Forum Polityka, aktualnościKraj

Przewóz osób to nie taxi - jakie prawa mamy jako klient?

Przewóz osób to nie taxi - jakie prawa mamy jako klient?

Wyświetlaj:
gość426 / 88.156.242.* / 2014-05-16 12:15
Zgadzam się z autorem artykułu gdyż dzisiaj w Warszawie zostałem tak oszukany. Cena 90 zł za km widocznie nie wzięła się z palca, bo za przejechanie 2 km skasowano mnie na 150 zł.
T. / 81.190.70.* / 2010-09-02 13:13
W ostatnich latach w Polsce, aby rozpocząć jakąkolwiek działalność gospodarczą należy pokonać górę utrudnień administracyjnych . Wszędzie wymagana jest licencja , mnóstwo zezwoleń , akceptacji , wyczekiwań na nie itp. , tzn . najpierw komuś trzeba sowicie zapłacić , aby samemu później zarabiać. Innymi słowy jest to skuteczny sposób na spowolnienie rozwoju działalności gospodarczej w Polsce . Tak właśnie jest w kraju ,gdzie króluje bezrobocie i niski standard życiowy.
A nie lepiej odpuścić i dać społeczeństwu więcej swobody w inicjatywie. Niech każdy jak chce pracować , niech pracuje . Niech zarabia na siebie. Niech sprzedaje na ulicy , jak chce . Tak jest na całym świecie , również w metropoliach . Przy okazji odprowadzi podatek od dochodu do budżetu. Przecież w tym kraju brakuje pieniędzy. Więc umożliwić , a nie utrudniać ludziom zarabiania na życie.
Tylko w tej " wolnej " UE wprowadza się jakiś dziwny reżim , blokujący swobodę działalności gospodarczej. Nie bardzo rozumię do czego to ma zmierzać .
Podobnie z taksówkami . Niech taksówkarze z licencją przejdą na nowy system i niech biorą za kilometr tak jak inni.
Rynek zachłannych sam wyeliminuje !
Powinno być tak , jak w większości innych krajach .
Wsiadam do oznakowanego auta do przewozu osób i pytam ile kosztuje przejazd do miejsca docelowego. I nie interesuje mnie , którędy on będzie jechał . On ma mnie dowieźć bezpiecznie do celu po cenie mnie odpowiadającej.
A jak ceny będą za wysokie , nie będzie chętnych i jak driver na postoju postoi przez miesiąc nic nie zarabiając , to od razu zejdą do cen "normalnych". Ceny rynkowe same się ustalą .
Tak jest w innych krajach na świecie , jak ktoś chce pracować i zarabiać na swoje utrzymanie .
Za to u nas w Polsce wprowadza się dziwny system zapomóg , dziadowania i żebrania od państwa itp. Natomiast nie robi się nic , aby dać ludziom wolną rękę i niech każdy pracuje na siebie bez żadnych barier administracyjnych !
przewoznik / 94.254.246.* / 2010-08-29 13:21
Prawda jest taka, że licencje na przewóz osób wcale nie jest łatwiej otrzymać. Nie ma wprawdzie na nie limitów ale trzeba spełnić o wiele więcej wymogów niż przy licencji taksówkarskiej. A 90zł za kilometr to autor artykułu chyba wziął z kosmosu
daro73 / 212.160.175.* / 2010-09-02 10:18

0
2010-08-29 13:21:40 | 94.254.246.* | przewoznik
Re: Przewóz osób to nie taxi - jakie prawa mamy jako klient? [2]
Prawda jest taka, że licencje na przewóz osób wcale nie jest
łatwiej otrzymać. Nie ma wprawdzie na nie limitów ale trzeba
spełnić o wiele więcej wymogów niż przy licencji taksówkarskiej.
A 90zł za kilometr to autor artykułu chyba wziął z kosmosu

Jeśli Kraków uważać jako kosmos-to owszem!! Odnoszę wrażenie że autor tego wpisu jest właśnie takim naciągaczem (inne określenie nie przychodzi mi do głowy)
Iva12 / 83.31.91.* / 2010-09-01 13:47
no ja sie spotkałam z ceną 20zl/ km w takim przewozie osob...nie powiem gdzie ale na terenie Warszawy. Robia pozniej w bambuka ludzi szczegolnie nie stad ktorzy przejada 3 km i placa 60zl...;p Ale jak to sie mowii widzialy galy co braly trzeba uwazac i nie dac sie w bambuko zrobic...:)
zby79 / 79.163.186.* / 2010-08-29 17:08
W Krakowie jeden przewoźnik tyle sobie liczył. Obecnie ma kilkanaście spraw w sądzie.
O.B. / 78.8.154.* / 2010-08-27 10:02
Artykuł, powiedziałbym, nad wyraz ciekawy. Niemniej jednak zdecydowanie nie zgadam się z autorem tegoż artykułu, a to z następujących powodów.

