Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
maryna21 / 213.158.222.* / 2015-05-27 11:47
Pieprzenie kotka za pomocą młotka jak banki będą podnosiły opłaty to ludzie zrezygnują z kont bo ja na pewno nie będę płacić 50% więcej i jak odejdą im klienci to przyjdą po rozum do głowy i się ustabilizuje
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 11:55
prawda! jesli juz to nie wszystkie banki cos podniosą, chyba ze nie ma wolnego rynku i jest zmowa banków...
Labomba / 87.204.149.* / 2015-05-27 11:42
Gdy już korekta się skończy i banki zaczną odrabiać straty zamieścicie artykuł że za DUDY banki rosną? Czy może choć wspomnicie że kurs jest taki sami jak za Bronisława?
Eye / 212.165.108.* / 2015-05-27 11:40
A kogo to obchodzi??? I tak banki sa niepolskie!!! I zyski wyprowadzaja za granice!!! Poprostu mniej nas okradna!!!
A moze wtedy polskie jakies powstana (banki)/... ;)
analfabeta / 83.26.3.* / 2015-05-27 11:39
A ja się pytam CZEMU TYLKO FRANKOWICZE !!!! Niektórzy mają kredyty w EURO nie wspominając iż NAJBARDZIEJ pokrzywdzeni będą ci co nie chcieli oszczędzać i wzięli w złotówkach. Część frankowiczów nie mogła wziąć innej waluty, to wiem ale znaaaaczna większość wzięła tylko dla tego iż był tani a teraz nie dość iż Duda chce dać im zarobić to CAŁOŚĆ kosztów poniosą inni którzy mają lokaty w bankach, konta bankowe a najwięcej stracą ci co mieli kredyty w złotówkach.
Traktować należy wszystkich tak samo a nie wybranych lepiej a innych gorzej bo we Frankach nie tylko mniej zamożni brali ale i bardzo bogaci.
Eye / 212.165.108.* / 2015-05-27 11:39
A kogo to obchodzi??? I tak banki sa niepolskie!!! I zyski wyprowadzaja za granice!!! Poprostu mniej nas okradna!!!
A moze wtedy polskie jakies powstana (banki)/... ;)
Ania590 / 78.9.137.* / 2015-05-27 11:34
Czy to znaczy że 700 tyś kredytobiorców CHF utrzymuje system bankowy w Polsce?
antyX / 80.168.1.* / 2015-05-27 11:32
Polacy maja dobra pamiec, ale niestety krotka. Wiecie, dlaczego jestescie dzisiaj dziadami? Nie? Szkoda. Przypominijcie sobie (nie)rzady Akcji Wyborczej "Solidarnosc" i Unii Wolnosci. Pamiatacie sukinsynow typu Bacerowicz, Emil Wasacz, Stanislaw Alot, Walesa, Krzaklewski, Lewandowski? Nie? Szkoda... Podpowiem wam tylko, ze maja sie dobrze i odcinaja kupony od przekretow, przez ktore wy do dziasiaj cierpicie. Ale jesli jestescie glupi jak but, to cierpcie. Matoly.
do durnia / 89.64.208.* / 2015-05-27 11:43
Wydaje ci się że coś wiesz a wiesz tylko głupie bajki bez rozeznania prawdy. Balcerowicz zrobił pierwsze kroki aby ekonomicznie i pierwszy raz logicznie postawić na nogi Polski bałagan finansowy. Ale takie nieudaczniki jak ty właśnie matoł tego nie zrozumie.
jtw / 176.105.129.* / 2015-05-27 12:09
Balcerowicz naszkodził polskiej gospodarce tak, że do dzisiaj pijemy to piwo. Porównaj działania rządu Czech w tych samych czasach. O wiele mniejsze bezrobocie i wyższa obecnie stopa życiowa Czechów.
jaaa794 / 88.105.74.* / 2015-05-27 11:58
nie zgodze sie. tzw profesor balcerowicz "chlodzil gospodarke" tylko po to, by Zachod mial u nas rynek zbytu, tania sile robocza, wykupil nas - ziemie, przemysl, instytucje finansowe..wszystko - za bezcen. Takie mial zadanie. Wiec nie roz z niego bohatera bo on nim nie jest - wrecz przeciwnie.. - przez takich jak on wciaz ciagniemy sie w ogonie europy - i juz zawsze bedziemy, bo Polski juz nie ma. i nie chodzi mi o to, ze "Polska dla Polakow" itp - moge byc obywatelem europy czy swiata ale zebym byl obywatelem z ktorym sie liczy, ktorego se slucha i dla ktorego jest panstwo, rzad, urzedy, polityka - a nie wyrobnikiem i miesem armatnim dla Niemcow/Rosjan/Amerykanow/Chinczykow/bankow/miedzynarodowych korporacji/itp.
wb7777 / 212.244.151.* / 2015-05-27 11:28
Natychmiast powinno się to zmienić.
Z jakiej racji ja mam płacić na jakieś biuro poprezydenckie. To następny gniot partyjny gorzej niż peerelowski.
Prezydent ma co najmniej 5 lat na dobre sprawowanie prezydentury. I jeżeli tak jest to ma wystarczająco intratnych propozycji finansowania swojego biura jeśli chce.
Takie obligatoryjne rozdawnictwo pieniędzy może tego prezydenta tylko deprawować a nie skłaniać do dbania non stop o interes państwa.
Przecież on ma zarabiać po prezydenturze niewiele mniej niż w trakcie prezydentury LUDZIEEEEEE!
A jeżeli okazał się zdrajcą lub trwonił ile wlezie jak Komorowski i dlatego go naród wypier..lił to też mu dać ile wlezie za to po prezydenturze?
M%T / 46.238.112.* / 2015-05-27 11:28
CZYTAJMY ZE ZROZUMIENIEM JEŚLI BANKI ZOSTANĄ OPODATKOWANE TO KREDYTOBIORCY BĘDĄ SPŁACAĆ WIĘKSZE KREDYTY , WIĘCEJ ZA PROWADZENIE KONTA , WIĘCEJ ZA WSZYSTKO.
aeees / 94.78.161.* / 2015-05-27 11:25
Wyższe podatki odstaszają inwestorów .. A mniej inwestorów to mniej miliardów w polskiej gospodarce..

jak dodatkowe podatki wplywają na odpływ kapitału ? NIższe inwestycje nie wplywają dobrze na gospodarke. Kraj z nizszymi podatkami ma wieksze szanse na rozwój
Rossannna / 77.66.58.* / 2015-05-27 11:25
Po co ta lisat banków. Przeciez wiadomo, że banki sa w żydowskich rękach. Nic sie im nie stanie i niepotrzebnie wszynaja jazgot. I tak okradli wszsytkich na calym swiecie,.
andre44588 / 46.169.54.* / 2015-05-27 11:24
no kabaret,usmiałem się że hej---Bielecki wytłumacz bankom--jak polakom tłumaczyłeś w lutym 2008!!gdzie ten szczur z gradem(20%)kghm opier----napiszcie ze firmy znowu wracają do kas pracowniczych a kase będą trzymać tylko w spółdzielczych a państwo będzie nad nimi miało scisły nadzór to za darmo nawet zjeść wam dadza bylebyście tylko konta nie likwidowali --straty ,bzdury nie straty,niech się martwią by ludzie niezawołali o owernight na rachunkach firmowych!!!!!!!!tyle idzie 2 fala kryzysu,kwestia 2 lat także nie oszczędzajcie a jeśli to w metalach i uczta się rzemiosła bo czym będziecie zarzadzac jak 90% upadnie przedsiębiorstw dzięki tym właśnie banką
Kmt / 188.116.35.* / 2015-05-27 11:23
Mi Komorowski nie obiecywał podwyższenia wieku emerytalnego, zaboru składek z OFE do ZUS, skoku warotści franka z dnia na dzień, złodziejstw SKOK Wołomin, przekrętów AmberGold, hańbienia narodu w filmach i innych świństw - i co?
darek411 / 79.185.254.* / 2015-05-27 11:39
Jak ci nie obiecywał to o co chodzi śmieciu pisowski
Pikuś331 / 178.37.149.* / 2015-05-27 11:23
Banki funkcjonują wg reguł rynkowych i są w dużym stopniu takim samym przedsiębiorstwem jak każde inne. Obracają potężnymi pieniędzmi co sprawia, że mogą wpływać na rynki, nastroje i koniunkturę.
Jak widać mają dużą siłę bo w 2 dni potrafią zrobić zamieszanie na giełdzie i kursach walut.
Banki bronią swojego korytka i lichwy, z której żyją. BANKI NICZEGO NIE TRACĄ, BANKI NAJWYŻEJ ZAROBIĄ MNIEJ PIENIĘDZY.
keks / 91.208.93.* / 2015-05-27 11:21
Banki już szykują się do tego, że ktoś chce ograniczyć ich horrendalne zyski. Przy artykule o karze dla mBanku jasno było napisane jaki miał ten bank zysk za 2014 rok, ale już żaden bank nie raczy podać jaki podatek odprowadził od dochodu na terytorium RP. Każdy Polak musi płacić PIT i VAT, natomiast banki obracają naszymi pieniędzmi, bogacą się na tym, ale podatku od zysku z tej działalności nie chcą płacić i straszą od razu obciążaniem klientów. Frankowicze w większości to właśnie ta najbiedniejsza część mogących wziąść kredyt, z tej prostej przyczyny, że był on najtańszy i wymagał niższego dochodu na członka rodziny, więc niech banki nie uprawiają socjotechniki. Mnie na kredyt złotówkowy nie było stać z powodu zbyt niskiego dochodu. Po 10 latach znów mam do spłacenia to co już spłaciłem, więc niech bankowcy nie pitolą że zbankrutują, bo to co brali do stycznia 2015 jest ich czystym zyskiem, a ja mam do spłacenia ten sam kredyt od początku.

Najnowsze wpisy