Forum Forum finansoweInne

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Wyświetlaj:
ANTY LICHWA / 83.20.117.* / 2015-08-25 16:19
Już się trzęsiemy ze strachu ,a wy wkrótce narobicie w gacie banksterzy ...KONIEC LICHWY W POLSCE PO WYBORACH !
oczywista sprawa / 109.243.19.* / 2015-08-25 16:19
było do przewidzenia, nikt nie kazał brać kredytu w walucie!
Krzysztof antyfrankowicz / 217.99.175.* / 2015-08-25 16:18
Brawo GE!!! Popieram GE!!!
Chętnie przystąpię do pozwu zbiorowego!! I nie tylko w przypadku BPH, także PKO BP i innych banków!!! Liczę na to, że śladami GE pójdą także OFE bo ta skandaliczna ustawa uderza we wszystkich akcjonariuszy banków, także w Bogu ducha winnych przyszłych emerytów, którzy kredytów unikali jak zarazy a teraz mieliby ponieść konsekwencje elektoratu PO. Bo kto wziął kredyty we frankach? Bieda ze ściany wschodniej Polski czy młodzi, dobrze wykształceni z dużych miast? Jeżeli ci "biedni" frankowicze czują się oszukani to jest droga pozwu cywilnego, ewentualnie sprawa karna. Państwo nie może zwalniać prywatne osoby z odpowiedzialności za ich decyzje ekonomiczne przerzucając odpowiedzialność na inne osoby.
ala924 / 84.172.76.* / 2015-08-25 16:18
kazda osoba pelnoletnia i zdolna do podejmowania dezyzji powinna sama za swoje kredyty , ktore zaciagnela , odpowiadac.
wp311 / 78.133.254.* / 2015-08-25 16:17
Aby utrzymać się przy korycie rząd uchwali wszystko. Nikt nie myśli o tym że te 22 miliardy złotych będzie stanowiło stratę banków a to obniży podatki płacone przez banki. Powstanie więc dziura w budżecie na ładne kilka miliardów złotych.
Rząd poprawi swój PR i zostanie obrońcą uciśnionych kredytobiorców którym zabrakło rozumu i nie dotarł do nich fakt że kurs się może zmienić. Zapłacą za to ci którzy ten rozum mieli i kredytów nie brali ale mają w bankach konta bo banki będą musiały sobie zrekompensować straty.
Za chwilę zgłoszą się następni np. właściciele udziałów w funduszy inwestycyjnych bo w końcu sytuacja jest podobna: nie spodziewali się że akcje na giełdzie mogą spadać.
PARANOJA.
zbymag / 120.58.146.* / 2015-08-25 16:28
Niestety to także konsekwencje prywatyzacji I wprowadzenia kapitału zagranicznego. Ja także nie mam zamiaru placić za nieodpowiedzialne decyzje kredytobiorców frankowiczów, więc chociaż jestem przeciw obcemu kapitałowi w polskich bankah, jestem także przeciw przenoszeniu strat z nieopowiedzialnych decyzji frankowiczów na pozostałych podatników.
egon795 / 95.48.220.* / 2015-08-25 16:15
Ten GE niech zabiera swoje zabawki i gdzie indziej kreci interesy, złodzieje!
wa cek / 79.189.198.* / 2015-08-25 16:15
No ten bank jest po prosstu feer!!!!!!!!!
j23232323 / 91.226.50.* / 2015-08-25 16:15
Powoli ujawniają się prawdziwi złodzieje którzy okradają Polskę i którzy kryli sie za plecami instytucji zaufania publicznego-banków
ot co! / 89.229.196.* / 2015-08-25 16:14
nie wiem jak Polska ale Polacy powinni czym prędzej podziękować temu bankowi za współpracę i jeśli mają tam konta przenieść je o innych banków najlepiej polskich - kilka jeszcze zostało
Jan Nowak 234 / 109.231.1.* / 2015-08-25 16:19
Ja dalej będę korzystał z usług banku BPH, podoba mi się że chronią moje pieniądze przed złodziejską ręką frankowiczów którzy w momencie brania kredytów byli całkowicie poczytalni i zdawali sobie sprawę z ryzyka...
xyx / 212.67.149.* / 2015-08-25 16:13
PIS i Duda zapłacą z własnej kieszeni. Kredyty podpisywały osoby pełnoletnie i wiedziały że jest ryzyko walutowe. Nie rozumiem dlaczego ta jedna grupa ma być uprzywilejowana. Moim zdaniem powinni spłacać jak wszyscy bez żadnych korekt. Wiedzieli co podpisują nikt nie stał nad nimi mówiąc albo podpiszesz albo do piachu,
gość 13 / 37.47.7.* / 2015-08-25 16:12
Nikt nie sprzedawał tym oszukanym ludziom franków, sprzedawali kurs na franka.
cycuszki / 178.43.94.* / 2015-08-25 16:10
ten kraj to polska a w nim obowiazuje złoty trzeba było brac w złotych albo wcale i nie płakac , chytry zawsze dwa razy traci
sqrt / 77.65.92.* / 2015-08-25 16:10
To nie do końca problem z naszym rządem, ale problem z globalizacją. Kupujemy produkty, w tym przypadku usługę finansową, od zagranicznych firm zamiast od polskich. Tych firm nie kontroluje już nasz rząd, więc wciągnęły sporo klientów w pułapkę frankową, której tamci nie rozumieli. Kiedy kredyty frankowe wchodziły na polski rynek moją pierwszą myślą było: kto to wymyślił i w jakim celu. Odpowiedzi są szokująco proste: Kto? Bankierzy. W jakim celu? W swoim celu. Niestety wielu ludzi nie ma takiej wrodzonej ostrożności - widzą tańszy produkt, więc "łapią korzystną okazję". Musielibyśmy zrezygnować z globalizacji i zacząć budować coś dla nas samych, czyli nasz własny kraj.
Niestety w imię wzrostu gospodarczego, politycy i ekonomiści dążą do globalizacji - wybór jest prosty, albo się podporządkujesz globalnym trendom, albo zostaniesz w tyle. Już sama Unia Europejska narzuca nam minimalny próg wzrostu, jaki musimy osiągać.
Groźba pozwu opisana w tym artykule pokazuje sytuację czarno na białym - globalne korporacje, zwłaszcza finansowe, są w obronie swoich interesów gotowe iść na wojnę z rządami. To nie pierwszy taki przypadek i nie ostatni.

Żeby wyplątać się z tej pułapki, musielibyśmy zrezygnować z konsumpcyjnego stylu życia, ale spróbuj to powiedzieć wyborcom :)
Nawet napisanie czegoś takiego na publicznym forum ma spore szanse na krytyczne odpowiedzi :)
qmodo / 89.65.192.* / 2015-08-25 16:08
i wszyscy będą musieli wziąć kredyt we frankach!!!!!! niech sobie dochodzą od hiszpanów i węgrów
kazio123 / 89.231.0.* / 2015-08-25 16:05
A ja poproszę o pomoc dla tych co wysłali kupony TOTOLOTKA i nie trafili. Też zaryzykowali i się nie udało. To jest niesprawiedliwe i trzeba ludziom pomóc :-)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: