Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
JEGGER VON SCHNITZ / 159.205.38.* / 2015-05-27 14:34
NIECH BANKI SZUKAJA KASY W KIESZENIACH PREZESÓW !!!!!!!!!! CZY PREZES NIE MOŻE ZARABIAC KILKU TYSIĘCY MIESIĘCZNIE???? GDZIE JEST NAPISANE, ŻE NALEŻĄ MU SIĘ MILIONY ???????????
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 14:37
a gdzie jest napisane że nie? Wolny rynek przecież tego chcieliśmy a teraz marzy się dawać każdemu po równo. Zaraz przecież to hasła sprzed 89... Ludzie zdecydujcie w końcu chcecie demokracji czy socjalizmu. Albo lepiej zamiast pisać głupoty czas wziąść książkę do reki i poczytać czym się charakteryzuje dany ustrój jakie ma plusy a jaki minusy. Pozdrawiam
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 14:32
Skoro tak źle go było brać to trzeba było wziąść w pln-ach ale nie woleliśmy zapłacić mniejszą ratę a może i frank by staniał to i kredytu byłoby mniej. Cwaniaczki najpierw liczyli na krocie a teraz chcą żeby człowiek który płacił kredyt w plnach od początku do ich się dokładał. Spadaj na szamot chcesz to przewalutuj kredyt na pln-y i spłacaj jak go zaciągnałeś w obcej walucie panie "patrioto" jak większośc z was udzieliła się akcja populizmu napewno zaraz wszyscy wam dadzą koń by się uśmiał... Chyba widziały gały co brały czy czytać umowy nie potrafiliśmy a może ulegliśmy namowie bankowca. Ludzie macie dokumenty idzcie do sądy napewno każdy was wyśmieje. Pamiętam te czasy jak wszyscy dookoła opowiadali jaki to frank jest super bo wziął "enty" kredyt po kursie 3,3 a frank staniał na 2,4 i niską ratę ma... Co zapomnieliśmy już???
Teraz liczycie że ktoś za waszą głupotę będzie płacił. Ja wam powiem w nadchodzących wyborach proponuję zagłosować na tego co wam więcej obieca niż nowy prezydent. Napewno wszystko się spełni jak za dotkniecięem czarodziejskiej różdżki. Pozdrawiam wszystkich frankowiczów populistów i p******* które na to się łapią. Niedługo na forum będziecie opluwać nadchodzącą władzę tak samo jak ta która odchodzi, ale taki los już naszego narodu potrafimy tylko narzekać i każdego zamykać.
janek z janek / 83.142.121.* / 2015-05-27 14:54
podoba mi się ten komentarz.Uważam go za zdroworozsądkowy. Ale to tylko moje zdanie.
tenteges / 81.190.16.* / 2015-05-27 14:43
Nie idiot0, banki nie chciały udzielać kredytów w PLN. To nie klienci wymyślali kryteria dochodowe tylko BANKI!! I nikt nie chce twoich pieniędzy, bankowa najmimordo.
gosciowa / 80.254.147.* / 2015-05-27 16:12
Banki zawsze chca udzielac kredytu jesli ktos ma zdolnosc a rozchodzilo sie o to, ze w pln ludzie mogli wziac duzo mniejszy kredyt. Niestety banki to nie instytucja charytatywna a w czasie brania kredytow we frankach ludzie ulegli urokowi doradcow.
Prawda jest tez, ze duza czesc osob chwalila sie jaki to "interes" zrobila. Uwazam, ze jak pomagac to wszystkim a nie tylko frankowiczom.
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 15:00
Dla twojej wiedzy nie jestem bankowcem ale jak to wy ich nazywacie wyzyskiwaczem, bądź w języku ludzi mających kulturę dającym pracę. Mam kredyt w plnach i nie narzekam że miałem wyższą ratę (choć kwotę kapitału taką samą) jak wy frankowicze. Wtedy nie pisaliście na forach że wam źle i chcecie się podzielić. A tak apropo nie obrazaj ludzi bo w tym Państwie na takich jak ty na szczęście jest paragraf więc lepiej uważaj bo w necie też nie jesteś no name. Pozdrawiam Panie frankwoiczu:)))
kred / 77.255.59.* / 2015-05-27 14:15
Kredytu we frankach nie brały ludzie biedni. Podejmując to wyzwanie wiedziały o ryzyku zresztą tak się dzieje przy kredytach. Nie godzimy się na dopłaty z podatku. Biedni ludzie nie biorą kredytów, bo nikt im nie da jak nie wykażą zdolności kredytowej czyli zdolności spłacenia kredytu. Wielu brało kredyt by kupić kolejne mieszkanie pod wynajem i zarobić jeszcze na tym kredycie. Dlaczego PIS chce ich wspierać, czy dużo PISowców nabrało tego typu kredytów?
jajaja / 78.9.100.* / 2015-05-27 16:00
to nie prawda że kredyty we frankach brali tylko bogaci. U mnie np. z wyliczeń doradcy wynikło ze stać mnie tylko na kredyt we frankach bo jest najniższa rata, Dziwne?
tricky954 / 81.190.16.* / 2015-05-27 14:45
2300,00 zł na rękę to oznaka bogactwa......hm....
Wnikliwy / 194.93.200.* / 2015-05-27 14:31
Duda - nie chce wspierać "frankwowiczów" tylko chce, aby banki działały zgodnie z polskim prawem tj. wykreślając z umów niedozwolone klauzule UOKiK poparte wyrokami Sądu Najwyższego. To się po prostu nazywa "złodziejstwo" i Duda chce aby skończyło sie bezprawie. Jeśli masz kredyt w złotówkach to sprawdź proszę sobie klauzule zakazane dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu i ubezpioeczenie pomostowego, oraz w niektórych przypadkach naliczania oprocentowania. Mam nadzieję, że rozszerzyłem horyzonty i otworzyłem oczy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PaolaPaola / 79.98.146.* / 2015-05-27 14:28
Jak to nie brali biedni? Na złotówkowe kredyty nie było ich stać ale wg. banków mieli zdolność właśnie we frankach! Ponadto większość frankowych kredytów była udzielana w okresie wzrostu gospodarczego, potem przyszedł kryzys światowy, zwolnienia z pracy i bieda. Ale ty należysz do tych zawistnych polaczków!!!
Wnikliwy / 194.93.200.* / 2015-05-27 14:33
PaolaPaola - to nie ma znaczenia biedni czy nie biedni. Znaczenia ma to, że banki po prostu te pieniądze ukradły. Nie przejmuj sie tym komentarzem bo to zapewne komentarz trola bankowego w celu skłócenia Polaków. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zuza 61 / 83.9.167.* / 2015-05-27 14:15
Znaczy się, kierunek dobry. Do Wigilii będzie po "tłustych karpiach". Dosyć "by żyło się lepiej" kosztem szarego, biednego i obciążonego daninami na rzecz fiskusa, Polaka. No to wiemy co to znaczy "Zgoda i bezpieczeństwo": zgoda ciemnego narodu na bezpieczeństwo finansowe (dopisać sobie czyje....), ale naród otworzył oczy. Ot, niespodziewanka.
madamela / 37.8.249.* / 2015-05-27 14:11
Niech się boją. Dosyć wyzysku Polaków, dosyć lichwy.
bankowebezprawie / 87.204.81.* / 2015-05-27 14:03
Toksyczne banki chcą zablokować plany Prezydenta-Elekta i domagają się, by wszyscy podatnicy zapłacili za ich bezprawie.