Wbrew twierdzeniom autora artykułu, przewóz osób najczęściej jest tańszy, aniżeli podróż taksówką. Tak przynajmniej rzecz się ma we Wrocławiu, gdzie korporacje taksówkarskie namiętnie pobierają od klientów maksymalną stawkę za kilometr, tj. 3 zł, a firmy dokonujące przewozu osób pobierają średnio 2 - 2,5 zł za kilometr. Różnica jest odczuwalna szczególnie podczas nocnych kursów, gdzie cena za kilometr u taksówkarzy wzrasta prawie o 2 zł.

Firmy dokonujące przewozu osób właśnie w ten sposób konkurują z korporacją taksówkarską, obniżając ceny za kilometr. Cena 90 zł za kilometr jest ceną wyssaną z palca i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Popieram zdecydowanie zakładanie firm przewozowych, co - mam nadzieję - wpłynie na spadek cen za świadczenie usług przewozowych i da do myślenia korporacjom taksówkarskim, które te ceny windują.

Pozdrawiam
Agnen / 151.13.237.* / 2010-08-27 13:12
To pojedz sobie do tej wioski zwanej Warszawa, a przekonasz sie ile kosztuje 1 km.
O.B. / 78.8.154.* / 2010-08-27 15:58
Bywam dosyć często i wiem, że kilometr kosztuje w granicach 2 zł. Znam natomiast firmy, które oferują przejazd w cenie 1,60 zł za kilometr, a nawet 1,20 zł za kilometr. Do czego mam więc się przekonać? :-)
................ / 89.77.127.* / 2010-08-27 11:19

Popieram zdecydowanie zakładanie firm przewozowych, co - mam
nadzieję - wpłynie na spadek cen za świadczenie usług

Popieram zdecydowanie zakładanie firm przewozowych, co - mam
nadzieję - wpłynie na spadek cen za świadczenie usług

POpieraj,POpieraj bo w ten sposób napchasz kieszenie właścicielom firm przewozowych.A o spadku cen za usługi to możesz sobie chłopie tylko pomarzyć.
asder / 84.10.148.* / 2010-09-10 20:50
Ja też popieram przewoźników każdy ma prawo robić co mu sie podoba a te 90zł za km to może być i prawda ale i taksówkarze też są nie uczciwi mojego kolege okradł taksówkaż
O.B. / 78.8.154.* / 2010-08-27 16:02
Oj, odczuwam chęć, poPISania się :-)

Ja osobiście nikomu kieszeni nie napycham, lecz płacę za taki czy inne usługi. Ponadto, wolę płacić mniej nie tracąc przy tym na jakości świadczonych usług.

Jeżeli firma przewozowa oferuje przewóz taki sam, jak korporacja taksówkarska, a przy tym cena jest mniejsza, to dla mnie wybór jest jasny i nie budzi wątpliwości.

Rozumiem, że tęsknisz za gospodarką naturalną lub wymienną? Dajesz szmat sadła taksówkarzowi, to Cię wiezie. Albo worek ziemniaków, które przed chwilą wykopałeś.

Twoja retoryka opiera się na negowaniu Platformy Obywatelskiej i tyle. Zaproponuj coś lepszego! Na razie potrafisz jedynie krytykować, co zresztą jest polskie, patriotyczne i całkiem modne ostatnimi czasy.
................. / 89.77.127.* / 2010-08-27 18:30

Rozumiem, że tęsknisz za gospodarką naturalną lub
wymienną?

Drogi kolego ty chyba dalej bujasz w obłokach. Proponuję abyś już zszedł na ziemię i przestał marzyć.
A jak jesteś już taki ciekawski to POwiem Tobie że ja cały czas tęsknię tylko za prawdziwą Polską z której nikt nie będzie uciekał tylko wszyscy będą chcieli tutaj żyć i cieszyć się życiem.

Najnowsze wpisy