Forum Forum finansoweInne

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Wyświetlaj:
Marek573 / 46.175.237.* / 2015-08-25 17:54
a może ukarać banki po 10 mld za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach i innych oszukańczych praktyk,które już dawno powinien ukarać UOKiK (w ogóle po co jest ta instytucja). z uzyskanych pieniędzy utworzyć fundusz dla kredytobiorców-również z łotówkowych.
Jowita 121 / 37.47.3.* / 2015-08-25 17:52
Skoro dyrektorzy banków, które namawiały na frankowe kredyty - sami brali złotówkowe, ponieważ zostało to udowodnione - to zupełnie nie rozumiem obecnej formy ich protestu. Trzeba walnąć się w pierś i podjąć rozmowy, które usatysfakcjonują obie strony. I to jest sedno sprawy. Po co walczyć , chcieliście innych oszukać , trzeba to obecnie naprawić. Inną rzeczą jest sytuacja kredytobiorców złotówkowych, którzy w tej sytuacji mogą poczuć się skrzywdzeni - wszak banki nie darują i wyżyłują każdego. I to właśnie jest okropne - brak absolutnie racjonalizmu - najzwyczajniej w świecie, jakoś w innych krajach nie maja takiego pola do popisu - i to jest właśnie w Polsce ŻAŁOSNE.
rozżalona / 46.112.239.* / 2015-08-25 17:50
Przewlutowanie kredytów
Takie pisma wystosowały pozostałe banki .które udzielały kredytow frankowych .Nie tylko BPH. I co się okazuje ? Nareszcie wychodzi prawda na jaw. Pan prezes Związku Banków Polskich (?) cały czas kłamie. Bo otóż okazuje się że te pisma wystosowali zagraniczni właścicele banków. Czyli cytowany prezes jest prezesem Związku Banków Niepolskich i walczy o zyski zagranicznych właścicieli. I swoje dochody. To się narobiło .Zagraniczni właściciele dyktują naszemu rządowi co ma robić. A oni mieli w du....e to,że wpychali ludziom kredyty frankowe ,bo przecież doskonale wiedzieli co będzie za kilka lat. A nasz kraj nas przed tym nie obronił. NIESTETY!
ja566 / 188.47.142.* / 2015-08-25 18:05
nikt nikomu na siłę niczego nie wpychał, każdy rozumny człowiek wie że nie można żyć dniem dzisiejszym i trzeba przewidywać co może się stać w przyszłości, jak mnie na coś nie stać to nie biorę i tyle...
Marcin00001 / 178.162.216.* / 2015-08-25 18:11
To ja nazwać to że banki odmawiały przyznania kredytów w złotówkach, za to w CHF było to jak najbardziej możliwe. Dodatkowo w przypadku każdego obecnego kredytu nie możesz powiedzieć że wiesz na co Cię stać. Całe ryzyko jest przerzucone na klienta, czy to w postacie Liboru, kursu walut czy Wiboru. Banki pobierają opłaty za zarządzanie ryzykiem, są profesjonalistą ale nie chcą brać odpowiedzialności za swoje decyzje.
kiwaczi / 185.78.148.* / 2015-08-25 17:45
no żeby tam jakaś p***** szantażował/a Polski rząd to już są jaja - widać jak lichwa ma w d...e wszystkich Polaków łącznie z rządem, jak wiedzą, że można tu sobie robić co się chce. Jestem ciekawy reakcji. W życiu bym nie darował takiej zniewagi. A może Ewka przeprosi zachodnia lichwę, i pozwoli na lepsze drenowanie naszej gospodarki. To już nie jest przejażdżka pociągiem do wyborców - jestem fascynatem takich sytuacji. Senat może skuli się i przeprosi a Borusewicz odbędzie pielgrzymkę przeprosinową na kolanach do prezesa GE.
kpiarz / 77.255.25.* / 2015-08-25 17:44
Jak okradli OFE to odbyło się zgodnie z prawem, ale jak sprawa dotyczy banków to już nie?
zapłakany nad Polską / 84.40.141.* / 2015-08-25 17:37
Nauczka na przyszłość - nie zezwalać na działalność innym chętnym z zachodu ! Banki, handel dziedziny strategiczne tylko POLSKIE. Tylko dywersant albo anty polak pozwala działać /darmo bez podatków/ tym podmiotom.
gery bolo bum / 185.78.148.* / 2015-08-25 17:31
To mi się podoba wreszcie Polski rząd może pokazać pazur zachodniej lichwie. Pora wziąć najlepszych prawników, sprawdzić zapisy umowy, ściąganie i naliczanie kredytów,skontrolować bank i udowodnić lichwę. W końcu postawiono rząd pod ścianą - może się coś ruszy. Pora tez wykazać się prawnikom i nie dać się zastraszać. Łatwo zastraszyć klienta ale szantaż rządu to mi się podoba.
Jowita 121 / 37.47.3.* / 2015-08-25 18:48
O czym Ty mówisz? Szantaż rządu? Jakiego, czyjego ? I tu właśnie jest szkopuł. Niech ten rząd w końcu się określi, czy jest murem za społeczeństwem , czy za bankowym żydowskim lobby.?
Eugeniusz 1956 / 188.137.112.* / 2015-08-25 17:29
A bankierzy swoje. Prezesi miliony zarabiają - dlaczego? zwykli ludzie mają mieć nóż na gardle - dlaczego?Mieszkania nie wykupiono za franki i nie mają takiej wartości. Wszystko fikcja - powinni zwrócić Wam - Bankom te mieszkania bądź inne nieruchomości i róbta se co chceta.
Daniel7425 / 94.254.133.* / 2015-08-25 17:29
No żesz q... to już jakaś przesada. Żeby nie było, nie mam u nich żadnego kredytu. Za to konto firmowe i prywatne od wielu lat ale przysięgam, że jak złożą pozew to przeniosę obydwa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bober1 / 188.194.35.* / 2015-08-25 17:23
To nie pazerność banków tylko nonszalancja PiS,która chce iść na rękę spekulantom dla zdobycia wielu głosów wyborczych kosztem banków. Nie dziwię się bankom,które na takie złodziejstwo w biały dzień sobie nie pozwalają.Ci spekulańci i gracze giełdowi dobrze wiedzieli o ryzyku jakie podejmują biorąc kredyty we frankach.Gdyby ta waluta dwałtownie potaniała zamiast podrożeć to ci spekulanci śmialiby się wszystkim w twarz.Teraz mają pretensje do całego świata,że mieli pecha w pokerze.To skandal,że prezydent traktuje ich nie jak graczy w kasynie tylko wielkopokrzywdzonych.Co z inną niemałą częścią społeczeństwa,której też coś tam nie wyszło,też dostanie prezenty od nowego prezydenta? Z całą pewnością nie.
Beata 123 / 83.7.147.* / 2015-08-26 08:29
Masz dziwna metode obrazania ludzi i wrzucania wszystkich do jednego worka, albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem albo jestes hejterem i za pieniadze piszesz te posty pod artykulami dotyczacymi kredytow w CHF.
Nie mozna twierdzic, ze kazdy kto bral kredyt w CHF to "spekulant" bo ja i moi znajomi w 2008r nie mielismy zdolnosci kredytowej na CHF ale mielismy zdolnosc na kredyt z ryzykiem kursowym w CHF zawsze to bylo dla mnie zagadka jak to bank przeliczyl ale jak sie czyta teraz o karach za manipulowaniem Liborem to zadaka przestaje byc zagadka i sama sie rozwiazuje.
Nie mozesz tez nazywac tych ludzi "graczami gieldowimi" bo jak zaczynasz grac na gieldzie to zgodnie z dyrektywa UE dostajesz stos informacji o ryzuku tych inwestycji wiec albo bank pozwolil grac na gieldzie dokladniej na walutach omijajac prawo i go lamiac albo stworzyl instrument toksyczny instrument finansowy nie informujac nikogo o tym.
Dodatkowo nie mozesz porownywac zakupu mieszkania, domu do gry w pokare bo wlasny lokal czyli dach nad glowa to nie gra na gieldzie to nie kaprys a zaspokojenie podstawowych podstaw zyciowych.

Pomysl czasami co piszesz.
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-08-25 17:49
Durniu ustawę wprowadza PO a poprawki SLD. Więc od PIS-u to się od...
Bober1 / 188.194.35.* / 2015-08-25 18:03
Adam222,akcja ratownicza spekulantów frankowych to przecież jedna z obietnic wyborczych Prezydenta Dudy mądralo śmieszny.Mówię to nie jako POwiec tylko jako obiektywny obserwator.Takie obietnice,a tym bardziej ich realizacje uważam za bardzo niesprawiedliwe wobec reszty społeczeństwa szczególnie w systemie wolnorynkowym.Pytam jeszcze raz-dlaczego spekulanci mają być tutaj uprzywilejowani?To jak uhonorowanie cinkciarzy.
Beata 123 / 83.7.147.* / 2015-08-26 08:41
Do obiektywizmu duzo Ci brakuje, wiec na pewno nie piszesz tych postow jako obiektywny obserwator.
Obektywny obserwator poczytałby wyrok ETS, poczytałby dyrektywy UE, Poczytałby zadania tych kredytobiorcow a potem by pisal.
Co do uprzywilejowania to ja widze tylko uprzywilejowany sektor bankowy, kazdy normalny przedsiebiorca, zwykly klient musi swoich praw dochodzic w sadzie a co maja banki BTE bez sadow bez problemow bez radcow prawnych itp czy to wg Ciebie nie jest uprzywilejowanie?
Klient podpisujac umowe na kredyt musi podpisac zgode na rachunek bankowy i co podpisuje bo wyjcia nie ma, rachunek jest na poczatku darmowy bo tak sie kusi klienta a potem co nagle bank przysyla klientowi wyciag z tabeli naklada oplate i klient nie ma mozliwosci nie placic bo w umowie jest zapisane ze musi miec ten rachunek.
Aby klient nie musial placic musi isc do sadu sadzic sie kilka lat caly czas oplacajac ten rachunek i potem albo wygra albo nie a sprawa bedzie sie ciagnac latami.
Wiec kto w tej sytuacji jest uprzywilejowany ? ZNOWU BANK.
Klient podpisal umowe na konkretne rzeczy a bank niedotrzymuje zapisow zawartych w umowach i jeszcze naszpikowal je klauzulami abuzywnymi i co mu moze klient zrobic? NIC, Moze isc do sadu walczyc przez kilka lat i wywalczyc swoje ale aby walczyc trzeba miec za co walczyc a klient ma mniejsze szanse na taka walke wiec znowu uprzywilejowany jest bank.
Zastanowiles sie kiedy skoro juz twierdzisz, ze jestes obserwatorem i to obiektywnym co wyplacal bank w tych kredytacj? Jak sie zabezpieczyl przed ryzykiem czy musial sie w ogole zabezpieczac?
Cuyvuy / 91.219.120.* / 2015-08-25 17:21
Niech pozywaja a my i tak nie zaplacimy. Jeżeli ustawa przejdzie oznacza że ta decyzja jest legalna i zgodna z prawem, żaden bank nie ma wtedy nic do gadania i jego pozycja jest stracona. To jest początek upadków banków na całym świecie, ktoś to fajnie wymyślił.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Cookie'Z / 193.200.51.* / 2015-08-25 17:20
Brawo PiS i Dudapomoc! Opodatkujmy wszystkich Polaków na rzecz kretynów którzy wzięli długoletnie kredyty w obcej walucie. Początkowo jak oni się cieszyli bo PiS zrobił im dobrze tanimi kredytami mieszkaniowymi. A teraz każda babcia w RP z renty niech za nich spłaca w postaci odszkodowania dla banków
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gard / 46.112.239.* / 2015-08-25 18:09
Do Cookie Z i innych złośliwców.
Gdyby wtedy były kredyty dla MDM i Rodzina na swoim i co tam jeszcze do których Państwo dopłacało i dopłaca to nie musiałabym brać kredytu we frankach( bo w nich miałam zdolność kredytową. Tak mi wyliczyli) I nie siej propagandy żę Ty będziesz dopłacał do mojego kredytu. Bo póki co to JA Z MOICH PODAKTÓW DOPŁACAŁA M I DOPŁACAM do mieszkań innych ..Ja tylko chcę żeby pomimo regularnej spłaty saldo kredytu nie rosło . Tylko tyle.