Zwycięstwo Andrzeja Dudy przeraziło bankierów najbardziej zaangażowanych w toksyczne kredyty. Zrozumieli, że – jeśli polityczne zmiany dalej pójdą w takim kierunku – będą musieli oddać nielegalnie, wbrew prawu i wyrokom sądów zagrabione milionom Polaków pieniądze.

Wczoraj zebrali się prezesi 11 toksycznych banków i dali odpór Prezydentowi-Elektowi, który obiecał nam, że w 3 pierwszych miesiącach swego urzędowania wprowadzi do Sejmu prezydencką ustawę eliminującą bankowe bezprawie w kwestii toksycznych instrumentów spekulacyjnych ukrytych pod nazwą kredytów walutowych.

„W pierwszych dwóch dniach po wyborach – jak pisze portal Money.pl – obserwujemy silne spadki cen akcji banków. W poniedziałek kursy wszystkich 14 banków zgrupowanych w indeksie WIG-Banki spadały. W najgorszym momencie ich łączna wartość rynkowa była mniejsza o blisko 12 miliardów złotych w porównaniu z piątkiem. A nie bierzemy pod uwagę pozostałych 24 instytucji, które działają w Polsce (nie są na GPW).”

Toksyczni (przypomnijmy – głównie zagraniczni) bankierzy uradzili na wczorajszym spotkaniu, że trzeba natychmiast zablokować plany polskiego Prezydenta-Elekta. Wysłali swego PR-owca, Zdzisława Pietraszkiewicza, by obwieścił, że „żadnych przewalutowań nie będzie”, ale przecież „trzeba pomóc frankowiczom” i w tym celu powołać „fundusz, w którym będą partycypować banki”.

To propozycja bezczelna, niemoralna i bezprawna. Oszukani przez banki nie chcą żadnej finansowej pomocy od innych podatników. Chcą jedynie, by polskie państwo wreszcie zaczęło egzekwować prawo i wyroki sądów, które bankom zakazały oszukańczych praktyk. By toksyczne instrumenty spekulacyjne ukryte pod nazwą kredytów wreszcie zostały zdemaskowane i odpowiednio prawnie zakwalifikowane, jako instrumenty wymagające procedury MIFID.

Propozycja toksycznych bankierów brzmi tak, jakby przybyły z zagranicy złodziej, który w świetle dnia i we współdziałaniu z polskim policjantem ukradł milionom polskich klientów kilkanaście miliardów złotych, łaskawie uznał, że „trzeba pomóc” okradzionym, więc wszyscy Polacy muszą za to zapłacić i że on też, ewentualnie, coś tam dorzuci.

Oszukani przez banki kategorycznie sprzeciwiają się tworzeniu „funduszu”, czyli wyszarpywaniu przez bankierów pieniędzy polskich podatników. Toksyczni bankierzy mają po prostu oddać to, co bezprawnie polskim klientom zagarnęli. I – skoro świadomie łamią polskie prawo – odpowiedzieć za to przed polskimi sądami oraz wypłacić okradanym klientom odszkodowania. Będziemy się tych odszkodowań domagać w polskich i europejskich sądach.

A lobbyści bankierów w rodzaju prezesa Pietraszkiewicza, ministra Szczurka, wicepremiera Piechocińskiego, urzędników ustępującego prezydenta, czy medialnych naganiaczy niech przestaną bełkotać o „stratach” banków. Bo to nie „straty”, tylko zwroty. Zwroty zagrabionego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pop1 / 46.238.120.* / 2015-05-27 14:01
bursa na pasku zlodziei.podniosa spready walutowe.juz sa najwieksze na swiecie.takich ekspertow bankowych do wronek.
chf / 87.204.81.* / 2015-05-27 14:01
Pani Premier, zapowiadała Pani, że stanie Pani po stronie polskich rodzin, za siłą napędzającą rozwój tego kraju, za nami którzy płacą podatki i utrzymują specjalistów z KNF. Dziś Pani milczy, a horror trwa....
Pozwolę się odnieść do propozycji pierwszej propozycji Pana Jakubiaka, najlepszej propozycji jaką mogliśmy usłyszeć i najbardziej sprawiedliwej:
"W wywiadzie udzielonym 21 stycznia, Andrzej Jakubiak zaproponował przewalutowanie problematycznych kredytów według początkowego kursu. W zamian dłużnicy musieliby zwrócić bankom kwotę zaoszczędzoną dzięki niższemu oprocentowaniu „hipotek” rozliczanych w CHF. "
To nie prawda, że banki coś stracą. Jasno jest powiedziane:
W zamian dłużnicy musieliby zwrócić bankom kwotę zaoszczędzoną dzięki niższemu oprocentowaniu „hipotek” rozliczanych w CHF.
czyli to my do tego dopłacimy !!!!! Nie rząd, nie podatnik, nie bank !!!!! Dla banków to nie będzie żadna strata, tylko czyli brak spodziewanych przyszłych zysków z tytułu spekulacji na CHF.
Część mediów forsuje stanowisko na temat pierwszego wariantu Jakubiaka, że przewalutowanie kredytów po kursie z dnia ich zaciągnięcia (z wyrównaniem dotychczas poniesionych kosztów) oznaczałoby rzekomą stratę sektora bankowego rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych, to znaczy, że brak przewalutowania oznacza dokładnie tę samą stratę tyle, że dla kredytobiorców. Pani premier, apeluję do Pani jako do osoby odpowiedzialnej za los miliona osób, które zostały w kraju i działają na jego rzecz, proszę nie dopuścić aby te ogromne zyski zachodnich banków były finansowane naszym kosztem i kosztem Polski, całej narodowej gospodarki gdyż to co zyskują zagraniczne banki na gigantycznej stracie miliona polskich obywateli zostaje od razu wytransferowane za granicę, zamiast pracować na rozwój Polski, zaś duża część rynku nieruchomości jest kompletnie zablokowana przez nieruchomości, których się nie da sprzedać przez dziesiątki lat (zadłużenie w banku warte dwa razy tyle co nieruchomość na dzisiejszy dzień, za rok może być x4).
Banki nie kupywały franków, pożyczały złote, zarabiają na indeksacji, na spreadzie, na ubezpieczeniach niskiego wkładu, nie dotrzymują ujemnego Liboru, to nas rujnuje,
Pani premier, to jedyne normalne wyjście z tej sytuacji, proszę o poparcie tej propozycji szefa KNF. My chcemy spokojnie żyć, nie jesteśmy spekulantami tylko ofiarami pazerności banków, chcieliśmy mieszkać w swoim mieszkaniu.
Media stojące za interesem banków, o propozycji Jakubiaka mówią : " "Obciążenie sektora bankowego stratą, która dwukrotnie przekracza jego zysk netto z 2014 roku, skutkowałoby koniecznością dokapitalizowania czterech banków " To stek bzdur, nie ma żadnej straty !!!! po prostu nie będzie astronomicznych zysków. Zysków okupionych naszą osobistą tragedią i stratą nas wszystkich mieszkańców Polski.
Osobiście jestem gotów oddać nieruchomość i pozbyć się rujnującej mnie i następne pokolenia perspektywy, w zamian za uwolnienie od długów. Zachodnie banki jednak w Polscy tak szybo nie odpuszczą...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 14:02
Jakubiak dostał po głowie i zmienił zdanie.. proste!
pop1 / 46.238.120.* / 2015-05-27 13:58
a ile banki juz wywiozly z tego przekretu.dziwie sie tym pseudo bandytom bankowym bedacym na pasku bankow,ze nie obchodzi ich los polakow skreconych przez pasozytow.
Karol210 / 78.10.49.* / 2015-05-27 13:54
No tak, banki się boją, bo ograniczą im skalę ich złodziejstwa
Adaw ZETO / 87.105.104.* / 2015-05-27 13:48
Będę się martwić bankami, tak jak one martwią się o mnie:))))))
ktośś.. / 46.231.154.* / 2015-05-27 13:48
Te kalkulacje to wciskanie kitu. Mój bank za moją ratę jaką płacę wcale nie kupuje franków. Tylko liczy zyski, które są bardzo wysokie. Zaciągałem kredyt gdy frank był po 2,4. Ale bankster nie miał franków. Ustalił ratę na np. 200 franków tj. 480,0zł. Dziś za podobną ratę bierze 800,00. tj 320zł zysku miesięcznie. Oprocentowanie w skali roku jest ASTRONOMICZNE!!. Oczywiście jest to tylko uproszczona kalkulacja bo zmieniło się też oprocentowanie itp. Ale sens jest TAKI SAM. Nie otrzymałem kredytu we FRANKACH i bank tych FRANKÓW nie miał. I nadal nie MA. Ale ma ZYSSSSSSKKKK... To zwykłe oszustwo w majestacie prawa:) pozdrawiam
frankowiczów i inne ofiary banksterów
kate424 / 78.88.30.* / 2015-05-27 13:54
Co pan opowiada? Dlaczego nie wzial pan kredytu z Zl??? Bo nie bylo Cie stac!!! Ale jakos dziwn trafem na franka tak, to teraz plac baranie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 14:02
bo jakims cudem nagle zdolnosc kredytowa z CHF byla, a PLN nie...

teraz juz wiadomo czemu
ktośś.. / 46.231.154.* / 2015-05-27 13:59
Sama jesteś baran, albo głupia krowa raczej!! Ja nie mam problemu z płaceniem swojego kredytu we frankach. Czytaj ze zrozumieniem. W Polsce większość kredytów walutowych była nimi tylko z nazwy. I o tym tu piszę.
frankowicze / 80.55.216.* / 2015-05-27 14:18
Pieprzysz bzdury każdy kredyt musi być przewalutowany bo takie jest polskie prawo bankowe a płacisz w odniesieniu do kursu! Skoro tak źle go było brać to trzeba było wziąść w pln-ach ale nie woleliśmy zapłacić mniejszą ratę a może i frank by staniał to i kredytu byłoby mniej. Cwaniaczki najpierw liczyli na krocie a teraz chcą żeby człowiek który płacił kredyt w plnach od początku do ich się dokładał. Spadaj na szamot chcesz to przewalutuj kredyt na pln-y i spłacaj jak go zaciągnałeś w obcej walucie panie "patrioto" jak większośc z was udzieliła się akcja populizmu napewno zaraz wszyscy wam dadzą koń by się uśmiał...
piotbaran / 217.28.159.* / 2015-05-27 14:10
Spokojnie, w końcu dojedziemy banksterkę. Tylko trzeba wymienić marionetki z Wiejskiej na te bardziej radykalne czyt. prawicowe, które o Polskę się martwią.
ajajaj / 83.9.212.* / 2015-05-27 13:46
nie ma lepszej rekomendacji dla tego człowieka i partii z której się wywodzi niż to że banki są przerażone
kasowaty / 195.66.116.* / 2015-05-27 13:56
Są przerażone bo ich zyski spadną np z 10mln. do 7mln. totalna bankowa tragedia i dobra bajka dla lemingów.
zirytowany Polak / 93.105.177.* / 2015-05-27 13:46
Co mnie to k... obchodzi. Policzcie sobie całkowity koszt kredytu na mieszkanie, powiedzmy 250.000zł na 20lat, i ile musicie oddać tym złodziejom. A teraz policzcie sobie taki sam kredyt dla mieszkańca Niemiec czy Anglii. To chore, że tak biedny naród ponosi tak wysokie koszty, podczas gdy w krajach "bogatszych" taki kredyt jest o wiele tańszy. A cały zysk i tak wędruje za granicę. KONIEC Z TYM !!!!
xawery157 / 79.190.123.* / 2015-05-27 13:45
W USA banki za jakikolwiek wałek płacą miliardowe odszkodowania i jakoś dalej żyją, a w Polsce jeszcze nic nie straciły a już mają pełną pieluchę. No cóż kończy się eldorado zachodnich korporacji.

Najnowsze wpisy