Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone pomysłami Dudy

Wyświetlaj:
Dzięki Andrzej_102 / 93.175.76.* / 2015-05-26 21:35
Mam nadzieję że stracą więcej. Proszę zwrócić uwagę że pieniądze nie znikają tylko zmieniają właściciela. Oszukańcze Banki będą musiały oddać to co ukradły obywatelom. Ja kolejny pozew złożyłem i zachęcam innych. Jak macie wątpliwości to porozmawiajcie z prawnikiem. Warto. Banki przegrywają i będą przegrywać.
KRECIK321 / 5.172.247.* / 2015-05-26 21:27
Bez PANIKI!!! Wlosi rok temu sie zorientowali ze BANKI sa w ZYDOWSKICH REKACH . A Czemu PO POzbylo sie BANKOW ??? Bo ZYDZI je POwoli wykupili gdyby im sie nie oplacalo nigdy by tego nie zrobili !!!
Pracowalam w BANKU ktory ZYTKI przejeli a nam wreczano POwoli wyPOwiedzenia -by byl sPOkoj PO kilka osob co kilka dni Odchodzilo z PRACY !!!!!!!!!!!
Dottore / 95.158.67.* / 2015-05-26 21:23
W ogole zwrocil ktos uwage co za polityke ma ta strona? Nienormalni jacys. Glowne newsy:
-"Zmiana prezydenta bedzie nas sporo kosztowac"
-"Banki stracily co najmniej 12 miliardow zlotych. Duda to zagrozenie dla systemu"
-"Frank juz po 4 zlote. Nie tylko przez Dude"

Tak, Duda to zagrozenie dla systemu, systemu, ktory trzyma sie u wladzy od lat i hamuje nasz rozwoj. A Wy sie wstydzcie uprawianiem takiej polityki.
mich / 178.23.108.* / 2015-05-26 21:21
walic polskie bankowe eldorado trzeba to ukrucic bo doja nas jak krowy a w niemczech opłaty bankowe 3 razy tansze
kredyciarz złotówkowy / 185.38.224.* / 2015-05-26 21:56
3 razy tańsze i jakoś też całkiem nieźle im sie wiedzie
edziopedzio / 46.215.104.* / 2015-05-26 21:18
a czy w tym kraju jest coś polskiego ?( no, jedynie to bieda)ZAGRANICZNIAKI DOSTANĄ PO JAJACH
kamil_m / 79.163.162.* / 2015-05-26 21:16
Wg mnie jak i wielu innych to dobry pomysl z podatkiem dla bankow. Powinni jeszcze kazdej zagranicznej firmie dolozyc podatek od samej sprzedazy. Ale powinni sie zabezpieczyc by do kosztow nie doliczali sobie np faktury za uzywanie nazwy itp. A co do frankowiczow to sprawa skomplikowana i wg mnie powinni ich zostawic. Jak pamietam boom na kredyty frankowe to nawe w sniadaniowych programach mowa byla o zagrozeniach. Ale polak chcial byc cwany bo oszczedzi pareset zl a teraz traci. Osobiscie mam 2kredyty oba w pln i jakos nie martwie sie kursem franka. Wiedzialem ze sa to kredyty drozsze ale wmiare plynne. Pozatym by w Polsce zylo sie lepiej to trzeba uszczelnic system podatkowy, przygladnac sie przetarga, uwolnic sie od biurokracji. Bo kasa dla ukrainy, dziwne muzea itp jest ale na pomoc biednym nie ma.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
djhdkwwjk342 / 93.157.66.* / 2015-05-26 21:11
dobrze, niech dziadostwo z ue i sterowanie z nbp i korpo uciekaja :) az kurz poleci :))
MapetShow / 89.78.155.* / 2015-05-26 21:05
Hahaha, analizy na podstawie 2 tygodni :P

Sprawdźcie trend z roku a zobaczycie wyraźnie, że WIG-Banki spada :)

