Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
realista / 89.70.177.* / 2015-05-27 09:09
Żydzi, boją się że może skończyć się dla nich dolce vita i że dojna krowa (czytaj my Polacy) nie będzie już na nich tak pracować. Sam nie mam żadnego kredytu, ale jeżeli bank podniesie prowizję za prowadzenie konta i nie będzie mi to odpowiadać to przeniosę się do innego banku. Jeżeli wszystkie banki się zmówią to poszukam banku w Niemczech z kontem złotówkowym.
websterrr / 89.202.158.* / 2015-05-27 09:09
Nie jestem właścicielem żadnego banku :-)

Mój interes nie jest tożsamy z interesem banków. Dlaczego próbuje mi (nam) się wmówić, że jak bankom będzie gorzej to i mi (nam) będzie gorzej? Nie zauważyłem żeby mi (nam) było dobrze, kiedy bankom jest dobrze.

Prywatyzacja zysków, upaństwowienie strat. Tak to widzę.

Bank przestały być tym czym były kiedyś - instytucjami do gromadzenia depozytów i udzielania kredytów. To maszynki do robienia ogromnych pieniędzy na spekulacji, które w razie wygenerowania ogromnych strat zwracają się do rządów o pomoc. Coś tu jest nie tak...
Humaniod / 91.215.34.* / 2015-05-27 09:08
Czyli jak się spodziewałem , program PIS bije w ich wyborców najbardziej i oni najwięcej stracą.
Są to jednak ludzie nie mający zielonego pojęcia o realiach gospodarczych i na zielone powiedzą że czerwone.
ant789 / 87.204.69.* / 2015-05-27 09:08
Biedne banki i ich ledwo wiazacy koniec z koncem prezesi. Ten wasz bursa to kolejny expert od niczego jakich w tym kraju wielu. Kiedys za lichwe obcinano rece a teraz co robia banki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
k310 / 78.8.5.* / 2015-05-27 09:08
Banki straciły lub stracą to, co zyskałyby na ludziach, którym wciskały kredyty we frankach. Nie mam szczęśliwie żadnego kredytu w banku, ale dałam się oszukać Getinowi na pareto. Wpłaciłam im w sumie 16 tyś, a kiedy się w końcu zorientowałam,(dość późno bo 5 latach),że robią ze mnie idiotkę przysyłając mi gratulację,jak fantastycznie zainwestowałam kasę, kiedy w rzeczywistości już na dzień dobrym straciłam 30%, a potem jeszcze więcej, zrezygnowałam z dalszych wpłat. Po 5 latach sumiennego wpłacania tym złodziejom, chcą mi oddać 3 tyś zł. Najlepsze jest też to, że jak pytałam w banku jak akcje tego g...., otrzymywałam info, że wszystko ok, więc sama tego nie sprawdzałam. Nigdy nie przysłali mi żadnego oficjalnego wyciągu, zawsze jakąś kserówkę z gratulacjami.
pawel12380 / 213.158.223.* / 2015-05-27 09:08
Ciekawe, że redaktor troszczy się o ZAGRANICZNE banki i ich zyski. Co jest złego dla Polski, że będą musiały część zysków oddać Polakom ???! Moim zdaniem mamy wolny rynek i wolny wybór - jak im się nie opłaca to przecież mogą zwinąć interes z Polski. Przyjdą inne. Złodziei i spekulantów tu nie potrzebujemy. To jeszcze (?) jest kraj obywateli a nie banków i korporacji. Taką mam nadzieję.
mis Go-Go / 78.8.109.* / 2015-05-27 09:07
BARDZO DOBRZE DUDA MÓWIŁ I ZROBI MAM NADZIEJĘ Z KONSEKWENCJĄ !!GDY TYLKO MI TROCHĘ BANKI PODNIOSĄ COKOLWIEK TO ZREZYGNUJE Z TAKIEGO BANKU I TYLE W TYM TEMACIE !OSZUKAŁY LUDZI NIECH PŁACA ZA TO!!A PODATEK NA NICH JAK NAJBARDZIEJ PRAWIDŁOWY !ORBAN TO ZROBIŁ I WĘGRY JUŻ SA NA PLUSIE!
dieg / 195.189.90.* / 2015-05-27 09:07
jak patrze na tych ucisnionych ,najgorzej ma BOŚ zarobił tylko 66 mln zl netto , oj biedaczek nawet na waciki nie starczy:( z czego bedzie własciciel żył , chyba bedzie musiał kredyt wziac:( Ludzie czy wy nie widzicie ile Banki łoja kasy ,
don Pedro1229 / 89.77.56.* / 2015-05-27 09:07
Na biednych noe trafiło. Banki dymają nas zdrowo już od wielu lat. Jak można było to sprzedać?
Kocurwaldi / 159.205.83.* / 2015-05-27 09:07
Teraz widać dobrze o czyj interes chodzi. Interes udziałowców banków którymi nie są przeciętni Polacy. Węgry pokazały że wbrew Brukseli można przewalutować kredyty frankowe co oznacza zmuszenie banków do poniesienia konsekwencji swego oszukiwania klientów, że można opodatkować wielkie sieci i mimo to one nie uciekają z kraju, uzyskać poprawę notowań agencji ratingowych i zacząć obniżać podatki w przeciwieństwie do naszego rządu. Ludzie nie dajcie się manewrować macherom od PR.
ADAM211 / 89.174.214.* / 2015-05-27 09:07
gdy wydaje się 18 mln na kampanie wyborcza prezydenta,premie i przywileje dla urzedników,nagrody...przywileje emerytalne dla niektórych grup społecznych,a pozostała częśc społeczeństwa żyje za 1600zł i płaci podatki!!!
dgfdf / 178.183.13.* / 2015-05-27 09:07
juz widze ten run na banki i lokowanie oszczednosci na kontach na Zachodzie albo w rajach podatkowtch, bo wygral Duda hahahahaah ogarnijcie sie, jak bedzie run to banki po prostu zdechna, wiec prosze nie wywolywac paniki na rynku
hnj / 5.172.247.* / 2015-05-27 09:06
Szanowny autorze nie zapominaj że zagrożeniem podstawowym dla banku jest wycofywanie depozytów, a z ucziwosci dziennikarskiej bys obliczył obietnice PO ktorch nie spełnili, np sam vat mial byc 15% a podwyższyli do 23%. A na ile okradziono nas że środków ofe, umorzono tyle obligacji a ile kasy zebrali z okazji emisji tych obligacji, gdzie ta kasa jest?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bogus970 / 83.9.151.* / 2015-05-27 09:06
co to za wymysły . Banki nie stracą na przewalutowaniu nic a nic , bo dawały złotówki i złotówki biorą. jeszcze zarobia na wyzszych odsetkach . Przez lata banki wypłaciły gigantyczne dywidendy akcjonariuszom w gotówce za wirtualne zyski i nie ma co płakać. Wiadomo, ze banki poprzez odsetki kreują pusty pieniadz , którego nie ma . Duda chce zlikwidowac fikcję.
OL / 193.105.251.* / 2015-05-27 09:06
beznadziejne straszenie a może nas bardziej interesują nasze finanse ? A ile banki miliardów pozarabiały na nas w ostatnich latach ? Wystarczy odwrócić sens artykułu żeby inny był odbiór, może wystarczy już robienia idiotów z klientów banków, mnie przynajmniej ich strata nie przejęła...

Najnowsze wpisy