Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
yfreh / 31.178.90.* / 2015-05-27 11:19
Wszyscy mogą płacić w kraju podatki tylko nie banki i hipermarkety - chory kraj
inek / 91.231.24.* / 2015-05-27 11:19
Frankowicze powinni płacić, tak jak stoi teraz kurs franka, bo brali go bogacze, którzy się puszyli, że ich stać. A opodatkować banki jak najbardziej, to lichwiarze a nie bankowcy, ale bez możliwości ściągnięcia z ludzi, niech zmniejszą swoje zyski.
obywatelRP / 85.232.224.* / 2015-05-27 11:59
bogacze? a wiekszosc kredytytów na 200-300tys? to byly kredyty brane na 40-50 metrowe mieszkania.. i to brali bogacze? litosci...
żenua / 81.190.16.* / 2015-05-27 11:58
Bogacze??? Pracowałem wtedy jako urzędnik i zarabiałem w 2008 rok 2300 na rękę - z dodatkami. O dziwo (?) w złotówkach według banku millennium nie miałem wiarygodności kredytowej. We frankach i owszem. Kupiłem dla 3 osób mieszkanie 38 m. za ok. 150 tys gotowe do zamieszkania. Jeśli to jest dla ciebie synonim bogactwa, to pewnie mieszkasz w lepiance a łazienkę masz za stodołą. Dzisiaj, po blisko 7 latach spłacania mój dług to 260 tysięcy.
BZ WBK - MŚCIWUS / 81.219.39.* / 2015-05-27 11:35
Banki na siłę wciskały ludziom franki doskonale zdając sobie sprawę że w owym czasie kurs szwajcarskiej waluty był spekulacyjnie utrzymywany na bardzo niskim poziomie. Dlaczego teraz nie chcą udzielać kredytów w tej walucie? Pracowałem w banku 9 lat jako sp. Ds. sprzedaży kredytów hipotecznych i doskonale wiem jakie były odgórne zarządzania. Wszyscy frankowicze zostali wrobieni. Banki trzęsły się ze strachu w 2008 roku kiedy to frank oscylował w okolicach 1,89 PLN. Gdyby większość ludzi spłaciła kredyty w tym czasie, banki by popłynęły.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rtstu47w254wedtyc / 94.254.133.* / 2015-05-27 11:19
A ja tam nie muszę być waszym klientem. Jak podniesiecie podatki to tyle mnie zobaczycie.
Micha 63748 / 78.10.201.* / 2015-05-27 11:37
No i dobrze. Będzie miejsce pracy dla mnie lub więcej na zasiłek dla innych. Im więcej wyjedzie tym lepiej tym co zostają
Julian. / 109.243.69.* / 2015-05-27 11:18
Nie ma sprawy. Polska otworzy filie NBP do obsługi ludności i firm działających w Polsce, a Polacy chętnie przeniosą swoje aktywa finansowe do polskich banków. I tym oto sposobem NBP zamiast udzielać kredytów obcym bankom będzie udzielał je Polakom na polskie inwestycje. I tak, polskie pieniądze zaczną w końcu pracować dla dobra Polski i dla dobra Polaków. A zachodni lichwiarze niech się wypchają swoimi bankami i swoją lichwą. Dość przechwytywania zysków wypracowanych w Polsce i wyprowadzania z Polski do kieszeni gangsterów.
darek411 / 79.185.254.* / 2015-05-27 12:04
Prowadząc firmę od 25 lat nie trzymałem pieniędzy w polskich bankach bo oferowały najgorszą obsługę i warunki prowadzenia konta firmowego.Dopiero konkurencja banków zachodnich wprowadziła do naszych banków poprawę jakości obsługi i bardziej zróżnicowaną oferte produktów bankowych.I znowu mamy wrócić do dziadostwa?
Batogol.... / 145.237.2.* / 2015-05-27 11:18
No właśnie jakie to cwane ...tylko klienci maja ponosić koszty. A może by tak pracownicy banków i dyrektorzy mieli zamrożone pensje na 8 lat jak to się ma w budżetówce. Wtedy kasa się znajdzie bez obciążania klientów.
Taki dyrektor a mam w rodzinie takiego nie zbiednieje jak przez następne 8 lat będzie zarabiał "tylko" 30 tyś miesięcznie.
Polanidesjusz / 89.191.154.* / 2015-05-27 11:17
I bardzo dobrze.
Banki są dość bogate. Niech sobie tracą na wartości. koszty pracy banków są żadne w porównaniu do zysków a je banana Belka twierdzi, ze bank mogą upaść - jeżeli mają upaść na głowę to już dawno upadły.
Już dość pieniędzy dostał Belka od banków za p********** tych bzdur. Rostowski miał rację w spr. Belki, ale je banany Tusk też się sprzedał. Dzi fka.
mattski / 87.205.117.* / 2015-05-27 11:16
O matko! i co teraz? Pieniądze będziemy musieli trzymać w skarpetach? Pic na wodę fotomontaż. Światowa gospodarka potrzebuje Polski i na odwrót. Jeśli taki pan prezes zagranicznego banku w Polsce zamiast 8 milionów PLN (np. Pekao S.A.)rocznie zarabiał będzie 4 czy 5 mln. to myślicie, że taki bank na czele z panem prezesem się obrazi i wyprowadzi? Nic bardziej mylnego bo polskie spółki zagranicznych banków są prawdziwą żyłą złota i długo jeszcze takimi pozostaną. Nigdzie w UE banki nie koszą takiej kasy na wszelkiej maści prowizjach i opłatach (np. za posiadanie karty kredytowej, co na zachodzie Europy jest nie do pomyślenia) co w Polsce (znam z doświadczenia posiadania rachunków m. in. w Niemczech i GB). A jeśli nawet banki wpadłyby na genialny pomysł przerzucenia opłat na klientów (czym straszy cytowany pan ekonomista) i tym samym na podwyżkę cen usług bankowych to byłaby to już zmowa cenowa na co też są paragrafy póki co w tym kraju. Sam pracuję w firmie, w której po rozpoczęciu zawirowaniań w handlu z Rosją zyski spadły o ponad 30%. I co teraz, mamy zwijać interes i przebranżowić się? Nie - po prostu szukać alternatywy a póki co jakoś też głodem nie przymieramy...
Anna304 / 83.144.89.* / 2015-05-27 11:15
Bardzo dobrze - stop z bankowym bezprawiem. To wspaniale oglądać ten popłoch na myśl że część z waszych niebotycznych zysków zostanie wam zabrana :)
Nie bardzo wiem jednak o jakim koszcie dla budżetu wszyscy mówią bo o ile mi wiadomo to A - nikt z frankowiczów nigdy o pieniądze z budżetu się nie upominał. B - budżet i zysk banku jest finalnie wytransferowany do właścicieli ... do polskiego budżetu trafiają okruszki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
brrrr / 149.156.116.* / 2015-05-27 11:13
"banki musiałyby pokryć stratę z tego tytułu w wysokości około 30-35 miliardów złotych" - innmi slowy oznacza to przecież, że banki wyłudziły 30-50 mld zł od kredytobiorcow. Jesli zwrot tych pieniedzy oznaczałoby bankructwo banków to znaczy, że my kredytobiorcy utrzymywalismy banki poprzez ich lichwiarskie kredyty.
Kredytobiorcy to przewaznie zamożni ludzie? Wszytkich do jednego wora... 10 lat temu bardzo wielu z nich (nas) nie mialo zdolnosci kredytowej w PLN, ale mialo juz takową w CHF. To bylo chore. Ale tak własnie zdolnosc kredytową liczyli analitycy bankowi.
Manipulacja nie artykul.
AMBER - frank / 46.112.227.* / 2015-05-27 11:13
Bo dlatego głosowaliśmy, żeby zwalczał złodziejski system.
mchchckh / 62.148.84.* / 2015-05-27 11:12
To w Polsce ważniejszy jest ,,system" czy obywatel?
kupiec701 / 46.175.239.* / 2015-05-27 11:11
Poszedłem do sklepu i kupiłem kg kiełbasy i litr wódki potem się okazało, że w sklepie za rogiem ta sama kiełbasa i wódka były tańsze o 9.45 zł. Kto mi odda różnice. Czy pani premier może coś z tym zrobić i obiecać mi , że odda na polakom przynajmniej 25 % poniesionych kosztów.

Problem identyczny jak frankowiczów. czekam na mądre odpowiedzi
greg717 / 79.189.132.* / 2015-05-27 11:27
Zadając takie głupie pytanie zaświadczasz o braku zrozumienia tematu indeksowanych kredytów frankowych.

Bardziej zbliżony był by przykład. Chcesz pożyczyć wódkę a dostajesz w zamian likier. I teraz zamiast likieru musisz oddawać wódkę i to w dodatku w dużo większej ilości. Bo pożyczający stwierdził, że produkty, z której jest robiona wódka cały czas drożeją i jej wartość stale rośnie. Podsumowując tą wódkę możesz oddawać do śmierci.
Przypadkowy czytacz / 83.17.183.* / 2015-05-27 11:10
Nie głosowałem na Dudę, bo to nie moja bajka, ale jak czytam o tym, że banki stracą z powodu przewalutowania kredytów po kursie franka z dnia zaciągnięcia kredytu to rower sam zaczyna mi jeździć w piwnicy. Spłacam kredyt frankowy od dziewięciu lat, a do spłacenia mam obecnie tyle ile wziąłem. Nie narzekam, nie jęczę i nie stękam tylko spłacam, ale litośći !!! Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że banki z tzw "obcym kapitałem", czyli wiadomo czyim mogą coś w Polsce stracić ? A to co spłaciłem przez te 9 lat ? Pozdrawiam. Szczęśliwy "frankowicz", który wg części naszych umiłowanych przywódców żył wiele lat ponad stan.
oj tam / 89.229.221.* / 2015-05-27 11:35
Przeczytaj jeszcze raz, to co napisałeś i zapytaj sam siebie o co ci chodzi. Ja zrozumiałem tylko tyle, że nie jęczysz i nie stękasz.
ergergrg / 83.26.172.* / 2015-05-27 11:10
Ale bełkot

Jednorazowy spadek zysku o 1/3 to spadek wartości banku o 1/3

hahahahahahaha
bai / 79.186.113.* / 2015-05-27 11:09
Jesteśmy w czołówce z najdroższymi kredytami,mniej ma Francja,czy Niemcy.Niech się martwią banki,biedne nie są,koniec z niewolnictwem,to samo dotyczy się zagranicznych marketów,niech nasze Państwo przywróci trochę godności dla naszej gospodarki

Najnowsze wpisy