Marcin00001 / 178.162.216.* / 2015-08-25 18:07
Po pierwsze banki mają praktycznie zerową szansę na wygranie, dotychczas wszystkie procesy dotyczące kredytów indeksowanych do CHF przegrywają. Po drugie o co chodzi za tą babcią z rentą? Żeby było bardziej dramatycznie? Może wystarczy tej banksterskiej propagandy.
dawna klientka / 83.6.194.* / 2015-08-25 17:19
Już dawno zrezygnowałam z ich karty kredytowej, nie podobało mi się, ze za jedyne spóźnienie spłaty w ciągu 7 lat wysłali mi list po prawie 2 tygodniach już po dokonanej spłacie zwykłą pocztą, przypominający, że nie spłaciłam i za ten list wzięli ode mnie 35 zł. Odwoływałam się i nic, więc im kartę oddałam i mdli mnie gdy widzę ich reklamy, dla mnie to nie było zachowanie fair.
KIMO / 79.191.143.* / 2015-08-25 17:18
Jeżeli państwo zajmuje się "frankowiczami" to będzie musiało zająć się tak samo tymi co wzięli kredyt w złotówkach. Dlaczego ci co wzięli kredyt we frankach mają mieć jakieś udogodnienia. My wzięliśmy w złotówkach i też co jakiś czas nam podnoszą spłatę kredytu a państwo jakoś nas nie broni. Kredyt jest kredytem i trzeba go spłacać a ja nie myślę dopłacać do innych bo do mojego państwo nie dokłada. No chyba że wszystkim kredytobiorcom .
tommy730 / 79.205.138.* / 2015-08-25 17:21
Do kredytów z złotówkach dokładają się też osoby posiadające kredyty w CHF. Programy takie jak MdM finansowane są z podatków. Poza tym kredyty we frankach są niezgodne z prawem, czy wymuszenie na bankach zmian umów tak aby były zgodne z prawem to jakieś udogodnienie?
Taka prawda / 79.191.165.* / 2015-08-25 17:18
Z banksterami trzeba krótko. Kredytobiorca, w momencie podpisania umowy kredytowej, powinien wiedzieć, jaką sumę musi spłacić. Nie procenty, libory, bzdury i mydlenie oczu, tylko jasno i wyraźnie. Pożyczam tysiąc, spłacam tysiąc dwieście. Zaś kredyt powinien być uznany za spłacony, kiedy kredytodawca odzyska swe pieniądze wraz z ustalonym wcześnij zarobkiem, nawet po ustalonym wcześniej terminie spłaty. Tylko w ten sposób można skończyć z lichwiarstwem i pułapką zadłużenia. I najważniejsze, całkowity zakaz udzielania następnego kredytu, osobom czy firmom, które nie uregulowały w trerminie poprzednich zobowiązań kredytowych. Vide, aktualna sytuacja Grecji.
KKbenerdd / 160.83.30.* / 2015-08-25 17:41
Hmm... tak... to powiedzmy bierzesz w 2012 kredyt na mieszkanie z oprocentowaniem 6.5% zamiast WIBOR3M + 1.5% marży... Masz pewność co do kwoty, którą spłacasz... ale ciągle spłacasz 6,5% w skali roku, a nie obecny wibor 1,72%+1,5%=3.22%. Czyli... płaciłbyś 2 razy więcej, w tym momencie byłbyś bardzo niezadowolony i mówiłbyś, że bank Cię oszukał, za to siedziałbyś cicho po wzroście stóp. Zmienne stopy pozwalaja na to, że nigdy nie płacisz więcej niż rynek, ale też nigdy mniej (pomijając marżę)
tommy123 / 178.162.216.* / 2015-08-25 17:52
WIBOR jest wskaźnikiem ustalanym przez banki, zawieranie go w umowie przerzucaniem ryzyka na klienta. To bank jest profesjonalistą i to bank powinien odpowiednio wyceniać ryzyko, w końcu bierze za to pieniądze. Znany koszt kredytu pozwalał by lepiej porównać oferty banków i wyeliminował by kombinowanie na jakich opłatach można by tu klienta wydoić.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: