Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przewidywana kontynuacja wzrostów, jednak zalecana ostrożność

Przewidywana kontynuacja wzrostów, jednak zalecana ostrożność

Wyświetlaj:
Frog / 2006-08-17 09:56 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Czy ktoś mi może powiedzieć, jak jest z LBW? Może jakiś link? Te PP, przeliczenia... Ile akcji będzie w obrocie? Chciałbym wyliczyć sobie c/k jednej akcji, aby mieć odniesienie do kursu...
lojka / 83.24.140.* / 2006-08-17 11:00
za 1 PP masz dwie akcje Lubawy, a prawa do akcji można będzie kupić po 0,21 zł. za akcję

Moim zdaniem opłaca się kupić PP LBW bo akcje są droższe
brydzia / 2006-08-17 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja mam wrażenie że na wig 20 ciągle bawią się te same pieniądze , ci co w piątek sprzedali to w poniedziałek i środę kupowali
Kenobi / 2006-08-17 09:59 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, i wtedy nie było nikogo, żeby bronić spadające ceny, jakby celowo dopuszczając do głębszego spadku, żeby potem było większe wrażenie jak nagle rośnie co dezorientuje innych.
dżeju / 2006-08-17 09:48 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Wygląda na to że Kable to Manometry 2
Wczoraj można było śmiało kupić, bo scenariusz znany - jeśli jakaś spółka ostro rośnie do końca sesji, to jutro na początku albo otworzy się z dużą luką albo będzie rosła dalej, wtedy można sprzedać połowę
odlewniczy / 2006-08-17 09:57 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
heh, malo plynna spolka to mozna windowac ale ja mysle ze szybko sie uspokoi co cwansi zrobia kaske i uciekna na gorce....
dżeju / 2006-08-17 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak, ale wrócą, spółka będzie jeszcze grana, jak Capital czy Swissmed
Krzych / 2006-08-17 09:44 / Płoteczka na forum
4.44 : 2 = 2.22 + 0.21pp = 2.43 tyle wychodzi akcja
a jej kurs na chwile obecną to 3.20
Romi / 2006-08-17 09:47 / portfel / Koci Tata
No i nie wiadomo czy sprzedać normalne a kupić pp czy sprzedać pp a kupić normalne czy też sprzedać wszystko i uciekać???????????????
Krzych / 2006-08-17 09:50 / Płoteczka na forum
na takim kursie pp. nie opłaci się sprzedawać.
mari / 2006-08-17 09:48 / Achi
pamiętaj że na pp musisz mieć gotówkę na koncie
rusol / 2006-08-17 09:58 / Bywalec forum
za jedno pp dostaje 2 akcje po 0.21 groszy wiec moim zdaniem warto zapisac sie na akcje jest to po takich kursach duzo bardziej opłacalne
Krzych / 2006-08-17 10:07 / Płoteczka na forum
zle zrozumiałem - warto zapisać się na pp.bynajmniej przy dzisiejszym kursie.
mari / 2006-08-17 09:33 / Achi
Ale piękna katastrofa na pp lubej ja dokupię jak będą po złotówce buahaha. Śmiechu warte.:-)
nafciarz / 212.244.79.* / 2006-08-17 09:33
Spekuła bładzi po społkach na slepo,teraz to chyba wystarczy kupi jakas zapomniana spolke odczekac i zainkasowac 30,40,a moze nawet 100% zysku.Wig 20 sie zrobił juz za drogi i za ciasny.
Kenobi / 2006-08-17 09:37 / Uznany malkontent giełdowy
Tak - błądzi i liczy, że znajdzie kogoś kto się da wciągnąć do zabawy i włoży trochę pieniędzy.
strokuś / 2006-08-17 09:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
otworzyłem długą na fw20u6
Robbi / 2006-08-17 09:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strokuś, jaki zsięg wzrostu przewidujesz na tej długiej. Ja posiadam takowe od wczoraj z 2973 i niewiem co dziś zrobić, bo mam obawy że spadnie poniżej ceny zakupu. Podrzuć jakąś skrutową analizę jak widzisz dziś kontrakty.
strokuś / 2006-08-17 10:07 / Uznany Bywalec forum i giełdy
liczę na 200-400 pkt
myślę, że na dłuższą metę w20 nie może być słabszy od nasdaq, a w tej chwili tak jest
z kolei nasdaq comp. widzę w ruchu na 2230-2270: ładne wzrosty przy rosnących obrotach, w lipcu mieliśmy wyższe poziomy macd i ult przy niższym poziomie indeksu niż w dołku czerwcowym, teraz macd oddaliło się od linii sygnalnej i zmierza do 0, ult od 3 m-cy porusza się w kanale zwyżkowym, znacząco wzrosła siła relatywna nasdaq do sp500
po raz pierwszy od 4 m-cy sma15 przebiła od dołu sma30, a indeks wyszedł ponad sma-45
niepokoi mnie tylko ult na w20 - wyszedł jednak trochę z kilkumiesięcznego kanału wzrostowego
Leszczyk / 80.72.37.* / 2006-08-17 09:21
Witam, ktoś może wie co dziś parkiet napisał na temat pgnig? Widzę na stronie, że coś tam jest, ale każą sobie płacić za dostęp. Czy ktoś mógłby mi streścić ;)
jolly / 2006-08-17 09:28 / Bywalec forum
PGNiG Maleje apetyt krajowego potentata na wzrost cen gazu
Obniżka podwyżki
Krzysztof Grad





Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo po raz drugi skorygowało, złożony w połowie lipca, wniosek do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o zaakceptowanie zmiany taryfy na gaz ziemny dla odbiorców hurtowych. Tym razem spółka proponuje, by duzi klienci płacili za paliwo 4,9 proc. więcej niż obecnie. W ostatniej, zweryfikowanej 5 sierpnia propozycji, spółka wnosiła o podwyżkę cen o 8 proc. Pierwotnie gazowy monopolista chciał, aby ceny błękitnego paliwa wzrosły o 10,2 proc. URE nie godził się na poprzednie propozycje.

Kolejną korektę spółka tłumaczy umocnieniem się złotego w stosunku do dolara w ostatnim miesiącu. "Obecnie notowania amerykańskiej waluty są o około 5 proc. niższe niż w chwili składania wniosku. Cena zakupu gazu przez PGNiG w najważniejszych kontraktach importowych jest wyrażona w dolarach. Tym samym każde umocnienie złotego względem dolara pozwala ograniczyć skalę planowanych podwyżek" - wyjaśnia spółka.

Według szacunków PGNiG, wzrost cen gazu o 4,9 proc. będzie dla odbiorców końcowych odczuwalny w małym stopniu. Klienci używający gazu tylko do gotowania zapłacą średnio o 40 groszy miesięcznie więcej (wzrost o 2,1 proc.). Ci, którzy gotują i podgrzewają wodę gazem ziemnym, zapłacą średnio o 1,68 zł miesięcznie więcej (+2,6 proc.). Natomiast odbiorcy wykorzystujący błękitne paliwo do gotowania, podgrzewania wody i ogrzewania, zanotują 3-proc. wzrost kosztów gazu (średnio 6,86 zł miesięcznie). Konieczność podwyżki cen spółka uzasadnia stratami na podstawowej działalności, czyli handlu gazem. PGNiG podkreśla, że ostatni raz osiągało dodatnie marże na sprzedaży gazu wysokometanowego w I kwartale 2005 r.

Gazowy potentat chciał, aby nowa taryfa obowiązywała od września. Jednak, zdaniem URE, nie ma na to szans. - Decyzja w sprawie zmiany taryfy nie zostanie podjęta w tym tygodniu, więc nie ma szans na wprowadzenie zmiany taryfy na początku września - mówi Agnieszka Dębek, rzecznik URE.
carlo / 2006-08-17 09:20 / Bywalec forum
Witam Wszystkich ! czytają dzisiejsze newsy zaznaczyłem sobie między innymi dwa:

Amplico zakupiło akcje Vistuli - http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=452316

IDMSA - nabycie akcje przez zarząd - http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=452406 - ostatnio IDMSA spadało, czyżby zarząd wiedział że teraz czas na wzrost ?
siepan / 81.168.203.* / 2006-08-17 09:23
zarzd idm kupuje jak zaczyna smierdziec w społce a teraz znowu powraca sprawa pdrobionego podpisu i wyhopkania jednego z klientów IDM.
slaw / 2006-08-17 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj jak myślisz co z TInem , a IDM to od dwóch tygodni tak sobie podkupują raz jeden raz drugi prezesik
siepan / 81.168.203.* / 2006-08-17 09:28
ja trzymam, dokupiłem ostatnio jeszcze 1Kczytałem o tym IDM ze teraz komisja etyki ma sie nimi zajac.
kumek / 83.31.201.* / 2006-08-17 09:48
Obiło mi się o uszy że Elektus który w IV kwartale ma wejść wynikami do IDM sprzedaje grunty. Ktoś się bliżej interesował czy to przełoży się na ich wynik? - a może ucieczka z aktywami, by wejść jako golec?
marks01 / 2006-08-17 09:14 / Skazany na miliony
a nad PUŁAWAMI nikt nie myślał ??
A2 / 2006-08-17 09:16 / Spekulantka
lepsze dwory )) przeciez maja kupowac Kaucuk. Zreszta nie sledze teraz tych spolek.
oll / 83.19.63.* / 2006-08-17 10:28
A2

I jak z Gantem? Liczysz, ze sie podniesie czy sprzedajesz ? Ja sie zaczynam powaznie zastanawiac...
slaw / 2006-08-17 09:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Mnie rozczarowuje bardzo Stalexport myślałem że po takim zwrocie jak wejście Włochów i wyczysczeniu zadłuzenia zapowiedzi powiekszenia udziału o połowe w ciagu pół roku kurs jednak wystrzeli a ty co najwyżej niewypał na razie
brydzia / 2006-08-17 09:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam , dzisiaj z ofe nie będzie kasy , świerzbią mie pieniądze ale jakoś mam mieszane uczucia
sytuacja była wyśmienita do pójścia wyżej i coś słabo
Jak w USA mają takie wzrosty to po co inwestować u nas
Ile można jeszcze bankami wig 20 wyciągnąć - czy nowe szczyty są realne , bo jak nie to chyba nie warto się łaszczyć
Jak przeczytałam że produkcja i sprzedaż dobów w USA spada i dzięki temu spółki rosną no to fajnie
sama nie wiem co robić
Kenobi / 2006-08-17 09:24 / Uznany malkontent giełdowy
Pamiętaj - na Zachodzie wzrosty trwają już kilka dni, spowodowane głównie sporym wyprzedaniem rynku, więc możliwa jest korekta, co raczej nie pozwoli nam rosnąć. DAX dotarł do poważnego oporu i warto go obserwować. Całe to odbicie było bardziej na bazie emocji niż było uzasadnione czynnikami fundamentalnymi. Jak przyjrzeć się bliżej danym, to nawet taka inflacja bazowa była wyższa od prognoz i najwyższa od XI.2001. Liczymy jedynie, że w przyszłości będzie spadać, bo hamuje gospodarka. Nie jest to najlepsza perspektywa do hossy. A jeszcze sezon huraganów, co może znów podnieść ceny ropy? W Escondida jak czytałem w nocy stanowiska stron zbliżały się. W ogóle zapotrzebowanie na surowce ze strony hamującej gospodarki światowej, które było jednym z powodów dużo lepszych wzrostów na em. markets, będzie mniejsze, co nie będzie już wspierało wzrostów. Dochodzi problem inflacji ze strony cen żywności, co wkrótce dostrzeżemy (u nas już inflacja podskoczyła niespodziewanie, czego wszyscy wpatrzeni w dane z USA nawet nie zauważyli). Zalecam daleko posuniętą ostrożność, bo spodziewam się tzw. brania zysków z ostatniego wzrostu.
Adaśko / 83.25.99.* / 2006-08-17 09:38
Dzieki Kenobi. Sprzedalem wszystkie akcje ktore mialem.Uf dobrze ze pilnujesz tego wszystkiego.To bym sie wkopal gdyby nie Ty.Dzieki
Kenobi / 2006-08-17 09:49 / Uznany malkontent giełdowy
Każdy musi sam pilnować swoich inwestycji. Nie wiem, jakie akcje miałeś i mam sugestię - nie należy mechanicznie podchodzić do inwestycji, bo jeśli spółka jest dobra i niedowartościowana, to w czasie gdy spada rynek, to im się nie poddaje, a potem rośnie. Z tej strony patrząc nie zawsze trzeba wszystkiego od razu się pozbywać.
A2 / 2006-08-17 09:15 / Spekulantka
Ja poczekam i dokupie POLimexu)3 i 4 kwartal) beda mieli dobry , wiec powinnam zarobic. Reszte spolek wystawilam do sprzedazy) znaczy , ze WIG wzrosnie
warren buffet / 2006-08-17 09:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam. przegapilem cos ?
gabrik / 2006-08-17 08:58 / portfel / Wierny Forumowicz
Witam wczoraj jedno zdanie Brydzi wpłyneło na mnie bardzo dobrze "które z wig20 mogą dużo wzrosnąć".STROKUŚ nie zabiera głosu ale to wszystko wskazuje że cały czas jesteśmy blisko zdecydowanego finału tej sytuacji
Kenobi / 2006-08-17 09:40 / Uznany malkontent giełdowy
Nie dosłuchałem rozmowy w CNBC przed kilkoma minutami, pamiętam coś o spadku FTSE o 100 pkt. w najbliższych tygodniach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy