą na całe społeczenstwo łącznie z uciśnionymi "frankowiczami". Bank to nie instytucja charytatywna i za te genialne pomysły zapłacimy wszyscy poprzez prowizje i opłaty, a także podatki jak trzeba będzie banki "ratować".
Każdy jak brał kredyt we frankach to zacierał rączki, że takie super warunki finansowe ma, a teraz płacze jakby wiedzą tajemną był fakt, ze kursy walut mogą znaczaco się wachać. Przypominam również, że statystyczny Kowalski nie dostałby kredytu we frankach, kredyt w walucie brali ludzie zamożni.
nano565 / 31.61.136.* / 2015-05-27 15:29
Bedziesz sie cieszyl jak bank opciazy cie finansowo za pomysly dudusia kretynie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
chciwy / 31.178.30.* / 2015-05-27 15:42
@nano565 ty już przekroczyłeś horyzont zdarzeń .
plemnipotent / 31.1.236.* / 2015-05-27 15:14
Niech sobie Duda sam kupuje banki , mnie nie interesuje czyja są własnością.
Slav270 / 62.103.132.* / 2015-05-27 15:12
"Przewalutowanie kredytów to najbardziej kontrowersyjny pomysł Dudy - uważa Tomasz Bursa, ekspert rynku bankowego. - Gdybyśmy chcieli w tej chwili pozwolić kredytobiorcom na zamianę kredytów frankowych na złotowe po kursie z dnia zaciągnięcia zobowiązania, banki musiałyby pokryć stratę z tego tytułu w wysokości około 30-35 miliardów złotych"... a ja sie pytam, ile banki zarobily na spreadach i innych nieuczciwych zapisach przez ostatnie 7-8 lat? Maja z czego oddawac i nawet nie zauwaza ubytku, bo tak sie nachapaly...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AMBER - frank / 46.112.227.* / 2015-05-27 15:11
Chyba ludowy myśliciel balcerowicz potwierdzi to????
Xav1298 / 178.42.243.* / 2015-05-27 16:10
Problem polega na tym, że "niewidzialna ręka rynku" właściwie nigdzie nie istnieje bo państwo niepotrzebnie miesza się w ekonomię.
Kryzys w USA zafundowało nam państwo USA, a nie tamtejsi biznesmeni.
fbfb614 / 83.28.95.* / 2015-05-27 15:03
bardzo dobrze juz dawno ci zasmarkani bankowce powinni placic podatek a zasmarkani frankowicze miec przewalutowany kredyt na zlotowki w jakim go zaciagali i byloby sprawiedliwie a nie bank kase nabija sobie a nie placac podatkow a mi nawet z marnej koroniowki potracaja podatek masakra frankowicze nastepni biora kredyt bo frank tani a jak co to juz szukaja pomocy od panstwa i starjkuja a kogo to obchodzi niech teraz splacaja czy ktos im kazal brac taki kredyt?
OSCARDINIO / 37.131.128.* / 2015-05-27 14:59
a tak poważnie zwisa mi czy banki będą zadowolone czy nie a raczej bym wolał by były nie zadowolone. 25 lat dojenia społeczeństwa wystarczy . Rozdali pakiety akcji pełowskim geszefciarzom wzamian za spokój i przyzwolenie na grabierz ludzi . to teraz albo spłata długu albo won na Niałoruś i Rosję doić tamtycj . Tylko tam jest Putin i łUKI
jerry / 89.229.197.* / 2015-05-27 14:56
przecież na Węgrzech Orban wprowadził bankom podatek i na te podatki banki zarabiają w Polsce - rozumiecie to . Orban to jest prawdziwy patriota i żaden icek , który doi swoich obywateli na każdym kroku.
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 15:07
To jedź na węgry bo chyba tam nie byłeś ja byłem i mi wystarczy. Gorzej jak ktoś nie był a narzeka że u nas żle. Będziesz jeździł po ładnych autostradach będziesz miał dużo pieniędzy samolot jacht zapraszam raptem kilkaset kilometrów kto ci broni. Nie wiem czy wiesz ale na granicy nie ma bramek droga wolna...
Franek kimono / 164.126.171.* / 2015-05-27 14:50
Od kiedy to Banki są biedne ?. Nawet jakby nie płaciły podatków to i tak zyskami nie podzielą się z klientami. Banki wyprowadzą kapitał za granicę dla wąskiej grupy ludzi.
STOP fałszerzom / 46.112.227.* / 2015-05-27 14:50
Takie same kłamstwa nam podkładają o UE i PO.
Idziemy "Po WAS" / 62.87.210.* / 2015-05-27 14:50
Nic mnie nie obchodzi że banki zostaną opodatkowane, pora dobrać się do skóry baksterom zerującym na podatnikach. Opodatkować tak aby sami się wynieśli z tego kraju. Niech żyje Polska :))))
Po przodu i alleluja Andrzej Duda :)
twasx / 217.67.221.* / 2015-05-27 14:49
Frankowicze niech skoncza plakac i albo przesiadac sie na mniejsze mieszkanie, albo do roboty - jak ja wezme kredyt na gorszych warunkach to nikt mi nic nie dolozy. A banki maja z czego oddawac i niekoniecznie musza przerzucac wszystkie koszty na klientow - nie podoba sie to wypad z Polski, sa jeszcze inne banki i SKOKi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
boi / 83.23.30.* / 2015-05-27 14:49
systemowo nie płacić toksycznych instrumentów frankowych !

banki nigdy nie miały franków

nie podpisywaliśmy umów kredytowych a umowy o toksycznych instrumentach walutowych

idę w spór sądowy - płacę "0" od osiemnastu miesięcy
tyls / 217.67.221.* / 2015-05-27 14:51
No to powodzenia, bank wypowie Ci kredyt i bedziesz mial 30 dni na splate calej sumy zadluzenia albo komornik. Nie placenie jest tu chyba najglupsza z opcji...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Baśka O. / 91.195.159.* / 2015-05-27 14:57
jeden wypowei kilka innych będzie chętnych na zarobek... miesiąc to sporo czasu :P bardzo bym się z takiej opcji rywalizacji wśród banków, o klienta , ucieszyła.. :P
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
NIKOŁAJ / 159.205.38.* / 2015-05-27 14:37
OPODATKOWC BANKI - NATYCHMIAST. POZA TYM KAŻDY OBYWATEL POWINIEN MIEC PRAWO DO ODBIORU POBORÓW U PRACODAWCY !!!!!!!!!!!!! SKOŃCZYŁY BY SIĘ "OBOWIĄZKOWE" KONTA BANKOWE HA,HA !!!!!!!!!!!!
Baśka O. / 91.195.159.* / 2015-05-27 14:35
dążenie naszego nowego prezydenta do tego co on ogłosił, byłoby dla Polski i Polaków bardzo dobre a banki musiałyby się solidnie zastanowić czy swoje "straty" nadmuchanych zysków poprzez narzędzie spekulacyjne , które nazwały kredytem indeksowanym lub denominowanym do waluty obcej , odbijać na klientach banków bo wtedy i ich może zacząć ten sektor bankowy tracić.. zacznie się przynajmniej zdrowa rywalizacja o klienta pomiędzy samymi bankami i prawdziwy szacunek dla niego a nie ten udawany, to jedno, a po drugie, ludzie mający więcej kasy w kieszeni, nie będą zmuszeni brać owych kredytów konsumpcyjnych tyle , co dzieje się dzisiaj , by miesiąc przeżyć ... życzę sobie jako obywatelka tego kraju, by prezydent Duda poszedł w ślady Węgier, Islandii i w kierunku obywateli i Polski a nie zysków obcych kapitałów... ;) co by tutaj się nie prognozowano, nas , Polaków nie powinny obchodzić straty banków tylko na samych zyskach , tych pobranych wręcz po ileś tam razy z jednego kredytu a nie jak powinny to okreslać, samo oprocentowanie kredytów jako zarobek banku... itd.. Polska powinna być dla Polaków a słaba złotówka i mądre inwestycje , to dobrobyt , bo ruszy gospodarka i nasz rynek pracy oraz nasze zarobki :) .. oby tak dalej i bez sztucznie podbijanego PKB :P
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KrolowaEkonomii / 83.24.164.* / 2015-05-27 14:48
Liźnj najpierw trochę ekonomii, ostudź emocje i dopiero wtedy zacznij sie wypowiadac.Powodzenia:)
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 14:40
No właśnie mając coś w kieszeni a pomysłałeś głąbie o ludziach którzy w tej kieszeni nie mają ile będzie ich to kosztowało???
qwa ludzie albo jesteście tacy tępi albo chcecie aby inni tak o was mówili. Zanim coś napiszesz zastanów się...

Najnowsze wpisy