Dwa: to nie banki są złe tylko Belka, że nie zostanie wybrany na kolejną kadencję :) On jeszcze połaskocze frankowiczów, aby zemścić się za wybór Dudy:)
Jaro_307 / 178.37.176.* / 2015-05-26 21:02
Banki to najwięksi złodzieje. G... robią tylko kase zgarniają. Kredyty z RRSO po 48% i więcej to zwykła lichwa a lokata 1-3% - śmiech na sali :p
Wykształciuch / 37.248.254.* / 2015-05-26 20:53
Cyt> .."Propozycje Andrzeja Dudy niosą ze sobą zagrożenie dla systemu bankowego w Polsce z perspektywy przyszłych zysków banków oraz ich zdolności do rozwijania akcji kredytowe"... Z PERSPEKTYWY PRZYSZŁYCH ZYSKÓW BANKÓW !!!!!!! To już wiecie, o co się boją instytucje finansowe w RP, których głównym celem jest strzyżenie baranów, tzn. większości obywateli :))))) Rozumiem, że celem tych instytucji jest zarabianie kasy, ale w lichwiarski sposób !!!!! Za dużo konsumentów u nas mieszka, żeby w/w instytucje wyniosły się z naszego rynku. Zarabiać tak, ale na normalnych zasadach. Tak na marginesie, kryzys rozpoczął się od nieprzemyślanych ( albo przemyślanych ) działań wszelkiego rodzaju instytucji finansowych, więc niech choć częściowo ponoszą tego koszty. jeżeli zwykły obywatel będzie się czuł bezpiecznie finansowo, to banki też zyskają ..... a że małą łyżeczką, to jest chyba normalne. Howgh.
uyuuu / 89.78.141.* / 2015-05-26 20:37
wszyscy panikuja bo teraz moze wysjc szydlo z worka a banki nic nie zaboli jesli zaplaca chocby 1%PRZY ICH ZYSKACH JA PYTAM TO CO MY ZWYKLLI MAMY POWIEDZIEC OBYWATELE TEZ CHCEMY PLACIC 1%PODATKU DO WIEZIE=NIA CALE po I KAZDY KTO DZIALAL NA SKZODE PANSTWA I BYWATELI
Minio / 5.172.247.* / 2015-05-26 20:16
Głosowaliśmy na pomysły Pana Dudy.
Nikt nie mówił o realizacji??

Skąd te spadki??
zxxx / 164.126.237.* / 2015-05-26 20:10
podatek od zysku bankow powinien byc bo podatnik terz placi podatek tzw belki wiec dlaczego banki mialy by miec lepiej poza tym banki sobie ostroleca i cos trzeba zrobic z tym nie moze byc w polsce swietych krow poza podatkami
Kibic / 185.78.133.* / 2015-05-26 21:52
oczywiście po po trąceniu wszelkiej maści wydumanych kosztów. Krótko mówiąc po tzw. optymalizacji podatków. Tu jedynie podatek obrotowy, uchroni nas przed krętactwem.
Wspólnik / 46.112.90.* / 2015-05-26 20:04
Strasznie mi żal banków. No strasznie... Starałem się o linię kredytową w mBanku dla mojej spółki z o.o. 20 tysięcy chciałem. Roklinię. Dwa lata trzymam u nich kasę. Nie są to kokosy ale koło pół bańki obrotu rocznie jest. Potrzebowałem na zapłacenie podatku i jakieś tam zabezpieczenie. Spółka generuje zysk. Płaci podatki. Myślicie że mi dali? Wała. Poszedłem do Idei. Dali. Ale pod warunkiem, że wspólnicy podpiszą umowę zabezpieczającą roklinię. To po kiego ja k... grzyba spółkę zakładałem? Wiecie co banki? Ch... wam w oko. Ale to taki k... wielki, żeby was zabolało. I głosowałem na Dudę i mam nadzieję, że wam dop... i to tak, że połowa z was wyleci z rynku. Chamy.
Krisskrk / 94.254.145.* / 2015-05-26 21:54
To rzeczywiście super łakomy kąsek jeste dla banku przedsiębiorca który bierze kredyt na podatek no serio super.
Można dowalić bankom jasne, tylko pamiętajcie tj. Biznes który istnieje setki lat on sobie poradzi np. Wlasnie będziemy płacić za konto np.10zl mc i tak bilans dla instytucji wyjdzie na zero a klient zapłaci. Biznes :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mol 2015 / 83.29.25.* / 2015-05-26 19:59
no to już po Platformie Obywatelskiej . Ale "nachapała" się grupa rządząca, bo przecież nie za darmo dali "taki luz" bankom

Najnowsze wpisy