Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
xyz1 / 164.127.153.* / 2015-05-27 12:47
banksterzy są po je bani ,tylko ich zyski mają rosnąć, niech uczciwie pracują na swój zysk, ludzie nie chcą być ich niewolnikami.
zawsze mogą wyjechać za granicę , to nic strasznego-
Bogumił Ciborowski / 213.184.17.* / 2015-05-27 12:46
W sprawie przewalutowania kredytów hipotecznych dobrze byłoby prześledzić historię kredytu Alicja w PKO BP, funkcjonującego na początku pierwszej dekady XXI wieku. Bank, udzielający tego rodzaju wsparcia dla budujących się, zakładał stopniową obniżkę wysokiego oprocentowania w PLN przy kapitalizacji nie obsługiwanej na bieżąco kwoty kredytu - bieżąca obsługa byłaby zbyt dużym ciężarem dla klienta banku, co do końca nie potwierdziło się. Teraz sytuacja kredytobiorców jest inna. Potrzebują oni środków własnych w wysokości co najmniej 10% i muszą liczyć się z tym, że spłata kredytu przy stopie 5% rocznie i wydłużeniu tej spłaty do 40 lat angażuje około 200 % kredytu przewidzianego do zwrotu. Na przykład kredyt w wysokości 400 tys. PLN zawarty na 20 lat angażuje 400 tys. PLN x 150% w ciągu 240 miesięcy (2.500 PLN mies.)
Kredytobiorcy frankowicze płacili prowizję oraz niską (na początku) ratę miesięczną wyliczoną przy zmiennym kursie franka i stosowaniu marży kursowej, co tworzyło koszt kredytu.
Trzeba porównać warunki spłaty kredytu Alicja w PLN z kredytem frankowym, aby ocenić czy wolno bankom stosować stały kurs franka wzięty z początku okresu spłaty(np. 2,4 PLN za franka).
fenomen / 5.173.241.* / 2015-05-27 12:46
państwo nasze sprzedało nasze dusze obcemu kapitałowi jak kredyt = cyrograf z diabłem.

10lat temu wiąłem 200.000zł kredytu we frankach po 10 latach płacenia rat i spłaceniu 100.000zł zostało mi jeszcze 300.000zł do spłaty.

W złotówkach nie miałem zdolności kredytowej tak było to ukartowane.

Wszyscy teraz wiedzą że frank - waluta małego stabilnego kraju ma tendencję do:

ciągłego wzrostu w nieskończoność

ile będę miał do spłacenia za 10lat??

czy nadal na tym straci bank i obywatele??
SSS123 / 83.11.86.* / 2015-05-27 12:45
1. Ktoś został okradziony.
2. Złodziej za zrabowane pieniądze kupił sobie samochód.
3. Złodziej został złapany.
4. Sąd orzeka: złodziej jest niewinny, pieniędzy nie może oddać bo kupił samochód. Nie może sprzedać samochodu i oddać to co ukradł bo to OBNIŻY JEGO STANDARD ŻYCIA.
d..jaś / 159.255.190.* / 2015-05-27 12:44
najpierw się nachapali na kredytach dzięki niedozwolonym klauzulom, teraz płaczą.
a kto kręci kursami walut ? nie czasem żydo-prezesi większych banków ?
niech się dogadują, umieli "wydoić" kasę od niezamożnych ciułaczy, niech posmakują niższych wpływów na konta, nie będzie Ferrari dla synka czy córeczki ani Bentlej'a dla kochanki, musi wystarczyć rower sprowadzony z Holandii.
safesf / 146.200.21.* / 2015-05-27 12:42
Zagrozeniem dla Polakow jest PO, ktora zdefraudowala miliardy, nie miliony, zagrozenie dla polakow to rowniez "polskojezycznee media" rodem z Tel Avivu. Z reszta problemow Polacy sobie poradza. Milego Dnia.
nick1212121 / 217.156.148.* / 2015-05-27 12:36
A kogo obchodzą banki? A czy banki interesują się nami? No właśnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mundry / 83.28.50.* / 2015-05-27 12:36
Jestem za. Zlikwidować wszystkie banki. Nie są nam do niczego potrzebne. To samo zło. Każdy powinien wydawać tylko tyle ile zarabia. A jak ma nadwyżkę, oddać tym, którzy mają mniej. Pełny socjalizm.
frankimen / 5.173.241.* / 2015-05-27 12:35
bank w momencie udzielenia kredytu kupuje franki po 2zł
teraz dostaje te same franki po 4zł
i sprzedaje je ze 100% zysku!!!

lichwa w Polsce to 41% zysku na kredycie, nikt nie siedzi w więzieniu za przekręt, którego bankom nie udało się wprowadzić nawet w Afryce dla czarnego ludu, a udało się wprowadzić nam??

Napuszcza przy tym Polaka na Polaka, wmawia że każdy będzie musiał dopłacić do jego 100% lichwy. Propaganda lepsza nisz w Rosji.
Piorek / 15.203.169.* / 2015-05-27 13:30
Nie jestem pracownikiem sektora bankowego, ale znam ekonomie. I nawet nie chce mi sie komentowac tego typu bredni - Bank pozycza na biezac w Banku Narodowym(odpowiednim dla rodzaju waluty) i dlatego raty rosna wraz z kursem.
Ponadto niskie oprocentowanie jest zalezne wlasnie od tego, na jaki procent Bank moze pozyczyc od Banku Narodowego czyli stopy redyskontowej.
To bardzo prosty mechanizm, ktory pozwala zrozumiec dlaczego oprocentowanie w CHF jest nizsze niz PLN i dlaczego przy wzroscie kursu trzeba placic zgodnie z nim.
Gdyby bylo inaczej (jak niektorzy sugeruja ze banki i tak pozyczaja w zlotowkach) to oznaczalo by ze Bank doklada do interesu, gdyz w NBP pozycz drozej niz w CHF - a w to ze Banki dokladaja do pozyczek/kredytow nikt nie uwierzy...
Radze sie zastawnowic i troche poczytac, sprobowac zrozumiec a dopiero pozniej krzyczec.
Pol Hak / 89.67.39.* / 2015-05-27 12:35
Wreszcie ktoś dobierze im się to tyłka i skończy się złodziejstwo i lichwiarstwo. Nareszcie może będzie coś normalnego i banki pójdą po rozum do głowy bo na myślenie już za późno. Mieli już 8 lat na myślenie i nic dobrego nie zrobili, a Belka powinien znieść ten haracz podatkowy dość już oszukał i okradał nas. Wielki czas na rozliczenie jego przed Trybunałem.
Odyseuszzz / 178.159.162.* / 2015-05-27 12:33
Skoro banki są przerażone pomysłami Dudy, może to tylko świadczyć iż prezydent w końcu zadba o losy zwykłych polskich obywateli a nie krwiopijców z instytucji nastawionych na wyzysk będących własnością koszernych! Bo to że banki są w rękach żydowskich nie trzeba nikogo uświadamiać!
mk823 / 79.186.228.* / 2015-05-27 12:33
Ostatecznie za pomysły polityków zapłaci większość obywateli. Przecież tak jest zawsze.
Gościu / 95.160.94.* / 2015-05-27 12:33
Banki a właściwie zarządy boją się jak parte rządzące.sieja zamęt bo pali im się grunt pod stopami.okradać ludzi się nie boją..wzrosty na giełdzie przez kilka kwartałów a klienci banków coś z tego mieli? Kiedy sa spadki od razu straszą ze wzrosną opłaty-podobnie jak właściciele marketów na plany związane z opodatkowaniem.straszą bo się boją ze im mało zostanie.tylko dlaczego wg nich mało tzn kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie bo tyle zarabiają przecież.niech przestaną siać panikę i mam nadzieje ze Duda zrobi co obiecał.każdy w tym kraju powinien być równy jeśli chodzi o podatki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
...265 / 78.31.92.* / 2015-05-27 12:31
Jak banki sie boja znaczy ze dobrze sie dzieje :)
liberalna Pinky / 83.15.29.* / 2015-05-27 12:30
Nareszcie ktoś madry i sprawiedliwy ukróci wyzysk i upodlenie Polaków. A my powinnismy go w tym spierać i mu kibicować. Na pohybel lobbystom bankowym.

Najnowsze wpisy